ЄДЕССБ: Запустили функціонал подачі декларацій показників будівельної продукції

08/08/2023
ЄДЕССБ: Запустили функціонал подачі декларацій показників будівельної продукції

В Єдиній державній електронній системі будівництва (ЄДЕССБ) з‘явився електронний кабінет виробника будівельної продукції, який дозволяє скласти декларацію показників будівельної продукції. 


Розроблений функціонал окреслений в урядовій постанові №1458 “Деякі питання надання будівельної продукції на ринку”, базується на ключових європейських практиках, зазначених у Регламенті 305/2011 та є унікальним цифровим сервісом.


Це дає можливості самостійного декларування показників будівельної продукції та її характеристик для виробників, що дозволить їм, в подальшому, надавати цю продукцію на ринок, адже вона відповідає всім вимогам Закону та є безпечною для застосування. 


При формуванні декларації користувач/виробник вносить сам вид продукції, це можуть бути бетонні суміші, арматура, збірні конструкції, вікна, двері чи кабелі зв'язку, тощо. Після чого вказує зазначені характеристики: розміри, реакція на дію вогню, водопоглинання, довговічність, форма і конфігурація та інші. 


Нагляд за додержанням виробниками будівельної продукції вимог щодо безпечності продукції забезпечується шляхом здійснення державного ринкового нагляду. Перевірку задекларованих показників та характеристик будівельної продукції здійснює орган державного ринкового нагляду — Державна інспекція архітектури та містобудування України.


Експлуатаційні характеристики будівельної продукції та вимоги щодо їх підтвердження визначені у національних стандартах, що є ідентичними гармонізованим європейським стандартам. 


Перелік стандартів за посиланням: 

https://e-construction.gov.ua/laws_detail/2866302858582558239?doc_type=6


Всю інформацію щодо роботи з функціоналом можна знайти в спеціальному чаті: https://t.me/budprod чи за електронною поштою підтримка щодо проблем роботи функціоналу: support@e-construction.gov.ua   


Нагадаємо, що наприкінці грудня 2021 року Уряд прийняв вищезгадану постанову, що регулює низку питань щодо надання будівельної продукції на ринку, що стало завершальним кроком імплементації європейського Регламенту в національне законодавство. 

Запуск функціоналу відбувся у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».