Технічні умови на підключення до мереж тепер будуть видавати через ЄДЕССБ

30/11/2021
Технічні умови на підключення до мереж тепер будуть видавати через ЄДЕССБ

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва реалізоване оновлення, яке дозволяє працівникам організацій, які відповідають за підключення до інженерних мереж видавати технічні умови на об’єкти будівництва.

Технічні умови - це  комплекс вимог до інженерного забезпечення об'єкта містобудування, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам. В технічних умовах визначаються можливості підключення конкретного об’єкту до мереж теплопостачання, електромереж, каналізації тощо. 

Процес підключення до мереж вважається одним з найскладніших етапів оформлення будівництва. Тут же виникає значна кількість конфліктів між забудовниками та інвесторами, коли вже на етапі здачі в експлуатацію з'ясувалось, що об’єкт не володіє достатніми параметрами, щоб бути підключеним до тої чи іншої інженерної мережі.

З 1 грудня 2021 року всі технічні умови будуть видаватись через ЄДЕССБ. Інформація про це буде розміщуватись на публічному порталі Е-системи, що дасть змогу перевірити відповідність збудованого об’єкту виданим технічним умовам. 

За посиланням можна переглянути відео-інструкцію щодо функціонування авторизованого робочого місця працівників відповідальних організацій. 

Також можна ознайомитись з текстовою інструкцією видачі технічних умов через ЄДЕССБ.

Запитання щодо роботи в системі можна залишити в чаті підтримки за посиланням.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».