E-construction talks: майбутні оновлення в ЄДЕССБ, сервіси для проєктувальників, підтримка користувачів

29/08/2023
E-construction talks: майбутні оновлення в ЄДЕССБ, сервіси для проєктувальників, підтримка користувачів

Стартувала серія зустрічей E-construction talks із користувачами Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Під час першого заходу розглянули проблемні питання від архітекторів і проєктувальників, що виникають у роботі з системою, а також обговорили майбутні важливі оновлення в ЄДЕССБ. 


Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська зазначила, що важливим питанням зустрічі є інформування користувачів щодо майбутніх кроків та впроваджень у роботі системи, які важливі для всього циклу будівництва.


“Наразі ми працюємо, над новими компонентами ЄДЕССБ, що зроблять її зручнішою для користувачів. Це видача автоматичних ліцензій, створення мобільного додатку ЄДЕССБ і запуск будівельних послуг в мобільному додатку Дія, оприлюднення результатів перевірок та оглядів об'єктів перед прийняттям в експлуатацію на порталі, доступність діючої містобудівної документації всім користувачам ЄДЕССБ, комплексні послуги через атестованих осіб. Всі ці та інші компоненти ми реалізовуватиме та удосконалюватимемо спільно з представниками будівельного ринку. Адже наша головна мета - якість і мобільність в отриманні кожної послуги”, - наголосила Наталія Козловська. 


Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначила, що сьогодні Електронна система у будівництві стала невід’ємною частиною роботи чесного будівельного ринку, який прагне працювати прозоро, швидко та діджиталізовано. 


“Сподіваюся, ця тенденція охопить всіх. Бо якщо ми тримаємо курс на антикорупцію та цифровізацію — без ЄДЕССБ ніяк. А з усіма труднощами ми впораємося завдяки спільному діалогу та спільній роботі”, - підкреслила Олена Шуляк.


Проєктний менеджер з розробки Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) проєкту USAID/UK Aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" Олександр Гончаренко розповів про роботу підтримки ЄДЕССБ: “Разом із командою ми детально вивчили всі надіслані питання від користувачів і учасників сьогоднішньої зустрічі. Одним із ключових є робота підтримки, таймінг отримання відповідей. Сьогодні маємо 3 діючі канали комунікацій із нашими користувачами - форма зворотнього зв'язку, електронна пошта та Telegram-спільноти. Наразі працюємо над їх розширенням та плануємо запустити персональні чат-боти та телефонну “гарячу” лінію”.


Він проанонсував три важливі оновлення для поліпшення роботи проєктувальників в системі:

  • стандартизація обов'язкових технічно-економічних показників (ТЕПів), які прив'язані до кодів державного класифікатора будівлі та споруд;

  • модернізація функціоналу роботи з проектною документацією за чергами та  пусковими комплексами;

  • налаштування  стандартизованих  наборів розділів проєктної документації.

 

У рамках E-construction talks відкритий відбувся діалог з архітекторами та проєктувальникам, під час якого всі учасники домовились спільно напрацьовувати важливі зміни та оновлення в системі. 


E-construction talks - це постійні робочі зустрічі з представниками будівельної галузі, щодо їх роботи в ЄДЕССБ та вирішенні ключових проблемних питань.

___________


Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».