Створено API для передачі відомостей про ОНБ та МОНи для сервісів нерухомості_copy

30/11/2023
Створено API для передачі відомостей про ОНБ та МОНи для сервісів нерухомості_copy

В ЄДЕССБ створено програмний інтерфейс (API) для автоматизованої передачі відомостей про обʼєкти незавершеного будівництва (ОНБ) та майбутні обʼєкти нерухомості (МОН) для приватних порталів, сервісів розміщення та перевірки нерухомості.


Відтепер, сервіси перевірки нерухомості зможуть автоматизовано отримувати всі потрібні документи з е-системи, відомості про об’єкти незавершеного будівництва та майбутні обʼєкти нерухомості, що дасть вашим читачам розуміння та інформацію про: 

  • договір щодо організації та фінансування будівництва;

  • відомості про визначення гарантійної частки та розподіл прав;

  • заяву про реєстрацію майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП).  


Сервіси матимуть можливість відображати та перевіряти дані про обʼєкти, що будуються, надавати перевірену інформацію про обʼєкти, збільшувати та покращувати надання послуг. 


Для участі у даному API варто направити на електронну адресу: inbox@diia.gov.ua лист, складений за шаблоном та підписаний КЕПом керівника організації, та заповнити форму з потрібними даними.


Сьогодні на порталі ЄДЕССБ доступно - 14 зареєстрованих заяв від замовників будівництва. А користувачами е-системи розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації СМП на більш ніж 80 об'єктів будівництва. Інформуємо, що всі потрібні дані про СМП можна отримати в Telegram-чаті


8 вересня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому", покликаний захистити права інвесторів у нове житло. Відповідний законопроєкт №5091 Верховна Рада ухвалила 15 серпня 2022 року.


У червні 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив порядок поширення дії закону "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому". Імплементація цього закону дасть змогу захистити майбутніх інвесторів від неблагонадійних забудовників.
Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблений у тісній співпраці з Міністерством юстиції України.


Цифровізація будівельних послуг реалізовується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».