Опубліковано проєкт ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту»

14/08/2023
Опубліковано проєкт ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту»

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури 10 серпня 2023 рокузатвердило нові будівельні норми щодо будівництва захисних споруд цивільного захисту.

Згідно з цими нормами в житлових і громадських будинках, у тому числі школах, садочках та лікарнях, мають будуватись захисні споруди цивільного захисту та споруди подвійного призначення, призначені для захисту населення від небезпек, що можуть виникнути внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних (бойових) дій або терористичних актів.

Цей документ має на меті забезпечити максимальну кількість населення сучасними, надійними та інклюзивними укриттями.

ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту» розроблений робочою групою до якої увійшли експерти Мінінфрастури, Міноборони, ДСНС, Мінсоцполітики, МОН та МОЗ, проектних та науково-дослідних інститутів, фахівці з санітарної та пожежної безпеки, практикуючі архітектори і конструктори, експерти, забудовники, представники громадських організацій. Була проведена складна та важлива робота з вивчення зарубіжного досвіду щодо проєктування та будівництва укриттів, проаналізовано наслідки наявних руйнувань забудови, уточнені методики та зроблені відповідні розрахунки. 

Крім встановлення вимог щодо захисних властивостей укриттів особлива увага була приділена інклюзивності. Ключова мета цього - забезпечити доступність для всіх верств населення.

Ознайомитись із проєктом ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту», які затверджено, можна за посиланням

Протягом 1 місяця ДБН В.2.2-5:2023 будуть зареєстровані в Єдиній 
державній електронній системі у сфері будівництва, а їх контрольний примірник буде доступний у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування.