Про роботу технічного інвентаризатора та внесення змін до документів. Відповіді на питання користувачів

25/09/2024
Про роботу технічного інвентаризатора та внесення змін до документів. Відповіді на питання користувачів

Команда ЄДЕССБ надає відповіді на питання від користувачів системи про роботу технічного інвентаризатора та внесення змін до документів. 


? Які наслідки того, що технічний інвентаризатор у техпаспорті на багатоквартирний будинок не додав складові частини, а  лише батьківський ідентифікатор, отриманий від проектної організації? Техпаспорт на кожну окрему квартиру прив'язаний до проєктного ідентифікатора. Але у нотаріуса під час реєстрації права власності на квартири підтягує площу з проєкту, а не з техпаспорту.


- У статті 26-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено необхідність присвоювати ідентифікатор будинкам, будівлям і спорудам, а також обʼєктам, що після прийняття в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна, зокрема квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, приміщенням. Таким чином, присвоєння ідентифікатора є обовʼязком відповідних осіб.

? Якщо технічний інвентаризатор не вніс до документу, в ЄДЕССБ, складові частини з ідентифікаторами - вбачається, що самостійних обʼєктів нерухомого майна в ньому немає. Таким чином, використання такого документу для прийняття в експлуатацію визначає, що вводиться лише будинок\будівля\споруда без складових частин. При проведенні повторної технічної інвентаризації на складові частини ЄДЕССБ не містить відомостей про введення в експлуатацію таких складових частин, які не були зазначені в документі (ТІ), що використано для прийняття в експлуатацію.

- У звʼязку з вищезазначеним, в ДРРП під час реєстрації прав на обʼєкти наявна проблема щодо площі обʼєктів, оскільки попередньо не було прийнято в експлуатацію такі самостійні обʼєкти нерухомого майна. Прямим наслідком є порушення норм законодавства щодо присвоєння ідентифікатора обʼєктам, а також технічні проблеми щодо реєстрації прав, зокрема що стосуються площі обʼєктів.

? Чи можна виправити ситуацію додаванням у техпаспорт на будинок усіх поквартирних ідентифікаторів?

- Щоб виправити проблему з некоректною передачею ТЕПів до ДРРП необхідно внести усі складові частини з ідентифікаторами згідно Закону до Технічної інвентаризації та внести зміни, в документ про прийняття в експлуатацію щодо цього обʼєкта.

? Якщо обов'язково, щоб усі ідентифікатори були в ТІ, то було б добре, щоб усі наявні складові частини підтягувалися по батьківському ідентифікатору автоматично.

- Це можливо шляхом додавання складових частин з основного ідентифікатора відповідною кнопкою або копіювання обʼєктів зі складовими частинами з проєктної документації, в тому числі з ідентифікаторами. Над додатковим спрощенням внесення обʼєктів ведеться робота.

Цифровізація будівельних послуг реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України та Міністерства цифрової трансформації України завдяки проєкту “Підтримка цифрової трансформації” за підтримки USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.