Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Закарпатська обл., Мукачівський район, Свалявська територіальна громада, м. Свалява (станом на 01.01.2021) , Закарпатська область, Мукачівський район, місто Свалява, вулиця Діонізія Дребітка, 3 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ЖИТЛОВО - БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ «НАБЕРЕЖНИЙ КВАРТАЛ СВАЛЯВА2» (45486737) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки |
Залюбовський Юрій Олександрович (АЕ 004872) |
Відповідальний експерт |
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології |
ШВЕЦЬ ІГОР ОРЕСТОВИЧ (АР 000909, АР 013371, АР 001228, АЕ 004854) |
Відповідальний експерт |
З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці З питань інженерного забезпечення З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення |
ВОВК ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 000976, АЕ 004848) |
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
Чубик Василь Феофанович (АЕ 002748, АЕ 002663, АЕ 004836, ІТ 002196, АР 004683, АЕ 007015, АР 015359) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Робочий проект «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення за адресою: Закарпатська область, Мукачівський район, місто Свалява, вулиця Діонізія Дребітка, 3» розроблений у 2024 ФОП Віровбал В.Й., Закарпатська область, м.Ужгород, вул. Заньковецької, 38/10, ГАП Вібровал В.Й. (Кваліфікаційний сертифікат: Серія АА №003418 виданий 23.08.2016 р.) на замовлення обслуговуючого кооперативу “Житлово-будівельний кооператив “Набережний квартал Свалява2”, код ЄДРПУО 45486737 на підставі :
- містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва реєстраційний номер ЄДЕССБ MU01:3035-0175-1569-8064 Редакція № 2 реєстраційний номер A3433035017498920845 від 12.08.2024, затверджених наказом відділу містобудування та архітектури Свалявської міської ради Закарпатської області від № 58-М від 19.08.2024р;
− завдання на проектування, затвердженого замовником;
− технічних умов та листів щодо проектування об’єкта, виданих відповідними службами.
Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення за адресою: Закарпатська область, Мукачівський район, місто Свалява, вулиця Діонізія Дребітка, 3 запроектовано на земельних ділянках, площею 0,0176 га, 0,0649 га, 0,0412 га, яка знаходиться в центральній частині м. Свалява, ділянка вільна від зелених насаджень і забудови.
Генплан розроблено на топографічній основі у масштабі М 1 : 500.
Організація рельєфу передбачає відведення поверхневих вод відкритою системою по лотоках проїздів у запроектовані дощоприймачі мережі дощової каналізації.
Покриття проїздів – асфальтобетонне, тротуарів – ФЕМ.
Озеленення – шляхом висадження декоративних дерев та кущів.
Доступність території об’єкта для маломобільних груп населення забезпечується створенням умов, що забезпечують безперешкодне та безпечне пересування людей виконується згідно ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».
При проектуванні враховано технічний звіт про інженерно-геологічні вишукувальні роботи на ділянці будівництва розроблений в 2024 році ПП «Ладус» інженером геологом Феєр М.І. (Кваліфікаційний сертифікат: Серія АР № 015803 виданий 04.10.2019 р.) згідно якого ІГЕ-1 є насипаний грунт; ІГЕ-2 є супіски пластичні; ІГЕ-3 є галечниковий грунт.
Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки будівництва у відповідності з додатком Ж ДБН А.2.1-1:2014 «Інженерні вишукування для будівництва» за сукупністю факторів, що є визначальними при передбачуваному проектом варіанті фундаментів – ІІ категорія (середня).
На період вишукувань ґрунтові води зустрінуті на глибині 4,6 м від поверхні землі в галечниковому грунті ІГЕ-3.
Згідно ДБН В.1.1-12-2014 сейсмічність району будівництва – 7 балів.
За розрахунком, наведеним у матеріалах проекту, погодженим замовником об’єкт будівництва відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2.
Будинок - криволінійної форми у плані, однопід'їздний.
Згідно проекту на першому поверсі передбачено приміщення комерційного призначення, другий - сьомий поверхи - житлові квартири.
Для вертикального зв'язку між поверхами запроектовано сходову клітку та ліфт. На вході до під’їздів влаштовано тамбур.
Конструктивна схема будівлі - монолітний залізобетонний каркас.
Просторова жорсткість житлових будинків забезпечується спільною роботою вертикальних елементів каркасу з горизонтальними дисками перекриттів.
Фундаменти - монолітні залізобетонні, під колони стовпчасті, під стіни-фундаментна балка.
Стіни - із сертифікованих газобетонних блоків та керамічної цегли.
Колони - із монолітного залізобетону.
Перекриття - монолітна залізобетонна безригельна плита.
Сходова клітка - монолітна залізобетонна плитної конструкції.
Ліфтова шахта - монолітна залізобетонна.
Перемички - монолітні залізобетонні.
Покрівля - плоска, неексплуатована, з внутрішнім водостоком, покриття із ПВХ мембрани.
Віконні блоки і балконні двері, дверні блоки металопластикові, дверні блоки металопластикові та металеві протиударні.
Вертикальні зв’язки між вхідним вестибюлем та житловими поверхами будинку забезпечуються загальною сходовою кліткою та пасажирськии ліфтом. Ліфт розміщені в центральній частині житлового будинку. Ліфт призначені для перевезення мешканців, пасажирів з ручною поклажею, пасажирів з функціональними порушеннями в інвалідних колясках.
Технологічні рішення.
Будiвля - семиповерхова з технічним поверхом, однопід'їздна. Згідно проекту, на першому поверсі запроектовано комерційні приміщення, вузол вводу води - насосна та приміщення загального користування.
Другий-сьомий поверхи - квартири. Для вертикального зв'язку між поверхами запроектовано сходову клітку і ліфт.
На відм. 0.000 багатоквартирного житлового будинку запроектовано вбудовані приміщення 4-х магазинів для роздрібної торгівлі товарами змішаної групи промислових товарів. Обслуговування відвідувачів в магазинах здійснюється продавцями в окремих торгових відділах-приміщеннях. В загальній пояснювальній записці вказано асортимент товарів, які реалізуються в магазинах. Реалізація і зберігання в запроектованих магазинах легкозаймистих та вибухонебезпечних товарів не передбачена і заборонена. Підготовка товарів до продажу виконується безпосередньо в магазинах. До складу магазинів входять: торгові зали і побутові приміщення персоналу магазинів з туалетами. Перелік приміщень магазинів та їх площі відповідають вимогам ДБН В.2.2-23:2009 для даного типу торгових закладів. Торгові зали укомплектовуються необхідним набором торгового обладнання та устаткуванням, ширина проходів між обладнанням і відстані від нього до будівельних конструкцій запроектовано згідно вимог додатку К ДБН В.2.2-23:2009.
Для зберігання і демонстрації товарів запроектовано встановлення демонстраційних стелажів та вітрин в торгових залах. Робота магазинів – щоденна, тривалість зміни 12 годин; робота персоналу – по біжучому графіку через день. Загальна кількість персоналу – 10 чоловік. Група виробничих процесів персоналу магазинів – 1а.
Доступність для МГН. Проектні рішення прийняті з урахуванням вимог ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд". Заходами, передбаченими проектом для забезпечення доступності для МГН, передбачено заходи щодо доступності МГН в будинок; нормативна ширина проходів і дверей; засоби орієнтації для осіб з вадами зору (тактильні та візуальні елементи доступності); відсутність порогів в дверних прорізах.
Проектними рішеннями передбачено заходи щодо дотримання нормативних параметрів рівнів шуму і вібрації проектних вентиляційних систем згідно вимог діючих відповідних норма-тивних документів. Даний розділ проекту розроблений згідно ДБН В.1.2-10-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Захист від шуму» та ДСТУ 12.1.012:2008 «Система стандартів безпеки праці. Вібраційна безпека. Загальні вимоги та заходи по забезпеченню нормативних параметрів шуму при виконанні будівельно-монтажних робіт». Виконано розділ ПОБ із заходами по захисту від вібрації при виконанні будівельно-монтажних робіт.
Проектними рішеннями (розділом загальної ПЗ) подано рішення по забезпеченні безпеки експлуатації будівлі згідно вимог ДБН В.1.2-9-2008 "Основні вимоги до будівель і споруд. Безпека експлуатації". Рішення прийняті в даному проекті щодо забезпечення безпеки експлуатації під час будівельно-монтажних робіт та експлуатації проектованого устаткування, відповідають вимогам ДБН В.1.2-6-2008 - ДБН В.1.2- 9-2008.
Виконано розділ проекту «Організація будівництва» з виконанням вимог ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Промислова безпека у будівництві. Основні положення». Під час здійснення будівництва, організаційні, технічні, технологічні рішення та інші заходи забезпечують реалізацію проектних рішень з дотриманням вимог законодавства та нормативних документів: механічного опору та стійкості конструктивних елементів, що споруджуються; пожежної безпеки; унеможливлення загрози здоров’ю або безпеці людей та шкідливого впливу на навколишнє природне середовище; захисту від шкідливого впливу шуму та вібрації. Рішення прийняті в даному проекті щодо забезпечення безпеки експлуатації під час будівельно-монтажних робіт та експлуатації проектного устаткування, відповідають вимогам ДБН В.1.2-6-2021 - ДБН В.1.2-9-2021. Інженерні рішення прийняті з врахуванням наступних груп ризиків для людей під час будівництва та експлуатації об’єкту: ковзання, падіння, удари; опіки, електроудари; пожежі і вибухи.
Інженерне забезпечення.
Водопостачання – від існуючої водопровідної мережі Ø 110 мм, прокладеної по вул. Фізкультурна згідно ТУ № 24 від 30.08.2024 р., виданих КП «Водопостачання і водовідведення» Свалявської МР з лімітом 19 м3/добу; в місці врізки в проектному водопровідному колодязі В-1 по т.п. 901-09-11.84 запроектовано влаштування запірної арматури і ПГ. Трубопроводи зовнішнього водопостачання запроектовані з труб ПЕ-100 SDR 17 Ø110 мм. Глибина прокладання труб прийнята згідно профілю водопровідних мереж. Зовнішнє пожежогасіння здійснюється від проектного пожежного гідранту ПГ-1. Витрата води на зовнішнє пожежогасіння - згідно ДБН В.2.5-74:2013. Вводи водопроводу в будівлю передбачені в приміщення вузла вводу з поліетиленових труб Ø63 мм для житлових приміщень та Ø32 мм - для комерційних приміщень. Потреба у воді - 19,0 м3/добу, в тому числі для житла - 18,61 м3/добу і 0,39 м3/добу для комерційних приміщень. Для врахування витрат холодної води по будівлі в вузлі вводу встановлюється загальний водомірний вузол з мокрохідним лічильником Ø 40 мм. Для комерційних приміщень передбачається розподільчий колектор з лічильниками Ø15 мм окремо для кожного з 4-х приміщень. Також передбачені лічильники Ø15 мм - поквартирні, які розміщуються сховано у шафах в загальних коридорах. Для забезпечення тиску води, в приміщенні вузла вводу запроектована станція підвищення тиску для господарсько-побутових потреб Grundfos HYDRO MULTI-E 2 CRE 3-8 і мембранний бак Reflex DE 500. Гаряче водопостачання передбачається для приміщень комерційного призначення та для житлових приміщень - від електричних водонагрівачів, які розташовані в точках основного водоспоживання. Трубопроводи господарсько-побутового водопроводу монтуються із поліпропіленових труб, в приміщеннях - в захисній гофротрубі сховано у підлозі або в комунікаційних шахтах. Магістральні трубопроводи прокладаються в тепловій ізоляції. Запроектовано виконати герметизацію вводів водопроводу згідно комплексу 7373-3. Запроектовано виконати демонтаж частини існуючого водопроводу, що потрапляє під ділянку забудови з подальшим його приєднанням до проектного зовнішнього водопроводу Ø110 мм, що проектується для будинку.
Каналізація. Проектом передбачені наступні системи каналізації: К1 - побутова каналізація для житлових приміщень (2-7 поверхи); К1* - побутова каналізація для приміщень комерційного призначення; К2 - система внутрішніх водостоків. Трубопроводи системи внутрішньої побутової каналізації монтуються з пластикових труб ПВХ Ø 50-160 мм. Випуски каналізації здійснюються окремо для житлових та приміщень комерційного призначення у зовнішні мережі, що проектуються.
Кількість стоків - 19,0 м3/добу, в тому числі для житла - 18,61 м3/добу і 0,39 м3/добу для комерційних приміщень. Проектом передбачається влаштування дворової каналізаційної мережі. Каналізаційний колектор монтується з труб ПВХ Ø 160 мм. Згідно з ТУ № 24 від 30.08.2024 р., виданих КП «Водопостачання і водовідведення» Свалявської МР з лімітом 19 м3/добу, місцем підключення є проектний колодязь на існуючому каналізаційному колекторі Ø 300 мм по вул. Фізкультурна. Мережі зовнішньої каналізації запроектовані із полімерних каналізаційних труб типу ПВХ(Р) Ø 160 мм згідно ДСТУ Б.В.2.5-32-2007. На трасі проектної каналізації запроектовано колодязі по т. п. 902-09-22.84. Відвід атмосферних опадів з дахів будинку (система К2) здійснюється системою внутрішніх водостоків. Мережа внутрішніх водостоків монтується з труб сталевих по ТУ У 7308692-001-93 з двома випусками в проектну зовнішню дощову каналізацію, яка монтується із полімерних каналізаційних труб типу НПВХ (Р) Ø 200 мм згідно ДСТУ Б.В.2.5-32-2007 і подальшим скидом в річку через бетонні оголовки. На трасі зовнішньої дощової каналізації запроектовано колодязі. Запроектовано виконати герметизацію випусків каналізації будинку згідно комплексу 7373-3.
Опалення. Джерелом для опалення є електричні мережі. Витрати тепла на опалення для всього будинку - 75,78 кВт. Система опалення комерційних та житлових приміщень передбачена за допомогою електричних конвекторів OптіМакс з вбудованним електронним терморегулятором, що дозволяє регулювати температуру у приміщенні. Електроконвектори запроектовані з захистом від перегріву та з захистом від заморожування приміщення. Конвектори встановлюються в зоні вікон біля стіни. Для санвузлів передбачені електричні рушникосушарки з терморегулятором. Всі електричні радіатори ОптіМакс комплектуються біметалевими секціями ТМ Mirado. Потужність і довжина нагрівального елементу індивідуальна для кожного приладу з розрахунку 120 Вт на секцію.
Вентиляція. Вентиляція будівлі запроектована припливно-витяжна з механічним та природнім спонуканням. У приміщеннях кухонь запроектовано природню вентиляцію крізь настінні решітки та цегляні шахти, запроектовані у частині АБ проекту. У санвузлах запроектована витяжна вентиляція з природнім спонуканням та для верхнього поверху з механічним спонукан-ням за допомогою настінних осьових вентиляторів ВЕНТС. Для приміщень комерційного призначення запроектована припливно-витяжна вентиляція систем ПВ1 - ПВ9 за допомогою рекуператорів "PRANA". Для санвузлів комерційних приміщень запроектована природна витяжна вентиляція крізь настінні решітки та цегляні шахти. Всі системи вентиляції відключаються при пожежі. Всі цегляні шахти виводяться вище даху вище зони вітрового підпору.
Перелік, марки і характеристики вентиляційного обладнання вказані в таблиці арк. ОВ-3. Для зменшення шуму та вібрації від припливних установок застосовуються гнучкі вставки та глушники, що розташовуються за припливною установкою.
Електропостачання, електрообладнання. Електропостачання проектної будівлі виконується згідно ТУ на приєднання до електричних мереж № 010501-040924-1-06-10-2-00000-1 від 04.09.2024 р., виданих ПрАТ “Закарпаттяобленерго” з максимальним розрахунковим навантаженням 290 кВт по ІІ-й категорії надійності. Точки забезпечення потужності - РП-0,4 кВ КТПММ-343-08 "Фізкультурна" І-СШ-0,4 кВ та ІІ-СШ-0,4 кВ.
Проектом передбачено: для забезпечення живлення споживачів будівлі у відведеному місці підʹїзду передбачено встановити ввідно-розподільчі шафи ВРП-0,4 кВ. Від різних секцій РП-0,4кВ КТПММ-343-08 до проек-тованого ВРП-0,4 кВ передбачено прокласти 2 взаєморезервовані КЛ-0,4 кВ кабелями АВБбШв 4х240 мм2, переріз жил кабельних ліній вибрано відповідно розрахункового струму споживачів що приєднані до ВРП-0,4 кВ. Прокладання КЛ - підземне на нормативній глибині з дотриманням вимог нормативних документів. В проектованому ВРП-0,4кВ передбачено встановити ввідні автоматичні вимикачі та засоби обліку. Ввідні автоматичні вимикачі вибрано відповідно розрахункового струму кожного споживача. Проектом передбачено на кожній секції 0,4кВ в РП-0,4кВ КТПММ-343 10/0,4 встановити автоматичні вимикачі для проектованого приєднання з номінальним струмом відповідно до дозволеної потужності. Для обліку електроенергії, в проектованих панелях запроектовано встановити лічильники НІК 2303 ARTT 1800 та підключити через трансформатори Т-0,66-1 500/5 кл.т. 0,5 S, трансформатори струму вибрано відповідно до розрахункового струму. Організація збору, обробки та передачі інформації про комерційний облік електроенергії буде здійснюватись на основі існуючого контролера збору даних KC-02-PLC для двотрансформаторної підстанції.
Згідно ДБН В.25-23-2010, всі квартири відносяться до квартир І-виду ІІІ-го рівня, розрахункова потужність квартир складає 8, 9 та 10 кВт. Від проектованих ВРП-0,4кВ до споживачів запроектовано прокласти кабельні лінії кабелем ВВГ, кількість та переріз вибрано відповідно до електричної характеристики споживачів. Електропроводка в приміщеннях будівлі виконується кабелем ВВГ; проводка виконується схованою в штукатурці, трипровідною з окремим нульовим робочим N та нульовим захисним провідником РЕ. Живлення споживачів здійснюється від мережі 380/220 В з системою занулення TN-C-S. Для монтажу розеток та вимикачів вико-ристано коробки типу КР 67/3 КОПОС, для зʹєднання проводів при відгалуженні встановлено коробки KU 68-1902 КОПОС. В приміщенні прихожої в квартирах встановлено розподільчі щити типу КМПв 4/14 з автоматичними вимикачами типу ETIMAT 1р. Всі засоби обліку об'єднані в автоматизовану систему обліку та управління, для чого вибрано - лічильники для поквартирного обліку НІК 2104 АР2ТВ 1802 М 11 з PLC модулем; лічильники для приміщень комерційного призначення НІК 2303 АР6 1802 МС 21 з PLC модулем та лічильники для комунальних потреб НІК 2303 АР6 1802 МС 21 з PLC модулем. Проєктом передбачено робоче, аварійне і евакуаційне освітлення приміщень. Норми освітлення запроектовано згідно з вимогам ДБН В. 2.5-28-2018. Вибір світильників та вимикачів керування освітленням здійснено згідно з призначенням приміщень та характеристикою середовища у них. Робоче електроосвітлення приміщень загального призначення (коридори, сходова клітка і т. д.), керується вимикачами короткочасного вмикання освітлення. Управління робочим освітленням поверхових коридорів, сходових кліток здійснюється за місцем, з використанням автоматичних вимикачів укомплектованих датчиками руху з регульованою витримкою часу вмикання та реле сутінок. Робоче та евакуаційне освітлення приміщень загального призначення (сходова клітка, коридори) виконується світильни-ками з лампами розжарювання. Вертикальне і горизонтальне прокладання розподільчих мереж запроектовано виконати кабелем ВВГнгд в трубах в будівельних каналах і штрабах. Робоче та евакуаційне електроосвітлення виконується кабелями ВВГнгд під штукатуркою та в ПВХ-трубах. Аварійне освітлення виконується світильниками з вбудованими акумуляторами і автоматичним переключенням на індивідуальне живлення при зникненні напруги.
Захисне заземлення виконується в відповідності з п.1-7 ПУЕ. Тип системи заземлення - TN-С-S. Всі металеві неструмоведучі частини приєднуються до РЕ проводу електромережі. Проектом передбачено систему зрівнювання потенціалів. Проектом передбачено встановлення в необхідних місцях реле захисного відключення з Ідиф = 30 мА. На території біля будинку передбачено влаштування контуру заземлення.
Згідно "Завдання на проектування" від Замовника, не передбачається приєднання багато-квартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення до слабкострумових мереж.
Блискавкозахист будівлі запроектовано по ІІІ РБЗ. Заходи захисту об'єктів від ПУБ (прямого удару блискавки) запроектовано відповідно до р. 5.2 та додатку Е.5.2 ДСТУ EN 62305-3: 2012 з використанням методу захисної сітки. Крок чарунки сітки, відповідно до таблиці 2 ДСТУ EN 62305-3:2012 для ІІІ класу БЗС не більше 15х15 м; сітка виконується з алюмінієвого дроту 8 мм. В якості струмовідводів прийнято металеві провідники Ø 8 мм, прокладені по фасадах і розташовані по периметру будівлі з середньою відстанню між ними не більшою 15 м. Влаштування системи заземлення запроектовано згідно з вимогами ДСТУ EN 62305-3-2012. В якості зазем-лювачів застосовано заземлення - тип А. Влаштування системи заземлення запроектовано згідно з вимогами ДСТУ EN 62305-3-2012. Величина імпульсного опору заземлювача – не більше 10 Ом.
Зовнішнє освітлення - проектом не виконується, існуюче.
Безпека експлуатації та вимоги охорони праці, забезпечення захисту від шуму.
В розділі «Технологічна частина»: запроектована схема технологічного процесу виконана з урахуванням вимог охорони праці та техніки безпеки. Компонування технологічного обладнання забезпечує потоковість технологічного процесу. Планування приміщень, ширина коридорів, проходів між обладнанням, відстані від будівельних конструкцій до обладнання відпові-дають нормативним вимогам. Для забезпечення нормативних санітарно-гігієнічних умов праці передбачена припливно-витяжна вентиляція. Працюючі забезпечені побутовими приміщеннями та спецодягом згідно вимог ДБН В.2.2-28-2010. Згідно вимог ДСН 3.3.6.037-99, загальний рі-вень шуму від внутрішніх джерел не перевищує встановлених санітарними нормами допусти-мих рівнів шуму і вібрації на робочих місцях (до 75Дб). Освітлення виробничо-складських, допоміжних, підсобних приміщень передбачається згідно норм освітлення для приміщень такого призначення. Виконання виробничих процесів виконується з дотриманням вимог НПАОП 52.0-1.01-96 «Правила охорони праці для закладів торгівлі».
В розділах проекту «Водопостачання. Каналізація. Опалення. Вентиляція» запроектовані рішення з охорони праці передбачають: забезпечення запроектованого будинку необхідними пристроями і засобами внутрішнього і зовнішнього пожежогасіння згідно ДБН Б.В.2.5-74:2013, припливно-витяжною вентиляцією необхідної кратності, опаленням для забезпечення нормативних параметрів внутрішнього повітря, засобами обліку витрат енергоносіїв, запірною та регулюючою арматурою, Запроектовано виконати герметизацію вводів і випусків інженерних мереж будинку згідно комплексу 7373-3. Обладнання з підвищеним рівнем шуму відсутнє.
В розділах «Електропостачання, електрообладнання та зовнішнє освітлення; мережі зв'язку та сигналізації, блискавкозахист» запроектовані рішення з безпеки експлуатації та вимоги охорони праці, забезпечення захисту від шуму передбачають: для захисту розеточних груп проектом передбачено встановлення в необхідних місцях пристроїв захисного вимкнення з диференційним струмом 30 мА; захисне заземлення виконується в від-повідності з п.1-7 ПУЕ; тип системи заземлення - TN-C-S; для заземлення використовується захисний РЕ провід мережі; систему зрівнювання потенціалів; на території біля будинку передбачено влаштування контурів заземлення; робоче, аварійне та евакуаційне електроосвітлення приміщень.
Згідно ПУЕ-2017 п 1.7.95, загальний опір всіх заземлювачів, приєднаних до РЕN провідника кожної лінії, не перевищує 10 Ом, при цьому опір самого заземлювача не більше 30 Ом. Контур заземлення виконується вертикальними електродами, які об’єднані горизонтально полосовою сталлю, на глибині 0,7 м від поверхні землі. Контур заземлення приєднується до головної заземлюючої шини. Приєднання контуру заземлення виконується полосою сталі.
Вертикальна і горизонтальна прокладка розподільчих мереж, групова мережа електроосвітлення, запроектовані провідниками, які не поширюють горіння, мають помірну димоутвоювальну здатність та є малонебезпечними за токсичністю продуктів горіння. Для електропостачання споживачів І-ї категорії (протипожежних систем та аварійного освітлення) основним є джерело змінного струму з автоматичним переключенням в аварійному режимі на резервне живлення від акумуляторної батареї. ППКП здійснює в безперебійному режимі підзарядку акумуляторної батареї. Для захисту споруди від прямих ударів блискавки проектом передбачено влаштування блискавкозахисту, який з’єднується з зовнішнім контуром заземлення. Стояки до поверхових щитків, групові мережі приміщень запроектовано виконати провідниково-кабельною продукцією, які не поширюють горіння, мають помірну димоутворювальну здатність та є малонебезпечною за токсичністю продуктів горіння. Вибір перерізу жил кабелів виконаний від-повідно до вимог ПУЕ для аварійного режиму і перевірено на допустиму втрату напруги в кінці лінії відповідно до довідника по розрахунку проводів і кабелів.
Згідно з матеріалами проєкту та розділом «Оцінки впливів на навколишнє середовище» по даному об’єкту встановлено, що будівництво та подальша експлуатація багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення на вул. Діонізія Дребітка, 3 в м. Свалява, Закарпатської області не спричинить понаднормового впливу на стан навколишнього природного середовища.
Вплив на повітряне середовище. Під час проведення підготовчих та будівельних робіт вплив на атмосферне повітря матиме короткочасний і локальний характер та виникатиме за рахунок викидів забруднюючих речовин від роботи будівельних машин та механізмів, під час переміщення грунтів та пилячих будівельних матеріалів, при механічній обробці металів, електрозварювальних та фарбувальних робіт. При виконанні вищезазначених робіт в атмосферне повітря надходитимуть такі основні забруднюючі речовини: оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки, сажа, оксид заліза, оксид марганцю, кремнію оксид, фтористі сполуки, уайт-спірит, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом. Вплив на атмосферне повітря при виконанні підготовчих і будівельних робіт від дії джерел викидів оцінюється як тимчасовий, короткостроковий та незначний і по завершенню будівельних робіт їх вплив припиниться. Викиди в межах допустимих значень. Концентрації ЗР не перевищують норм ГДК.
При експлуатації об’єкту викидів в атмосферне повітря не очікується. Стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на проектованому об’єкті відсутні. Опалення житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення передбачено електричними конвекторами та електричними кондиціонерами, викиди в атмосферне повітря при експлуатації даного обладнання відсутні. Незначним джерелом забруднення атмосферного повітря будуть неорганізовані викиди від від автостоянки. Викиди мінімальні та не будуть негативно впливати на якість та існуючий стан атмосферного повітря.
Змін клімату та мікроклімату в результаті планованої діяльності не очікується, оскільки в результаті будівництва та експлуатації об’єкту відсутні значні виділення теплоти, інертних газів, вологи. Проектований об’єкт не чинитиме негативного впливу на клімат.
Вплив на грунти. Під час проведення підготовчих та будівельних робіт виконання земляних робіт матиме короткочасний негативний вплив на ґрунти (порушення ґрунтового покриву будівельною технікою). На ділянці передбачено виїмку грунту, вийнятий грунт частково використовується при продальшому плануванні території, зайвий грунт вивозиться в погоджені місця. Потенційними чинниками дії на ґрунтовий покрив є можливе засмічення території відходами. Враховуючи об’єми робіт можна стверджувати, що вплив буде незначний та допустимий. Щоб виключити забруднення ґрунтів будівельними та побутовими відходами, робочі місця укомплектовуються контейнерами для побутових і будівельних відходів з наступним вивезенням їх згідно укладених договорів. Вплив на грунти екологічно допустимий.
Вплив на геологічне середовище відсутній. Підготовчі та будівельні роботи не передбачають проведення масштабних будівельних робіт, не потребуватимуть зміни ландшафту та не викликатимуть змін існуючих ендогенних та екзогенних явищ природного та техногенного походження.
Вплив на водне середовище. Водопостачання та каналізування на об’єкті – централізоване, від міських мереж. Планована діяльність не передбачає скидання забруднених стічних вод в поверхневі водні об'єкти, а також у підземні водоносні горизонти. Забір поверхневих та підземних вод на об’єкті не передбачається. Негативний вплив на водне середовище відсутній.
На рослинний та тваринний світ негативний вплив відсутній. Зрізка зелених насаджень не передбачається. Об’єкти природно-заповідного фонду в місці провадження планованої діяльності відсутні. Проектом передбачено проведення озеленення та благоустрій території земельної ділянки.
Негативного впливу на існуюче техногенне середовище не передбачається. Експлуатація об’єкту не вплине на промислові, житлово-цивільні будівлі, пам’ятники архітектури та культури, наземні, підземні споруди та інші елементи техногенного середовища.
На соціальне середовище вплив очікується позитивний. Негативний вплив на здоров’я населення вкрай малий. Соціальний ризик оцінюється як «прийнятний». Ділянка не належить до земель історико-культурного призначення, охоронних, археологічних, санітарно-захисних та інших зон.
Побутові відходи, що утворяться в процесі будівництва, та утворюватимуться при експлуатації об’єкту збираються в спеціальні контейнери та вивозяться згідно договору, на полігон побутових відходів комунальними службами. Інертні відходи бетону, штукатурки, плитки, бій цегли, які утворяться при будівництві, і які неможливо повторно застосувати на об'єкті, підлягатимуть вивезенню згідно укладених договорів для використання у будівництві, непридатні - на полігон твердих побутових відходів. Відходи металу, які утворяться при будівництві, тимчасово складуватимуться у спеціально відведених місцях, а по завершенню робіт вивозитимуться на бази приймання металобрухту. Небезпечні відходи (полімери, обрізки труб поліетиленових та ін.) передаються суб’єкту господарювання, який має ліцензію на здійснення комплексу операцій з управління небезпечними відходами. Передбачений родільний збір ТПВ.
Ступінь екологічного ризику при провадженні планованої діяльності та впливу на умови життєдіяльності людини та природне середовище оцінюється як екологічно допустимий. Рівні шуму, вібрації, ультразвуку, електромагнітних та іонізуючих випромінювань, статичної електрики не перевищують гігієнічні нормативи.
У розглянутому проекті, заходи по забезпеченню вибухової та вибухопожежної безпеки передбачені згідно ДБН В.1.1-7:2016 „Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги”, ДБН В.2.5-74:2013 "Водопостачання. Зовнішні мережі і споруди", ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водоровід та каналізація», ДБН В 2.2-9-2009* "Громадські будинки та споруди", "Правила пожежної безпеки в Україні".
Передбачено проїзди з твердим покриттям для забезпечення можливості під’їзду пожежним машин та доступу пожежників з автодрабин та автопідйомників до будь якого приміщення будівлі готелю. Відстань від краю проїздів до стін будівлі 5-8 м.
Будівлю – віднесено до до II ступеня вогнестійкості. Умовна висота будівлі не перевищує 26,5 м.
Мінімальні класи вогнестійкості будівельних конструкцій (у хвилинах) і максимальні межі поширення вогню по них (см) прийняті наступними: (ДБН В.1.1-7:2016)
- стіни - клас вогнестійкості REI 120, межа поширення вогню М0;
- колони - клас вогнестійкості R 120, межа поширення вогню М0;
- стіни внутрішні між квартирами, між коридорами і квартирами - REI 45 МО;
- стіни технічних приміщень, електрощитової REI 45 MO;
- перекриття - клас вогнестійкості REI 45, межа поширення вогню М0;
- сходові площадки, сходи, марші - клас вогнестійкості R60, межа поширення вогню М0;
- у квартирах передбачено влаштування протипожежних дверей ЕІ 30.
- Проектом передбачено влаштування зовнішньої поверхні зовнішніх стін з негорючих матеріалів.
- Передбачено влаштування виходів зі сходових кліток на дах через протипожежні двері 2-го типу (з межею вогнестійкості ЕІ ЗО).
- Передбачено відокремлення пожежонебезпечних приміщень протипожежними перегородками 1- го типу з межею вогнестійкості ЕІ 45 із заповненням дверних прорізів у них протипожежними дверима 2-го типу з межею вогнестійкості ЕІ ЗО.
- Передбачено влаштування огородження (парапету) висотою не менше ніж 0,6 м за периметром покрівлі, відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.6-49:2008 (п 8.12. ДБН В.1.1-7- 2016).
- Передбачено забезпечення електропостачання систем протипожежного захисту по І категорії надійності, влаштування системи блискавкозахисту будівлі; проведення заземлення електрообладнання.
- Передбачено застосовування на будівництві будівельних матеріалів, які мають відповідний клас вогнестійкості, підтверджений відповідними документами, в тому числі протоколами вогневих випробувань.
- Розподільчі загальнобудинкові мережі запроектовано проводами з мідними жилами з ізоляцією, яка не поширює горіння, має помірну димоутворювальну здатність та є малонебезпечною за токсичністю продуктів горіння типу ПВ3нг, групові мережі запроектовано проводами з мідними жилами з ізоляцією, яка не поширює горіння, має помірну димоутворювальну здатність та є малонебезпечною за токсичністю продуктів горіння типу ВВПнгд. Розподільчі і групові електромережі, пожежної сигналізації, запроектовано вогнестійким проводом типу FLAМЕ-X 950 (N) HXH 180/E90 з межею вогнестійкості 90хв.
- Житловий будинок з вбудованими комерційними приміщеннями, передбачено обладнати наступними системами протипожежного захисту :
· Системою пожежної сигналізації;
· Системою оповіщення та управління евакуюванням людей;
· Системою передачі тривожних сповіщень
· Системою блискавкозахисту.
Всі вводи і випуски інженерних мереж у будинок повинні передбачено ущільнити згідно комплексу 7373-3. На повітропроводах, що перетинають протипожежні стіни, встановлені протипожежні клапани в положенні нормально відкритий, що закривається від сигналу датчика протипожежної безпеки при спрацюванні електроприводу.
Проектом розроблено розділ розрахунок часу евакуації , висновок якого свідчить, що ширини даних маршів та шляхи евакуації об’єкту будівництва забезпечують безпечну евакуацію людей.
В проектній документації передбачено відокремлення приміщень громадського призначення протипожежними перегородками 1-го типу і перекриттями 3-го типу без прорізів.
Зовнішнє пожежогасіння передбачено від двох пожежних гідрантів встановлених на кільцевій міській мережі водопостачання. Передбачено встановлення вказівників пожежних гідрантів розроблених у відповідності до вимог нормативних документів.
Будівлю передбачено забезпечити первинними засобами пожежогасіння згідно Правил пожежної безпеки – вогнегасниками. Вогнегасники передбачено встановити у кожному приміщені в легкодоступних та помітних місцях, при цьому забезпечити їх захист від попадання прямих сонячних променів.
Експертиза проведена за напрямами, зазначеними у 8.6 ДСТУ 8907:2019 «Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво».
При цьому у відповідності до 8.6.9 зазначеного стандарту до проведення експертизи проектної документації не залучались експерти з питань ядерної і радіаційної безпеки, та експертиза за цим напрямом не проводилась, оскільки об’єкт не призначений для поводження з радіоактивними матеріалами та відходами від них.
Згідно з листом замовника експертиза проекту здійснена без розгляду кошторисної частини проектної документації.
У процесі розгляду проекту за зауваженнями ТОВ «Українська будівельно-технічна експертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у проект внесені зміни і доповнення.
Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроектувальника та замовника.
Розділи
