Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:6619-3797-9143-1281
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№13/25-ГАЛ від 17.03.2025
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОНСАЛТИНГОВА АГЕНЦІЯ "ГАЛІЛЕО" (40716972) Версія №2 Статус (поточна)
Назва об’єкта
"Нове будівництво багатоквартирної житлової забудови ( житловий будинок №1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення (І, ІІ та ІІІ черги будівництва) та житловий будинок №2 (IV та V черги будівництва) та напівпідземний паркінг (VІ черга будівництва) по вул. Великотирновській 9а у м. Полтава "
Код проектної документації
PD01:6813-5541-3900-6938 Зміни №5 №06-01/2019 від 2023-07-06 (видав ТОВ "Група компаній СП") / Наявні експертизи: EX01:6619-3797-9143-1281
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань експлуатаційної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань енергозбереження, З питань пожежної безпеки, З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту, З питань архітектури
Головний експерт проекту
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195 )

Кошторисна документація

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Полтавська обл., Полтавський район, Полтавська територіальна громада, м. Полтава (станом на 01.01.2021), вулиця Великотирновська, 9а не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СІТІ ЕСТЕЙТ ДЕВЕЛОПМЕНТ" (35521526)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Іванух Василь Петрович
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Гетманець Наталія Іванівна
Архітектор З питань архітектури
ЧЕРНЯВСЬКА НІНА ОЛЕКСАНДРІВНА (АА 000982)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
ВАНЮРСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 000029, АЕ 004409, АЕ АЕ 007168)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань інженерного забезпечення
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Щербакова Марина Валеріївна (АЕ 005798, АЕ 004847, АЕ 005882)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:6813-5541-3900-6938
Орган, що видав
ТОВ "Група компаній СП" (39998029)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
06.07.2023
Номер проектної документації
06-01/2019
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект розроблений на підставі:

·         завдання на коригування;

·         містобудівних умов та обмежень;

·         технічних умов.

За результатами проведення експертизи проекту «Нове будівництво багатоквартирної житлової забудови (житловий будинок №1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення (І, ІІ та ІІІ черги будівництва) та житловий будинок №2 (IV та V черги будівництва) та напівпідземний паркінг (VІ черга будівництва) по вул. Великотирновській 9а у м. Полтава» ТОВ «УКРЕКСПЕРТИЗА ГРУП» видано експертний звіт щодо розгляду проектної документації від 03.08.2023 02-1407-23/ЕП/КО.

Даним коригуванням передбачається перерозподіл об'єкту будівництва за чергами будівництва та пусковими комплексами, також передбачається внесення змін до деяких об'ємно-планувальних рішень житлових будинків, інші принципові рішення залишаються незмінними.

Проектом передбачається будівництво об’єкту з виділенням  черг будівництва, а саме:

- І черга будівництва: житловий будинок №1 по ГП (1, 2, 3 Пускові комплекси), ГРП (газорегуляторний пункт) №10 по ГП, ТП (трансформаторна підстанція) №11 по ГП та благоустрій прилеглої території в межах черги будівництва;

- ІІ черга будівництва: житловий будинок №2 по ГП (1, 2, 3 Пускові комплекси), благоустрій прилеглої території в межах черги будівництва;

- ІІІ черга будівництва: напівпідземний паркінг на 29 маш./місць  №3 по ГП та благоустрій прилеглої території в межах черги будівництва.

Генеральний план

Територія нового будівництва багатоквартирної житлової забудови розташована в  Шевченківському адміністративному районі міста Полтава та обмежена вулицями Великотирнівською, Шилівською та зоною охоронюваного ландшафту «Пушкарівською балкою». Земельна ділянка загальною площею 2,1 га, що відведена для забудови, вільна від забудови  та має кадастровий номер (цільове призначення: для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами культурно-розважальної та ринкової інфраструктури).

Запроектована житлова забудова складається з двох житлових будинків та має периметральну забудову, в середині житлової групи розміщено напівпідземний паркінг на покрівлі якого розміщено дитячі, спортивні та майданчики для відпочинку населення.

Рельєф місцевості – спокійний і характеризується абсолютними позначками поверхні в межах 138,20 - 147,50 м. з ухилом у південно-західному напрямку.

Організація рельєфу території що проектується виконана з умови максимального збереження існуючого рельєфу, можливістю заїзду та виїзду на існуючу проїзну частину і рішенням водовідведення з даної ділянки. Водовідведення з території забудови забезпечується раціональним горизонтальним і вертикальним плануванням поверхні, завдяки якій всі поверхневі води направляються на рельєф та відводяться поверхневим методом.

На територію багатоквартирного житлового комплексу передбачається два розосереджені в’їзди/виїзди автотранспорту з вулиці Великотирнівської. Проектом передбачено круговий під’їзд до будинків індивідуального, технологічного та пожежного транспорту. Для забезпечення житлового комплексу місцями зберігання автотранспорту передбачається влаштування парковок, у т.ч. для осіб МГН та майданчика для тимчасової стоянки велосипедів. Покриття проїздів до будинків та автостоянок, тротуарів   мощення плиткою.

Проектом передбачається благоустрій території в межах проектування: організація стоянок легкових автомобілів; влаштування пішохідних доріжок та різнофункціональних майданчиків для мешканців житлового будинку з покриттям з мощення тротуарною плиткою; обладнання малими архітектурними формами та елементами благоустрою. Вільні від забудови та твердого покриття ділянки засіваються газонними травами та висаджуються групи декоративних дерев та чагарників. Територія освітлена в нічний час.

Для забезпечення доступності території маломобільними групами населення передбачено у місцях перетину тротуарів з проїжджою частиною проїздів пониження бортового каменя, влаштування тактильних та звукових інформаційних знаків, позначені місця паркування автотранспорту у тому числі для МГН.

Рішення по генеральному плану забезпечують нормовані санітарні та пожежні відстані між будівлями та спорудами.

Будівельні рішення

Інженерно-геологічні вишукування виконані ПП «Клименко Р. О.» у вересні 2019 р. Категорія складності інженерно-геологічних умов – ІІ (середня).

Проектом «Нове будівництво багатоквартирної житлової забудови (житловий будинок №1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення (І, ІІ та ІІІ черги будівництва) та житловий будинок №2 (IV та V черги будівництва) та напівпідземний паркінг (VІ черга будівництва) по вул. Великотирновській 9а у м. Полтава. » передбачено будівництво двох цегляних 10-ти поверхових п’ятисекційних житлових будинків з верхнім житловим дворівневим поверхом та підвалом. Секції житлового будинку відокремлені деформаційним швом.

Житловий будинок №1 по ГП запроектовано з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення які розташовані в секціях №2, 3 та 4 на першому та другому поверхах та на першому поверсі в секції №1 та 5. В плані будинок має П-подібну конфігурацію з розмірами в вісях 1-17/А-Я/1 – 45,60х92,70м. Висота підвалу 3,00 м, висота першого та другого поверхів секцій №3 та 4 – 4,20м, висота першого поверху секції №5 – 3,60м, висота житлових поверхів – 3,00м.

Житловий будинок №2 по ГП має П-подібну конфігурацію з розмірами в вісях 1-13/А-Я/1 – 45,60 8х84,40м. Висота підвалу – 3,00 м, висота житлових поверхів – 3,00м.

Головний вхід до секції обладнано пандусом для МГН. Сходово-ліфтовий блок, що розташований у середній частині житлової секції межує с повздовжнім загальним коридором, по обидві сторони якого розташовані житлові квартирі. Для сполучення між поверхами в будинку передбачено внутрішню сходову клітину та ліфт в/п 400 кг зі швидкістю руху 1,0 м/с. Входи в приміщення громадського призначення та підвалу передбачені розосереджені та відокремленими від входів до житлових секцій.

Конструктивна система житлового будинку №1 по ГП – суміщена, стінова з внутрішнім рамно-в’язевим каркасом, з повздовжніми та поперечними несучими цегляними стінами із монолітним залізобетонним поясом в рівні низу перекриття підвалу.

Жорсткість та просторова незмінність будівлі забезпечується сумісною роботою зовнішніх та внутрішніх несучих стін, монолітного залізобетонних поясу в рівні низу перекриття підвалу, монолітного залізобетонного каркасу та горизонтальних дисків перекриттів із збірних залізобетонних багатопустотних плит. Звязок стін та перекриттів здійснюється шляхом влаштування анкерних зав’язків.

Конструктивна система житлового будинку №2 по ГП – стінова, з повздовжніми та поперечними несучими цегляними стінами із монолітним залізобетонним поясом в рівні низу перекриття підвалу.

Жорсткість та просторова незмінність будівлі забезпечується сумісною роботою зовнішніх та внутрішніх несучих стін, монолітного залізобетонних поясу в рівні низу перекриття підвалу,  горизонтальних дисків перекриттів із збірних залізобетонних багатопустотних плит. Звязок стін та перекриттів здійснюється шляхом влаштування анкерних зав’язків.

Фундаменти збірні залізобетонні палі та монолітні залізобетонні ростверки. Зовнішні та внутрішні стіни підвалу – кладка із збірних бетонних блоків на цементно-піщаному розчині та монолітний залізобетонний пояс в рівні низу перекриття підвалу. Зовнішні та внутрішні стіни – кладка із цегли на цементно-піщаному розчині. Внутрішній каркас (колони та рігелі) – монолітний залізобетонний. Перекриття та покриття – збірні  залізобетонні багатопустотні плити. Сходи – двомаршеві збірні залізобетонні. Перегородки – кладка із газобетонних блоків та керамічної цегли на цементно-піщаному розчині. Покрівля – плоска рулонна.

Утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій передбачається: зовнішніх стін – мінераловатними плитами ISOVER «Вент Фасад Моно» товщиною 150мм (або аналог) з вентильованим повітряним прошарком 40мм та обличкування фасадною цеглою; покриття – екструдованими пінополістерольними плитами товщиною 200÷400мм.

Внутрішнє оздоблення виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення згідно зі санітарними, технологічними та естетичними  вимогами.

Проектними рішеннями враховані вимоги щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: система візуальної навігації на стінах, яка містить інформацію щодо призначень приміщень, необхідних шляхів руху; тактильна навігація за допомогою тактильних інформаційних табличок контрастного маркування на сходах, порогах, дверних отворах; санвузли з універсальними кабінами; ширина (у просвіті) коридорів не менше ніж 1.8 м, ширина просвіту внутрішніх дверей в приміщеннях 0,9 м, ширина однієї стулки двостулкових дверей в просвіті 0,9 м, двері до технічних приміщень шириною у просвіті 0,7 м.

Проектними рішеннями передбачається заходи щодо надійності та безпеки, захист будівельних конструкцій від корозії.

Інженерне забезпечення

Опалення та вентиляція

Розділ проекту розроблений  відповідно до вимог нормативних документів на підставі технічного завдання і архітектурно-будівельних креслень.

Системи опалення і вентиляції житлової частини відокремлені від систем вбудованих приміщень громадського призначення.

Рішення з опалення

 Вбудовані приміщення громадського призначення.

Джерелом теплопостачання є дві вбудовані теплогенераторні з газовими котлами.

Межа проектування системи опалення - індивідуальні вузли обліку тепла.

Проект системи опалення від вузлів обліку тепла виконує власник вбудованих приміщень.

Теплоносій - вода з параметрами 70-50 °С.

Система опалення - двотрубна з нижньою розводкою.

Магістральні трубопроводи теплопостачання запроектовані з труб сополімерів пропілену PP-80 тип 3 (PPR), армованих алюмінієвою фольгою – клас експлуатації 5/6 бар, S 3,2 згідно ДСТУ Б В.2.7 -144:2007. Прокладаються відкрито в підвалі, в трубній теплоізоляції товщиною 50 мм. Кріплення трубопроводів - на металевих хомутах до стелі і стін.

Трубопроводи відгалужень системи опалення запроектовані з структурованого поліетилену PE-Xс з антидифузійним захистом - клас експлуатації 5/10 бар, S 3,2 , згідно ДСТУ Б В.2.7-143: 2007. Прокладаються приховано в підлозі 2 пов., в трубній тепловій ізоляції товщиною 6 мм.

Випуск повітря здійснюється розповітрювачими кранами  на нагрівальних приладах, автоматичними повітряними відвідними клапанами.

Спуск води виконується через приєднання шлангу до спускної арматури з послідуючим зливом в переносну ємність.

Тепломеханічні рішення теплогенераторних

Тепломеханічні рішення теплогенераторних розроблені на підставі завдання на проектування, архітектурно-будівельних креслень і у відповідності з вимогами нормативних документів.

Запроектована теплогенераторна 140 кВт для вбудованих приміщень І черги пускового комплексу 2 і теплогенераторна 160 кВт для вбудованих приміщень І черги пускового комплексу 3.

В теплогенераторній влаштувати два газових котла в каскадній установці.

Димохід від двох котлів об’єднаний, виконаний з уніфікованих елементів заводського виготовлення і прокладається в цегляному каналі.

Теплоносій - мережева вода з розрахунковими параметрами по опалювальному графіку 70-50 °С.

Приміщення теплогенераторної має природне освітлення і окремий вихід назовні.

Для комерційних приміщень запроектовані індивідуальні вузли обліку тепла.

Підживлення і заповнення системи теплопостачання контурів опалення і вентиляції виконується з водопровідної мережі.

Компенсація теплового розширення здійснюється в закритому мембранному розширювальному баці.

Трубопроводи запроектовані з труб сополімерів пропілену PP-80 тип 3 (PPR), армованих алюмінієвою фольгою – клас експлуатації 5/6 бар, S 3,2 згідно ДСТУ Б В.2.7 -144:2007. Теплова ізоляція трубопроводів - з прошивних матів товщиною 50 мм. Покрівельний шар - з оцинкованої сталі. Трубопроводи випробовують на герметичність Рроб и міцність -1,25 Рроб. Складання акту на сховані роботи (гідравлічне випробування системи) виконати згідно форми приведеної в ДБН А 3.1-5:2016.

Монтаж трубопроводів, збирання, зварювання і контроль якості зварних з'єднань, виконати згідно ДСТУ-Н Б В.2.5-73:2013.

Монтаж устаткування виконати відповідно до інструкцій по експлуатації і паспортів на обладнання заводів-виробників.

Житлові приміщення

Запроектоване індивідуальне поквартирне опалення двоконтурними навісними газовими котлами із закритою камерою згоряння. Теплова потужністю котла - 24 кВт.

Котел влаштовується для підігріву води на потреби опалення і гарячого водопостачання.

Систему подачі повітря для горіння і відведення продуктів згоряння виконати за схемою - із вбудованою сумісною системою подачі повітря для горіння і видаленням продуктів згоряння через єдину димохідну систему повітря – газ (ДСПГ).

Сходова клітина не опалюється.

Димохідна система  (повітря-дим) запроектована на підставі вимог ДСТУБ В.2-33 : 2007 (Зміна 2) і технічної документації.

Димохідна система складається з димовідвідної труби з нержавіючої сталі (діаметр димохідної труби згідно розрахунку), прокладеної в цегляній шахті. Підєднання котла до димовідвідної системи виконати на віддалі не менше 250 мм від стелі. Довжина зєднувальної труби від котла до димохідної системи не повинна перевищувати 1,4 м. Верх димової труби вивести на висоту не менше 2 м від плоскої покрівлі. Місця стикових  зєднань повинні розташовуватися поза конструкціями перекриття і покриття.

Для вирівнювання тяги в нижній частині димоходу передбачено отвір для вирівнювання тиску. Також у нижній частині запроектований отвір з герметичними дверцятами для огляду і очищення і відведення конденсату в каналізацію будинку через нейтралізатор конденсату.

Кінцеві ділянки для входу повітря не повинні мати загороджень, що перешкоджають вільному припливу повітря, і повинні бути захищені металевими гратами від проникнення в них сміття, птахів і інших сторонніх предметів. Отвори для входу повітря на покрівлі будинку необхідно передбачати на 0,5 м вище рівня нормативного снігового покриву для даного району будівництва.

Рішення з вентиляції

Вбудовані приміщення громадського призначення.

Система вентиляції - загальнообмінна припливно-витяжна.

Запроектована витяжна вентиляції з санвузлів через цегляний канал з викидом вище зони “вітрового підпору” над покрівлею.

Для комерційних приміщень прийнята вентиляція з механічним спонуканням із застосуванням рекуперації тепла видаляємого повітря (проект виконує власник вбудованих приміщень)

Теплогенераторні

В теплогенераторних запроектована природна припливно-витяжна вентиляція. Приплив повітря через зовнішню решітку з урахуванням кількості повітря для горіння газу, видалення повітря через решітку в індивідуальному цегляному каналі. Видалення повітря із розрахунку трикратного повітрообміну.

Житлові приміщення

Система вентиляції житлових кімнат запроектована з природним спонуканням.

Приплив повітря неорганізований, здійснюється через вікна приміщень, що відкриваються в режимі провітрювання. Для здійснення можливості відкривання вікон в режимі провітрювання передбачено встановлення поворотно-відкидного механізму відкривання кожного вікна.

Видалення повітря здійснюється через індивідуальні і супутникові цегляні канали з санвузлів/ванних кімнат, гардеробних і з кухні. Допоміжні канали в межах квартири прийняті з пластикових повітроводів.

Внутрішні розміри і улаштування вентиляційних каналів відповідають розрахункам і вимогам ДБН В.2.5-67:2013.

Викид витяжного повітря передбачено вище покрівлі, вище “зони вітрового підпору”.

Водопостачання

Підключення до існуючої водопровідної мережі здійснюється біля житлового будинку №32 по вул.Героїв Сталінграда.

Для водопостачання житлової забудови, згідно технічних умов запроектовано зовнішню мережу водопроводу із поліетиленових труб d160х9,5мм (PE-100, SDR-17, PN-10).

Колодязі на мережі влаштовуються із збірних з/б елементів за ДСТУ Б В.2.6-106: 2010.

Для забезпечення надійності системи водопостачання передбачено технічне переоснащення підвищувальній насосній станції по вул. Г.Сталінграда, 4.

В секціях 3-5 будинку№1 та в будинку№2 запроектовано господарсько-питний водопровід із поліпропіленових труб за  ДСТУ Б.В 2.7-144-2007, розводка до квартир виконується із поліетиленових труб за ДСТУ Б.В 2.7-143-2007. Для поквартирного обліку води запроектовано лічильники d15мм для кожної квартири, лічильники розміщуються в нішах в загальних коридорах, доступ для огляду та зняття показів з лічильників передбачити зі сторони загального коридору.

Для забезпечення необхідного напору в системі водопостачання І черги ЗПК в підвалі 4 секції передбачено насосну підвищення тиску (1 робочий насос,1 резервний).

Для вбудованих приміщень 1-2поверху передбачено окрему гілку водопроводу та водомірні вузли холодної води d15мм для кожного споживача (в санвузлах).

Згідно завдання на проектування розводка трубопроводів водопроводу і каналізації в квартирах та вбудованих приміщеннях в проекті не передбачена. Вона виконується відповідно доіндивідуальних проектів власників приміщень.

Джерелом гарячої води для житлових квартир є індивідуальні газові котли, які розміщуються в кухні кожної квартири.

Зовнішнє пожежогасіння забезпечується від п’ятьох проектованих пожежних гідрантів, які розміщуються в межах майданчика проектування. Згідно ДБН В.2.5-74:2013 витрата води на зовнішнє пожежогасіння становить 20л/с.Для потреб зовнішнього пожежогасіння запроектовано кільцевий водопровід d160х9,5мм (PE-100, SDR-17, PN-10) з підключенням до існуючого водогону низького тиску по вул. Великотирнівській.

Каналізація

Каналізаційні стоки, згідно технічних умов, відводяться до існуючого колектору каналізації d1200 мм по вул. Великотирнівська.

Зовнішня мережа побутової каналізації К1 запроектована самопливна з поліетиленових двошарових труб КОРСИС d200...d400мм. Колодязі на мережі каналізації запроектовані зі збірних залізобетонних елементів по ДСТУ Б В.2.6-106: 2010 з захисною внутрішньою оболонкою із поліетилену.

Внутрішня мережа побутової каналізації запроектована із поліпропіленових труб за ДСТУ Б.В 2.7-140-2007. Вентиляція каналізаційної мережі здійснюєтьсячерез стояки, вентиляційна частина яких виводиться не менше ніж на 0,1м вище обрізу вентиляційних шахт, а для вбудованих приміщень першого поверху через повітряні клапани. Труби прокладаються в підвалі відкрито під стелею, стояки - приховано в нішах.

Відведення стоків від вбудованих приміщень першого поверху передбачено окремими випусками.

Дощова каналізація

Стоки, згідно технічних умов, самопливно відводяться до існуючої мережі дощової каналізації по вул. Великотирнівська.

Для відведення дощових та талих вод з даху будинків та з території запроектовано зовнішню мережу дощової каналізації К2 з труб ПВХ (SN8) d300...d500мм за ДСТУ БВ.2.5-32 2007. Колодязі на мережі влаштовуються із збірних з/б елементів за ДСТУ Б В.2.6-106: 2010.

Внутрішня система дощової каналізації (К2) відводить дощові і талі води з даху будинку в зовнішню мережу дощової каналізації. Внутрішня система дощової каналізації запроектована із труб ПВХ d110 мм, водостічні воронки - d100мм; труби прокладаються в підвалі відкрито під стелею, стояки - приховано в нішах.

Електротехнічні рішення

Електротехнічною частиною проекту передбачається:

-  внутрішні мережі електропостачання;

-  внутрішнє електроосвітлення (робоче, аварійне (евакуаційне));

- слабкострумові мережі;

-  блискавкозахист та заземлення.

За ступенем забезпечення надійності електропостачання споживачі електроенергії об’єкт відноситься до ІІ категорії.

Електропостачання виконується від проектованих ШРВ, що живляться від РУ-0,4 кВ проектованої КТП-10/0,4 кВ (мережі зовнішнього електропостачання виконуються за іншим проектом).

Напруга мережі – 380/220 В.

Проектом передбачається розрахунковий облік електроенергії загальнобудинкових споживачів, споживачів нежитлових приміщень, поквартирний облік, які виконуються лічильниками прямого та трансформаторного.

Передбачено виконання захисних заходів з електробезпеки. 

Пожежна безпека

Генеральний план вирішено відповідно до діючих протипожежних норм. Проектом забезпечено об’їзд пожежного автомобіля та доступ пожежних з автодрабин та автопідйомників  у кожне приміщення проектованого об’єкту.Зовнішнє гасіння пожежі передбачається від пожежних гідрантів встановлених на водопровідних мережах.

Прийняті в проекті рішення, щодо геометричних параметрів шляхів евакуації та евакуаційних виходів, відповідають вимогами нормативних документів, що дозволяє евакуювати людей до початку впливу на них небезпечних факторів пожежі.

Проектом передбачено блискавкозахист, автоматичну систему пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу, встановлення пожежних кранів.

В розділі ІТЗ ЦЗпередбачено комплекс інженерних, технічних та організаційних заходів спрямованих на підвищення стійкості об’єкта в умовах надзвичайної ситуації, визначені потенційні фактори ризику, враховано характеристики вражаючих впливів, визначено ефективність запобіжних заходів. Даним розділом проведено розрахунок зон дії основних небезпечних факторів при аваріях, проаналізовано вплив можливих НС на навколишні споруди.

Оцінка проектних рішень з питань економії енергії

Проектом передбачено нове будівництво багатоквартирної житлової забудови: житловий будинок №1 та житловий будинок №2 розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:18:005:0096, площею 2,1 га.

Запроектована житлова забудова складається з двох житлових будинків:

- житловий будинок №1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, 10-ти поверховий, 5-ти секційний 

- житловий будинок №2 - 10-ти поверховий 5 секційний 

Житлова забудова має периметральну забудову, всередині житлової групи розміщено напівпідземний паркінг, на покрівлі якого розміщено дитячі, спортивні та майданчики для відпочинку населення.

Коригуванням проекту передбачено:

- Переобладнання 10-го технічного поверху у житловий поверх ( на 9-му та 10-му поверхах розміщено дворівневі квартири);

- Внесено відповідні зміни у квартирографію та техніко-економічні показники, збільшилася загальна площа квартир.

- Площа літніх приміщень перерахована з новим коеф.1 (в старому проекті пораховано коеф. 0,3). Зміна площі літніх приміщень потягла за собою зміну загальної площі квартир у будинку, що у свою чергу призвело до збільшення загальної площі всього будинку.

- Також у будинку змінилася кількість і площа комор, внесено відповідні зміни до техніко-економічних показників.

- Окремим пунктом в ТЕП добавлено місця загального користування (МЗК), що призвело до збільшення загальної площі всього будинку. В минулому проекті МЗК не були виділені окремим пунктом і не були пораховані

Запроектований житловий будинок характеризується такими обємно-планувальними і конструктивними рішеннями:

- житловий будинок - 10-ти поверховий житловий будинок із 5 блок-секцій з вбудованими приміщеннями грамадського призначення на першому поверсі.

Проектування теплоізоляційної оболонки приміщень будівлі, здійснено із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ 9190:2022, ДСТУ 9191:2022, ДБН В.2.6-31:2021.

  Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для І температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається t вн =20°С φ=50%.

Основні обємно-планувальні показники:

- фундаменти - залізобетонні палі перерізом 35*35 см, довжиною 10,0 м та 30*30 см довжиною 5,6 м, монолітний з/б ростверк

- стіни підвалу - з повнотілих бетонних блоків;

- зовнішні стіни надземної частини із керамічної цегли М125, з утепленням мінераловатними плитами ISOVER "Вент Фасад Моно", 150 мм (або аналог) та облицюванням фасадною цеглою.

- внутрішні стіни - керамічна цегла та газоблок.

- перегородки - із газоблоку товщиною 100, 75 мм.

- перекриття та покриття - збірні залізобетонні плити та монолітні ділянки.

- покрівля - рулонна на основі двох шарів рубероїду.

- утеплення суміщеного перекриття плитами ПСБ товщиною 300 мм. Утеплення перекриття над підвалом екструдованими пінополістирольними плитами товщиною 30 мм та мінераловатними плитами 150 мм.

Утеплення підлоги по грунту та цоколю передбачено плитами екструдованого пінополістиролу товщиною 50 мм .

Запроектовано світлопрозорі конструкції вікон, балконних дверей та вхідних дверей з профілів металопластикових та заповнення двокамерними склопакетами. Склопокети заповнені інертним газом на 100%.  Приведений опір теплопередачі вхідних дверей відповідає мінімальним вимогам.

Термічний опір зовнішніх огороджуючих конструкцій відповідає мінімальним вимогам з врахуванням  п. 5.2.1. ДБН В.2.6-31:2021.       

Запроектоване індивідуальне поквартирне опалення двоконтурними навісними газовими котлами із закритою камерою згоряння. Теплова потужністю котла - 24 кВт.

Для вбудованих громадських приміщень джерелом теплопостачання є дві вбудовані теплогенераторні з газовими котлами відповідно для II і III черг будівництва. Температурний графік теплоносія систем опалення 70-50°С. Система опалення радіаторна. Запроектовані термоголовки для радіаторів та замірна арматура Трубопроводи ізолюються по всій довжині теплоізоляцією Технічні, допоміжні приміщення та коридори опалюються електричними конвекорами фірми Термія.   

Джерелом гарячої води для житлових квартир є індивідуальні газові котли, які розміщуються в кухні кожної квартири. Для вбудованих приміщень 1-2 поверху - електричні водонагрівачі, які встановлюються в санвузлах (за індивідуальними проектами власників).

 Для житлових кімнат, загальних кімнат та спалень передбачена вентиляція провітрювання через віконні конструкції та перетіканням повітря у ванні кімнати та кухні з викидом через вентиляційні канали. Витяжна вентиляція здійснюється через санвузли та кухні окремими витяжними каналами в будівельних конструкціях. Витяжні канали виводяться на дах будівлі та піднімаються вище зони вітрового підпору. В санвузлах, ванних і кухнях передбачається встановлення низьконапірних канальних вентиляторів з частотним регулюванням

Загальнообмінна вентиляція вбудованих електрощитової, насосної та допоміжних приміщень – природна через внурішньостінові вентиляційні канали. Загальнообмінна вентиляція вбудованих громадських приміщень припливно-витяжна з рекуператором та електричним калорифером.

Попереднього підігріву не передбачається.

Загальна система кондиціонування відсутня.

Проектом передбачене робоче та аварійне освітлення на напрузі 220В.  Проектом передбачені енергозберігаючі світильники LED в захищеному виконанні.  Управління освітленням приміщень будівель передбачене:

а) загальним освітленням приміщень – місцеве вимикачами;

б) аварійним і робочим освітленням коридорів та сходів, які мають природне освітлення, автоматизоване за допомогою фотореле або реле часу, встановлених в щитах ВРП та Щ.

в) робочим освітленням темних коридорів та сходових кліток за допомогою датчиків руху;

Зовнішнє освітлення території виконується світлодіодними світильниками. 

Передбачено облік енергоресурсів загально будинковий, для квартир та громадських приміщень окремо.

Використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії не передбачено.

Акумулювання енергії у години мінімального енергоспоживання не передбачено.

Відповідно до проектних рішень теплоізоляційної оболонки приміщень, в залежності від розрахункових кліматичних параметрів району будівництва та за результатами енергетичної ефективності приміщень  визначено клас енергоефективності  – «С».

На підставі вивчення поданих матеріалів, проект   «Нове будівництво багатоквартирної житлової забудови ( житловий будинок №1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення (І, ІІ та ІІІ черги будівництва) та житловий будинок №2 (IV та V черги будівництва) та напівпідземний паркінг (VІ черга будівництва) по вул. Великотирновській 9а у м. Полтава (Коригування)» відповідає вимогам нормативних актів з питань  енергозбереження.

Забезпечення безпеки життя і здоров’я людини,

захисту навколишнього природного середовища,

забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення

Проектом передбачено нове будівництво багатоквартирної житлової забудови.

Житловий будинок №1 та житловий будинок №2 розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 5310137000:18:005:0096, площею 2,1 га.

Запроектована житлова забудова складається з двох житлових будинків:

- Житловий будинок №1 з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, 10-ти поверховий, 5-ти секційний (I черга 1-3 пускові комплекси будівництва).

- житловий будинок №2 - 10-ти поверховий 5 секційний (IІ черга 1-3 пускові комплекси будівництва).

Житлова забудова має периметральну забудову, всередині житлової групи розміщено напівпідземний паркінг, на покрівлі якого розміщено дитячі, спортивні та майданчики для відпочинку населення.

Планована діяльність не відноситься до першої та другої категорій видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля визначених  ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

У складі проектної документації додані матеріали ОВНС де охарактеризовані результати оцінки впливів на природне, соціальне, включаючи життєдіяльність населення і техногенне середовище та обґрунтування допустимості, доцільності і прийнятності проектних рішень.

Виконана оцінка впливу на атмосферне повітря показала, що максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин з урахуванням фонових концентрацій не перевищуватимуть гранично-допустимі концентрації (ГДК).

Таким чином рівень забруднення атмосферного повітря не перевищуватиме нормативні значення і не буде негативно впливати на здоров’я людей і оточуюче середовище.

Скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти виключаються.

Всі відходи, що утворюються під час будівництва і експлуатації передаються спеціалізованим організаціям, згідно договорів.

За результатами розгляду проектних матеріалів встановлено, що проект розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм. Вплив проектованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.

Доступність об’єкта для маломобільних груп населення

Проектом передбачені заходи щодо забезпечення доступності об’єкту проектування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до ДБН В.2.2-40-2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», а саме:

- облаштування на майданчику автотранспорту на території місця (3,5х5,5 м) для стоянки автотранспорту інвалідів позначені відповідними знаками дорожнього руху встановленого зразка;

- повздовжній граничний ухил шляху руху по ділянці об’єкту проектування, по якому можливий проїзд інвалідів на кріслах-колясках, становить 5%. Поперечних ухил шляху руху прийнятий у межах 2%. Висота бордюрів по кромках пішохідних шляхів прийнята не менш 0,05 м;

- на прилеглій території в місцях перетину тротуарів з проїздами та автостоянками передбачені пандуси з ухилами 1:12 без бордюрів (втоплені бетонні борти) для проїзду людям у інвалідних візках, з дитячими, вантажними чи іншими візками;

- входи в приміщення 1-го поверху обладнані пандусами з нормативним ухилом та бортиками висотою 0,05 м та мають огорожу с поручнями на висоті 0,7 і 0,9 м;

- пандуси для візків при вході до під’їзду житлової частини;

- ширина всіх основних дверних прорізів (не менша 0,9 м) та проходів для відвідувачів запроектована з урахуванням безперешкодного пересування маломобільних верств настелення. Глибина тамбурів – 1,8 м, при ширині 2,2 м.

Організація будівництва

Тривалість будівництва – 55,0 місяця. Проектом передбачені методи виконання основних робіт, послідовність будівництва, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.

Розділи