Запущено функцію перевірки витягів з відомостей про технічну інвентаризацію

27/05/2021
Запущено функцію перевірки витягів з відомостей про технічну інвентаризацію

В Єдиній державній електронній системі будівництва з’явилась можливість перевірити відомості технічного паспорту та довідок щодо змін у складі об’єктів нерухомого майна.

Тепер ДАБІ, державні реєстратори та нотаріуси можуть отримати витяг з відомостями про технічну інвентаризацію нерухомості, перш ніж вчиняти реєстраційні дії з цим майном (введення в експлуатацію, оформлення продажу чи спадщини). 

Це суттєво ускладнить використання підроблених технічних паспортів при спробах легалізувати об’єкти будівництва зведенні з порушеннями.

Дані про результати технічної інвентаризації можуть вносити верифіковані особи, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт із технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Ця можливість доступна в особистому кабінеті атестованих осіб в е-системі будівництва. У випадку відсутності доступу до функціоналу внесення даних про результати технічної інвентаризації, необхідно пройти верифікацію в саморегулівній організації. Детальніше про процес верифікації за посиланням.

Зараз внесення даних про  технічну інвентаризацію споруд є добровільним, однак після прийняття Порядку ведення електронної системи внесення даних стане обов'язковим. 

А вже після 01.12.2021 технічні паспорти, матеріали інвентаризації та інвентаризаційні справи  будуть створюватись виключно за допомогою електронної системи.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки   проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».