Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Львівська обл., Дрогобицький район, Трускавецька територіальна громада, м. Трускавець (станом на 01.01.2021), вулиця Стебницька | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АРС-ДІМ" (30610033) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Архітектор |
Архітектурно-планувальні рішення
З питань архітектури |
Кузьменко Наталія Олександрівна (АА 004915) |
Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
РУСЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 005277) |
Відповідальний експерт |
З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці Розділ організація будівництва З питань інженерного забезпечення З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення |
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442) |
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту |
БОНДАРЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 005959, АЕ 003968, АЕ 007194) |
Відповідальний експерт |
З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення |
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397) |
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Клас наслідків об'єкта будівництва – СС2 (середні наслідки)
Замовник будівництва – ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРС-ДІМ», код ЄДРПОУ 30610033
Юридична адреса: 76018, Україна, Івано-Франківська обл., місто Івано-Франківськ, площа Ринок, будинок, 14
Генеральний проєктувальник – ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АТЕЛЬЄ АРХІТЕКТУРИ ПЛЮС», код ЄДРПОУ 20531946
Юридична адреса: 76019, Івано-Франківський р-н, Івано-Франківська обл., місто Івано-Франківськ, вулиця Василіянок, будинок, 15
Головний архітектор проєкту: Дорошенко Ярослав Миколайович, кваліфікаційний сертифікат серія АА № 003492, виданий 30.09.2016
Вихідні дані:
- завдання на проєктування, затверджене Замовником;
- містобудівні умови та обмеження, реєстраційний номер ЄДЕССБ MU01:8470-3348-6770-3213, № 111, A3418470334859314603 від 24.07.2024;
- технічні умови.
Опис проєктних рішень
Генеральний план
Земельна ділянка, площею 0,5872 га, на якій передбачено будівництво багатоквартирного житлового будинку (мікрорайон М-4, будинок №17 по генплану), розташована на вул. Стебницька, б/н у м. Трускавці, Дрогобицького району, Львівської області. Рельєф ділянки – похилий з боку заходу на схід, перепад відміток по ділянці становить 0,5:2,0м. Земельна ділянка вільна від будівель та споруд, цінні зелені насадження відсутні.
Основний під’їзд до житлового будинку передбачено з під’їзних доріг. Навколо житлового будинку запроєктовано під'їзні дороги для пожежних автомашин.
Проєктними рішеннями передбачено будівництво 9-типоверхового багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом для автомобілів мешканців (у т.ч. з місцями для автомобілів МГН), влаштування майданчиків для відпочинку дітей і для відпочинку дорослого населення, спортивного майданчику, господарського майданчику, майданчику для контейнерів ТПВ, майданчику для стоянки велосипедів, влаштування тимчасової стоянки автомобілів (у т.ч. з місцями для автомобілів МГН), встановлення МАФ (лавочки, урни).
Покриття проїздів та під’їздів виконано з асфальтобетону, пішохідних доріжок – з декоративної плитки ФЕМ. На вільній від забудови та покриття території передбачено озеленення, шляхом посадки декоративних дерев, кущів та влаштування газонів.
Генпланом враховано потреби людей з обмеженими можливостями, а саме: в місцях перетину пішохідних доріжок з проїздами влаштовано перехідні пандуси з зонами пониженого бордюру; забезпечено нормативну ширину шляхів руху та нормативний похил.
Відведення поверхневих вод передбачено відкритим способом, за рахунок створення необхідних похилів ділянки, по вертикальному плануванню в бік існуючого ухилу в дощову каналізацію.
Архітектурно-будівельні рішення
Проєктом передбачено будівництво 9-поверховжго житлового будинку з паркінгом, П-подібної форми в плані. Житловий будинок складається з п’яти житлових під’їздів, які примикають один до одного.
У підвальному та першому поверхах передбачено паркінг для зберігання автомобілів (споруду подвійного призначення), ліфтові холи, сходові клітки, технічні приміщення, водомірний вузол, електрощитову та інші приміщення.
На 2-9 поверхах запроєктовано ліфтові холи, сходові клітки, коридори та житлові квартири, з наступним складом приміщень: передпокої, кухні, житлові кімнати, санвузли, літні приміщення. У будинку запроєктовано 174 квартири найбільш поширеного типу: однокімнатних – 78 шт, двокімнатних – 80 шт, трикімнатних – 16 шт з середньою загальною площею.
Висота підвалу до низу перекриття становить 2,95 м, висота 1-го поверху – 2,85 м, висота житлових поверхів (2-9) – 2,7 м (до низу перекриття).
Зв'язок між поверхами передбачено сходовим клітками типу СК1 та ліфтами.
Віконні блоки – металопластикові, енергоефективні з двохкамерним склопакетами.
Дах – плоска, суміщена покрівля, з дрібнозернистого щебеню по утеплювачу (екструдованому пінополістиролу і цементно-піщаній стяжці) та монолітному залізобетонному перекритті.
Проєктні рішення виконані з урахуванням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Для забезпечення потреб мало мобільних груп населення робочим проєктом передбачено наступні заходи: входи у житлову частину з рівня прилеглої території, в укриття - за допомогою пандусу; входи захищені від атмосферних опадів; поверхні покриття мощення з неслизьких матеріалів з шорсткою поверхнею, що не допускає ковзання при намоканні; дверні блоки нормативної ширини та без порогів; доступ на всі поверхи за допомогою ліфтів; житлові кімнати, загально будинкові сходи забезпечені природнім освітленням; система засобів інформації в приміщеннях, вхідних вузлах і на маршрутах руху, включаючи технічні засоби сповіщення, візуальні зображення, чіткі кольорові знаки, тактильні поверхні та знаки.
Конструктивні рішення
Інженерно-геологічні вишукування виконані ТОВ «Геотехнічний інститут». Сейсмічність району будівництва – 6 балів.
Конструктивна схема будинку – жорстка, монолітно-каркасна, безригельна, з залізобетонними ядрами жорсткості (монолітні залізобетонні сходові клітки та шахти ліфта), з зовнішніми огороджувальними цегляними стінами. Жорсткість будинку забезпечується спільною роботою вертикальних залізобетонних колон, горизонтальним диском монолітного залізобетонного перекриття та залізобетонним ядром жорсткості сходових кліток та ліфтових шахт.
Фундаменти – суцільна фундаментна монолітна залізобетонна плита, з бетону класу С16/20.F25, з арматурними випусками для влаштування монолітно-залізобетонних колон основного каркасу будинку. Стіни підвалу запроєктовані з бетонних блоків на розчині М100.
Каркас будинку – залізобетонні колони та перекриття з монолітних залізобетонних плит.
Колони – монолітні залізобетонні з бетону класу С20/25 (В25), з арматурними випусками в фундаментну монолітну залізобетонну плиту та у залізобетонні монолітні плити перекриття.
Зовнішні стіни огороджувальні – керамічна ефективна цегла КРПв – 1НФ – М125 (100) –1650 – F – 25 – 1, утеплення – плити пінополістиролу КФТ– А1 – П05 –150 – КДпо.
Перегородки – бетоні блоки, керамічна порожниста цегла КРПр – 1НФ - М75 –1480 – F15 – 1 на розчині М 50.
Перекриття міжповерхове – безбалочні монолітні залізобетонні плити перекриття, з важкого бетону класу С20/25 (марка бетону М 350).
Вентиляційні та димові шахти в стінах – з повнотілої відбірної цегли. Вентиляційні канали – зі збірних бетонних вентиляційних блоків.
Перемички – збірні залізобетонні по серії 1.038.І-І.
Сходові клітки – монолітні залізобетонні.
Охорона праці, безпека експлуатації, захист від шуму
Охорона праці та безпека експлуатації
Проєктні рішення розроблено на основі чинних будівельних норм і нормативних документів, які забезпечують безпеку експлуатації, збереження здоров’я і працездатність персоналу.
Захист від шуму
У проєкті оцінено рівень шумового впливу інженерного обладнання на приміщення будівлі, де рівні шуму підлягають нормуванню, а також на прилеглу територію.
Екологія та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення
Проєктом передбачено будівництво житлового будинку. Споруди в об'ємно- просторовому вирішенні поруч являють собою єдиний П-подібний об'єкт, який створює квартальну забудову даного мікрорайону.
Проєктований житловий будинок: 9-ти-поверхова каркасно-монолітна споруда, із паркінгом (споруда подвійного призначення) для зберігання автомобілів в підвальному та першому поверхах, житловими квартирами на 2-9 поверхах. Запроєктований житловий будинок складається з п’яти житлових під’їздів, які примикають одне до одного.
В будинку запроєктовано 174 квартири найбільш поширеного типу: однокімнатних –78 шт., двокімнатних – 80 шт., трикімнатних – 16 шт з середньою загальною площею.
Квартири на типових поверхах житлових будинків проєктованого кварталу мають покращене планування. При проєктуванні квартир були взяті до уваги сучасні вимоги: збільшені кухні, санвузли, лоджії, просторі холи і непрохідні кімнати. Всі квартири ізольовані. Для доступу МГН в житло та інші приміщення передбачений вхід з рівня землі, при потребі пандуси.
Планована діяльність не відноситься до першої та другої категорій видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля визначених ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
У складі проєктної документації додані матеріали ОВНС де охарактеризовані результати оцінки впливів на природне, соціальне, включаючи життєдіяльність населення і техногенне середовище та обґрунтування допустимості, доцільності і прийнятності проєктних рішень.
Аналіз впливу на атмосферне повітря по прийнятим рішенням дозволив визначити:
- кількість проєктованих стаціонарних джерел викидів з.р. в атмосферне повітря – 26;
- загальна кількість з.р., що викидається джерелами – 4236,7 т/рік, у т.ч. нормовані –12,73 т/рік.
Утворюються побутові відходи в кількості 716,2 т/рік. Управління відходами передбачено відповідно до схеми санітарної очистки населеного пункту.
Ступінь екологічного ризику планованої діяльності та впливу на умови життєдіяльності людини оцінюється як мінімальні при умові виконання всіх вимог, передбачених проєктом в частині комплектації обладнання.
За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що проєкт розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм. Вплив проєктованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.
Пожежна та техногенна безпека
Ступінь вогнестійкості будинку – ІІ.
Евакуаційні виходи відповідають будівельним нормам.
Проєктом виконаний розрахунок часу евакуації людей та відповідності шляхів евакуації в безпечні зони у разі пожежі з житлового будинку та укриття, висновком якого є, що об’єкту забезпечують безпечні умови евакуації людей з приміщень будинку.
Для обмеження поширення пожежі застосовуються конструктивні та об’ємно-планувальні рішення спрямовані на створення перешкод поширенню небезпечних факторів пожежі, а саме:
- ширина евакуаційних виходів, проходів, коридорів, маршів і площадок в сходових клітках не менше нормативної;
- відкривання дверей по ходу евакуації;
- використання на шляхах евакуації негорючих будівельних та
- оздоблювальних матеріалів;
- кожна квартира має вихід на сходову клітку типу СК 1;
- в якості другого евакуаційного виходу з квартир будинку, передбачено вихід на відкриту лоджію з глухим простінком шириною 1,5 м;
- ширина дверних прорізів в будівлі, ширина сходових маршів та площадок, їх огорожа відповідають вимогам діючих норм;
- двері квартир запроєктовані протипожежні та ущільненням в притулах;
- площа світлових прорізів, що відчиняються, у зовнішніх стінах сходових кліток типу СК1 виконано не менше як 1,2 м2;
- мережі аварійного і евакуаційного освітлення виконані кабелем з нормованою межею вогнестійкості ;
- двері електрощитових вентиляційної, виконані протипожежними;
- вихід на покрівлю передбачено зі сходової клітки через протипожежні двері 2-го типу;
- передбачено атоматичний контроль довибухо-небезпечних концентрацій паливних газів;
- групові мережі в квартирах виконуються кабелем з мідними жилами, котрі не розповсюджують горіння з низьким газо- та димовидаленням розрахункового перерізу, який буде прокладатися приховано в гоф. трубі з ПВХ-пластикату не підтримуючого горіння під шаром штукатурки, в пустотах плит перекриття;
- проєктом передбачено робоче, резервне, ремонтне і евакуаційне електроосвітлення приміщень;
- приміщення паркінгу виділені в окремий протипожежний відсік протипожежними стінами RЕІ 150, протипожежним перекриттям RЕІ 180;
Утеплення зовнішніх стін запроєктовано пінополістирольними плитами, групи горючості Г1; через кожні 3 поверхи суцільними поясами з мінераловатних плит шириною групи горючості НГ; обрамлення віконних та дверних прорізів – мінераловатними плитами групи горючості НГ.
Блискавкозахист виконується шляхом встановлення блискавко-приймачів на покрівлі будівлі. Будівля захищається за методом сітки, захисного кута та сфери яка котиться. Для відведення струму блискавки у землю та його розсіювання у землі запроєктовано уземлення типу А із використанням уземлюючих пристроїв.
Проєктом передбачені такі системи протипожежного захисту:
- система пожежної сигналізації (СПС);
- автоматична система спринклерного водяного пожежогасіння;
- автоматична система порошкового пожежогасіння ;
- система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей (СО);
- приміщення паркінгу та СПП передбачено обладнаним внутрішнім протипожежним водопроводом;
- система централізованого пожежного спостерігання (СЦПС);
- блискавкозахист (БЗ), рівень блискавкозахисту (LPL);
- автоматична система проти-димного захисту приміщень паркінгу.
Проєктні рішення щодо автоматизації систем протипожежного захисту включені до рішень з автоматизації відповідних систем протипожежного захисту, та забезпечують у разі виникнення пожежі, керування інженерними та протипожежними системами будівлі (системами димовидалення та підпору повітря, вентиляції, вогнезатримуючими клапанами систем вентиляції, ліфтами, системою внутрішнього пожежного
водопроводу тощо).
Проєктом передбачається розміщення паркінгу на двох рівнях підвальних поверхів (підвальний та перший).
Робочим проєктом передбачене влаштування системи пожежної сигналізації в паркінгу та СПП безадресною пожежною сигналізацією та приладом приймально-контрольним пожежним “Тірас-16П” Систему оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей передбачено 3-го типу (СО3). Вивід сигналу про тривожні сповіщення до пультової організації передбачено з використанням комунікатора МЦА-GSM.
Димовидалення з паркінгу передбачаємо через клапани димовидалення, захисні решітки, за допомогою мережі повітропроводів, шахт димовидалення та вентилятора димовидалення встановленого на покрівлі.
Передбачено підпір повітря в шахту пожежного ліфта та підпір повітря в тамбур-шлюз перед пожежним ліфтом.
Розташування по генплану будинку забезпечує нормативні протипожежні відстані до будівель та споруд.
У підвальному поверсі житлового будинку передбачені приміщення для укриття мешканців житлового будинку від небезпечних чинників надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та на особливий період. Укриття має розосереджені вхідні вузли та аварійний вихід.
Зовнішнє пожежогасіння здійснюється від пожежних гідрантів, які встановлені на нормативній відстані від проєктованого об’єкта будівництва.
Інженерно-технічні заходи цивільного захисту
Розділ ІТЗ ЦЗ розроблений на підставі вихідних даних у відповідності з вимогами нормативних документів.
Відповідно до інформації щодо цивільного захисту, необхідної для впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі проєктної документації об’єкта, наданої Замовником у відповідності до п. 6.2 ДСТУ 8773:2018. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 № 87-2 територія м. Трускавець, в межах якого розташований об’єкт не віднесена до групи з цивільного захисту. Інші міста та об’єкти, які відносяться до груп та категорій з цивільного захисту та розташовані поруч із м. Трускавець, на об’єкт будівництва не мають негативного впливу щодо створення умов виникнення надзвичайних ситуацій. Об’єкт не віднесено до категорії об’єктів з цивільного захисту.
Відповідно статті 32 Кодексу цивільного захисту України, ДБН В.1.2-4 та ДБН В 2.2.5-2023, мешканці, які не підлягають евакуації в безпечне місце і перебувають у зонах можливих значних руйнувань населених пунктів підлягають укриттю у протирадіаційних укриттях (спорудах подвійного призначення з властивостями ПРУ).
Відповідно до Завдання на проєктування для будівництва багатоквартирного житлового будинку та згідно з вимогами частини 3 статті 32 Кодексу цивільного захисту України, проєктом передбачено споруду подвійного призначення з захисними властивостями ПРУ групи П-1 (коефіцієнт захисту 1000, надлишковий тиск 100 кПА) місткістю 396 чоловік (кількість осіб, що постійно перебувають у житловому будинку відповідно до розрахунку класу наслідків), яка влаштовується в підземному паркінгу.
Відповідно до вимог ДБН В.2.2-5:2023 "Захисні споруди цивільного захисту конструктивними рішеннями щодо захисних властивостей споруди подвійного призначення із захисними властивостями ПРУ передбачається зменшення впливу таких прогнозованих небезпечних чинників (факторів), як:
- дії іонізуючого випромінювання від радіоактивного забруднення місцевості води та повітря, шляхом забезпеченням нормативного коефіцієнту послаблення радіаційного впливу (коефіцієнта захисту) – 1000;
- дії повітряної ударної хвилі від побічної дії зброї масового ураження з розрахунковим надмірним тиском – 100 кПа; дії повітряної ударної хвилі при застосуванні звичайних засобів ураження; побічної дії звичайних засобів ураження; проникнення уламками засобів звичайного ураження.
Евакуаційні входи (виходи) до СПП із властивостями ПРУ влаштовуються безпосередньо на ззовні. Крім того, передбачено аварійний вихід з приміщення СПП за межі можливих завалів.
Cистеми вентиляції, опалення, водопостачання і каналізації СПП передбачені з урахуванням забезпечення необхідних умов перебування у них осіб, які укриваються, протягом 48 год. Строк приведення захисної споруди в готовність до використання за призначенням складає не більше 24 годин.
Утримання та експлуатацію захисної споруди цивільного захисту здійснювати відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р.№ 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту» та наказу МВС від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»
Енергоефективність
На підставі вивчення поданих матеріалів, робочий проєкт «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку (мікрорайон М-4, будинок №17 по генплану), вул. Стебницька, б/н, м. Трускавець, Трускавецька територіальна громада, Дрогобицький район, Львівська область» відповідає вимогам нормативних актів з питань енергозбереження.
Робочий проєкт «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку (мікрорайон М-4, будинок №17 по генплану), вул. Стебницька, б/н, м. Трускавець, Трускавецька територіальна громада, Дрогобицький район, Львівська область» виконано згідно з вимогами вихідних даних на проєктування та розроблений з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, охорони праці, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної та техногенної безпеки, інженерно-технічних заходів цивільного захисту та енергозбереження.
Головний експерт проєкту: А. В. Компій
(серія АЕ № 005787 від 23.12.2019)
Відповідальні експерти: М. М. Савчин
(серія АЕ № 004397 від 06.10.2016)
А. В. Компій
(серія АЕ № 006584 від 08.12.2021)
(серія АЕ № 005959 від 17.11.2020)
(серія АЕ № 007194 від 21.03.2023)
О. В. Русецький
(серія АЕ № 005277 від 26.07.2018)
Архітектор: Н. О. Кузьменко
(серія АА № 004915 від 09.12.2021)Розділи
