ЄДЕССБ: результати роботи у 3 кварталі 2024 року

25/10/2024
ЄДЕССБ: результати роботи у 3 кварталі 2024 року

Запроваджена чотири роки тому Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) стає невідʼємним компонентом прозорої відбудови України. Через ЄДЕССБ доступні 13 державних послуг в галузі будівництва. Її щоденно використовують в роботі архітектори, інженери-проєктувальники, працівники органів архітектурно-будівельного контролю та інші представники будівельної спільноти. Понад 7,6 тис. користувачів доєднались до ЄДЕССБ у 3 кварталі 2024 року. 

Для громадян ЄДЕССБ є надійним джерелом інформації про забудовників та обʼєкти нерухомості, адже всі документи в галузі будівництва доступні онлайн, в єдиному місці та не можуть бути підроблені. Завдяки цьому громадяни можуть отримати доступ до критично важливої інформації, ухвалюючи рішення про інвестицію в будівництво або придбання нерухомості. 

У 3 кварталі 2024 року в ЄДЕССБ було створено:

  • більше 41 тис. дозвільних документів, які потрібні для початку будівництва;

  • майже 11 тис. проєктних документів  – це документи, які містять інформацію про план будівництва і є обовʼязковими для його початку;

  • понад 200 тис. технічних інвентаризацій. 

ЄДЕССБ  – це дієвий інструмент захисту прав тих, хто купує нерухомість. У 1 кварталі 2024 до ЄДЕССБ було додано функцію автоматичної реєстрації спеціальних майнових прав з внесенням заяв в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Ця процедура гарантує дотримання прав власника після завершення будівництва. Зараз в системі зареєстровано 219 заяв на реєстрацію об’єктів. 

ЄДЕССБ  – це також гарантія дотримання прав забудовників, адже всі послуги надаються онлайн, без контактів бізнесу з чиновниками. Отримати їх можна через портал Дія або в будь-якому ЦНАП країни. Протягом 3 кварталу 2024 року забудовники отримали понад 14 тис. послуг через Дію, а також майже 31,5 тис. послуг у ЦНАП. 

У звітний період було видано майже 5,2 тис. містобудівних умов і обмежень і майже 8,7 тис. будівельних паспортів. Ці документи потрібні для початку проєктування обʼєктів нерухомості та визначення вимог до розміщення і будівництва відповідно. 

ЄДЕССБ продовжує розвиватись. У 3 кварталі 2024 року було додано оновлений функціонал для кваліфікаційних центрів сертифікації енергоаудиторів. Це спрощує доступ цих фахівців до ринку праці, а отже – сприяє розвитку будівництва за європейськими енергетичними нормами в Україні. 

Нагадаємо також, що наразі йде робота над запровадженням Містобудівного кадастру на державному рівні та Адресного реєстру. Ці дві нові інформаційні системи важливі швидкої та прозорої відбудови України, адже дозволять оцифрувати та акумулювати важливу інформацію щодо містобудівництва. 

Єдина державна електронна система у сфері будівництва та будівельні послуги  реалізуються у співпраці Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та Uk Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.