Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Полтавська обл., Полтавський район, Полтавська територіальна громада, м. Полтава (станом на 01.01.2021), вулиця Оксанченка Олександра , б. 20 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОЛТАВТРАНСБУД" (01377190) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Відповідальний експерт |
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
|
Демьохін Геннадій Анатолійович (АР 006701, АР 018293, АЕ 006402, АЕ 003276) |
Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800) |
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
Савченко Людмила Вікторівна (АЕ 006377, АЕ 000153, АЕ 007153) |
Відповідальний експерт |
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань інженерного забезпечення З питань експлуатаційної безпеки |
Русін Володимир Валентинович (АА 003234, АЕ 000151, АЕ 006459, АА 000762, АА 003040, АЕ 001480) |
Архітектор |
Архітектурно-планувальні рішення
|
Русін Володимир Валентинович (АА 003234, АЕ 000151, АЕ 006459, АА 000762, АА 003040, АЕ 001480) |
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
|
Григор'єв Олександр Володимирович (АЕ 006279, АЕ 000051, АЕ 007150) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Проект відкоригований в 2020 році ТОВ "ПРОМАГРОПРОЕКТ" (адреса: 36014 м. Полтава, вул. Пушкіна 88, головний інженер проекту Калінін О.В, сертифікат АР № 000754 виданий 04.06.2012) на підставі таких вихідних даних:
- завдання на коригування, затвердженого замовником будівництва – генеральним директором товариства з додатковою відповідальністю «ПОЛТАВТРАНСБУД» Шандибою С.А. від 30.07.2020;
- містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 12.12.2019 без номеру;
- технічних умов АТ «Полтавагаз» приєднання до газорозподільної системи від 16.09.2020 № 4118/14;
- технічних умов АТ «Полтаваобленерго» нестандартного приєднання до електричних мереж електроустановок від 27.12.2019 № 75/423;
- технічних умов КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» від 13.01.2020 № 2/11;
- листа житлово-комунального господарства виконкому Полтавської міської ради на приєднання до комунальних систем зливової каналізації від 17.01.2020 № 01-06-01/12/4405;
- листа управління комунального автотранспортного підприємства 1628 Полтавської міської ради «Щодо влаштування контейнерних майданчиків» від 28.02.2020 № 0248;
- технічних умов на зовнішнє освітлення багатоквартирного житлового будинку підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» управління житлово-комунального господарства від 13.01.2020 № 02.1-13/15.
Земельна ділянка, відведена під нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Степового Фронту, 20, знаходиться в Шевченківському адміністративному районі міста, у кварталі, що обмежений вулицями Степового Фронту, Гетьмана Сагайдачного та Європейська. Ділянка розташована у периферійній зоні міста.
З півночі ділянка межує з ділянками садибної забудови.
З півдня ділянка розташована вздовж вулиці Степового Фронту, вздовж якої з іншого боку вулиці розташовані квартали садибної забудови.
Зі сходу ділянка межує з ділянкою Релігійного Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх днів в Україні, за попередніми намірами на ділянці передбачається розміщення нежитлової будівлі громадського призначення.
З заходу ділянка межує з 10-ти поверховим багатоквартирним житловим будинком, до глухого торця якого здійснюється блокування будинку, що проектується.
На території ділянки знаходяться одноповерхові старі будинки, що підлягають знесенню та дерева малоцінних порід.
Рельєф ділянки спокійний, має незначний ухил у східному напрямку.
Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Степового Фронту, 20 у м. Полтаві планується здійснити в одну чергу.
Організація рельєфу території багатоповерхового житлового будинку по вул. Степового Фронту, 20 у м. Полтаві розроблена з урахуванням архітектурно-планувального рішення, інженерної геології та найбільш економічної висотної посадки будинку, а також в ув’язці з існуючою забудовою та висотними позначками оточуючих вулиць та проїздів.
Проектом передбачається відведення дощових і талих вод з покрівлі житлового будинку та з території житлового будинку в зливову каналізацію.
Для забезпечення стоку поверхневих вод при вертикальному плануванні майданчику забезпечуються відповідні ухили: поздовжні ухили прийняті не менше 4 ‰; поперечні – 20 ‰.
Об’ємно-просторове вирішення житлового будинку визначене конфігурацією ділянки забудови, забезпеченням оптимальної орієнтації квартир та ув’язкою з архітектурним вирішенням будинку, до якого здійснюється блокування.
Площа ділянки на якій проектом передбачається розміщення багатоквартирного житлового будинку з об'єктами громадського призначення – 0,2913 га.
Рішення генерального плану передбачають благоустрій території житлового будинку з розміщенням необхідних майданчиків для дітей, дорослого населення та заняття фізкультурою, а також майданчик для тимчасової стоянки велосипедів. Комплекс майданчиків вирішені в єдиній системі благоустрою території житлового будинку. Майданчики обладнуються необхідними малими архітектурними формами.
Проектом пропонується для занять фізкультурою використати облаштований фізкультурний майданчик розташований на подвір'ї закладу освіти, що знаходиться у суміжному кварталі.
Відсоток забудови земельної ділянки складає 34,90%.
Горизонтальна прив’язка будинку, що проектується, здійснюється від існуючого житлового десятиповерхового будинку.
Висотна прив’язка будинку, що проектуються, здійснюється від репера Рп1 з позначкою 159,876.
За умовну позначку 0,000 житлового будинку прийнята позначка чистої підлоги 1-го поверху, що відповідає абсолютній відмітці 159,60 на місцевості.
Проїзд до під’їздів влаштовуються через арку шириною 5,9 м, висотою 5,68 м з вулиці Степового Фронту.
Вздовж вул. Степового Фронту запроектовано стоянку на 18 машино-місць, що передбачені для тимчасового зберігання автомобілів мешканцями житлового будинку в т. ч. автомобілів маломобільних груп населення (13 машино-місць) та відвідувачів і співробітників приміщень громадського призначення (5 машино-місць).
Для постійного зберігання автомобілів мешканців житлового будинку пропонується використати відкриті автостоянки, що знаходяться у п’ятнадцятихвилинній пішохідній досяжності, з радіусами доступності до гаражів та автостоянок постійного зберігання автомобілів 1000 м.
Рішення генерального плану забезпечують під’їзд пожежно-рятувальної техніки до місць евакуації людей.
Розміщення майданчиків для збирання побутових відходів передбачено вздовж вулиці Степового Фронту.
У будинку на першому поверсі розташовані приміщення громадського призначення – сім блоків нежитлових приміщень. Загальна кількість працюючих – 78 працівників.Кожен блок нежитлових приміщень має окремий вхід та побутові приміщення. Приміщення громадського призначення оснащені інженерними системами і устаткуванням, які забезпечують постійне електропостачання, гаряче і холодне водопостачання, каналізацію, опалення, вентиляцію, телефонний зв'язок ;можливо забезпечити ширину проходів, яка достатня для забезпечення нормальних умов праці робітників, а також для забезпечення умов протипожежного нагляду. Приміщення громадського призначення оснащені первинними засобами пожежогасіння.
Вхід до приміщень громадського призначення передбачений з боку вул. Степового Фронту.
У шести з семи приміщень громадського призначення (№1, №2, №3, №4, №5, №7) при зовнішніх входах проектом передбачені тамбури для теплового та вітрового захисту.
При входах безпосередньо із зовні до приміщення громадського призначення № 6 передбачено улаштування повітряно-теплових завіс, двері обладнуються пристроями для самозачинення.
Запроектоване житло за рівнем комфорту проживання відноситься до І категорії. Кількість квартир у житловому будинку становить 106 квартир, переважна більшість квартир малогабаритні, що задовольняє вимогам ринку нерухомості, які склалися на даний час в м. Полтава. Квартири запроектовані зі стандартним складом приміщень та невеликою загальною площею. У 11-типоверхових секціях на десятому та одинадцятому поверхах розміщені квартири в двох рівнях (8 квартир).
Об’ємно-просторове вирішення житлового будинку визначене забезпеченням оптимальної орієнтації квартир з забезпеченням їх нормативної інсоляції, дотримання притипожежних вимог.
Відповідно до ДСТУ -Н Б В. 1.1-27:2010 «Будівельна кліматологія» м. Полтава відноситься до 1-Північно-західного кліматичного району.
Розрахункова температура зовнішнього повітря -23 С.
Характеристичне значення ваги снігового пориву – 1450 Па.
Характеристичне значення вітрового тиску – 470 Па.
Нормативна глибина промерзання ґрунтів – 1,0 м.
Клас наслідків (відповідальності) – СС2.
Ступінь вогнестійкості – ІІ.
За результатами інженерно-геологічних вишукувань, проведених Полтавська філія ДП «УкрНДІІНТВ» у жовтні 2019 році, на майданчику будівництва житлового будинку активно діючих несприятливих фізико-геологічних явищ не спостерігалось.
При проведенні інженерно-геологічних досліджень виявлено, що в межах ділянки будівництва спостерігаються ґрунти, які мають просадні властивості. Тип ґрунтових умов по просадності – перший. Потужність просадної товщі становить 2,0 м.
Рівень ґрунтових вод зафіксовано на глибині 3,2 м від природної поверхні.
Багатоквартирний трисекційний житловий будинок змінної поверховості (10-ти, 11-ти поверховий) з приміщеннями громадського призначення розміщений вздовж вулиці Степового Фронту. Будинок блокується до десятиповерхового трисекційного житлового будинку. Проїзд до під’їздів влаштовуються через арку шириною 5,9 м, висотою 5,68 м з вулиці Степового Фронту.
Будівельна висота першого поверху – 3,85 м.
Будівельна висота житлових поверхів – 2,80 м.
У підвальному поверсі розташовані господарські (позаквартирні) комори.
Будівельна висота підвального поверху – 2,8 м; висота приміщень підвального поверху – 2,3 м.
Конструктивна схема будинку – з поздовжніми несучими цегляними стінами.
Фундаменти – пальові зі збірних залізобетонних паль С90.35-9, довжиною 9,0 м, перерізом 35х35 см, та монолітного залізобетонного ростверку висотою 700 мм.
Стіни підземної частини будівлі - бетонні блоки стін підвалу по з/б ростверку. По верху бетонних блоків влаштовується монолітний залізобетонний пояс.
Стіни будівлі – цегляні товщиною 510 мм.
Перегородки міжквартирні – багатошарові: товщиною 300 мм.
Перегородки міжкімнатні – газобетонні блоки товщиною 100 мм.
Утеплення зовнішніх стін – зовнішнє утеплення до дев’ятого поверху включно – пінополістирол λ = 0,034 Вт/м С°, товщиною 120 мм, улаштувати обрамлення віконних і дверних прорізів стін, а також суцільні пояси через кожні три поверхи, які виконані з негорючого теплоізоляційного матеріалу – жорстких мінераловатних плит, товщиною 120 мм, завширшки не менше двох товщин плити – 240 мм.
Перекриття – збірне залізобетонне.
Сходи – із збірних залізобетонних маршів і площадок.
Покрівля – плоска, суміщена з внутрішнім водостоком.
Зовнішнє оздоблення фасадів – фарбування фасадними фарбами по декоративній штукатурці.
Вікна – металопластикові двокамерні.
Будинок обладнано ліфтами згідно ДСТУ ISO 4190-6-2001.
Проектом передбачено ефективне використання енергетичних ресурсів, застосування огороджувальних конструкцій, нормативні значення приведеного опору теплопередачі Rq min м² °С/ Вт складають:
- для зовнішніх стін – 3,3 м² °С/ Вт;
- для суміщеної покрівлі – 6,0 м² °С/ Вт;
- перекриття над неопалювальним підвалом – 3,75 м² К/Вт;
- для світлопрозорих огороджувальних конструкцій – 0,75 м² К/Вт;
- для зовнішніх дверей та воріт – 0,6 м² К/Вт.
Клас енергетичної ефективності будівлі «В»
За межею вогнестійкості будівельних конструкцій, запроектований будинок відноситься до ІІ ступеню вогнестійкості.
При проектуванні житлового будинку були прийняті до уваги: вимоги ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги», ДБН В.2.2-15-2019 «Житлові будинки. Основні положення», ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій».
Рішення генерального плану забезпечують під’їзд пожежно-рятувальної техніки до місць евакуації людей (згідно ДБН Б.2.2-12:2019).
Житлова частина запроектованого будинку відповідає наступним вимогам пожежної безпеки щодо евакуації мешканців будинку:
найбільша відстань від дверей квартир у сходову клітку не перевищує 25 м;
сходові клітки запроектовані типу СК-1;
ширина сходових маршів дорівнює 1,35 м.
Загальна площа квартир на поверсі не перевищує 500 м². Другий евакуаційний вихід з квартир прийнятий на балкон шириною не менше 1,2 м з простінком завширшки не менше 1,2 м.
У відповідності з вимогами ДБН В.2.2-15-2019 та статті 10 Закону України «Про пожежну безпеку» вхідні двері в квартири передбачені протиударними і протипожежними 2-го типу з межею вогнестійкості не менше ЕІ 30. В технічних приміщеннях горища, підвалу двері і люки виходу на дах влаштовуються службові, протипожежні. Виготовлювач цих дверей повинен мати сертифікат відповідності системи УкрСЕПРО, виданий Державним центром сертифікації виробів протипожежного призначення при МВС України.
Другий евакуаційний вихід з квартир передбачено на балкони з глухим простінком глибиною 1,2 м та шириною не менше 1,2 м. На балконах з суцільними простінками, що використовуються як другий евакуаційний вихід, засклення балконів виконувати з вікнами, що відчиняють у бік балкона, сумарною шириною не менше 1,2 м, які розташовані навпроти зазначеного вище простінку.
Під'їзд пожежних машин забезпечується до кожного такого балкону.
Всі квартири та приміщення громадського призначення обладнати вуглекислотними вогнегасниками типу ВВК-3,5.
Проектом передбачено улаштувати обрамлення віконних і дверних прорізів стін, а також суцільні пояси через кожні три поверхи, які виконані з негорючого теплоізоляційного матеріалу – жорстких мінераловатних плит, λ = 0,045 Вт/м С°, товщ. 120 мм, завширшки не менше двох товщин плити – 240 мм. Десятий та одинадцятий поверхи утеплення зовнішніх стін - мінераловатні плити, λ = 0,045 Вт/м С°, товщ. 120 мм.
Евакуаційні виходи та евакуаційні шляхи з об’єкту в цілому задовольняють вимогам п. 7.2 та п.7.3 ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Будівельна організація повинна мати протоколи випробувань на всі використані нею конструкції і матеріали.
Водопостачання будинку передбачається від водопровідної мережі ø 225 мм по вул. Гетьмана Сагайдачного.
Водопровід запроектовано з поліетиленових зварних труб для питного водопостачання типу ПЕ-100 PN-10.
На мережі водопроводу, встановлюється водопровідний колодязь зі збірних залізобетонних елементів, в якому встановлюється запірна арматура.
Зовнішнє пожежогасіння здійснюється від пожгідранта, який передбачається для встановлення в запроектованому колодязі та від двох існуючих пожгідрантів по вул. Гетьмана Сагайдачного.
Водовідведення від житлового будинку здійснюється у вуличну каналізаційну мережу Ø160 мм по вул. Степового Фронту.
Зовнішня мережа каналізації від будинку, що проектується, до місця підключення, запроектована з ПВХ труб для зовнішніх робіт.
На мережі каналізації встановлюються колодязі зі збірних залізобетонних елементів.
Будинок обладнується господарсько-питним водопроводом холодної і гарячої води, побутовою каналізацією та зливостоками.
Гаряче водопостачання квартир передбачається від газових котлів, встановлених у кухнях кожної квартири.
Прокладання трубопроводів систем водопостачання передбачається в шахтах, конструкції підлоги та відкрито.
Внутрішні мережі холодного та гарячого водопроводу виконуються з труб та фітингів з полімерних матеріалів для питного водопостачання типу ПП-3, які мають позитивний висновок державного санітарного нагляду.
Магістральні трубопроводи та стояки системи водопостачання повинні прокладатися в тепловій ізоляції з негорючих матеріалів. Покривний шар теплоізоляційної конструкції трубопроводу холодної води має бути паронепроникним.
Проектом передбачається установка лічильників води з встановленням до водомірів фільтру та зворотного клапану після нього.
Поквартирні лічильники води винесені за межі квартир та встановлюються на площадках сходових клітин.
В будинку передбачається самостійна система побутової каналізації для відводу стічних вод від санітарно-технічних приладів.
Внутрішня система каналізації монтується з пластмасових каналізаційних ПВХ-труб.
Вентиляція каналізаційної системи передбачається через каналізаційні стояки, виведені вище покрівлі будинку.
Для відводу дощових і талих вод на покрівлі будинку передбачається установка водостічних воронок та мережа внутрішніх водостоків зливової каналізації. Приєднання воронок до трубопроводів системи внутрішніх водостоків передбачається за допомогою хибких вставок.
Внутрішні водостоки монтуються з пластмасових напірних ПХВ труб.
Опалення приміщень громадського призначення запроектовано електричними конвекторами серії «Beta».
Розрахункові параметри внутрішнього повітря прийняті:
- в офісних приміщеннях +18°С;
- в інших приміщеннях +16°С.
Для опалення квартир житлового будинку запроектовані поквартирні горизонтальні двотрубні системи опалення від настінних газових двоконтурних котлів, встановлених у приміщеннях кухонь кожної квартири.
Розрахункові параметри внутрішнього повітря прийняті:
- загальні кімнати, спальні +20 °С;
- кухні +18°С;
- передпокої та коридори +16°С.
Теплоносієм служить вода з параметрами +80...+60 °С.
Циркуляція теплоносія здійснюється насосом, вбудованим в котел.
В якості опалювальних приладів застосовані панельні радіатори конвекторного типу з встановленням тепловідбивної ізоляції між приладами та зовнішньою стіною.
Системи опалення монтуються з металополімерних труб типу МП і обладнуються автоматичними терморегуляторами біля кожного опалювального приладу.
Трубопроводи в місцях перетину стін та перегородок слід прокладати в гільзах з негорючих матеріалів. Кінці гільз повинні бути на одному рівні з поверхнею стін. Закладання зазорів і отворів в місцях прокладання трубопроводів слід передбачати цементних розчином.
Витяжна вентиляція квартир прийнята з природним спонуканням.
З кожної кухні та санітарного вузла передбачається індивідуальний витяжний канал, розміщений у внутрішній стіні будинку, з викидом повітря в атмосферу.
За ступенем надійності електропостачання проектований об'єкт відноситься до ІІ та ІІІ категорії, за винятком сигналізації загазованості та евакуаційного (аварійного) електроосвітлення, які відносяться до І категорії надійності.
До II категорії відносяться електроприймачі проектованого житлового будинку, до ІІІ категорії відносяться електроприймачі вбудованих приміщень громадського призначення.
Напруга живлення ~380/220 В.
Загальна максимальна розрахункова потужність проектованих споживачів електроенергії складає 224,50 кВт, в тому числі:
- 113,90 кВт - електроприймачі II категорії житлового будинку;
- 110,60 кВт - електроприймачі ІІІ категорії вбудованих приміщень громадського призначення.
Для живлення електроприймачів житлового будинку в проектованій електрощитовій, яка розміщується на 1 поверсі на відм. 0.000, передбачається встановлення ввідно-розподільних пристроїв ВРП1, ВРП2, ВРП3. В ВРП встановлюються лічильники активної електроенергії для обліку загальнобудинкових навантажень та ліфтів. Для кожної секції (під’їзду) передбачається окремий ВРП.
Для розподілу електроенергії між вбудованими приміщеннями громадського призначення передбачається встановлення головного розподільного щита ГРЩ в електрощитовій житлового будинку. Для обліку споживаної електроенергії в електрощитовій передбачається встановлення окремих ввідно-облікових ящиків ЯВО з лічильниками електроенергії на кожне приміщення громадського призначення.
Для розподілу електроенергії між споживачами в кожному вбудованому приміщені встановлюються розподільні щити ЩР.
На кожному поверсі житлового будинку передбачено встановлення суміщених поверхових щитів ЩП, в яких установлені ввідні автоматичні вимикачі та лічильники активної електроенергії за кількістю квартир.
В кожній квартирі передбачається щит квартирний ЩК з пристроєм захисного вимикання та автоматичними вимикачами на відхідних лініях.
Проектом передбачається влаштування електроопалення сходових кліток житлового будинку. В електрощитовій встановлюється щит розподільний електроопалення ЩРЕО, від якого живляться прилади електроопалення, які встановлюються на сходових клітках між 1 та 2 та між 2 та 3 поверхами.
Для захисту водостоків та окремих ділянок покрівлі від намерзання льоду та снігу передбачається влаштування антикригової електричної кабельної системи АЕКС. Керування системою здійснюється автоматично з щита керування АЕКС, який встановлюються в електрощитовій будинку.
Проектом передбачається робоче, аварійне та ремонтне електроосвітлення. Робоче і аварійне електроосвітлення – напругою ~220В; ремонтне освітлення – напругою 12 В.
Передбачено робоче і аварійно-евакуаційне освітлення сходових клітин, поверхових коридорів і електрощитової.
Живлення електроенергією робочого і аварійно-евакуаційного освітлення передбачено від різних секцій ВРП.
Передбачена окрема група аварійного освітлення для освітлення входів, зовнішнього освітлення та будинкового ліхтаря.
Зовнішнє освітлення виконується світильниками зі світлодіодними блоками, які встановлюється на зовнішній стіні житлового будинку між 2-м та 3-м поверхами (над під'їздами).
Для освітлення входів, сходових клітин, поверхових коридорів передбачені світильники зі світлодіодними лампами.
Як заходи захисту у разі непрямого дотику застосовується захисне заземлення системи TN-С-S, автоматичне відключення живлення, захисне зрівнювання потенціалів.
Для безперервного автоматичного контролю довибухонебезпечних концентрацій паливного газу проектом передбачається облаштування сигналізацією загазованості приміщень підвалу житлового будинку та вбудованих приміщень громадського призначення з використанням сигналізаторів загазованості типу СГБ-1-5Б, які встановлюються в місцях вводу комунікацій.
Живлення системи сигналізації загазованості здійснюється по І категорії надійності електропостачання. Основне живлення приладів здійснюється на напрузі 220В від ввідно-розподільного пристрою ВРП (для житлового будинку) та від щитів розподільних ЩР (вбудовані приміщення), а резервне - від автономного джерела живлення постійного струму у вигляді акумуляторної батареї пристрою безперебійного живлення ПБЖ. Переключення з основного живлення на резервне і зворотно відбувається автоматично.
Для передавання сигналів тривоги передбачається використання світлозвукових сигнальних пристроїв (ПС), встановлених на фасадах будівлі.
Проектними рішеннями передбачається улаштування системи блискавкозахисту та заземлення, об’єкт має IIІ рівень блискавкозахисту (РБЗ).
Для влаштування системи блискавкозахисту в якості блискавкоприймача пропонується використати блискавкоприймальну сітку, яка встановлюється над покрівлею з кроком чарунки не більше 15 м. Блискавкоприймальна сітка (ст. ∅ 8 мм) за допомогою струмовідводів приєднується до заземлювальних пристроїв. В якості струмовідводів використовується сталь ∅ 8 мм для опусків по фасаду будівлі.
Заземлювальний пристрій проектованої будівлі розташовується по периметру будівлі та складається зі стрижневих електродів (ст. ∅ 16 мм) довжиною 3 м з’єднаних між собою шиною заземлення (ст. 25 × 4 мм). Шину заземлення прокласти на відстані 2,0* м від фундаментів та на глибині 0,7* м від спланованої поверхні землі.
Розділи проекту «Пожежна сигналізація та система передавання тривожних сповіщень приміщень» розроблено ТОВ «КРАЙЗ», головний інженер проекту Шаріпов Д.Ю. (сертифікат від 07.12.2017 АР № 013738).
Автоматичною пожежною сигналізацією обладнуються приміщення громадського призначення на І-му поверсі.
У якості обладнання передбачається: прилад ППКП «Лунь 9С» з GSM модулем для передавання тривожних сповіщень на пульт спостереження, оповіщувачі пожежні світлозвукові «Джміль, сповіщувачі пожежні димові «СПД-3».
- захист входів від атмосферних опадів козирками;
- безперешкодний доступ маломобільних груп населення та людей з дитячими колясками до ліфта;
- безперешкодний рух тротуарами біля будинку: в місцях примикання проїздів до тротуарів передбачається застосування пониження бортових каменів;
- вхід до приміщень громадського призначення влаштовується безпосередньо на рівні тротуару;
- ганки входів до під’їздів обладнуються пандусами;
- у приміщеннях громадського призначення санвузли загального користування обладнані універсальними кабінами та розраховані на використання маломобільними групами населення;
- біля будинку передбачено місця для зберігання автотранспорту маломобільних груп населення;
- тактильні елементи доступності, а саме: тактильні смуги передбачаються при облаштуванні прилеглої до об’єкту загальноміської території і забезпечуються загальноміськими заходами по облаштуванню вулиць і доріг міста засобами безпеки, орієнтування і отримання інформації при користуванні середовищем;
- тактильні інформаційні показники передбачаються при розробці окремих дизайн проектів оздоблення приміщень громадського призначення;
- шляхи руху по коридорах приміщень громадського призначення прийняті шириною не менше ніж 1,5 м, висота проходів не менше ніж 2,1 м (згідно п.6.2.2 ДБН В.2.2-40:2018);
- усі приміщення громадського призначення доступні для МГН, усі санітарні вузли у приміщеннях громадського призначення мають розміри не менше 1,65 × 1,8 м, що дає змогу змонтувати в них універсальні кабіни (згідно п. 11.7 ДБН В.2.2-40:2018 р.). В такій кабіні передбачено унітаз, раковину умивальника, до унітазу додатково підведено змішувач з гігієнічним душем (лійкою), або унітаз з функцією біде. Біля унітазу повинно бути поруччя;
- пристрої та обладнання (поштові скриньки, укриття таксофонів, банкомати, інформаційні щити), що розташовані на стінах будівель, споруд або на окремих конструкціях, і виступні елементи та частини будівель і споруд не повинні скорочувати нормований простір для проходу, а також проїзду та маневру крісла колісного (згідно п. 5.5.1 ДБН В.2.2-40:2018);
- системи засобів інформації і сигналізації про небезпеку повинні бути комплексними і передбачати візуальну, звукову і тактильну інформацію в приміщеннях (крім приміщень з мокрими процесами). Вони повинні відповідати вимогам ДБН В.1.1-7-2016, ДБН В.2.5-13;
- засоби інформації (у тому числі знаки і символи) повинні бути ідентичними в межах будівлі або комплексу будівель і споруд, розташованих в одному районі, підприємстві тощо, і відповідати знакам, встановленим чинними нормативними документами (згідно п.6.4.1 ДБН В.2.2-40:2018).
Розділи
