Реєстр адрес: за 9 місяців роботи вже верифікували 90% вулиць

28/04/2025
Реєстр адрес: за 9 місяців роботи вже верифікували 90% вулиць

За дев'ять місяців від початку впровадження проєкту зі створення та наповнення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) у громадах верифіковано понад 90% (300+ тис) вулиць населених пунктів України. Верифікацію мають здійснити всі громади, крім тих, що знаходяться у зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

Верифікація вулиць – це перший етап наповнення ЄДРА, який розпочався 24 липня 2024 року. Верифікацію мають здійснити всі громади, крім тих, які знаходяться у зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

1284 громади вже долучились до проєкту і отримали доступ до ЄДРА. Найбільш активними з верифікації вулиць є громади Закарпатської, Волинської та Кіровоградської областей.

30 найбільших міст та 1020 громад завершили опрацювання вулиць своїх населених пунктів. Місто Суми першим серед обласних центрів завершило верифікацію вулиць міста. 

На другому етапі наповнення ЄДРА відбувається верифікація адрес, що передбачає перевірку існування та коректності номерів будинків, а також їх “прив’язку” до полігону об’єкту та до відповідної верифікованої вулиці.

900 громад вже розпочали верифікацію адрес. Найкращі показники мають Херсонська область, Волинська область і Миколаївська область.

Серед великих міст лідерами за верифікацією адрес серед великих міст є: 

  • Суми – 55%

  • Херсон – 39%

  • Умань – 30% 

У кожній області сформовано Центри компетенції, які здійснюють координацію громад по питанням ЄДРА.

ЄДРА запроваджується з метою систематизації адресної інформації та створення єдиного, повного, актуального джерела адресних даних і має стати одним з базових реєстрів країни. Реєстр адрес має істотно поліпшити обмін даними між інформаційними системами, сприяючи зменшенню помилок в адресах, протидії шахрайству щодо прав власності на нерухомість та спрощенню надання соціальних послуг.

На місцевому рівні запровадження ЄДРА сприятиме кращому адмініструванню податків на нерухомість завдяки підвищенню якості інформації, а відтак – наповненню локальних бюджетів.

Реєстр створено з урахуванням норм європейського фреймворку інфраструктури просторових даних INSPІRE, що в майбутньому має сприяти інтероперабельності даних з реєстру на європейському рівні.

Перед тим, як розпочати наповнення реєстру, фахівці органів місцевого самоврядування мали можливість пройти навчання як у форматі тренінгів за участю менторів, так і в онлайн-форматі з використанням освітнього чат-боту для опанування матеріалу у зручному для фахівців темпі.

Єдиний державний реєстр адрес реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України й Міністерства цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), що впроваджується Фондом Євразія та фінансується UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.