Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:7969-8127-8428-4759
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№62/24-ГАЛ від 29.05.2024
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОНСАЛТИНГОВА АГЕНЦІЯ "ГАЛІЛЕО" (40716972) Версія №2 Статус (поточна)
Назва об’єкта
"Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та паркінгом по вул. Європейська, 45, 47 у м.Полтава". Коригування
Код проектної документації
PD01:7767-9144-4154-1247 Зміни №2 №16-01/2020 від 2024-03-25 (видав ТОВ "Група компаній СП") / Наявні експертизи: EX01:7969-8127-8428-4759
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань енергозбереження, З питань пожежної безпеки, З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту
Головний експерт проекту
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Полтавська обл., Полтавський район, Полтавська територіальна громада, м. Полтава (станом на 01.01.2021), вулиця Європейська, 45,47 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОЛТАВАІНВЕСТСЕРВІС" (35521861)

Об’єкти будівництва

# Назва об'єкта Вид будівництва Тип об'єкта Ідентифікатор об'єкта

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор З питань архітектури
Фляк Марко Петрович (АА 003985)
Експерт (фахівець) З питань міцності, надійності, довговічності
Хижняк Анатолій Михайлович
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Гетманець Наталія Іванівна
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
БОГДАН СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА (АР 017332, АЕ 005706)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань інженерного забезпечення
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Щербакова Марина Валеріївна (АЕ 005798, АЕ 004847, АЕ 005882)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:7767-9144-4154-1247
Орган, що видав
ТОВ "Група компаній СП" (39998029)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.2 Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
25.03.2024
Номер проектної документації
16-01/2020
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект розроблений на підставі:

·         Завдання на проектування (коригування);

·         Містобудівних умов та обмежень;

·         Технічних умов.

За результатами проведення експертизи проекту  «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованними приміщеннями громадського призначення та паркінгом по вул. Європейська, 45, 47 у м. Полтава» філією ДП «Укрдержбудекспертиза» у Полтавській області був виданий експертний звіт №17-0229/01-21 від 20.08.2021 р.

Даною експертизою розглядається проектна документація відкорегована у зв’язку з отриманням нових вихідних даних та зміною у проектних рішеннях.

Ділянка забудови знаходиться в Шевченківському адміністративному районі міста, в центральному історичному ареалі, в центральній комплексній охоронній зоні міста. Ділянка межує: на північному сході - з територією госпіталю інвалідів Великої вітчизняної війни; на південному сході - з територією радіологічного центру; на півдні з межами вул. Героїв-Чорнобильців; на заході - з межами вул. Європейської. Рельєф ділянки рівний, спланований. На земельній ділянці знаходяться існуючі одноповерхові житлові будинки та господарські будівлі, які підлягають знесенню, металева огорожа, металеві ворота.

Генеральний план

На ділянці запроектоване розміщення 8-ми поверхового багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на 1,2 і 3 поверхах та паркінгом у підвальному поверсі.

Передбачається комплексний благоустрій території, з влаштуванням проїзду та доріжок :і твердим покриттям, мостіння навколо будинку, з влаштуванням дитячого майданчика, майданчика відпочинку та господарського майданчика. Територія озеленюється.

Входи до об'єктів громадського обслуговування запроектовані зі сторони вул. Європейської та вул. Героїв-Чорнобильців. В'їзд на територію житлового будинку передбачаються з вул. Героїв-Чорнобильців, вхід для мешканців житлового будинку - з внутрішньо-дворового простору. В'їзд до паркінгу запроектований з вул. Героїв- Чорнобильців.

Для тимчасового паркування автотранспорту мешканців житлового будинку та громадських приміщень запроектовано автостоянки згідно розрахунків.

Відведення поверхневих стоків з території житлового будинку передбачене по поверхнях з твердим покриттям в запроектовані дощеприймальні колодязі по вулиці Героїв-Чорнобильців.

Для відведення дощових та талих вод з даху будинку та з території двору запроектовано зовнішню мережу дощової каналізації. Колодязі на мережі влаштовуються із збірних залізобетонних елементів. Запроектована мережа підключається до існуючої мережі дощової каналізації по вул. Героїв Чорнобильців.

Для захисту підземної частини будинку від підтоплення грунтовими водами, та для пониження РГВ, на території проектування передбачено влаштування пристінного та лінійного дренажу території. Дренажні води самопливно надходять до проектованої КИС дренажних вод і потім напірними трубопроводами до існуючої мережі дощової каналізації по вул. Героїв Чорнобильців. Колодязі на мережі запроектовані зі збірних залізобетонних елементів, замість лотка в колодязях влаштовується відстійна частина.

Відповідно до завдання на проектування (коригування) та нових технічних умов на газопостачання, видані АТ Оператор газорозподільчої системи «Полтавагаз», розміщувати на прибудинковій території ШГРП немає необхідності, що привело до коригування розділу ГП.

Благоустрій території виконується відповідно до вихідних даних та передбачає комплексне озеленення з використанням декоративних елементів і малих архітектурних форм.

Організація дорожнього руху  транспорту  та пішоходів виконується відповідно до листа Управління патрульної поліції в Полтавській області в ув’язці з існуючою транспортно-пішохідною схемою з урахуванням нормативних вимог.

Генеральним планом забезпечені нормовані санітарні і пожежні відстані між будівлями та спорудами.

Архітектурно-будівельні рішення

Дані інженерно-геологічних вишукувань прийняті на основі науково-технічного звіту, виконаного ПП Клименко Р.О в 2020 році. Рельєф ділянки техногенний, спланований насипними грунтами потужністю до 1,9м. насипні грунти - небудівельні. Ґрунти другого горизонту просідні 1 типу. Водоносний горизонт виявлено на глибинах 3.4-3.7м від поверхні. Територія будівництва відноситься до техногенно підтопленої, прогнозований рівень грунтових вод - 2,5 м від денної поверхні.

Будівля складної форми у плані, з підвалом. Висота паркінгу - 3,0м, висота 1-3 поверхів- 3,6 м, висота житлових поверхів - 3,0 м. В будинку передбачено встановлення 2-х ліфтів - ліфт вантажопідйомністю 630кг для обслуговування вбудовано-прибудованих приміщень громадського призначення та ліфт вантажопідйомністю 1000 кг для обслуговування житлових поверхів.

Конструктивною основою споруди є монолітний залізобетонний каркас, який складається з колон, пілонів, діафрагм жорсткості (стіни та ліфтово-сходові вузли) та монолітних плит перекриттів. 8-ми поверхова та 3-х поверхова частини будівлі відокремлені між собою деформаційним швом, в тому числі і в частині фундаменту.

В проекті застосовані наступні конструкції і матеріали:

¾     фундаментна плита монолітна залізобетонна з важкого бетону:

¾     стіни паркінгу - монолітні товщиною 250 мм;

¾     каркас будівлі - монолітний залізобетонний з важкого бетону;

¾     зовнішні стіни будинку - самонесучі з керамічних блоків, утеплені мінераловатними плитами на базальтовому в'яжучому загальною товщиною 150 мм;

¾     головний фасад будівлі облицьовується керамогранітною плиткою, закріпленою по металевим профілям з влаштуванням повітряного прошарку між утеплювачем та лицювальною частиною, дворовий фасад будинку - мокрий штукатурний;

¾     перегородки - із керамічної цегли товщиною 120 мм, з газобетонних блоків товщиною 100 мм, міжквартирні - багатошарові;

¾     вентиляційні канали та колективні димоходи - збірні залізобетонні;

¾     дах - плоский, покриття суміщене;

¾     перекриття над паркіпгом - монолітне залізобетонне;

¾     утеплювач цоколя - плити з екструдованого пінополістиролу 100мм;

¾     водовідведення з покрівлі будинку внутрішнє організоване;

¾     по периметру будівлі виконується асфальтове вимощення.

Віконні блоки - металопластикові, блоки скління лоджій та балконів - металопластикові, вхідні двері в будинок та в квартири - металеві протиударні.

Проектом передбачається будівництво однопід’їздного 8 поверхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями торговельного призначення та офісними приміщеннями. На 4-8 поверхах передбачено розміщення 1 та 2 кімнатних квартир, загальна кількість квартир - 55. Розрахункова кількість мешканців житлового будинку становить 90 особи. Категорія житла за рівнем комфорту та соціальної спрямованості -1. Передбачено влаштування окремого ліфта вантажопідйомністю 1000 кг для обслуговування житлових поверхів.

В підземному поверсі будинку передбачений паркінг на 25 машино-місць для постійного зберігання автомобілів мешканців будинку, диспетчерський пункт з санітарним вузлом для чергового персоналу, комори та технічні приміщення – венткамери, електрощитова, насосна, вузли вводу води.

На першому поверсі будівлі проектом передбачено влаштування 7 комерційних блоків, які складаються з торгових залів, допоміжних та санітарних приміщень. Загальна площа торгових залів складає 616,51 м". Загальна кількість працюючих прийнята 14 осіб. Також на першому поверсі для потреб приміщень громадського призначення запроектовано 2 вбудовані теплогенератори.

На другому та третьому поверхах розташовано по 9 блоків офісів в складі яких запроектовані допоміжні та санітарні приміщення.

Проектом передбачені заходи, які враховують потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: територія будинку забезпечена доступом для маломобільних груп населення; на запроектованій стоянці передбачені місця автотранспорту для осіб з інвалідністю; входи в комерційні приміщення 1-го поверху та до житлової частини будинку виконані в рівень з землею без влаштування ганків; доступність на кожний поверх будівлі забезпечується ліфтами; прийняті нормативні розміри вхідних тамбурів та ширина дверей і прорізів на шляхах руху маломобільних груп населення; кабіни туалетів для відвідувачів запроектовані універсальними; дверні прорізи не мають порогів і перепадів висот підлоги. Проектом передбачені візуальні, звукові і тактильні елементи інформації.

Інженерне  забезпечення

Газопостачання. Проектом передбачається газопостачання житлового будинку та вбудованої теплогенераторної.

Проектом зовнішнього газопостачання передбачається будівництво підземного газопроводу-вводу низького тиску. На фасаді будинку на газовому стояку встановлюється перший запірний пристрій. Вузол обліку газу ВОГ №1теплогенераторної розміщуються в металевій шафі на фасаді будинку.

Внутрішній газопровід розроблений для варіантів установки газових плит і котлів. Газові вводи запроектовані в приміщення кухонь та теплогенераторної. Будівництво ввідного та внутрішньо-будинкового газопроводу низького тиску передбачається зі сталевих електрозварних труб. В приміщенні кухні кожної квартири для обліку витрат газу передбачено встановлення мембранного побутового лічильника газу.

Опалення. В квартирах житлового будинку запроектоване індивідуальне опалення. Проектом прийнято встановлення в кухнях газових настінних двоконтурних котлів із закритою камерою згоряння, потужністю 24 кВт. Прийнята вбудована система подачі повітря для горіння і видалення продуктів згоряння через єдину димохідну систему повітря-газ.

Межа проектування системи опалення - вихід трубопроводів системи опалення з котла з улаштуванням кульових запірних кранів.

Система опалення комерційних приміщень запроектована двотрубна, з нижнім розведенням магістральних трубопроводів. Розподільчі трубопроводи приміщень 1-го - 3-го поверхів прийняті по тупиковій схемі з горизонтальним розведенням. Межа проектування системи опалення – ввід трубопроводів в комерційне приміщення з влаштуванням балансувальних запірних клапанів.

Паркінг не опалюється.

Система опалення допоміжних приміщень - насосної, вузлів вводу води, диспетчерського пункту, сходових клітин, вбудованої теплогенераторної - електрична за допомогою сталевих панельних радіаторів.

Вентиляція. Система вентиляції в житлових квартирах - загально обмінна з природнім спонуканням. Витяжка здійснюється через супутникові канали. Для кухні передбачено два супутникові канали з можливістю під’єднання до одного з каналів механічної місцевої витяжки від газової плити, інший супутниковий канал з кухні обладнується зворотнім клапаном.

Система вентиляції в паркінгу - загальнообмінна, централізована припливно-витяжна з механічним спонуканням. Припливні канальні установки розташовані у венткамерах. Витяжка повітря з паркінгу прийнята за допомогою витяжних решіток з нижньої і верхньої зони з подальшим викидом через цегляну шахту вище даху.

Система вентиляції комерційних приміщень - загальнообмінна припливно- витяжна з природнім спонуканням. Система витяжної вентиляції з санвузлів 1-го поверху - природня, з 2-го та 3-го - механічна, періодичної дії.

Вентиляція допоміжних приміщень - електрощитової, диспетчерського пункту, комор і вбудованих теплогенераторних прийнята з природнім спонуканням з подальшим викидом через шахту. Повітроводи системи вентиляції в межах паркінгу і допоміжних приміщень виконуються з тонколистової оцинкованої сталі.

Теплопостачання. Проектом передбачається влаштування вбудованої теплогенераторної, тепловою потужністю 190 кВт кожна. В якій влаштовуються два газові настінні котли з відкритою камерою згоряння потужністю по 95 кВт в каскадній установці, що забезпечують потребу в опалені комерційних приміщень. Теплоносій – мережева вода з розрахунковими параметрами 50- 30 °С.

Приміщення теплогенераторної має природне освітлення і окремий вхід назовні, обладнане системою водяного опалення, передбачений трап в підлозі. В теплогенераторній запроектована постійно діюча  природня припливно-витяжна вентиляція. Загальний димохід від котлів прийнятий з уніфікованих елементів заводського виготовлення.

Водопостачання житлового будинку передбачено від існуючої водопровідної мережі 0160мм по вул. Героїв Чорнобильців. Два вводи водопроводу запроектовано із поліетиленових труб. Запроектовано влаштування колодязя 2000мм із збірних залізобетонних елементів, з встановленням запірної арматури.

В будинку запроектовано об'єднаний господарсько-питний протипожежний водопровід. Вводи води і:і поліетиленових груб виконується в приміщення вузла обліку в паркінгу. Для обліку спожитої води на вводі водопроводу встановлюється загальний будинковий лічильник та окремий загальний лічильник води для вбудовано- прибудованих приміщень. Магістральні трубопроводи в паркінгу запроектовано із сталевих оцинкованих труб, стояки - із поліпропіленових труб, в санвузлах - із поліетиленових труб. Для забезпечення необхідного напору в системі водопостачання в насосній встановлюється установка підвищення тиску. Для вбудовано-прибудованих приміщень передбачено окрему гілку водопроводу з поліпропіленових труб та лічильники холодної води для кожного споживача.

Для забезпечення внутрішнього пожежогасіння паркінгу та вбудовано- прибудованих приміщень передбачено гілку протипожежного водопроводу зі сталевих труб з встановленням пожежних кран-комплектів.

Джерелом гарячої води для житлових квартир є індивідуальні газові котли, які розміщуються в кухні кожної квартири. Для вбудовано-прибудованих приміщень - електричні водонагрівачі, які встановлюються в санвузлах. Система гарячого водопостачання запроектована із поліетиленових труб.

Каналізація. Водовідведення від житлового будинку передбачено здійснити в проектовані дворові каналізаційні мережі. На випуску побутової каналізації влаштовується колодязь із збірних залізобетонних елементів. Випуск від вбудовано-прибудованих приміщень відводиться в той самий колодязь окремим випуском.

Внутрішня мережа побутової каналізації запроектована з поліпропіленових труб, нише відм. 0,000 - із чавунних безраструбних груб. Внутрішня система дощової каналізації для відводу дощових і талих вод з даху будинку запроектована вище відм.0,000 із напірних труб ПВХ, нище відм.0,000 - із сталевих труб. Для збору та відведення випадкових або аварійних вод в насосній передбачено приямок з насосом в теплогенераторній трап. Для збору та відведення води з підлоги паркінга передбачені водовідвідні лотки. Для попередньої очистки стоки збираються до сепаратора нафтопродуктів, а потім окремим випуском скидаються в зовнішню мережу дощової каналізації.

Електропостачання житлової частини будівлі відноситься до другої категорії надійності, електропостачання протипожежних та аварійних систем до першої категорії, приміщень комерції та вбудованих нежитлових приміщень до третьої категорії надійності. Для електропостачання будинку передбачено встановлення КТПГС 10/0,4 кВ.

Проектом передбачається організація електрощитової в паркінгу, де встановлюються окремі ввідно-розподільні пристрої ВРП для житла та комерційних приміщень. ВРП для житла передбачається двосекційними, живиться двома кабельними лініями віл різних секцій РУ-0,4 кВТП  ВРП для комерційних приміщень - односекційний.

Облік електроенергії загально-будинкових навантажень здійснюється трифазними лічильниками, встановленими у ввідно-розподільних щитах. Для поквартирного обліку електроенергії передбачається встановлення однофазних лічильників в поверхових розподільно-облікових щитах. Для вбудованих приміщень передбачається окремий облік.

Проектом передбачене силове електрообладнання та робоче, аварійне і евакуаційне освітлення. Живильні та розподільні мережі виконуються кабелями та проводами з мідними жилами, які мають низьку димоутворювальну здатність. Мережі нижче нулевої відмітки та мережі протипожежних пристроїв, системи оповіщення про пожежу, сигналізації загазованості та групові мережі евакуаційного освітлення виконуються вогнестійкими кабелями.

На вводі в будинок живильних кабелів передбачена система зрівнювання потенціалів. Всі металеві не струмопровідні частини електрообладнання та мереж підлягають заземленню, шляхом електричного з'єднання їх з глухо-заземленою нейтраллю джерела живлення за допомогою захисних провідників. Система заземлення прийнята типу ТS-С-S.

Для блискавкозахисту будівлі в якості блискавкоприймача використовується металева сітка із статевого прута, вкладена на ізоляційне кріплення молніеприймача. Всі виступаючі частини на покрівлі (вентканали, шахти і т.п.) забезпечені стрижневими блискавкоприймачами. В якості струмовідводів використовується металева арматура. В якості контуру заземлення використовується природний заземлювач - фундамент будівлі.

В теплогенераторній і паркінгу встановлюється сигналізатор загазованості для контролю довибухових концентрацій газу з виводом на колективну попереджувальну сигналізацію. Сигналізатор загазованості теплогенераторних блокується електромагнітним клапаном. Звуковий і світловий сигнали виводяться на фасад будинку.

В кухні кожної квартири встановлюється датчики сигналізаторів загазованості для контролю довибухових концентрацій газу з виводом на індивідуальну попереджувальну сигналізацію.

Пожежна безпека

Генеральний план вирішено відповідно до діючих протипожежних норм. Проектом забезпечено об’їзд пожежного автомобіля та доступ пожежних з автодрабин та автопідйомників  у кожне приміщення проектованого об’єкту.       Зовнішнє гасіння пожежі передбачається від пожежних гідрантів встановлених на водопровідних мережах.

Прийняті в проекті рішення, щодо геометричних параметрів шляхів евакуації та евакуаційних виходів, відповідають вимогами нормативних документів, що дозволяє евакуювати людей до початку впливу на них небезпечних факторів пожежі.

 Проектом передбачено блискавкозахист, систему пожежної сигналізації і  оповіщення людей про пожежу, внутрішній протипожежний водопровід, автоматичну систему пожежогасіння, димовидалення, автоматизацію та диспетчеризацію систем протипожежного захисту, систему контролю довибухонебезпечних концентрацій паливного газу.

Укриття мешканців передбачено у споруді подвійного призначення з властивостями ПРУ, група з цивільного захисту П-1 (Кз=1000, Рф=100 кПа), що було запроектоване старим розділом, коригування не втручається в паркінг.

 В розділі ІТЗ ЦЗ  проведений системний аналіз запропонованих у проекті комплексних інженерних, технічних та організаційних заходів, визначені потенційні фактори ризику, враховано характеристики вражаючих впливів, визначено ефективність запобіжних заходів. Даним розділом проведено розрахунок зон дії основних небезпечних факторів при аваріях, проаналізовано вплив можливих НС на навколишні споруди. Згідно вихідних даних, укриття людей передбачено в існуючій захисній споруді цивільного захисту, розташованої поруч з об’єктом.

 

 

Забезпечення безпеки життя і здоров’я людини,

захисту навколишнього природного середовища,

забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення

За результатами розгляду проектних матеріалів встановлено, що  проект розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм. Вплив проектованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.

Оцінка проектних рішень з питань економії енергії

Зовнішні огороджуючі конструкції будівлі:

Зовнішні стіни тип 1: залізобетонні, товщиною 250 мм., утеплені мінераловатними плитами на базальтовому в'яжучому (λБ= 0,037 Вт/(м·К), γ=70 кг/м3) товщиною 150 мм., в системі вентфасаду. Внутрішнє оздоблення цементно-піщанимрозчином , товщиною 20 мм.

Зовнішні стіни тип 2: з кладки пустотілих керамічних блоків на цементно-піщаному розчині, товщиною 250 мм. (λБ = 0,58 Вт/(м·К), γ=1400 кг/м3), та утеплені мінераловатними плитами на базальтовому в'яжучому товщиною 150 мм., в системі вентфасаду. Внутрішнє оздоблення цементно-піщаним розчином , товщиною 20 мм.

Утеплювач цоколя – плити з екструдованого пінополістиролу 100мм.

Суміщене покриття: залізобетонна монолітна плита товщиною 220 мм;пароізоляційна плівка, пінополістиролбетон (λБ = 0,13 Вт/(м·К), густиною 600 кг/м3), цементно-піщана стяжка 20 мм,  утеплювач -  пінополістирольні плити (λБ =0,045 Вт/(м·К), густиною 50 кг/м3), цементно-піщана стяжка 50 мм, покрівельний килим - ПВХ мембрана.

Перекриття над підвалом: монолітна з/б плита -220мм; екструдований пінополістирол (λБ = 0,034 Вт/(м·К), товщиною 80 мм., густиною 35 кг/м3), вирівнююча полегшена стяжка на основі пінополістиролбетону (λБ = 0,13 Вт/(м·К), товщиною 40 мм., з покриттям керамічною плиткою - 10 мм.

Система опалення комерційних приміщень і приміщень МЗК – місцева, відвбудованої теплогенераторної. Теплоносій – вода з параметрами 50-30 °С.Межа проектування системи опалення - ввід в комерційне приміщення з влаштуванням балансувальних запірних клапанів. Запроектована двотрубна система з нижньою розводкою. Опалювальні прилади в МЗК - сталеві панельні радіатори. Трубопроводи вище 0,000 системи опалення комерційних приміщень прокладаються в конструкції підлоги ,прокладаються в трубній тепловій ізоляції товщиною 6 мм із захисною стрічкою ПВХ.

В квартирах житлового будинку запроектоване індивідуальне опалення. Для опалення і гарячого водопостачання квартир прийнята установка в кухні газових настінних двоконтурних котлів із закритою камерою згоряння. Теплова потужність котлів становить 24 кВт.

Система вентиляції в паркінгу - загальнообмінна, централізована припливно-витяжна з механічним спонуканням. Вентиляція допоміжних приміщень – електрощитової, с/в диспечерського пункту, комор нижче 0,000і вбудованої теплогенераторної прийнята з природнім спонуканням.

Система вентиляції комерційних приміщень - загальнообмінна припливно-витяжна з природнім спонуканням. Вентиляція офісних приміщень – прийняте періодичне провітрювання через фрамуги вікон, витяжка через переточну решітку у верхній зоні приміщень до коридору. Система витяжної вентиляції з санвузлів 1 го пов. природня, з 2-го - механічна, періодичної дії з природнім надходженням повітря.

В якості освітлювальної арматури прийняті світлодіодні світильники.

В проекті розроблено розділ «Енергоефективність» із заповненням форми зведених характеристик будівлі, клас енергетичної ефективності  будівлі згідно розрахунку «С». Проект розроблено у відповідності з вимогами нормативних актів органів державної влади, що направлені на ефективне використання енергії.

Організація будівництва

Тривалість будівництва визначена в 7 місяців. Проектом передбачені методи виконання основних  робіт послідовність будівництва, визначена потреба  в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.

Під час проведення експертизи відповідно до зауваг експертів проектувальником були внесені зміни до проектної документації.


Розділи