Кабмін схвалив постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва"

02/07/2020
Кабмін схвалив постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва"

Постанова створила правові підстави для запуску головного компоненту Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва – Реєстру будівельної діяльності.

Відповідний документ було затверджено 1 липня 2020 року.

Реєстр будівельної діяльності - це новий електронний реєстр, що забезпечить створення, збирання, накопичення, оброблення, захист, облік інформації про об’єкти та учасників будівництва.

Серед основних переваг: персональна відповідальність та цифровий слід кожної дії, розподілена модель зберігання даних, орієнтована на об’єкти будівництва, реєстр будівельної діяльності у складі ЄДЕССБ повністю належить державі, що виключає можливість стороннього втручання.

Крім цього проєктом передбачено:

  • Внесення містобудівних умов і обмежень та будівельних паспортів до електронної системи від липня 2020 року в пілотному режимі.
  • Доступ до усіх адміністративних послуг для об’єктів класу наслідків СС1 на порталі Дія.
  • Ведення реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.
  • Підключення до електронної системи учасників будівництва від моменту подання заяви до Мінрегіону на період дії експерименту.
Запровадження е-системи будівництва дозволить отримувати послуги у сфері містобудівної діяльності в електронній формі, скоротити терміни надання послуг у будівництві, покращити їх якість та матиме суттєвий антикорупційний вплив.