Розповсюдження кращих практик, обмін досвідом, пропозиції по вирішенню актуальних проблем у сфері адресації, необхідні зміни та підходи до адресації обʼєктів, а також обмін практичними кейсами наповнення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) стали темами зустрічі фахівців ОВА та громад, залучених до впровадження реєстру в регіонах.
Даний захід було організовано для відповідальних фахівців регіонів, які будуть здійснювати та забезпечувати організаційну, методологічну та технічну підтримку і супровід громад під час наповнення реєстру. У воркшопі взяли участь більше 40 представників регіонів. Під час дискусійної панелі учасники обмінялися практичними кейсами своєї роботи по наповненню реєстру, проблемами, які виникали під час навчань, обговорили шляхи налагодження взаємодії між ОВА, РДА та громадами, а також механізми верифікації адрес за відсутності картографічних матеріалів.
Інформація з ЄДРА має велике значення для забезпечення взаємодії між інформаційними системами на різних рівнях управління. Це дасть змогу громадянам мати достовірні дані в реєстрі та отримувати низку потрібних соціальних і адміністративних послуг: реєстрацію місця проживання, отримання пільг чи субсидії. Також даний реєстр убезпечить від шахрайства щодо прав власності на нерухомість,
Наразі, в результаті масштабної підготовчої роботи сформовано 24 команди «менторів» (в кожній області) з 73 фахівців ОВА, РДА та громад, навчено 1 099 фахівців ОМС, які отримали відповідний сертифікат про готовність до роботи та підтвердили свої навички. Більше 800 навчених громад найближчим часом почнуть роботу з наповнення Реєстру, а ще 412, які знаходяться на фінальній стадії навчань доєднаються відразу після завершення навчання та підтвердження отримання навичок.
Нагадаємо, нещодавно Уряд України ухвалив Постанову про створення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Його мета полягає в систематизації адресної інформації та створенні єдиного достовірного джерела адресних даних, де буде міститись інформація про кожен населений пункт, кожну вулицю і кожен номер будівлі. ЄДРА є одним із базових реєстрів відповідно до Закону України “Про публічні електронні реєстри”.
Створення Єдиного державного реєстру адрес координується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» та EU4DigitalUA.