Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Тернопільська обл., Тернопільський район, Тернопільська територіальна громада, м. Тернопіль (станом на 01.01.2021), вулиця Лозовецька, 28 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Юридична особа | ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД" (30356917) |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Відповідальний експерт |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
ІВАНЕЙКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ (АР 013459, АЕ 004838, АР 009959) |
Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
ВАНЮРСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 000029, АЕ 004409, АЕ АЕ 007168) |
Відповідальний експерт |
З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення |
ДРОБІНСЬКИЙ АНАТОЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ (АЕ 002856, АЕ 004832) |
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту |
КЛОЧАНИЙ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 004521, АЕ 004418, АЕ 007218) |
Головний експерт проекту |
З питань інженерного забезпечення
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення З питань охорони праці З питань експлуатаційної безпеки |
Яропуд Валерій Павлович (АР 018439, АР 004415, АЕ 002370, АЕ 004822) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
0Проект «Будівництво виробничого корпусу №2 ПрАТ «Тернопільський молокозавод» м. Тернопіль, вул. Лозовецька, 28» І черга (коригування ). проект розроблений у 2024 Фізична особа-підприємець Шпак Роман Петрович сертифікат АР №018430" (на замовлення ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД" (30356917) на підставі:
· Завдання на проектування від. 09.01.2024 р.
· Договір оренди землі від 11.05.2012 р.
· Договір оренди землі від 04.02.2014 р.
· Додаткова угода до договору оренди землі від 09.01.2024 р.
· Додаткова угода до договору оренди землі від 16.08.2018 р.
· Містобудівні умови та обмеження № 699 від 01.09.2016 р.,
· Наказ №181 від 14.09.2018р. Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради про внесення змін до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки
· Наказ №915 від 05.12.2023р. Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради про внесення змін до містобудівних умов та обмежень.
· Технічні умови на будівництво виробничого корпусу №2 ПрАТ «Тернопільський молокозавод» за адресою м. Тернопіль, вул. Лозовецька,28 Тернопільської міської ради від 07.11.2017р. №722.
· Технічні умови приєднання до газорозподільчої системи ПАТ «Тернопільміськгаз» від 26.10.2017р. №231.
· Договір № 41 від 01.02.2024р. про надання послуг з водопостачання та водовідведення з КП «Тернопільводоканал».
· Технічні умови нестандартного приєднання до мереж електроустановок ВАТ «Тернопільобленерго» від 13.01.2022р.
· Лист ПрАТ «Тернопільський молокозавод» « Про інженерне забезпечення об’єкту «Будівництво виробничого корпусу №2 ПрАТ «Тернопільський молокозавод» в м. Тернополі, вул. Лозовецька,28 (коригування).
· Розрахунок вибухопожежної та пожежної небезпеки приміщень дільниці сушіння молока та дільниці фасування, виконаний Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності.
· Розрахункова схема сушильної установки
· Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 05.01.2024р.
· Викопіювання земельної ділянки, що надається в оренду ПрАТ «Тернопільський молокозавод».
· Викопіювання з оновленого плану міста розташування земельної ділянки, що знаходиться в оренді ПрАТ «Тернопільський молокозавод».
· Лист ДСНС України про невіднесення об’єкта до ОПН.
· Розрахунково-пояснювальна записка до Повідомлення про ідентифікацію ОПН.
Згідно з розрахунком, наведеним у проекті, клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва – СС2, ступінь вогнестійкості – ІІ
Характеристика коригування проекту
Зміна виробничої програми: додатково включено виробництво та фасування ультрапастеризованого молока на площах виробничого корпусу Nº2. Відповідно зміна виробничої потужності по готовому продукту; - добудова енергоблоку (повітряна
компресорна та трансформаторна підстанція 10/0,4 кВ) в складі будівлі виробничого корпусу Nº2 ; - будівництво молокосховища Nº1 (окрема споруда); - зміна техніко-економічних показників (асортимент продукції, проєктна потужність, площа забудови, витрата сировини, споживання ресурсів, тощо)
Характеристика ділянки будівництва
Будівництво виробничого корпусу №2 проводиться на території діючого підприємства ПрАТ «Тернопільський молокозавод» в м. Тернопіль на вул. Лозовецька,28.
Територія підприємства знаходиться на ділянці, яка межує:
- з півночі -житлова та промислова забудова;
- з сходу - вул. Фабрична. Малоповерхова житлова та промислова забудова;
- з заходу - вул. Лозовецька;
- з півдня - житлова забудова.
Територія складається з двох земельних ділянок:
Ділянка 1: кад.№ 6110100000:03:006:0002. Площа даної земельної ділянки 0,377 га. Цільове призначення: 11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Ділянка 2: кад.№ 6110100000:03:006:0058. Площа даної земельної ділянки 3,1955 га. Цільове призначення: 11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Загальна площа даної земельної ділянки 3,5725 га.
Архітектурно – будівельні рішення
Проєктом передбачено проєктування виробничого корпусу №2 та молокосховища №1 І черга будівництва. Виробничий корпус №2 (1А по ГП) – будівля неправильної форми в плані, з розмірами 73,43х34,9м в осях 1-16 – А-Ж, яка складається з кількох різновисотних частин, які утворюють єдиний комплекс, та виконані в стилістичній єдності з існуючою спорудою ГВК. Будівля виробничого корпусу №2 – різної поверховості, з кількістю поверхів від 3-х до 5, з висотою найвищого парапету 29,80 м (від найнижчої планувальної позначки землі – 4,8м). Висота поверхів різна, в залежності від технологічних процесів та функціонального призначення приміщень. Конструктивна схема - повний з/б каркас з сіткою колон зі змішаним кроком (в осях 1-3 – Д-Ж). Металевий каркас з сіткою колон зі змішаним кроком (в осях 1-3 – Д-Ж) від відм. +9.650. Будівля обладнана пасажирським і вантажним ліфтом, вантажопідйомністю 2,0 т. Перекриття монолітне з/б, з плитами опертими по контуру. Опорами для плит являються монотілні з/б балки, які розміщені по осях колон в двух напрямках. Конструктивна схема в осях 1-8 – А-Б; 3-7 – Д-Ж безкаркасна. перекриття монолітне з/б, балочне. Згідно технологічних норм навантаження на перекриття прийнято 3,0 т/м2.
Технологічні рішення
Будівництво виробничого корпусу №2 передбачається для можливості
переробки сироватки, що утворюється при виробництві кисломолочного сиру та
казеїну. Сироватка переробляється на сухий продукт, який використовується в
харчовій промисловості. Проєктом передбачається можливість при виробництві сухих продуктів виготовлення сухого знежиреного молока та (або) сухого незбираного молока після ретельної санітарної обробки технологічного устаткування перед кожним запуском лінії при переході на інший продукт. Використання сушильної установки для отримання сухого молока є технологічно доцільним під час пікового надходження сировини в літній період року, а також залежно від попиту на ринку продукції дає можливість керування потоками сировини в процесі переробки.
Також планується розширення асортименту незбираної молочної продукції – виробництво та фасування ультрапастеризованого молока за рахунок скерування частини незбираного молока, що проходить нормалізацію та попередню термічну обробку в апаратному відділенні існуючого головного виробничого корпусу. За рахунок додаткової термічної обробки цей продукт може тривалий час зберігатися за нормальних температурних умов без додаткового охолодження.
Також, за бажанням замовника, потужності проєктованого виробничого корпусу №2 розраховані на майбутню перспективу лінії виробництва казеїну та запуск нових ліній з виробництва лактози та лінії фасування та пакування пастеризованого молока в ПЕТ-пляшку.
Охорона праці
Запроєктована схема технологічного процесу виконана з урахуванням вимог охорони праці та техніки безпеки. Компонування технологічного обладнання забезпечує потоковість технологічного процесу, що позитивно впливає на якість продукції, знижує виробничі втрати, дозволяє максимально механізувати та автоматизувати технологічні процеси. Планування приміщень, ширина транспортних коридорів, проходів між обладнанням, відстані від будівельних конструкцій до обладнання відповідають нормативним вимогам. Опорядження приміщень, покриття підлог забезпечують можливість підтримання відповідних санітарно-гігієнічних вимог. Технологічні процеси та устаткування допускаються до експлуатації за умов відповідності їх нормативним актам про охорону праці, пожежну безпеку та охорону навколишнього середовища, які діють в Україні. Усі працівники при прийнятті на роботу і в процесі роботи, проходять навчання, інструктаж з питань охорони праці.
Опалення,вентиляція
Опалення. Вентиляційні установки працюють у режимі повітряного опалення . Джерелом холоду (тепла) для припливних та припливно-витяжних установок є компресорно-конденсаторні блоки (з функцією теплового насосу) фірми «Lennox», які розташовуються на даху будівлі Фреонопроводи виконуються з мідних труб, які утеплюються ізоляцією фірми «K-flex». Трубопроводи системи кондиціонування, в місцях проходження через стіни та перегородки, прокладаються в гільзах з негорючих матеріалів.
Вентиляція. Проектними рішеннями передбачається влаштування окремих систем вентиляції для приміщень з різним функціональним призначенням. Система вентиляції запроектована таким чином, щоб унеможливити перетікання повітря з «брудної» зони в «чисту». Припливне та припливно витяжне обладнання – вентиляційні установки фірми «Juwent» внутрішнього та зовнішнього виконання. Системи П1В1, П5В5 з перехресним рекуператором. Системи П2, П3В3, П4В4, П6В6, …, П8В8 з камерами змішування. Підігрів зовнішнього повітря здійснюється фреоновим реверсивним теплообмінником, джерелом холоду (тепла) для якого слугує компресорно- конденсаторний блок фірми «LENNOX».
Електротехнічні рішення
Живлення електроенергією виробничого корпусу №2 передбачається від вбудованої трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ з тр-рами 3х1600 кВА. Будівництво ТП-10/0,4 кВ та зовнішнє єлектропостачання здійснюється за Технічними умовами ВАТ «Тернопільобленерго» від 13.01.2022р ТУ 001717 130122 1 1916 3 000000 1. Джерела електропостачання ТП – ПС-110кВ «Промислова», ПС-110кВ «Галицька», РП-160. Споживана потужність виробничого корпусу №2 (І-ша черга)- 1163 кВт. Електропостачання об’єкту проектування, відповідно до Технічних умов ВАТ «Тернопільобленерго» від 13.01.2022р ТУ 001717 130122 1 1916 3 000000 1. здійснюється від вбудованої трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ 3х1600кВА. Джерела електропостачання ТП-10/0,4 кВ(ТП-166А) – ПС-110кВ «Промислова», ПС-110кВ «Галицька», РП-160. Лінії живлення 10 кВ виконуються кабелями марки АПВЕоаПу-П15 3х185/35,що прокладаються в землі. Межа балансової належності електроустановок - на вхідних клемах роз’єднувачів у ввідних комірках КЗО-3078 ТП-166А та на вихідних клемах роз’єднувача в лінійній комірці існуючої ТП-166. Проєкт зовнішнього електропостачання розроблений СПД-ФО Хованець Володимир Васильович (проєкт 42-2022) . Станом на 01.01.2024р. кабельні лінії 10 кВ прокладені і здані в експлуатацію. Трансформаторна підстнція 10/0,4 кВ, що проєктується, вбудована в об’ємі виробничого корпусу №2. Розташування приміщень прийнято у два поверхи: І-й поверх – камери трансформаторів, ІІ-й поверх – приміщення РУ-10кВ та РУ-0,4 кВ.
Електричне освітлення. Проектом передбачені такі види освітлення: робоче, аварійне та ремонтне. Робоче освітлення потрібне для забезпечення необхідних умов у приміщеннях при нормальному режимі роботи мережі освітлення. Робоче освітлення розраховане на напругу 220 В і виконане світильниками з енергоощадними світлодіодними блоками. Аварійне освітлення передбачене для продовження роботи при аварійному відключенні робочого освітлення (освітлення безпеки) і для евакуації людей з приміщень (евакуаційне освітлення). Аварійне освітлення розраховане на напругу 220 В і здійснюється світильниками зі світлодіодними блоками. Усі світильники аварійного освітлення укомплектовані акумуляторними батареями, розрахованими на час автономної роботи не менший, ніж 1 година. Для живлення розеткової мережі ремонтного освітлення встановлюються ящики ЯТП-0,25/12. Типи світильників вибрані відповідно з призначенням приміщень та характеристикою середовища.
Уземлення електроустановок. Для захисту людей від ураження електричним струмом при пошкодженні ізоляції передбачено уземлення всіх металевих частин технологічного, холодильного, сантехнічного та вентиляційного обладнання, металевих щитів та шаф, освітлювального обладнання шляхом приєднання PE-провідників до головної заземлюючої шини ГЗШ. Функції ГЗШ виконують шини РЕ поверхових розподільчих шаф.
Проектом передбачено зовнішній контур уземлення будівлі і ТП, який є суміщеним для електроустановок 10 кВ та 0,4кВ.
Зовнішній контур виконується сталевими заземлюючими стержнями довжиною 4,5 м та діаметром 20 мм, які з’єднані cталевою оцинкованою смугою перерізом 40х4 мм. Контур слід прокласти в землі на глибині 0,7 м з дотриманням відстані не меншої, ніж 1 м від фундаменту споруди.
Опір зовнішнього контуру заземлення не повинен перевищувати 4 Ом у будь-яку пору року.
Блискавкозахист. Будівля виробничого корпусу №2 (в тому числі і трансформаторна підстанція) обладнується блискавкозахистом ІІІ-го класу
Протипожежні заходи
Територія молокозаводу має 2 в’їзди для пожежних автомашин: з вул. Лозовецької та проїзду з боку вул. Фабричної. Також використовується існуючий в’їзд з території Тернопільської дирекції залізничних перевезень.
На території молокозаводу є 2 пожежних гідранти на мережі міського водопроводу, які використовуються для зовнішнього пожежогасіння.
Зовнішнє пожежогасіння передбачається за допомогою пожежних автомашин. Відстань до підпорядкованої державної пожежно-рятувальної частини №1 (вул. Котляревського, 22А), по дорогах з твердим покриттям – 2 км (вул. Збаразька, Фабрична, Лозовецька); до пожежної частини СДПЧ-14 по вул. Текстильній, 14 – 0,6 км. На території молокозаводу забезпечується безперешкодний під’їзд пожежних автомашин з усіх сторін ГВК, АПК, ВК2, що проєктується, та інших будівель і споруд заводу.
На прилеглій до виробничого корпусу №2 території заводу передбачено встановлення протипожежного інвентарного щита.
Для внутрішнього пожежогасіння будівлі встановлюються пожежні кран-комплекти 2х5л/сек з пожежними рукавами.
Для евакуації персоналу на випадок пожежі використовується сходова клітка в осях 1-3, А-Б, а також зовнішні металеві сходи з усіх поверхів виробничого корпусу в осях 4-5, Ж. Для евакуації з приміщень частини виробничого корпусу, що прибудована до ГВК, використовується існуюча сходова клітка в осях 15-16, яка має вихід в коридор АПК і назовні.
Водопостачання та водовідведення
Водопостачання. здійснюється з внутрішніх мереж молокозаводу на підставі Договору №41 від 01.02.2024р. з КП «Тернопільводоканал». Потреба у воді на об’єкт будівництва становить 562,6 м 3/добу, 168,8 м3/рік, без врахування перспективи розвитку виробництва – 366,735 м 3/добу, 110,02 тис.м3/рік. Проєктом передбачено перекладання частини існуючого водопроводу від водопровідної насосної заводу до виробничого корпусу №2. Молокозавод також використовує воду з підземних джерел – двох артезіанських свердловин на підставі Дозволу на спецводокористування №88/ТП/49д-23 від 11.08.2023р.
Каналізація . виробнича і побутова – скидається в існуючу внутрішньоплощадкову самопливну мережу молокозаводу, далі – у міську каналізацію. Об’єм стічних вод – 620,35 м3/добу, 186,11 тис.м3/рік, без врахування перспективи розвитку виробництва – 424,45м 3/добу, 127,335 тис.м3/рік. Дощові води з даху і проїздів відводяться в існуючий дощоприймальний лоток на території молокозаводу. Передбачається продовжити існуючий лоток, щоб перехопити дощові води з прилеглої до ВК2 території за рахунок природного ухилу.
Паропостачання
Здійснюється від існуючої парової котельні молокозаводу. Котельня працює на природному газі і деревних пелетах (щепа). Точка приєднання – існуючий паропровід тиском 8 бар на технічному поверсі ГВК.
Газопостачання
Здійснюється від існуючої мережі середнього тиску на вул. Лозовецькій з боку вул. Фабричної - за технічними умовами ПАТ «Тернопільміськгаз» від 26.10.2017р №231. Проєкт зовнішнього та внутрішнього газопостачання розроблено Проєктно-конструкторським відділом ПрАТ «Тернопільгаз». Максимальна витрата газу - 438 нм3/год, без врахування перспективи розвитку виробництва -210 нм3/год. Річне споживання газу – 2200тис.нм3, без перспективи розвитку - 1008 тис.нм3.
Оцінка впливу на навколишнє середовище
В результаті реалізації проекту додатково створюються 3 організовані джерела забруднення атмосфери: Від проектованих джерел в атмосферу виділяються 4 нормовані
забруднюючі речовини: оксиди азоту (в перерахунку на діоксид), оксид вуглецю, метан, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок,і дві речовини , що не нормуються: діоксид вуглецю, діазоту оксид. Кількість нормованих речовин від проектованих джерел викиду складає 13,133 т/рік. Негативних впливів на стан соціальних умов у зв’язку з реалізацією даного проекту не передбачається. Вплив позитивний: планується додатково створити 25 робочих місць, наповнення місцевого бюджету. На клімат, грунт, рослинний і тваринний світ, техногенне середовище не впливає
Техногенні рішення і цивільний захист
На території заводу находиться захисна споруда цивільного захисту згідно паспорту сховища № 72039 .
Енергозбереження та енергоефективність
Проєктом передбачено нове будівництво виробничого корпусу №2 ПрАТ "Тернопільський молокозавод". Проектування теплоізоляційної оболонки приміщень виробничого корпусу №2, здійснено із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ 9190:2022, ДСТУ 9191:2022, ДБН В.2.6-31:2021. Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для І температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається t вн =20°С φ=50% .Основні об'ємно-планувальні показники зовнішніх огороджуючих конструкцій (цегляні стіни з утепленням базальтною ватою, 3-х шарові сендвіч-панелі з заповненням мінватою, покриття суміщене по залізобетонній плиті).
Стіна зовнішня №1 (сендвіч-панель) мінвата 150 мм. Стіна зовнішня №2, (цегла керамічна повнотіла з теплоізоляцією мінватою 100 мм і вентильованим прошарком). Стіна зовнішня №3 (цегла керамічна повнотіла з теплоізоляцією плитами мінераловатними 150 мм і вентильованим прошарком).Покриття (суміщене, по монолітній залізобетонній плиті) утеплюється плитами екструдованого пінополістиролу товщиною 200 мм. Підлога на грунті тип утеплюється плитами екструдованого пінополістиролу товщиною 50мм. Заповнення віконних прорізів металопластиковими склопакетами з опором теплопередачі R0 роз= R0 н=0,50 м2*К/Вт. Використання зовнішніх дверних утеплених металопластикових блоків з R0роз= R0н=0,75м2*К/Вт. Термічний опір відповідає мінімальним вимогам з врахуванням п. 5.2.1. ДБН В.2.6-31:2021. Теплопостачання – теплоносій – насичена пара 0,8МПа, 170°С. Точка приєднання –існуючий паропровід на технічному поверсі головного виробничого корпусу заводу, труба діам. 273мм. Джерело теплопостачання – існуюча парова котельня молокозаводу. Облік пари передбачено в котельні на виході паропроводу діам. 273мм. Витратомір Prowirl D200 DN150 7D2C1F з датчиком тиску. Проєктом передбачено повернення до 80% конденсату.
Передбачено застосування рекуперації тепла в системі технологічної вентиляції сушильної установки за рахунок встановлення утилізатора тепла на головному витяжному ветиляторі. Застосування теплогенератора для прямого нагрівання повітря за рахунок безпосереднього спалювання природного газу, що потребує менших енергозатрат, ніж паровий або водяний калорифер. Проєктом передбачено теплогенератор ТГ-1,9-200, номінальна теплова потужність – 2000кВт, витрата газу – 210 м3/год. Передбачено автоматичне регулювання теплопродуктивності в діапазоні 50-100%. Підігрів та охолодження зовнішнього повітря здіййснюється за допомогою компресорно-конденсатних блоків. В теплообмінниках зовнішнє повітря в зимовий період попередньо підігрівається в зустрічном у потоці . влітку – охолоджується. Досягається економія електроенергії. Вентиляція приміщень виробничого корпусу передбачається влаштуванням припливно-витяжної системи вентиляції з механічним та природним спонуканням. Передбачається робоче, евакуаційне та аварійне освітлення.Штучне освітлення прийнято загальне із застосуванням світлодіодних світильників. Передбаена компенсація реактивної потужності на стороні 0,4 кВ трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ, 3х1600кВА. На кожній секції шин 0,4 кВ (3 секції) встановлюються комплектні конденсаторні установки ПКРП -0,4-500 УХЛ4 потужністю 500кВАр. Влаштовується облік енергетичних ресурсів та води. Газопостачання – обладнується вузол обліку в ШГРП-40-1С-80 на газопроводі середнього тиску. Лічильник- ЛГ-К-80-G250- 1/20-1,6-01Ех з модемом GSM для передачі даних в газопостачальну організацію. Електропостачання – облік активної та реактивної енергії на напрузі 10 кВ. Лічильник типу АСЕ 6000, 3х57/100В, 5(10) А з модемом GSM для передачі даних в системі ЛУЗОД. Встановлюються на вводах 10 кВ від ПС «Галицька» , ПС «Промислова» та лінії від існуючого РП-166 (на території заводу). Водопостачання. Холодна вода питної якості – від водопідготовки в приміщенні існуючої водопровідної насосної молокозаводу. Труба діам. 160мм. На вводі у виробничий корпус №2 на відм. -4.750 обладнується водомірний вузол з турбінним лічильником MWN-NR65.
Гаряча вода – від існуючої мережі гарячого водопостачання головного виробничого корпусу. На вводі встановлюється крильчастий лічильник ВСКМ-20.
Водопостачання. Внутрішні трубопроводи холодної і гарячої води покриваються тепловою ізоляцією «Кофлекс» із зовнішнім покриттям сегментами з листової нержавіючої сталі (по виробничих приміщеннях), оцинкованої сталі (по технічних приміщеннях). Вентиляція. Повітропроводи, що прокладаються зовні приміщень, припливні повітропроводи від точок забору повітря до установок , а також в межах венткамер ізолюються теплоізоляцією «LAMELLA-50» вир. фірми«ROCKWOOL». Зовнішні, крім того, захищаються кожухами від атмосферних впливів. Паропостачання. Для зменшення теплових втрат як ізоляція парових труб використовуються мати мінераловатні прошивні товщ. 80 мм , для труб відведення конденсату- товщ. 60мм.
Розділи
