В ЄДЕССБ оновлено подачі звернень до ЦНАПів

31/01/2024
В ЄДЕССБ оновлено подачі звернень до ЦНАПів

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) оновлено функціонал автоматизованого робочого місця центрів надання адміністративних послуг (АРМ ЦНАП) в частині реєстрації повідомлень про початок будівельних робіт та декларацій про готовність об'єктів до експлуатації. 


Дане оновлення надасть можливості працівникам ЦНАПів вносити звернення, що надійшли від Замовників будівництва - за будь-яких обставин. А саме:


- якщо Замовник будівництва не надав відомості, необхідні для заповнення форми документа: РНОКПП, відомості про адресу об'єкта будівництва, реквізити, обов'язкові для заповнення, тощо;


- якщо за результатами перевірки відомостей в ЄДЕССБ виявлено помилки, що унеможливлюють внесення відомостей до е-системи. Наприклад, неприпустимий клас наслідків, неприпустимий вид робіт, відсутнє затвердження проектної документації, тощо.


У разі виявлення проблем працівник ЦНАПу зможе сформувати протокол, що буде містити інформацію про причини виникнення помилок та надати Замовнику послуги для їх усунення, без відправлення документа на розгляд органу державного архітектурно-будівельного контролю. 


Також оновлення функціоналу надасть змогу фахівцям центрів надання адміністративних послуг фіксувати факт звернення Замовника послуги для її отримання, зменшити відсоток відмов по документам шляхом надання Замовнику послуги - інформації про проблеми, що наявні в документі для їх усунення.


Наразі, через е-систему вже подано майже 233 тисячі звернень до ЦНАПів.


Оновлення подачі звернень до ЦНАПів проведено у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».