ЄДЕССБ: Запущено автоматичну первинну реєстрацію СМП

21/02/2024
ЄДЕССБ: Запущено автоматичну первинну реєстрацію СМП

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) запустили автоматичну первинну реєстрацію спеціальних майнових прав (СМП).   


Це дозволить в автоматичному режимі надавати Державному реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) - електронні заяви, щодо первинної реєстрації СМП на подільний об’єкт незавершеного будівництва (будинок) та його складові частини – майбутні об’єкти нерухомості (квартири, машино/паркомісця, приміщення та інші), для подальшої одночасної автоматичної (без участі державного реєстратора) реєстрації речових прав та обтяжень на такі об’єкти.


Замовники будівництва отримають зручний сервіс, швидку реєстрацію об’єкта в режимі “без паперів” та зменшать витрати на це. Також запуск автореєстрацій убезпечить від вчинення шахрайських дій. 


Після внесення в ЄДЕССБ заяви про реєстрацію СМП - замовник зможе відслідковувати статус реєстрації об'єкта в ДРРП у картці заяви.


Реєстрація відбувається за 4 кроки:

  • створити заяву;

  • підписати заяву;

  • зареєструвати заяву;

  • отримати результат державної реєстрації в ДРРП.


Для реєстрації СМП необхідно внести дані до ЄДЕССБ, про це раніше інформували в матеріалі “Алгоритми реєстрації спеціального майнового права на об'єкти незавершеного будівництва або майбутні об'єкти нерухомості”.


Автореєстрація СМП стане корисною і для інвесторів, які матимуть змогу ознайомитися з коректною інформацією про об'єкти на порталі ЄДЕССБ та розуміти статус МОНу. 


Сьогодні на порталі ЄДЕССБ доступна 51 зареєстрована заяв від замовників будівництва. А користувачами е-системи розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації СМП на більш ніж 80 об'єктів будівництва. У рамках тестування автоматичної первинної реєстрації СМП - вже зареєстровано 2 об’єкти будівництва.   


Отримати більше потрібної інформації про реєстрацію СМП можна на спеціалізованому лендингу "Реєстрація спеціального майнового права на майбутні об’єкти нерухомості" - https://e-construction.gov.ua/smp. Тут зібрано весь контент про СМП, МОНи, алгоритми реєстрацій об’єктів, навчальні відеоматеріали, новини та відповіді на питання користувачів ЄДЕССБ.


Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблений у тісній співпраці з Міністерством юстиції України.


Цифровізація будівельних послуг реалізовується в співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS».