ЄДЕССБ: Ключові дані за перший квартал 2024 року

09/04/2024
ЄДЕССБ: Ключові дані за перший квартал 2024 року

Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) продовжує роботу для цифровізації будівельного сектору. Кожен етап будівництва відбувається через систему. За перший квартал 2024 року до роботи в ЄДЕССБ додалося більше 7,6 тисяч користувачів.

У своїй роботі е-систему використовують архітектори, інженери-проєктувальники, працівники органів архітектурно-будівельного контролю та інші представники будівельної спільноти. 

З появою ЄДЕССБ всі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які спроби шахрайства одразу помітні в системі.

Вже кілька років послуги у сфері будівництва можна отримати через портал Дія  без візиту до державних органів. Відтак, за перші три місяці 2024 року понад 13,3 тисяч послуг надали у форматі paperless, натомість тотожного періоду минулого року - 8,5 тисяч. Це підкреслює приріст користування цифровими сервісами у будівельному секторі.


Важливою функцією ЄДЕССБ є створення та зберігання документів, які фіксують характеристики та стан об'єктів на різних етапах будівництва. За перший квартал 2024 року зареєстрували: 

  • 180,4 тисяч відомостей про технічну інвентаризацію (160,3 тисяч за аналогічний період 2023 року). Завдяки цьому користувач може розуміти поточні характеристики об’єкту та є обов’язковим кроком перед введенням в експлуатацію;

  • 33,84 тисячі дозвільних документів (26,9 тисяч за аналогічний період 2023 року). До прикладу, їх реєстрація чи видача дає змогу розпочати будівельні роботи та в подальшому ввести об’єкт в експлуатацію;

  • 6,8 тисяч проєктної документації (5,2 тисяч за аналогічний період 2023 року). Наявність такого документу фіксує всю інформацію про об’єкт і забезпечує старт його будівництва.


Також у системі зареєстровано більше 8,1 тисяч будівельних паспортів (6,1 тисяч у першому кварталі 2023 року). Цей документ використовується при будівництві індивідуальних житлових будинків площею до 500 кв. метрів, не вище 2 поверхів (без урахування мансарди). 

За допомогою системи видано 4,9 тисяч містобудівних умов і обмежень (3,3 тисячі у першому кварталі 2023 року). Такий документ є одним із найважливіших для початку проєктування об'єкта. 

Цього ж кварталу у ЄДЕССБ запустили автоматичну первинну реєстрацію спеціальних майнових прав (СМП). Це дозволяє в автоматичному режимі передавати в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП) - електронні заяви, щодо первинної реєстрації СМП на подільний об’єкт незавершеного будівництва (будинок) та його складові частини – майбутні об’єкти нерухомості (квартири, машино/паркомісця, приміщення та інші), для подальшої одночасної автоматичної (без участі державного реєстратора) реєстрації речових прав та обтяжень на такі об’єкти. За останній місяць автоматично вже зареєстровано 19 обʼєктів і 3,5 тисячі майбутніх об’єктів нерухомості.

Загалом, на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва доступна інформація про 68 об’єктів, на які зареєстровано заяви від замовників будівництва про реєстрацію СМП. А користувачами е-системи розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації спеціального майнового права на більш ніж 100 об'єктів будівництва.


Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».