Погодження будівництва в органах охорону культурної спадщини через ЄДЕССБ

12/07/2022
Погодження будівництва в органах охорону культурної спадщини через ЄДЕССБ

З 12 липня 2022 року погодження науково-проєктної/проєктної документації та дозволи на виконання будівельних робіт від органів охорони культурної спадщини відбувається виключно через електронний кабінет Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Подати заявку можна через Кабінет замовника з використанням  кваліфікованого електронного підпису – https://admin.e-construction.gov.ua/

Інформація про подану заявку автоматично передається відповідальному органу охорони культурної спадщини, який має 3️0 днів, щоб погодити документи або надати обґрунтовану відмову.

Зверніть увагу! Подання заявок можливе лише за умови внесення проєктної документації в ЄДЕССБ. Для завантаження проєкту та отримання реєстраційного номеру проєктної документації зверніться до вашого проєктувальника! Подання заявок на видачу дозволу на виконання будівельних робіт можливе лише за умови прив’язки до науково-проєктної документації відомостей про результати експертизи науково-проєктної документації, відомостей про виконавців будівельних робіт, а також інформації про особу, що здійснює авторський нагляд.

Рекомендуємо ознайомитися з навчальними матеріалами щодо роботи з ЄДЕССБ.

Інструкція «Авторизоване робоче місце Заявника\Звернення на погодження науково-проєктної/проєктної документації» https://drive.google.com/.../1HUeU6dY6L7Gq9742Eg5lv5.../view

Інструкція «Авторизоване робоче місце Заявника\Звернення на отримання дозволу щодо проведення робіт на пам'ятках» https://drive.google.com/.../1wsQnGq5YVO1K5rjSLz0J7Y.../view

Навчальне відео –  https://youtu.be/EXI9FgdeQno

Додаємо перелік робіт, погодження яких відтепер відбувається органами охорони культурної спадщини через ЄДЕССБ:

  • Надання дозволу на проведення робіт на пам'ятках національного значення.

  • Погодження науково-проєктної документації на виконання робіт із консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам'ятки національного значення.

  • Надання дозволу на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення, щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

  • Погодження науково-проєктної документації на виконання робіт із консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам'ятки місцевого значення, щойно виявленого об’єкта нерухомої культурної спадщини.

  • Погодження програм та проєктів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках національного значення, їх територіях, в історико-культурних заповідниках, на історико-культурних заповідних територіях, у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм і проєктів, реалізація яких може позначитися на об'єктах культурної спадщини.

  • Погодження програм та проєктів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках місцевого значення, їх територіях, у зонах охорони.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».