Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Рівненська обл., Рівненський район, Рівненська територіальна громада, м. Рівне (станом на 01.01.2021) , вулиця Біла | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | 4 ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВУЗОЛ УРЯДОВОГО ЗВ'ЯЗКУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ (34781331) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
З питань охорони праці |
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442) |
Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
ВАНЮРСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 000029, АЕ 004409, АЕ АЕ 007168) |
Відповідальний експерт |
З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення |
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397) |
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту |
КЛОЧАНИЙ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 004521, АЕ 004418, АЕ 007218) |
Архітектор |
Архітектурно-планувальні рішення
|
Зініч Володимир Олександрович (АА 004577, АА 003467) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Замовник будівництва - 4 ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВУЗОЛ УРЯДОВОГО ЗВ'ЯЗКУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
Генеральний проєктувальник – ТОВ «СМАРТ ПРОЕКТ»
Архітектурно-будівельні та конструктивні рішення
Об’ємно-планувальні рішення
Архітектурно-будівельна частина проекту виконана на підставі завдання на проектування та містобудівних умов та обмежень. Проектом передбачено будівництво житлових будинків секційного типу з приміщеннями громадського призначення ( 9 та 14 поверхів), та будівлі громадського призначеня.
Конструктивні рішення
Фундаменти
За відносну відмітку +/– 0.000 прийнято відмітки чистої підлоги першого поверху кожної будівлі.
Фундаменти будинків, будівлі громадського призначення – пальові, ростверки – з/б, h -700 мм. Палі 350х350 довжиною – 8 -12м.
До початку робіт по влаштуванню фундаментів необхідно виконати міроприємства по недопущенню потрапляння зливових вод у котлован і траншеї.
В геоморфологічному плані знаходиться в межах увалисто-горбистого Рівненського плато, що входить до складу Рівненської хвилясто-горбистої височини.
Основою фундаментів служить шар ІГЕ-4, що має наступні фізико-механічні характеристики: ρ=1,89г/см³; γІІ=18,8кн/м³; Е=14 МПа; φ=26°; сІІ=25кПа; е=0,70.Фундаменти – залізобетонні палі перерізом 350х350мм, виконані з бетону С20/25.
Зовнішні стіни техпідпілля – товщиною 500, 600 мм з фундаментних блоків типу ФБС С12/15 на цементному розчині М200 з влаштуванням шару утеплювача з екструдованого пінополістиролу.
Зворотня засипка ґрунту фундаменту виконується шарами в 20-25 см з ретельним його ущільненням лише після влаштування гідроізоляції. Горизонтальну і вертикальну гідроізоляцію виконати з двох шарів руберойду на гарячій бітумній мастиці. При бажанні „Замовника" при влаштуванні гідроізоляції можна використати більш дорогі сучасні матеріали, склад яких підбирає фірма-постачальник в залежності від вимог, пред'явлених „Замовником".
Зовнішні стіни.
Проектом передбачається виконання зовнішніх стін з цегли глиняної повнотілої КРПв-1НФ-М100-1650-F25-1-ДСТУ Б В.2.7-61:2008 на цементному розчині М75 та М100 з влаштуванням шару утеплювача з пінополістиролу та мінераловатних плит по системі Капарол або аналог.
Димові та вентиляційні канали влаштовуються над внутрішніми стінами. Внутрішні поверхні вентиляційних каналів мають бути ретельно затерті кладочним розчином.
Покрівля.
Проектом передбачено пласку та похилу покрівлю з внутрішнім водовідводом.
Несучими елементами покрівлі являються залізобетонні плити покриття.
Конструкція плоскої покрівлі влаштовується з ПВХ мембрани, підкладочного шару – геотекстилю, полістиролу, та скатної покрівлі — з металопрофілю.
Сходи.
Проектом передбачається влаштування сходів для зв'язку між приміщеннями, розташованими на різних рівнях.
Сходові марші - збірні залізобетонні.
Сходові площадки – збірні залізобетонні.
Сходові марші прийняті по серії 1.151-1
Сходові площадки ребристої конструкції по серії 1.152-3
Сходові марші і площадки виготовлені із важкого бетону класу В25 та армуються зварним сітками і каркасом з робочою арматурою із сталі класу А400С. Сходові марші спираються на лобову балку сходової площадки і закріплюються зваркою закладних деталей.
Огородження маршів виконуються перилами довжиною не менше 90см.
Внутрішні стіни та перегородки.
Запроектовані стіни цегляні з цегли глиняної повнотілої КРПв-1НФ-М100-1650-F25-1-ДСТУ Б В.2.7-61:2008 на цементному розчині М75 та М100. Товщина стін складає 380 та 510 та 640 мм.
Перегородки запроектовано з керамічної цегли КРПв-1НФ-М75-1650-F25-1-ДСТУ Б В.2.7-61:2008 на цементному розчині М50.
Кути та примикання стін і перегородок повинні бути виведені під прямим кутом з ретельним дотриманням вертикальної та горизонтальної ліній. Для забезпечення звукоізоляції особливу увагу звернути на якість швів та стиків.
Перемички.
В проектованих стінах і перегородках над прорізами передбачене влаштування збірних залізобетонних і арматурних перемичок , які вкладаються на шар цементного розчину. Величина спирання несучих перетинок на стіни повинна складати не менше 200мм, а не несучих перетинок на стіни і перегородки -120мм. При вкладанні звертати увагу на орієнтацію робочої арматури (до низу).
Конструкцію пермичок див. креслення АБ.
Перекриття.
Перекриття запроектоване збірне залізобетонне та монолітне, яке спирається на цегляні стіни та залізобетонні прогони.
Панелі змонтувати на шар цементного розчину М100 товщиною 20мм.
Монолітні ділянки перекриття влаштувати з бетону кл.В15 і армувати зварними сітками та каркасами. При виконанні монолітних залізобетонних конструкцій керуватись вказівками відповідних нормативних документів.
Плити закріплюють між собою за допомогою анкерів (закладних деталей). Зазори між стіною і плитами (100мм, 200мм) закладають розчином на глибину 40 – 60мм. Шви між панелями замолочують цементним розчином марки М100. анкетування та замонолічування швів утворюють жорстку горизонтальну діафрагму жорсткості, яка забезпечує із несучими стінами просторову жорсткість цього будинку.
Конструкції перекриття відповідають нормативним вимогам щодо міцності та вогнестійкості (відповідно до призначення будинку), а також вимогам звукоізоляції, теплоізоляції. Захист від потрапляння вологи у внутрішні конструкції перекриття у вологих приміщеннях (санітарних вузлах) забезпечується влаштуванням спеціального гідроізоляційного шару.
Підлога.
Конструкцію підлоги в різних приміщеннях закладено згідно призначення та експлуатаційних вимог.
Заходи по доступності для маломобільних груп населення .
При проектуванні для маломобільних груп населення забезпечено:
- доступність місць цільового відвідування і безперешкодність переміщення всередині будинку;
- безпека шляхів руху (у тому числі евакуаційних), а також місць проживання, обслуговування ;
- своєчасне отримання МГН повноцінної і якісної інформації, яка дозволяє орієнтуватися в просторі, використовувати обладнання (у тому числі для самообслуговування), отримувати послуги;
- зручність і комфорт середовища життєдіяльності.
В проекті передбачені умови безперешкодного і зручного пересування МГН по ділянці до будинку з урахуванням.
Система засобів орієнтації для людей з вадами зору забезпечена на всіх шляхах руху, доступних для МГН на весь час експлуатації.
Висота бортового каменю в місцях перетину тротуарів із проїзною частиною, а також перепад висот бордюрів, бортових каменів уздовж експлуатованих газонів і озеленених майданчиків, що прилягають до шляхів пішохідного руху, не перевищує 0,04 м.
Входи в будівлі для МГН запроектовані з пандусами з ухилом 1:8.
Вхідні площадки при входах, доступних МГН, мають: навіси, водовідвід.
Ділянки підлоги на шляху руху МГН на відстані 0,6 м перед дверними прорізами і входами, а також перед поворотом комунікаційних шляхів мають попереджувальну рифлену і (або) контрастно забарвлену поверхню.
Ширина дверних і відкритих прорізів у стіні, а також виходів із приміщень і з коридорів становить не менше 0,9 м.
Система засобів інформації зон і приміщень, доступних для відвідування і проживання МГН, також доступних для них вхідних вузлів і шляхів руху, повинна забезпечувати безперервність інформації, своєчасне орієнтування й однозначне упізнання об'єктів і місць відвідування. Вона повинна передбачати можливість одержання інформації про асортимент послуг, що надаються, розміщення і призначення функціональних елементів, розташування шляхів евакуації, попереджати про небезпеку в екстремальних ситуаціях тощо.
Екологія та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення
Будівництво об’єкту передбачається на відведеній земельній ділянці площею 1,5902 га згідно Державного акту на право користування земельною ділянкою, кадастровий номер 5610100000:01:018:0046.
Земельна ділянка розміщена в на вул. Білій і межує:
з північного боку – змішана житлова та нежитлова забудова (малоповерхові житлові будинки та офіси);
з південно-західного боку – територія військової частини; зі східного боку — землі ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (в/ч А0834);
з південно-східного боку - змішана житлова та нежитлова забудова.
Згідно з Генеральним планом розвитку міста Рівного, за функціональним призначенням дана територія належить до територій багатоповерхової житлової забудови.
Проектом передбачено благоустрій території, який включає в себе організацію покриття проїздів та тротуарів фігурними елементами мощення та асфальтобетоном, ігрового майданчику для дітей – піщано-гравійною сумішшю, встановлення відповідних малих архітектурних форм на ігровому майданчику.
Вільна від забудови та замощення територія підлягає озелененню шляхом влаштування газонів із багаторічних трав стійких до витоптування, насадження дерев та кущів.
Проект передбачає будівництво дев’ятиповерхових та чотирнадцятиповерхових будинків секційного типу з приміщеннями громадського призначення на перших поверхах.
Планована діяльність не відноситься до першої та другої категорій видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля визначених ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
У складі проєктної документації додані матеріали ОВНС де охарактеризовані результати оцінки впливів на природне, соціальне, включаючи життєдіяльність населення і техногенне середовище та обґрунтування допустимості, доцільності і прийнятності проектних рішень.
За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що проєкт розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм. Вплив проєктованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.
Оцінка проектних рішень з питань економії енергії
За результатами розгляду повторно наданих проектних матеріалів встановлено, що зазначена проектна документація розроблена відповідно вимог до нормативних актів з питань енергозбереження:
Проєктом передбачено нове будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та паркінгом на вул. Білій, 1б (I черга) (коригування).
Перша секція являє собою 9-ти поверховий будинок в якому розміщується споруда подвійного призначення (СПП) та приміщення громадського призначення, на 2...9-му поверхах розміщуються житлові квартири.
Друга секція являє собою 14-ти поверховий будинок в якому розміщується приміщення громадського призначення, на 2...14-му поверхах розміщуються житлові квартири.
Проектування теплоізоляційної оболонки приміщень будівлі, здійснено із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ 9190:2022, ДСТУ 9191:2022, ДБН В.2.6-31:2021.
Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для І температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається t вн =20°С φ=50% .
Основні об'ємно-планувальні показники:
Житловий будинок з вбудованими приміщеннями запроектовано з керамічної цегли товщина стін складає 380 та 510 та 640 мм з системою утеплення піно полістирольними та мінераловатними плитами товщиною 160 мм, суміщеним перекриттям утепленим 250 мм екструдованим пінополістиролом. Підлога по грунту утеплюється плитами пінополістирольними товщиною 50 мм Перекриття над підвалом утеплюється виробами пінополістирольними товщиною 150 мм..
Світлопрозорі конструкції виконані з ПВХ-профілів із заповненням двокамерними склопакетами з енергозберігаючим покриттям на внутрішньому склі (4i-14Ar-4-14Ar-4i).
Термічний опір зовнішніх огороджуючих конструкцій відповідає мінімальним вимогам з врахуванням п. 5.2.1. ДБН В.2.6-31:2021.
У будинку передбачено водяне опалення, гаряче водопостачання, джерело теплопостачання та гарячого водопостачання квартир та приміщень громадського призначення – дахова котельня .
Тип теплоносія системи – вода з параметрами 55/45°С. Тип системи опалення – двотрубна. Споживачі тепла – система підлогового опалення. Трубопроводи системи підлогового опалення виконані трубами KAN-Therm із захистом, діаметром 16×2,0 мм. Гідравлічне балансування системи опалення відбувається за рахунок встановлення балансувальної та запірної арматури.
- теплоізоляція трубопроводів опалення квартир – передбачено, в якості ізоляції прийнята теплоізоляція марки «Thermaflex» типу Thermacompact S, товщиною 6 мм.
Вентиляція приміщень запроектована з природним спонуканням.
Вентиляція житлових приміщень - природня.
Передбачено встановлення приладів обліку та регулювання використання енергоносіїв (лічильники холодної і гарячої води, електролічильники та теплові лічильники). Застосування LED світильників, що дають значну економію електроенергії. Застосування пристроїв короткотермінового включення. Передбачене робоче, аварійне та ремонтне. Аварійне освітлення передбачено шляхом організації евакуаційного освітлення на сходових клітках і резервного освітлення в електрощитовій.
Передбачений облік енергоресурсів.
Відповідно до проектних рішень теплоізоляційної оболонки приміщень будівлі, в залежності від розрахункових кліматичних параметріврайону будівництва та за результатами енергетичної ефективності приміщень визначено клас енергоефективності – «С».
На підставі вивчення поданих матеріалів, проект «Будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та паркінгом на вулиці Білій, 1б в м.Рівне (I-черга) Коригування відповідає вимогам нормативних актів з питань енергозбереження.
Пожежна та техногенна безпека
За результатами розгляду встановлено, що зазначена проектна документація на даній стадії проектування розроблена з дотриманням вимог пожежної та техногенної безпеки.
Конструктивні елементи будівлі задовольняють вимогам щодо мінімальних значень класів вогнестійкості конструкцій будівлі відповідно до запроектованого ступеня вогнестійкості.
Класифікація матеріалів запроектованих в будівництві відповідає ДБН В. 1.1-7:2016.
Інженерно-технічні заходи цивільного захисту
Розроблення розділу ІТЗ ЦЗ передбачається у проектах будівництва та реконструкції відповідно до вимог ДБН А.2.2-3:2014 та ДБН В.1.2-4:2019 . Основні вимоги до складу, змісту, порядку розроблення, погодження та затвердження розділу визначено ДСТУ 8773:2018.
Згідно Наказу №45 Мінрегіону України від 16.05.2011р. п. 15.5. «Проектна документація на об’єкт будівництва має бути розроблена з урахуванням будівельних норм та нормативних документів, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно правовими актами, чинних на дату передачі її замовнику. Проектна документація на об’єкти будівництва, побудовані повністю або частково відповідно до затвердженого проекту, не підлягає коригуванню у зв'язку з введенням нових нормативних актів, за винятком випадків, коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних актах та нормативних документах, обов'язковість застосування яких встановлена нормативно- правовими актами таких вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро-, вибухо-, пожежонебезпечності, енергоефективності об’єкта, інженерно-технічних заходів цивільного захисту та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Зазначений виняток не застосовується до об’єктів будівництва, спорудження яких здійснюється на підставі документів, що дають право на виконання будівельних робіт, та у строки, визначені проектною документацією, якщо інше не передбачено договором на виконання будівельних робіт.
Згідно вимог п.1.1 ДБН 2.2-5, для захисту мешканців будинку необхідно передбачити влаштування захисної споруди цивільного захисту місткістю не менше їх проектної кількості, з наступними характеристиками: - тип захисної споруди — споруда повійного призначення (СПП); - коефіцієнт захисту Кз=1000; - огороджувальні конструкції повинні бути розраховані на надмірний тиск у фронті повітряної ударної хвилі 20 кПа; - забезпечити дводобове безперервне перебування осіб, які укриваються.
Охорони праці
Проєкт «Нове будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та паркінгом на вул.Білій, 1б. (I черга будівництва)». Коригування розроблено на підставі договору на проведення проектних робіт, на підставі завдання.
Технічні рішення прийняті в проекті відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших діючих норм і правил та забезпечують безпечну експлуатацію споруди при дотриманні передбачених проектом заходів.
Проєкт виконано згідно з документами діючими нормативними актами в будівництві.
Проєкт розроблений відповідно до закону України «Про охорону праці» і передбачає проектні рішення по створенню безпечних і нешкідливих умов праці, засобів колективного та індивідуального захисту, що виключають виникнення нещасних випадків і аварій.
Проєкт «Нове будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та паркінгом на вул.Білій, 1б. (I черга будівництва)». Коригування виконано згідно з вимогами вихідних даних на проєктування та розроблений з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, в тому числі щодо доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної безпеки, техногенної безпеки, енергозбереження та охорони праці.
Відповідальність за внесення змін в усі примірники проєкту покладається на генпроєктувальника та замовника. Замовник експертизи несе відповідальність, згідно з законодавством, за достовірність наданих документів для проведення експертизи.