Оновлено функціонал публікації відомостей про кошторисну документацію

21/08/2023
Оновлено функціонал публікації відомостей про кошторисну документацію

На порталі  Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) з’явився оновлений функціонал публікації відомостей кошторисної документації щодо об'єктів, які будуються за державні чи публічні кошти. 


Публікація таких кошторисів це ще один крок до повної прозорості у будівельній сфері. Відкритий доступ до таких даних забезпечує можливість громадськості та будь-яким зацікавленим особам здійснювати перевірки витрат публічних коштів на будівництво. 


Доступними для ознайомлення є кошториси за проєктною документацією, що завантажена до системи з моменту оновлення функціоналу публічного порталу. 


В оновленому функціоналі додано можливість завантажити файли з деталізованими даними, що дає змогу аналізувати вартість видів робіт, зокрема вартість матеріалів. 


Ознайомитись з відомостями про це, а саме, з файлами кошторису в форматі PDF та в машинозчитному форматі (за наявності)  - можна у відповідному розділі  за посиланням: https://e-construction.gov.ua/document/optype=249  


Дане оновлення також є важливим антикорупційним заходом у будівельній галузі, що робить її прозорою та відкритою для загалу. 


Функціонал оновлено у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».


Довідково: раніше на порталі були доступні тільки загальні показники по кошторису, однак після введення військового стану доступ до інформації на публічному порталі було обмежено.