На порталі ЄДЕССБ розміщено 97 оцифрованих ДБН

24/04/2023
На порталі ЄДЕССБ розміщено 97 оцифрованих ДБН

В Єдину державну електронну систему у сфері будівництва було завантажено 97 оцифрованих державних будівельних норм та змін до них. Це близько 8 тисяч сторінок тексту, які тепер стали доступними у цифровому форматі.


Державні будівельні норми це нормативний документ, де визначено вимоги щодо будівництва всіх можливих варіантів об’єктів. Тривалий час вони не були доступні в електронному форматі, що створювало цілий ряд незручностей та проблем для розробників проєктної документації, експертних організацій, замовників будівництва та й загалом більшості представників галузі містобудування.


Зі створенням ЄДЕССБ розпочався процес оцифровки державних будівельних норм та завантаження їх на портал Е-системи. Основні набори вже були доступними для роботи в зручному форматі, а тепер всі ДБНи розміщені на порталі https://e-construction.gov.ua/ в розділі “Реєстри”/ “Законодавчі та нормативні акти”.


На порталі зберігається інформація як про чинний документ, так і про зміни, які були ухвалені до нього, що дозволяє легко побачити, що саме змінилось у новій редакції.


Оцифрування всіх державних будівельних норм проводилося в рамках співпраці із проєктом “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Урядами Німеччини та Швейцарії.


Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».