Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Львівська обл., Львівський район, Сокільницька територіальна громада, с. Сокільники (станом на 01.01.2021) , вул. Трускавецька | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛЕВГАЛБУД" (42038047) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
ТАРАНОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ (АЕ 004868, АЕ 002253, АЕ 006951) |
Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
Ніпрук Іван Максимович (АЕ 004993) |
Відповідальний експерт |
З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення |
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397) |
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту |
КЛОЧАНИЙ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 004521, АЕ 004418, АЕ 007218) |
Відповідальний експерт |
З питань охорони праці
|
Ольшанський Володимир Романович (АЕ 007023, АЕ 000977, АТ 010867, АТ 002626) |
Архітектор |
Архітектурно-планувальні рішення
|
Зініч Володимир Олександрович (АА 004577, АА 003467) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Опис архітектурно-будівельних та конструктивних рішень
Багатоквартирний житловий будинок на 6 поверхів (1 підвальний), 24 квартири.
Проектом передбачається:
- Нове будівництво "Багатоквартирні житлові будинки із вбудованими громадськими приміщеннями, підземним паркінгом та трансформаторною підстанцією" в с. Сокільники Львівського району Львівської області
- До комплексу заходів по благоустрою території проєктом передбачається виділення майданчика для встановлення сміттєзбірних контейнерів, влаштування дитячих та спортивних майданчиків, влаштування майданчиків для паркування автомобілів, освітлення прилеглої території, влаштування заїздів на територію. При проєктуванні благоустрою максимально враховано особливості земельної ділянки зберігаючи природне середовище. Благоустрій прибудинкової території (ділянки), у тому числі конструкція мощення, організація озеленення, забезпечує безпечне пересування пішоходів, можливість руху і розвороту транспорту. Об’ємно-планувальними рішеннями будівлі призначення та організація земельної ділянки передбачено функціональне зонування з розподілом пішохідних і транспортних потоків.
Об’ємно-планувальними рішеннями будівлі призначення та організація земельної ділянки передбачено функціональне зонування з розподілом пішохідних і транспортних потоків.
Житлова будівля має прямокутну форму.
Габарити будівлі в осях 21,30м х 14,00м
До будівлі працівники та відвідувачі потрапляють з відкритих тротуарів.
В рівні першого поверху передбачені комерційні приміщення, хол і тамбур для житлової частини, а вертикальна комунікація відбувається з допомогою сходової клітки типу СК і ліфта.
Житло окремостояче.
Ширина коридору в будинках 1,80 м. Природне освітлення коридору і сходової клітки здійснюється через світлові прорізи на сходовій клітці.
Квартири розплановано згідно з вимогами діючих норм та завданням на проектування.
В плануваннях квартир застосовано принцип зонування, що розвивається в залежності від кількості житлових приміщень. Розміри та обладнання санвузлів - згідно з нормами. Кріплення приладів і трубопроводів до стін і перегородок, які огороджують житлові кімнати, не передбачається. Літні приміщення не передбачено перед кімнатами, що є розрахунковими для забезпечення нормативної інсоляції квартир.
Інсоляція згідно з вимогами ДСП 193-96, ДСТУ-Н Б В.2.2-27:2010 забезпечується в усіх проектованих квартирах.
Природне освітлення мають житлові кімнати, кухні, вхідні тамбури до будинку, сходові клітки. Відношення площі світлових прорізів до площі підлог приміщень житлових кімнат та кухонь в межах від 1:5,5 до 1:8 згідно з ДБН В.2.2-15:2019 "Житлові будинки. Основні положення".
Уточнення геометричних параметрів світлових прорізів, за необхідності, буде проводитись на підставі розрахунку КПО згідно з ДБН В.2.5-28-2006 "Природне і штучне освітлення" на подальшій стадії проектування.
Планувальні рішення квартир, нежитлових приміщень, розроблених у проекті, погоджені Замовником.
Укриття запроектовано в одному рівні.
Об’ємно–планувальні рішення прийняті з урахуванням:
- умов оптимального використання ділянки будівництва, погодженої для проектування будівель житлового призначення;
- організації чіткого функціонального зонування та зручних пішохідних і транспортних зв’язків;
- забезпечення нормативних вимог з організації шляхів евакуації у випадку виникнення пожежі;
- забезпечення архітектурно-просторової виразності будівлі та сучасних вимог до її естетичної довершеності;
- забезпечення об’ємно-просторовими, планувальними та конструктивними рішеннями сучасних вимог енергозбереження, економічності та подальшої експлуатації будівлі.
КОНСТРУКТИВНІ РІШЕННЯ
Будівництво відбувається в одну чергу: будівля 1 на ГП.
Конструктивна схема будівлі – монолітно-каркасна.
Фундаменти – монолітна залізобетонна плита.
Колони – січення 250х900 мм та 250х600 мм – монолітні залізобетонні.
Зовнішні стіни - цегляні. Стійко-ригельна система та цегляні 250 мм, з утеплювачем - 150 мм.
Внутрішні перегородки – цегляні 250 мм, 120 мм.
Кладка всіх стін виконується з керамічної цегли.
Межа вогнестійкості стін укриття та стін сходових кліток відповідно – RЕІ 150; МО.
Межа вогнестійкості внутрішніх стін ЕІ45, ЕІ15; МО із заповненням дверних прорізів з відповідною межею вогнестійкості.
Межа вогнестійкості колон - R120; МО.
Горизонтальна гідроізоляція всіх стін – цементна з цементного розчину з додаванням рідкого скла, вертикальна гідроізоляція – двократна, обмазочна бітумна.
Перекриття запроектовано – монолітні залізобетонні.
Перемички – збірні залізобетонні.
Межі вогнестійкості вузлів кріплення будівельних конструкцій та місця прилягання до інших конструкцій – не нижче межі вогнестійкості самих конструкцій.
Двері сходових кліток, тамбурів при сходових клітках обладнані пристроями для самозачинення й ущільненнями в притулах.
Сходи запроектовані із залізобетонних площадок та маршів, з шириною марша не менше 1350 мм.
Покрівля будівлі – неексплуатована.
Водостік – внутрішній
Екологія та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення
Проєктом передбачається будівництво 6ти поверхового односекційного багатоквартирного житлового будиноку, що розрахований на проживання 38ми мешканців в 24х квартирах, в т.ч. однокімнатних – 16шт.; двокімнатних – 8шт. Теплозабезпечення та ГРВ житлових квартир здійснюється автономно від навісних двофункційних газових котлів Ariston CARES X 24 FF із закритою камерою згоряння потужністю 24кВт та ККД=94%.
Об’єкт проектування та планована діяльність не відноситься до першої та другої категорій видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля визначених ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
У складі проєктної документації додані матеріали ОВНС де охарактеризовані результати оцінки впливів на природне, соціальне, включаючи життєдіяльність населення і техногенне середовище та обґрунтування допустимості, доцільності і прийнятності проектних рішень.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферу з стаціонарних джерел – 6ти отворів шиделів для відведення димових газів від індивідуальних котлів та викиди від роботи двигунів автомобілів з отвору вентиляційної витяжки. Викиди з проєктованих джерел міститимуть забруднюючі речовини в сумарній кількості 584,4262т/рік.
Каналізаційні стоки відводяться самопливним колектором в існуючий міський загально сплавний каналізаційний колектор. Стічні води від миття підлоги приміщень зберігання автомобілів направляються на локальні очисні споруди – насосні установки оснащені фільтром з активованого вугілля, які розміщуються на випусках мережі з будинку з подальшим підключенням до мереж дощової каналізації. Фільтр забезпечує ступінь очищення відповідно до ГДК (гранично допустима концентрація) за стандартом EN 858.
Відведення дощових стічних вод з дахів і території передбачається самопливом до міського загально-сплавного каналізаційного колектору. Стоки з автошляхів та відкритих автостоянок перед скидом проходять попереднє очищення в сепараторі-нафтовловлювачі моделі ВіоВохN-2 продуктивністю 2 л/с, який забезпечує ступінь очищення відповідно до ГДК за стандартом EN 858.
Вплив на водне середовище під час експлуатації проєктованого житлового комплексу оцінюється як нормативний.
Управління відходами 14,160т/рік змішаних побутових відходів в наслідок життєдіяльності жильців та відвідувачів, а також під час прибирання прибудинкової території; та дрібних виробничих відходів (відпрацьовані лампи систем освітлення, відходи від очистки стоків тощо). Всі утворені відходи будуть сортуватись з метою вилучення ресурсоцінних компонентів (папір, скло, пластик) та вивозитись на складування на полігон ПВ згідно угоди із комунальним підприємством або передаватись на відповідні підприємства на оброблення.
За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що проєкт розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм. Вплив проєктованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.
Оцінка проектних рішень з питань економії енергії
Приведений опір теплопередачі огороджуючих конструкцій відповідає мінімально допустимим нормативним вимогам згідно з п. 5.2.1 ДБН В.2.6-31:2021/
Клас енергетичної ефективності «С».
За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що робочий проєкт розроблено згідно нормативних вимог з питань енергозбереження, вплив проєктованої діяльності на параметри енергоефективності будівель очікується в межах, визначених нормативними документами.
На підставі вивчення поданих матеріалів, проект «Нове будівництво «Багатоквартирні житлові будинки із вбудованими громадськими приміщеннями, підземним паркінгом та трансформаторною підстанцією» в с. Сокільники Львівського району Львівської області» відповідає вимогам нормативних актів з питань енергозбереження.
Пожежна та техногенна безпека
Основні гідравлічні показники системи ВПВ влаштованої на об'єкті будівництва.
Відповідно до п.8.6 ДБН В.2.3-15 2007 витрата води з пожежних кран-комплектів в паркінгу складає 2х2,5 л/с. Відповідно використовуємо пожежні крани Ø50 мм. При наявній висоті приміщень напір біля диктуючого пожежного кран-комплекту, необхідний для створення компактного струміння, становить 21,1 м. З перерахунку до табл.5 ДБН В.2.5-64:2012 витрата води з пожежних кран-комплектів складе 2х2,6 л/с.
Напір у водоживлювача:
Нвж = Н1 + 1.1хhл + Z – Нвх де Н1 = 21 м - напір у "диктуючого пожежного кран-комплекту " (діаметр насадки пожежного ствола, 13мм);
Z = 1,35 м - різниця відміток "диктуючого пожежного крану" та осі насоса;
hл =hроз + hст+ hн =0,66 м - сума лінійних втрат напору.
Нвх – 10 м мінімальний тиск на вході у насос
Отже:
Нвж =21+1,1х0,66+1,35-18 ≈ 5,07 м; Qвж =2х2,6л/с =18,72 м 3/год.
Гідравлічні характеристики вибраних/прийнятих насосів:
- насос основний IR 32-125SC Q = 18.72 м3год, Н= 14м, Р = 1.1кВт;
- насос резервний IR 32-125SC Q = 18.72 м3год, Н= 14м, Р = 1.1кВт.
- Проектом передбачено підключення до міського водопроводу вводом діаметром 65мм, з тиском у точці підключення 1,8 атм. і витратою не менш як 5,2л/с.
Для захисту об’єкта від ПУБ (прямого удару блискавки) використовуємо:
- провідники блискавкоприймальної сітки, кріпити за допомогою бетонних тримачів дроту та поліамідних безгвинтових по парапету та інших поверхонь.
Паралельні, Т-подібні та хрестоподібні з'єднання дротів ∅8 мм виконати за допомогою варіативних швидких з'єднувачів Крок чарунок сітки не повинен перевищувати 15х15 м (згідно табл. ІЕС).
- випуски дроту вище димоходу на 500 мм, ці випуски приєднати до блискавкоприймальної сітки.
В якості струмовідводів використовується металева арматура залізобетонних колон будівлі, яка має бути виконана відповідним чином для забезпечення електричної неперервності по всій висоті колон. В верхній частині колон, арматура ∅10мм повинна бути випущена з тіла колони для виводу над покрівлею довжиною 0,5 м та промаркований пофарбуванням незмивною фарбою.
Львівської області. Об'єкт підлягає обов'язковому оснащенню сучасними системами протипожежного захисту (СПЗ), що включають в себе систему пожежної сигналізації (СПС), систему оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей та систему автоматичного порошкового пожежогасіння(АСПГ). Усі проєктні рішення базуються на чинних вимогах державних будівельних норм (ДБН), зокрема ДБН В.2.5-56:2014, які регламентують вимоги до пожежної безпеки будівель та споруд. Проєктом передбачається влаштування СПС, СО та АСПГ в межах нового будівництва, із залученням сертифікованого обладнання провідних вітчизняних виробників, таких як ТОВ "ТІРАС-12" та ТОВ "Бранд майстер"
Інженерно-технічні заходи цивільного захисту
На об’єкті передбачено влаштовуються споруду подвійного призначення з захисними властивостями ПРУ групи П-1 (коефіцієнт захисту 1000, надлишковий тиск 100 кПА) місткістю 42 чоловіки відповідно до розрахунку класу наслідків.
На об’єкті влаштовуються споруду подвійного призначення з захисними властивостями ПРУ групи П-1 (коефіцієнт захисту 1000, надлишковий тиск 100 кПА). В
Згідно п 7.2.2.2., 7.2.2.3 ДБН В.2.2-5:2023 у складi ПРУ слiд передбачено:
• примiщення для розташування переховуваних (основнi) -
• санiтарного вузла
• вентиляцiйної
Розрахунок норми площі споруди подвійного призначення:
Входи до споруди мають забезпечувати вільний доступ усередину їх приміщень, можливість користування ними особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення і мати достатню (нормативну) пропускну спроможність.
Відповідно до п.7.2.2.2 зміни 1 ДБН В.2.2-5:2023 в основному приміщенні для укриття ПРУ та СПП із захисними властивостями ПРУ громадських будівель (крім закладів освіти) та житлових будинків необхідно передбачати відокремлену зону для осіб з інвалідністю (за необхідністю із супроводжуючими) із розрахунку 10% від загальної місткості захисної споруди або СПП.
Охорона праці
В процесі виконання будівельно – монтажних робіт необхідно суворо дотримуватись вимог Закон України «Про охорону праці» Постанова КМУ 1107 ,ДБН А.3.2-2-2009 ( НАОП 45.2-7.02-12) «Охорона праці і промислова безпека у будівництві». НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті»; НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання». НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках»; НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»; НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»;
У будівельній організації за станом охорони праці і техніки безпеки несе відповідальність роботодавець, в обов’язки якого входить: забезпечення проектною документацією по організації будівництва і провадженню робіт; планування й узгодження з профспілковою організацією заходів щодо техніки безпеки і виробничої санітарії; забезпечення цих заходів фінансуванням і матеріально-технічними ресурсами; здійснення заходів, включених у колективний договір; постачання робітників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту; дотримання трудового законодавства про робочий час; проведення не рідше одного разу в рік перевірки знань; організація інструктажу і навчання робітників; підвищення кваліфікації і перевірка знань; створення безпечних і нешкідливих умов праці на будівництві; постачання усіма видами навчальних і наочних приладь й інструктивних матеріалів і пропаганда по охороні праці; розгляд проектно-кошторисної документації на проведені роботи;
Для рішення зазначених задач створюється служба охорони праці і техніки безпеки. На підприємстві функціонує система управління ОП.
Побутове і санітарно-технічне обслуговування працюючих на будівельних майданчиках будівельно-монтажних організацій є обов'язковим.
Безпека і доступність під час експлуатації
Проектні рішення відповідають вимогам ДБН В.1.2-9:2021 щодо забезпечення безпеки і доступності при експлуатації і стосується унеможливлення та/або зведення до мінімуму можливості виникнення нещасних випадків або ушкоджень людини під час проектування, будівництва, експлуатації та ліквідації об’єктів, які можуть мати місце внаслідок дії наступних небезпечних факторів:- ковзання, спотикання, падіння;- удар, зіткнення;- опіки;- ураження електричним струмом;- ураження вибухом; - обмежена доступність для маломобільних груп населення;- несанкціонований доступ сторонніх осіб.
Відповідальність за внесення змін в усі примірники проєкту покладається на генпроєктувальника та замовника.
Замовник експертизи несе відповідальність, згідно з законодавством, за достовірність наданих документів для проведення експертизи.
Розділи
