Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
| Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
|---|---|---|
| Київська обл., Бучанський район, Борщагівська територіальна громада, с. Чайки (станом на 01.01.2021) , кадастровий номер ділянки 3222485900:03:004:0058 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
| Правовий статус | Назва |
|---|---|
| Юридична особа | ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БРИТАНІЯ2" (45255509) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
| Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
|---|---|---|
| Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
ШЕВЧУК ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ (АР 019859, АР 010718, АЕ 007766, АЕ 007137, СІ- 01330, АЕ 004951, АТ 006123) |
| Відповідальний експерт |
З питань техногенної безпеки
З питань пожежної безпеки З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту |
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182) |
| Відповідальний експерт |
З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення З питань охорони праці |
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231) |
| Архітектор |
Архітектурне об'ємне проектування
|
Фляк Марко Петрович (АА 003985) |
| Експерт (фахівець) |
З питань інженерного забезпечення
|
Романус Тарас Теодорович
|
| Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
БОГДАН СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА (АР 017332, АЕ 005706) |
| Відповідальний експерт |
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології |
БАБЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА (АЕ 006447, АЕ 000015) |
| Експерт (фахівець) |
З питань інженерного забезпечення
|
Сущенко Марина Анатоліївна
|
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Проект розроблено: Товариство з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР «АРКО»; юридична адреса: 79020, Львівська обл., м. Львів, пр. Чорновола В., буд. 63, офіс 205.
Головний інженер проекту – Гаврилюк Олександр Володимирович (кваліфікаційний сертифікат серія АР №018763 від 25.01.2022 р.).
Проект розроблений на підставі:
− завдання на проектування;
− містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва, затверджених Наказом відділу містобудування та архітектури Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області від 21.12.2023 р. № 31-12/2023 (реєстраційний номер ЄДЕССБ MU01:2535–3693–2895–3191);
− технічних умов.
Проектом передбачається будівництво житлового комплексу з вбудовано–прибудованими нежитловими приміщеннями в селі Чайки Бучанського району Київської області на земельній ділянці площею 1.7361 га (кадастровий номер: 3222485900:03:004:0058). Цільове призначення: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Земельна ділянка за функціональним призначенням відноситься до території багатоквартирної житлової забудови згідно документу: Внесення змін до Генерального плану села Чайки Бучанського району Київської області.
Земельна ділянка використовується замовником на підставі договору суборенди земельної ділянки, серія та номер: 2010, виданий 19.12.2023, видавник: Михальченко М.М. приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області.
В склад житлового комплексу входять два дев’ятиповерхових житлових будинки з вбудованими приміщеннями громадського призначення на перших поверхах, інженерні споруди (трансформаторна підстанція), також передбачається влаштування зовнішніх і внутрішньомайданчикових інженерних мереж.
Будівництво житлового комплексу з вбудовано–прибудованими нежитловими приміщеннями передбачається з виділенням трьох черг будівництва.
Перша черга будівництва – житловий будинок А0401 з вбудованими нежитловими приміщеннями на першому поверсі, нежитловими приміщення (господарськими коморами) на мінус першому та підвальним поверхом із приміщеннями для прокладання інженерних мереж та розміщення укриття.
Друга черга будівництва – житловий будинок А0402 з вбудованими нежитловими приміщеннями на першому поверсі, нежитловими приміщення (господарськими коморами) на мінус першому та підвальним поверхом із приміщеннями для прокладання інженерних мереж.
Надземні відкриті автостоянки – перша та друга черги будівництва.
Третя черга будівництва – трансформаторна підстанція.
Генеральний план
Відповідно до завдання на проектування передбачається будівництво житлового комплексу, а саме: житлових будинків А0401 та А0402 з вбудовано–прибудованими нежитловими приміщеннями, трансформаторної підстанції, надземних відкритих автостоянок влаштування зовнішніх і внутрішньо-майданчикових інженерних мереж, благоустрою.
Рельєф ділянки з невеликим ухилом на північний–захід. Абсолютні відмітки коливаються від 165,00 м до 166,50 м.
Вертикальне планування виконується з урахуванням існуючого рельєфу, архітектурно–будівельних рішень та існуючих відміток прилеглих тротуарів та проїздів.
Входи у вбудовані приміщення громадського призначення запроектовано по периметру будинків та відокремлені від входів в житлову частину будинків.
В'їзди–виїзди автотранспорту на територію ділянки передбачається зі сторони вул. Коцюбинського з північно-західної сторони, а також з перспективної вулиці, яка буде проходити північніше ділянки проектування. Заїзд на ділянку для важкої техніки, в тому числі пожежних машин, передбачається з півночі з вулиці Проектованої та з північно–західної сторони від вул. Коцюбинського.
Транспортне обслуговування вирішене з врахуванням пріоритетів існуючих транспортних потоків на території житлового району. Внутрішньо дворова територія має камерний характер та передбачає заїзд автомашин тільки мешканців житлових будинків. Рух транзитного автотранспорту на території проектування - відсутній та відбувається поза межами прибудинкових територій.
На прибудинковій території відповідно до розрахунку передбачаються майданчики різноманітного призначення: для ігор дітей, відпочинку дорослого населення, занять спортом, паркувальний майданчик для велосипедів, для збору ТПВ.
Для організації вивезення сміття з території житлового комплексу передбачаються майданчики для встановлення контейнерів для твердих побутових відходів (ТПВ). ТПВ вивозяться по графіку вивозу. Передбачається освітлення майданчиків ТПВ.
Потреба в місцях постійного та тимчасового зберігання автотранспорту мешканців житлового будинку, відвідувачів і працівників вбудованих приміщень визначена відповідно до виконаного розрахунку з дотриманням нормативних вимог. Необхідна кількість розташування автотранспорту мешканців та відвідувачів житлового комплексу на відкритих автостоянках передбачається в загальній кількості 245 машино-місць (в т.ч. для інвалідів 19 м/м). Проєктними рішеннями на території забудови передбачено розташування 124 машино-місць (в т.ч. для інвалідів 19 м/м). Необхідна кількість парко-місць буде забезпечена шляхом зберігання авто на сусідніх ділянках (згідно договорів сторін). Парко-місця групуються в відкриті автостоянки.
Благоустрій території житлового комплексу виконується відповідно до вихідних даних та передбачає комплексне озеленення з використанням декоративних елементів і малих архітектурних форм.
Організацію дорожнього руху транспорту та пішоходів передбачено відповідно до діючих нормативних вимог та транспортно–пішохідної схеми.
Генеральним планом забезпечені нормовані санітарні і пожежні відстані між будівлями та спорудами.
Архітектурно–будівельні рішення
Інженерно–геологічні вишукування на ділянці проектування і будівництва виконані ТОВ «Верум» у листопаді 2024 року. Категорія складності інженерно–геологічних умов ділянки будівництва – ІІ (середня).
Житловий будинок А0401 – дев’ятиповерховий з вбудовано–прибудованими громадськими приміщеннями та підвальним поверхом, зблокований із п'яти секцій, «П» подібної конфігурації в плані, загальними розмірами в осях 1-17 рядах С-А – 83.16×72.55 м.
В підвальному просторі житлового будинку А0401 передбачається улаштування споруди цивільного захисту (подвійного призначення) із захисними властивостями сховища класу П-4. Надмірний тиск повітряної ударної хвилі -100 кПа. Коефіцієнт послаблення радіаційного впливу (коефіцієнт захисту) -1000, А3. Загальна місткість СПП - можливість укриття 1216 осіб.
Житловий будинок А0402 – дев’ятиповерховий з вбудовано–прибудованими громадськими приміщеннями та підвальним поверхом, зблокований із двох секцій, прямокутної конфігурації в плані, розмірами в осях 1-14 рядах А-Д – 81,34 ×16,46 м.
Висота приміщень в житлових будинках складає: - підвального поверху 3.13 м; - першого поверху 3.68 м; - з другого по дев'ятий поверх 2.68 м.
В житлових будинках передбачаються приміщення:
− підвальний поверх – нежитлові приміщення (господарські комори), технічні приміщення (водомірний вузол з насосною, електрощитові, комунікаційна); сходові клітини; приміщення укриття в житловому будинку А0401 (основні приміщення для укриття, приміщення для зберігання забрудненого одягу, приміщення для сімей з немовлятами, допоміжні приміщення, санвузли, приміщення підігріву та прийому їжі, приміщення пункту керування, приміщення медичного пункту, приміщення для зберігання продовольства/води, складське приміщення для меблів/інвентарю, приміщення зберігання відходів, вентиляційна та фільтровентиляційна);
− перший поверх – нежитлові приміщення з санвузлами та технічними приміщеннями; вхід в житлову частину будинку, вхід до підвального поверху, сходова клітина, ліфтовий хол;
− з другого по дев’ятий поверхи однорівневі житлові квартири, сходова клітина, ліфтовий хол.
Входи у вбудовані приміщення та приміщення підвалу відокремлені від входу в житлову частину будівлі.
Вхідна група в житловий будинок передбачається у складі тамбуру та сходово–ліфтового холу.
Квартири в житловому будинку запроектовані з 2-го поверху. На житлових поверхах з 2-го по 9-ий передбачається розташування однорівневих квартир.
Для зв'язку між поверхами в житлових будинках передбачається сходова клітка типу СК1 і ліфт вантажопідйомністю 1000 кг.
В першій та п’ятій секціях запроєктовано протипожежні ліфти для сполучення з укриттям, яке розташоване в підвалі.
В усіх квартирах передбачається встановлення утилізаторів харчових відходів (встановлюються за рахунок власників приміщень та їх силами).
Тривалість інсоляції для квартир житлових будинків відповідає нормативним показникам.
Конструктивна система кожного житлового будинку – безкаркасна з поздовжніми та поперечними несучими та самонесучими стінами.
Просторова жорсткість та стійкість конструкції кожного будинку забезпечується монтажним з’єднаннями стінових панелей між собою у чотирьох напрямках за допомогою закладних деталей, попередньо розміщених у панелях та тертям між горизонтальними площинами панелей.
Фундамент – суцільна монолітна залізобетонна плита (бетон С20/25 П3, W4, F200; арматура класу А500С та А240С) під усією площею будинку із товщиною 500 мм на штучній основі. Конструкції підвального поверху із монолітного залізобетону: зовнішні стіни товщиною 350 мм, внутрішні 300 мм. Плити перекриття підземного поверху – із монолітного залізобетону товщиною 350 мм (розраховані на сприйняття надмірного тиску від дії повітряної ударної хвилі тиском 100 кПа, клас сховища із захисними властивостями П-4).
Стіни будинку передбачені із збірних залізобетонних панелей. Несучими є стінові панелі, на які опираються плити перекриття є панелі розташовані по цифрових осях. Обпирання плит перекриття передбачено на консольні виступи шириною 150 мм та товщиною 150 мм. Самонесучими є стінові панелі, на які опираються тільки стінові панелі верхніх рівнів без обпирання плит перекриття розміщені по буквених осях. Товщина стінових панелей складає 160 мм, висота 3120 мм. Бетон стінових панелей класу С20/25 пластичності П3, водопроникність W4, морозостійкість F 100. Армування стінових панелей - класу А500С.
Міжповерхове перекриття передбачено з круглопустотних плит товщиною 220 мм довжиною 6500 мм та 3150 мм шириною 1200 мм та 1500 мм, а також монолітними ділянками товщиною 200 мм. З’єднання всіх типів стінових панелей між собою у межах одного поверху забезпечується через закладні деталі у панелях.
Сходи та міжповерхові площадки у будинках передбачені із збірних залізобетонних конструкцій. Обпирання міжповерхових площадок передбачається на консольні виступи у стінових панелях в зоні сходинково-ліфтового блоку. Бетон сходів прийнятий класу С25/30 пластичності П3, водопроникність W4, морозостійкість F 100, арматура 10А500С кроком 100..200 мм (в залежності від зони). Стіни ліфтових блоків – збірні залізобетонні панелі.
Плоска покрівля – інверсійного типу з утеплювачем екструдованим пінополістиролом товщиною 150 мм. Парапет – збірний, із залізобетонних панелей товщиною 160 мм з утепленням як і основні поверхові панелі будинку з подальшим нанесенням штукатурки та пофарбуванням.
Вхідні групи у будинки передбачаються із обпиранням на фундаментну плиту та вертикальні стіни та колони. Обпирання конструкцій навісів та козирків передбачено на фасадні стінові панелі, де у місцях обпирання передбачені ніші та закладні деталі. Бетон конструкцій вхідних груп класу С20/25 пластичності П3, водопроникність W4, морозостійкість F 100. Армування кл. А500С.
Утеплення зовнішніх стін будинків – мінеральна вата ROCKWOOL щільністю 145 кг/м3
товщиною 180 мм. Оздоблення – клінкерною плиткою та декоративною штукатуркою.
Вікна металопластикові з двокамерним енергозберігаючим склопакетом.
Вхідні двері металеві утеплені, противоударні з ущільненням в притулах та доводчиком..
Огородження балконів збірні - по периметру огорожа виконана з металевого квадрату 30×30 мм, оздоблена балясинами, що виконуються з пінополістиролу з подальшим шпаклюванням та пофарбуванням атмосферостійкими фарбами.
Зовнішні сходи – залізобетонні з облицюванням ФЕМ, пандус – залізобетонний, майданчик ганку – залізобетонні з лицюванням керамічною плиткою з шорсткою поверхнею.
Двері до технічних приміщень – металеві.
Внутрішнє опорядження виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення згідно зі санітарними, технологічними та естетичними вимогами.
Проектними рішеннями враховано нормативні вимоги щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме: - ширина доріжок і тротуарів при однобічному русі приймається не менше 1,2 м, при двосторонньому - не менше 1,8 м; - поздовжні ухили пішохідних доріжок і тротуарів, призначені для користування інвалідами на кріслах-колясках не перевищують 5%, поперечні 1-2%; - висота проходу до низу виступаючих конструкцій не менше 2,1 м, до низу гілок дерев - не менше 2,2 м; усі входи і виходи в будівлю, в тому числі евакуаційні, в рівень землі без влаштування ганку, тверде покриття влаштовано із дренажем та зливостоком; вхідні двері - без порогів, за необхідності влаштування порогів висота кожного елемента порогу не перевищує 0,02 м; запроектовані пандуси не більше 300 мм в довжину і нахилом макс. 8 % (1:12); усі пороги контрастно виділяються; ліфти пристосовані до нормативних вимог МГН, місця для особистого автотранспорту розташовуються поблизу входів, не далі 100 м з шириною паркувального місця 3,5 м.
Проектними рішеннями передбачено заходи щодо надійності та безпеки, захист будівельних конструкцій від корозії, блискавкозахист та заземлення.
Інженерне забезпечення
Водопостачання житлового комплексу передбачається відповідно до технічних умов ТОВ "ПЕТРОПАВЛІВСЬКЕ"(36712851) за № ВК000327 від 31.07.2025р (Реєстраційний номер TU01:8313–6933–0655–4092) на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення.
Джерелом господарсько–питного водопостачання та пожежного водопостачання (зовнішнє) комплексу прийнято існуючий водопровід с. Петропавлівська Борщагівка.
Точка приєднання споживача: мiсце приєднання трубопроводу внутрішньомайданчикової зовнішньої мережі водопроводу (ПЕ100 SDR17 з дiаметром згiдно розрахунку) – вiд об'єкта замовника до запірної арматури у новозбудованому оглядовому з.6. колодязі (камері) в мiсцi розташування о6'єкта замовника
Точка забезпечення потреб водопостачання: новозбудований «врізний» водопровідний колодязь (перетин вул. Героїв Небесної Сотні/вул. Зелений гай в с. Петропавлівська Борщагівка) в точцi пiдключення новозбудованих мереж вiд мiсця розташування об'єкта до проектованих та новозбудованих на даній ділянці водопровідних мереж ПЕ 100 SDR Ø400мм.
Для створення необхідного тиску в мережі питного водопроводу кожного житлового будинку передбачається господарсько–питна насосна установка, трубна обв’язка із 8-ми літровим мембранним баком, напірним баком V=300 л.
В споруді подвійного призначення передбачається система господарчо-питного водопроводу із водомірним вузлом, запірною арматурою.
Для забезпечення аварійного запасу води в СПП запроектовано проточні ємності запасу питної води об’ємом 7м3 та бак запасу технічної води на 10м3 із насосною установкою. Гаряче водопостачання СПП здійснюється від ємкісного електричного водонагрівача.
Гаряче водопостачання в житлових будинках передбачається: в квартирах від двоконтурних газових котлів; вбудованих та підвальних приміщень – від електричних водонагрівачів (для комерційних приміщень встановлюються за рахунок власників приміщень та їх силами).
Каналізація житлового комплексу передбачається відповідно до технічних умов ТОВ "ПЕТРОПАВЛІВСЬКЕ"(36712851) за № ВК000327 від 31.07.2025р (Реєстраційний номер TU01:8313–6933–0655–4092) на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення.
Водовідведення господарсько–побутових cтoкiв (каналiзування) житлового комплексу передбачається до існуючої централізованої мережі самопливної каналізації Ø 600 мм по вул. Коцюбинського в с. Чайки.
В кожному житловому будинку передбачаються внутрішні системи каналізації: побутова каналізація житлових приміщень; побутова каналізація вбудованих приміщень; напірна побутова каналізація підвальних приміщень. Система побутової каналізації житлових та орендованих приміщень передбачається роздільною.
Напірна побутова каналізація підвальних приміщень передбачається компактними каналізаційними насосними станціями типу Grundfos Sololift2 WC–3 та WC–1. Напірні стоки скидаються в магістральний трубопровід самопливної мережі після гасителя напору.
Каналізування СПП передбачається – напірне, окремим випуском Ø110 мм, через петлю гасіння напору.
У санвузлах СПП передбачається влаштування каналізаційних установок тип SOLOLIFT2.
Відведення поверхневих стоків передбачається відповідно до технічних умов ТОВ "ПЕТРОПАВЛІВСЬКЕ"(36712851) за № ВК-К2 дощова №000328 від 31.07.2025р (Реєстраційний номер TU01:8318-7273-3538-0528) на приєднання до систем централізованого водовідведення дощової каналізації об’єкту. Точка забезпечення потреб зливового каналiзування: існуючі централізовані мережі дощової каналізації с. Чайка.
Дощова каналізація. Відведення дощових стоків з покрівель житлових будинків передбачається через водостічні воронки з електричним підігрівом по стояках внутрішньої дощової каналізації з подальшим відведенням в мережу дощової каналізації.
Газопостачання житлового комплексу передбачається відповідно до технічних умов на приєднання до газорозподільної системи ПАТ «Київгаз» № Kof-2891 від 12.06.2025 від газопроводу високого тиску Дн–225 мм, який прокладений по вул. Коцюбинського з встановленням комерційного вузла обліку витрати газу шафового типу та зниженням до низького тиску в ШГРП, влаштуванням внутрішньо майданчикових мереж газопроводів низького тиску до житлових будинків.
Газоспоживне обладнання квартир: поквартирні індивідуальні газові двоконтурні котли із закритою камерою згорання, конденсаційного типу, потужністю Q=24 кВт або аналог.
В приміщеннях кухонь встановлюються комбіновані сигналізатори загазованості. Відвід продуктів згоряння від котлів передбачається в колективні димовідвідні системи.
Теплопостачання житлового комплексу передбачається: квартир – від індивідуального двоконтурного газового котла Q=24кВт із закритою камерою згорання, вбудованим розширеним баком, розміщеного в приміщеннях кухонь квартир; теплопостачання для вбудованих нежитлових приміщень 1–го поверху та приміщень підвального поверху – від електромережі.
Опалення. Котли в квартирах комплектуються розширювальним баком, баком-акумулятором, циркуляційним насосом, кімнатним регулятором, групою безпеки та системою захисту від перегріву. Теплоносій в системі опалення - вода з параметрами 80-60°С. Системи опалення житлових приміщень кожної квартири прийнята двотрубною, тупиковою з горизонтальними розведенням трубопроводів. Опалювальні прилади – сталеві радіатори з терморегуляторами, в приміщеннях санвузлів і ванних кімнатах – рушникосушки з терморегуляторами (встановлюються за рахунок власників приміщень та їх силами).
Проєктними рішенями передбачається водяна система опалення комерційних приміщень. Для кожного комерційного приміщення встановлено індивідуальний електричний котел Thermex Orso 5-12 або аналог (встановлюються за рахунок власників приміщень та їх силами), який має 4 варіанти потужності в одному пристрої.
Електрокотел забезпечений захисним датчиком, контролюючим температуру нагрівання, а при перевищенні норми він зупиняє нагрів. Після охолодження теплоносія котел автоматично продовжує роботу. Теплоносій в системі опалення - вода з параметрами 80-60°С.
Проєктними рішеннями передбачена система опалення холів та сходових майданчиків 1-го поверху, електощитових та насосних. В якості опалювальних приладів прийняті електричні конвектори з вбудованим термостатом.
Опалення основних та допоміжні приміщень СПП забезпечується електроконвекторами укомплектованими вбудованим термостатом.
Вентиляція житлових приміщень передбачається припливно–витяжна з природним спонуканням (приплив повітря з природним спонуканням через вбудовані в конструкцію вікон провітрювачі).
Для житлових кімнат, загальних кімнат та спалень передбачена вентиляція провітрювання через віконні конструкції та перетіканням повітря у ванні кімнати та кухні з викидом через вентиляційні канали.
Для ванних кімнат, кухонь та санвузлів запроектована окрема природня витяжна вентиляція організована, як викид повітря через витяжні канали супутники, що зводяться у загальний магістральний витяжний канал з викидом вище покрівлі.
Вентиляція вбудованих приміщень припливно–витяжна з механічним та природним спонуканням.
Проектними рішеннями в приміщеннях укриття передбачається загально–обмінна припливно–витяжна вентиляція механічна. Системи загально–обмінної вентиляції: приміщень технічного призначення; приміщень укриття; санітарних вузлів; допоміжних приміщень (електрощитова, приміщення для зберігання продуктів, санітарний пост та інші). Для приміщень медичного призначення, санітарних вузлів, допоміжних приміщень та технічних приміщень запроектовано окремі системи припливної та витяжної вентиляції.
Приміщення подвійного призначення (укриття) обладнується вентиляцією яка працює в двох режимах. Режим І – чиста вентиляція. Режим ІІ – фільтровентиляція. Якщо небезпека неконвенційного інциденту відсутня, фільтровентиляційна установка може працювати без фільтра–поглинача. В режимі І вентилятором у сховище подається повітря без пилу тому що повітря проходить грубу фільтрацію від піску, пилу тощо за допомогою попереднього фільтра ( фільтр–поглинач герметично закритий і відключений від системи подачі повітря). При введенні стану боєготовності до ЯХБ–війни повітря продувається через фільтр–поглинач у внутрішню частину сховища. Відфільтроване повітря проходить три рівні фільтрації, а саме: грубий попередній фільтр; аерозольний фільтр проти біологічних бойових агентів; газовий фільтр (за допомогою шару активованого вугілля проти бойових хімічних речовин). Все вентиляційне обладнання прийнято не нижче класу В. Робота системи вентиляції - фільтровентиляційна установка типу SM–SS–54, яка забезпечує чисте повітря в сховищах у мирний час та під час звичайних боїв, або фільтроване повітря під час ЯХБ–забруднення.
Припливне та витяжне обладнання передбачено з електродвигунами та ручними вентиляторами (для випадку відсутності електроенергії, аварії, відмови електричного вентилятора).
Електропостачання. Категорія надійності електропостачання – І, ІІ. Електропостачання об’єкту будівництва передбачається відповідно технічних умов нестандартного приєднання до електричних мереж ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» від 20.01.2025р. ТУ 006688 200125 1 090132409252 від запроектованої трансформаторної підстанції (за окремим проектом) з влаштуванням внутрішньо майданчикових мереж КЛ–0.4кВ від різних секцій ТП.
Джерело електропостачання - ПС ВУМ 110/10 кВ.
Точка забезпечення потужності РУ 110 кВ ПС ВУМ 110/10 кВ.
Для живлення електричних споживачів об'єкту передбачено встановлення Ввідно–розподільних пристроїв ВРП 0,4 кВ в приміщеннях електрощитових будинків.
Загальна розрахункова потужність житлового будинку А0401 в нормальному режимі, приведена до ТП складає - Рр=493,05 кВт. Основними силовими споживачами електроенергії є житлові квартири, електрообладнання укриття, санітарно-технічне обладнання, вентиляція та опалювальні прилади. Для прийому, обліку і розподілу електроенергії на напрузі 0,4 кВ, передбачається встановлення ввідно-розподільчих пристроїв, які встановлюються в електрощитових будівлі А0401.
Загальна розрахункова потужність будинку А0402 в нормальному режимі, приведена до ТП складає - Рр=256,95 кВт.
Основними силовими споживачами електроенергії є житлові квартири, електрообладнання укриття, санітарно-технічне обладнання, вентиляція та опалювальні прилади.
Кухні квартир обладнуються електричними плитами (встановлюються за рахунок власників приміщень та їх силами).
Для прийому, обліку і розподілу електроенергії на напрузі 0,4 кВ, проектом передбачається встановлення ввідно-розподільчого пристрою, який встановлюється в електрощитовій будинку А0402.
Для живлення електроприймачів І кат. надійності електропостачання (мережі протирадіаційного укриття та системи протидії пожежі) передбачається ввід від дизель генератора.
Електроприймачі комерційних приміщень та квартир не працюють одночасно з електроприймачами укриття.
Для забезпечення аварійного освітлення за першою особливою категорією надійності електропостачання, проєктом передбачається встановлення ББЖ.
Розподіл електроенергії на напрузі 0,4 кВ здійснюється по змішаній радіально - магістральній схемі від розподільчих щитів будинку.
Передбачено відключення вентиляційних систем та споживачів укриття під час пожежі. Для цієї мети передбачено встановлення автоматичних вимикачів з незалежним роз'єднувачем, який відключає обладнання при спрацьовуванні приладу пожежної сигналізації. Конструктивно силові мережі виконуються кабельними. Кабелі прокладаються приховано в бороздах стін, під шаром штукатурки, в трубах та кабельному лотку. Силові кабелі прийняті з мідними жилами марки ВВГнгд; для електроприймачів протипожежних установок та для аварійного освітлення мережі виконуються вогнестійкими кабелями FLAME-X 950 (N) HXM FЕ 180/90.
Для внутрішнього освітлення в будинку передбачені наступні види штучного освітлення: робоче, аварійне, чергове, при цьому аварійне освітлення поділяється на освітлення безпеки та евакуаційне.
Системи водо–, газо– та електропостачання житлового будинку обладнуються приладами обліку енергоносіїв: загальнобудинковими, квартирними та у вбудованих нежитлових приміщеннях.
Житловий будинок, вбудовані приміщення громадського призначення обладнуються системою контролю довибухонебезпечних концентрацій газу.
Сигнали про спрацювання датчиків сигналізаторів вибухопожежонебезпечних речовин у повітрі подаються у місця найбільш вірогідних шляхів евакуації, найбільшого скупчення людей; на пульт адміністратора (чергового) чи на об’єднану диспетчерську службу – (ОДС).
Світловий пристрій (мигальний) встановлений у доступному для огляду місці і розташований відокремлено від освітлювальних приладів, світлової реклами, пектограм.
Пожежна безпека, техногенна безпека,
інженерно–технічні заходи цивільного захисту
Генеральний план вирішено відповідно до діючих протипожежних норм. Проектом забезпечено об’їзд пожежного автомобіля та доступ пожежних з автодрабин та автопідйомників у кожне приміщення проектованого об’єкту. Зовнішнє гасіння пожежі передбачається від пожежних гідрантів встановлених на водопровідних мережах.
Прийняті в проекті рішення, щодо геометричних параметрів шляхів евакуації та евакуаційних виходів, відповідають вимогами нормативних документів, що дозволяє евакуювати людей до початку впливу на них небезпечних факторів пожежі.
Проектом передбачено блискавкозахист, систему пожежної сигналізації і оповіщення про пожежу, систему контролю довибухонебезпечних концентрацій паливних газів та мікроконцентрацій чадного газу у повітрі, систему протидимного захисту, встановлення пожежних кранів (в сховищі).
Для захисту людей від факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період проектом влаштовано споруду подвійного призначення із властивостями протирадіаційного укриття групи П-4.
Прийняті проектом рішення забезпечують необхідні умови перебування у захисній споруді осіб що укриваються протягом 48 годин.
В розділі ІТЗ ЦЗ передбачено комплекс інженерних, технічних та організаційних заходів спрямованих на підвищення стійкості об’єкта в умовах надзвичайної ситуації, визначені потенційні фактори ризику, враховано характеристики вражаючих впливів, визначено ефективність запобіжних заходів. Даним розділом проведено розрахунок зон дії основних небезпечних факторів при аваріях, проаналізовано вплив можливих НС на навколишні споруди.
Охорона навколишнього природного середовища
Проектом передбачається нове будівництво двох дев’ятиповерхових житлових будинків з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями в селі Чайки Бучанського району Київської області (будинок А0401 має 5 блок-секцій, будинок А0402 має 2 блок-секції).
Згідно зі ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планована діяльність не належить до другої категорії видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив і підлягають оцінці впливу на довкілля, оскільки згідно технічних умов, наданих ТОВ «Петропавлівське», передбачено підключення проектованих будинків до централізованих мереж водопостачання та водовідведення.
Представлена проектна документація містить окремий том «Оцінка впливів на навколишнє середовище», який відповідає вимогам ДБН А.2.2-1:2021, і який розроблено в скороченому обсязі.
У складі прибудинкових територій передбачено дитячий і спортивний майданчики, місця для відпочинку дорослих, парковка для автомобілів, майданчик для паркування велотранспорту, майданчик з контейнерами для відходів.
Згідно Акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, від 30.05.2025 р. підлягає зрізуванню 509 дерев. Озеленення площею 6497 м2 передбачається посадкою дерев та чагарників, а також влаштуванням газонів. Знятий рослинний шар ґрунту використовується для планування та благоустрою придомової території.
Проектом передбачено підключення житлових будинків до існуючих інженерних мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання, газопостачання. В системах холодопостачання використано кондиціонери з озонобезпечним холодоагентом R 410 А.
Опалення квартир здійснюється від поквартирних двоконтурних газових котлів теплопродуктивністю 24 кВт кожний. Димові гази відводяться в атмосферне повітря системою колективних димоходів (на один шидель підключено по 8 котлів).
Для кожного комерційного приміщення встановлено індивідуальний електричний котел Thermex Orso 5-12. Опалення основних та допоміжних приміщень СПП забезпечують електроконвектори.
Джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря являються колективні димоходи газових котлів (джерела №1-№63 Д=250мм, Н=30,6м), вихлопна труба дизель-генераторної електростанції (дж. №65, Д=200мм), двигуни автомобілів на відкритих автостоянках на 80 м/м (дж. №64).
Проведеними розрахунками встановлено, що вплив проектованої діяльності на повітряне середовище є прийнятним і знаходиться в межах встановлених нормативів. Максимальні значення приземної концентрації забруднюючих речовин не перевищують гранично допустимі значення для населених пунктів.
Мережі господарсько-питного водопостачання запроектовані для подачі води до санітарно-технічних приладів у кількості 366,29 м3/добу. Джерелом питного водопостачання слугує централізована система водопостачання. Система каналізації житлових будинків господарсько-побутова. Для відведення стічних вод від сантехнічного обладнання у кількості 364,29 м3/добу проектується мережа побутової самопливної каналізації до місця підключення в централізовану каналізаційну мережу.
Система напірної побутової каналізації підвальних приміщень передбачається компактними каналізаційними насосними станціями. Напірні стоки скидаються в магістральний трубопровід самопливної мережі після гасіння напору.
Система каналізації укриття (СПП із захисними властивостями сховищ класу П-4) передбачена з окремим від системи каналізації житлової частини випуском згідно з вимогами ДБН В.2.5-64:2012.
Дощові та талі води з території направляються в централізовану дощову мережу згідно з отриманими технічними умовами.
Робоче освітлення виконане по всіх приміщеннях із застосуванням світлодіодних світильників.
У процесі функціонування житлового комплексу утворюються тверді побутові відходи у кількості 388,145 т/рік. На майданчику з твердим покриттям, розташованому на відстані 20 м, встановлено контейнери, призначені для роздільного накопичення відходів, які своєчасно видалятимуться спеціалізованими організаціями згідно з укладеними договорами для подальшого оброблення та використання.
Будівельні роботи проводяться в денний час доби, при будівництві не використовується важка будівельна техніка, рівень шуму якої перевищує допустимі значення. Вплив на атмосферне повітря при роботі автомобільного транспорту, проведенні земляних і електрозварювальних робіт короткочасний, локальний, нетривалий і не зробить істотного впливу на забруднення повітряного середовища в районі будівництва.
Негативного впливу на клімат і мікроклімат, водне середовище, ґрунти, геологічне середовище, рослинний та тваринний світ, заповідні об’єкти, навколишнє техногенне та соціальне середовища під час будівництва та експлуатації проектованого об’єкту – не передбачається.
За результатами розгляду проектних матеріалів встановлено, що проект розроблено згідно з вимогами чинного природоохоронного законодавства, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм.
Санітарно-епідеміологічне благополуччя населення
Джерела виникнення ультразвуку, теплових, електромагнітних та іонізуючих випромінювань на об’єкті відсутні.
Орієнтація квартир в секціях житлових будинків дозволяє забезпечити природне освітлення та нормативну інсоляцію приміщень.
Джерелами шуму на об'єкті є шахти ліфтів, вентилятори припливних та витяжних систем, насосне та котельне обладнання. Інженерно-технічне обладнання прийняте малошумне і встановлене на віброопорах в окремих приміщеннях. Рівні шуму на прилеглій території та в приміщеннях будівель відповідають нормативним значенням ДБН В.1.1-31:2013 та ДСН 3.3.6.037-99.
Згідно з ДСП 173-96 розмір нормативної санітарно захисної зони для проектованого об’єкта не встановлюється. Санітарні розриви до відкритих автостоянок, до майданчика з контейнерами для відходів витримано.
Представлені матеріали містять заходи щодо створення санітарно-побутових умов для робітників будівельної бригади.
Вплив проектованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.
Передбачені проектом заходи спрямовані на створення комфортних умов проживання мешканцям житлових будинків та на недопущення негативного впливу на довкілля.
Оцінка проектних рішень з питань економії енергії
Зовнішні стіни двох типів. 1ТИП: розчин цементно-піщаний, товщиною 0,005 м, густиною 1800 кг/м³, залізобетон, товщиною 0,16 м, густиною 2500 кг/м³, ПСБ ρ=35 кг/м³, товщиною 0,18 м, густиною 35 кг/м³, розчин цементно-піщаний , товщиною 0,005 м, густиною 1800 кг/м³.
2 ТИП: розчин цементно-піщаний , товщиною 0,005 м, густиною 1800 кг/м³, залізобетон, товщиною 0,16 м, густиною 2500 кг/м³, мінеральна вата, товщиною 0,18 м, густиною 87,6 кг/м³, розчин цементно-піщаний , товщиною 0,005 м, густиною 1800 кг/м³.
Запроектовані конструкції світлопрозорих конструкцій з металопластикового профілю, із заповненням двокамерними склопакетами. Середовище камер склопакетів заповнено інертним газом на 100%.
Конструкції дверей виготовляються з металопластикового профілю, із заповненням сендвіч-панелями та двокамерними склопакетами. Склопокети заповнені інертним газом на 100%.
Суміщене покриття: залізобетон, товщиною 0,2м, густиною 2500 кг/м³, пароізоляція, ЕППС ρ=30 кг/м³, товщиною 0,15 м, густиною 30 кг/м³, ЕППС ρ=35 кг/м³, товщиною 0,1 м, густиною 35 кг/м³, розчин цементно-пінополістирольний, товщиною 0,04 м, густиною 600 кг/м³, стяжка цементно-піщана, товщиною 0,05 м, густиною 1800 кг/м³.
Перекриття над неопалювальним приміщенням та проїзд: ламінат, товщиною 0,01 м, густиною 600 кг/м³, спінений пінополіетилен ρ=30 кг/м³, товщиною 0,005 м, густиною 30 кг/м³. стяжка цементно-піщана, товщиною 0,07 м, густиною 1800 кг/м³, ЕППС ρ=30 кг/м³, товщиною 0,05 м, густиною 30 кг/м³, пароізоляція, мінеральна вата, товщиною 0,1м, густиною 80 кг/м³.
Джерелом теплопостачання для систем опалення кожної житлової квартири прийнято індивідуальні двухконтурні настінні газові котли, які обладнані автоматикою безпеки та керування процесом приготування води в системі опалення. Теплоносій в системі опалення - вода з параметрами 80-60°С. Системи опалення житлових приміщень кожної квартири прийнята двотрубною, тупиковою з горизонтальними розведенням трубопроводів. В якості опалювальних приладів в квартирах прийнято сталеві радіатори з нижнім підключенням трубопроводів, які встановлюються біля зовнішніх огороджувальних конструкцій. В санвузлах квартир встановлені комбіновані рушникосушарки. Нагрівальні прилади розміщені біля віконних прорізів з установленням тепловідбивної теплоізоляції між приладами й зовнішньою стіною. Проєктом передбачена водяна ситема опалення комерційних приміщень. Для кожного комерційного приміщення встановлено індивідуальний електричний котел. Теплоносій в системі опалення - вода з параметрами 80-60°С. Для можливості регулювання тепловіддачі опалювальних приладів всі радіатори укомплектовані термостатичними клапанами з попереднім налагодженням та термостатичними головками. Проєктом передбачена ситема опалення холів та сходових майданчиків 1-го поверху, електощитових та насосних. В якості опалювальних приладів прийняті електричні конвектори з вбудованим термостатом. Опалення основних та допоміжні приміщеннь СПП забезпучують електроконвектори з вбудованим термостатом. В мирний час приміщення неопалювальне.
Гаряче водопостачання для кожної квартири передбачено від двоконтурних газових котлів, для приміщень комерції передбачаються індивідуальні водяні електронагрівачі. Утеплення труб по всій довжині.
В житлових приміщеннях передбачається влаштування природної припливної та витяжної систем вентиляції. З приміщень насосних, електрощитових запроектована витяжна система вентиляції з механічним спонуканням, приплив повітря – природний із суміжних приміщень. Вентиляція вбудованих нежитлових приміщень загальнообмінна припливна та витяжна з природнім спонуканням з можливістю майбутнім власниками змінити на механічне спонукання. Система загальнообмінної вентиляції підвального укриття, запроектована припливно-витяжними установками ПВ-1.1 та ПВ-5.1 з роторним рекуператором та електричним нагрівачем.
Наявні такі види електричного освітлення:
- робоче;
- аварійне
Запректовані світлодіодні світильники. Вимикачі розташувати при вході в приміщення.
В проекті розроблено розділ «Енергоефективність», згідно розрахунків будівлі відносяться до класу енергоефективності «В». За результатами розгляду наданих проєктних матеріалів встановлено, що зазначена проєктна документація розроблена відповідно вимог до нормативних актів з питань економії енергії.
Організація будівництва
Тривалість будівництва: - для 1-ї черги будівництва складає 15,2 місяців; - для 2-ї черги будівництва складає 8,6 місяців; - для 3-ї черги будівництва складає 3,2 місяці.
Проектом передбачені методи виконання основних робіт, послідовність будівництва, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.Розділи