Роз’яснення щодо встановлення плати за доступ до ЄДЕССБ приватних електронних систем

12/01/2022
Роз’яснення щодо встановлення плати за доступ до ЄДЕССБ приватних електронних систем

28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1396 «Деякі питання встановлення розміру плати за доступ до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва».

Постановою затверджено порядок та вартість підключення до отримання даних з Е-системи будівництва у розмірі 1870 грн щомісячно. Для доступу приватним компаніям необхідно буде укласти договір з технічним адміністратором ЄДЕССБ.

Детальніше - https://www.minregion.gov.ua/press/news/pryvatni-elektronni-systemy-vidteper-mozhut-avtomatychno-otrymuvaty-dani-z-yedessb/

Що зміниться для звичайних користувачів, які працюють в ЄДЕССБ та громадян, які хочуть отримати будівельні послуги онлайн? 

НІЧОГО. Дана постанова не змінює ситуацію з послугами для громадян та умовами роботи з Е-системою для професійних користувачів ( архітекторів, технічних інвентаризаторів тощо). 

Всі послуги залишається БЕЗКОШТОВНИМ. Ці гарантії зафіксовані на рівні законодавства.

Єдина послуга яка є платною - Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію Вона стосується багатоповерхових будинків та інших великих об’єктів. Плата за цю послугу встановлена постановою Кабміну від 13 квітня 2011 р. № 461 і жодним чином не змінюється.

Встановлення плати за доступ стосується ВИКЛЮЧНО випадків підключення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва ПРИВАТНИХ електронних систем разі надання доступу до відомостей  про характеристики об’єктів будівництва та статуси документів щодо них та з обробки статистичних та/або аналітичних даних.

Як для громадян, які отримують послуги, так і для професійних користувачів, які працюють з ЄДЕССБ ситуація жодним чином не змінюється.