Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:0992-4816-8809-4456
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (автоматизована дія Системи)
Статус документу
Архівний
Документ
№49-Є-24 від 26.01.2024
Орган, що видав
ТОВ "ЄВРОЕКСПЕРТИЗА" (44209844) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Реконструкція з добудовою блоку "А" КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи під центр пластичної та відновлювальної хірургії «SUPERHUMANS Center for war traumas» за адресою вул. Івасюка, 31 у м. Винники Львівської області»
Код проектної документації
PD01:5094-9542-7517-8130 №СЛ-1506 від 2023-12-29 (видав ТОВ "ПЕЛЕ-ІНЖИНІРИНГ")
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань енергозбереження, З питань екології, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань охорони праці, З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту, Архітектурно-планувальні рішення
Головний експерт проекту
Гудима Тарас Іванович (АЕ 006198, АР 021003, АЕ 007365, АА 000738, АА 000044, АЕ 007423 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Львівський район, Львівська територіальна громада, м. Винники (станом на 01.01.2021) , вулиця Івасюка В., 31 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ "ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙН ТА РЕПРЕСОВАНИХ ІМ.Ю.ЛИПИ" (01998161)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор Архітектурно-планувальні рішення
Зініч Володимир Олександрович (АА 004577, АА 003467)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
ПРИВЕДЕННИЙ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ (АЕ 004927, АР 006136, АЕ 005841)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту
СОБОЛЄВ МИКОЛА ВОЛОДИМИРОВИЧ (АЕ 007187, АЕ 000161, АЕ 007265)
Відповідальний експерт З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
ВАНЮРСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 000029, АЕ 004409, АЕ АЕ 007168)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Гудима Тарас Іванович (АЕ 006198, АР 021003, АЕ 007365, АА 000738, АА 000044, АЕ 007423)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:5094-9542-7517-8130
Орган, що видав
ТОВ "ПЕЛЕ-ІНЖИНІРИНГ" (43273856)
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1264.9 Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
29.12.2023
Номер проектної документації
СЛ-1506
Статус документа
Архівний

Додаток до експертного звіту

Замовник будівництва – Комунальне некомерційне підприємство львівської обласної ради «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи»

Інвестор - Благодійна Організація «Благодійний Фонд «Суперлюди»

Генеральний проєктувальник –ТОВ «Пеле-інжиніринг»

 (Юридична адреса: Львівська обл.,м. Червоноград, вул. Сокальська, 18/159

Код ЄДРПОУ: 43273856

Головний архітектор проєкту – Вахнич Тарас Романович

(Кваліфікаційний сертифікат: серія АА № 000554 дата видачі 3.10.2012р )

Вихідні дані:  

- лист про проведення експертизи об'єкту;

- завдання на проєктування;

- містобудівні умови та обмеження

- ТУ 

 

Опис архітектурно - будівельних та конструктивних рішень

Стаціонарний відділ

Операційний блок складається з 2-х операційних на 1 операційний стіл кожна з розташуванням С-дуги в одній з операційних. Операційні передбачені для проведення оперативних втручань пацієнтам, які перебувають у Медичному центрі командою хірургів Медичного центру і в формі місій іноземних лікарів спільно з лікарями Медичного центру. Максимальна розрахункова потужність при проведенні місії – 4 великих оперативних втручання з реконструкції і пластики та 2 малих оперативних втручання на добу протягом 5 робочих днів. Нагляд в післяопераційному періоді протягом здійснюється в умовах палат інтенсивної терапії, які розташовані на цьому ж поверсі що і операційні з подальшим переведенням до стаціонарних палат на інших поверхах за допомогою медичних ліфтів.

Проектом передбачено окремі вентиляційні системи для операційного блоку та приміщень інтенсивної терапії. Системи опалення, вентиляції та кондиціонування забезпечують подачу розрахункової кількості свіжого повітря, температуру повітря 22+/-2С та відносну вологість 40-60% незалежно від пори року та погодних умов. У кожній з операційних передбачено ламінарне поле з фільтрацією повітря через фільтри НЕРА та систему чистих приміщень, що забезпечують дотримання чистоти повітря відповідно до ДБН В.2.2-10:2022, але не нижче класу ISO 5 в зоні операційного столу та класу ISO 6 в зоні що оточує операційний стіл згідно ДСТУ ISO 14644-1. Покриття для підлоги виконано антистатичним та струмопровідним матеріалом. Підведення медичних газів забезпечено відповідно до вимог ДБН В.2.2-10:2022.

Приміщення інтенсивної терапії відповідають вимогам чистоти повітря згідно класу чистоти не нижче ISO 8. У приміщенні інтенсивної терапії передбачено умови для ізоляції пацієнтів класу S на 4 ліжка. В приміщенні інтенсивної терапії додатково передбачено 2 палати для ізоляції пацієнтів класу N кожна на 1 ліжко з розташуванням санітарно-гігієнічних приміщень для пацієнтів в палатах. Кожне ліжко-місце облаштовується консоллю з підведеним киснем, стисненим медичним повітрям та вакуумом. Пост медичної сестри в приміщенні інтенсивної терапії обладнується технологічним устаткуванням, що забезпечує можливість відеоспостереження за усіма пацієнтами/палатами пацієнтів.

У приміщеннях операційного блоку та інтенсивної терапії передбачено розташування та умови для безпечного та ефективного функціонування обладнання згідно з табелем оснащення. При вході до блоку операційного та інтенсивної терапії передбачається зона очікування з розрахунку на 10 відвідувачів.

Палати для цілодобового перебування пацієнтів розміщено з розрахунку 2 одномісних палати на кожному поверсі палатного відділення для ізоляції пацієнтів класу N, та 6 двомісних палат без спеціальних вимог щодо захисту (ізоляції), сумарно 14 ліжок на поверсі. На поверсі, наближеному до операційного блоку та палат інтенсивної терапії розташовано відділення для перебування пацієнтів, що потребують активного цілодобового лікарського нагляду. В кожній палаті розташовується окреме санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів. У двомісній палаті передбачити можливість перебування супроводжуючої особи замість одного місця пацієнта. В кожній палаті розміщено приліжкову консоль з підведенням кисню. У палаті ізоляції та на поверсі з палатами для перебування пацієнтів, що потребують активного цілодобового лікарського нагляду передбачено підведення медичного кисню, стисненого повітря та вакууму до кожного ліжко-місця. В кожній палаті розміщено систему управління мікрокліматом. На кожному поверсі передбачено пост медичної сестри з можливістю екстреного виклику з кожної палати (ліжко-місця). На кожному поверсі де розташовані палати передбачити процедурну з консоллю з підведеним киснем та вакуумом та системою світлового сповіщення.

На кожному поверсі запроектовано приміщення для відпочинку та психологічного розвантаження персоналу, буфетну, приміщення для чистої і брудної білизни, приміщення для складу лікарських засобів та медичних і господарських виробів, санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу, приміщення для зберігання та обробки прибирального інвентарю (клінінгові кімнати), приміщення для збору відходів. На кожному поверсі облаштовано приміщення для відпочинку родин. Приміщення для зберігання наркотичних засобів та прекурсорів обладнане сигналізацією відповідно до чинних державних нормативів розташовано в операційному блоці.

Усі санітарно-гігієнічні приміщення, в тому числі в палатах, влаштовуються із зоною для душа, і розраховані зокрема для можливості заїзду і маневрування в ньому осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Таке приміщення обладнане умивальником, унітазом, душовим трапом для зливу води в одному рівні з підлогою та тривожною сигналізацією. Зона для душу обладнана елементами доступності для осіб з інвалідністю (поручнями, відкидними сидіннями тощо) відповідно до ДБН В.2.2-40. На поверсі з палатами для перебування пацієнтів, що потребують активного цілодобового лікарського нагляду, передбачено підвісні системи для транспортування пацієнтів до санітарно-гігієнічних приміщень.

В стаціонарному відділі передбачено наявність таких основних приміщень:

1. Шлюз для персоналу для доступу в чисту зону.

2. Шлюз для пацієнтів для доступу в чисту зону.

3. 2-і операційних з анестезіологічними (наркозними) кімнатами.

4. Приміщення для підготовки інструментів для репроцесингу.

5. Приміщення для зберігання препаратів крові.

6. Приміщення для зберігання інструментів та виробів медичного призначення.

7. Склад стерильних матеріалів (інтраопераційні шафи).

8. Приміщення для зберігання прибирального інвентарія.

9. Приміщення інтенсивної терапії на 4 реанімаційних ліжка.

10. 2 палати інтенсивної терапії для ізоляції пацієнтів класу N на 1 реанімаційне ліжко.

11. Пост медсестри у приміщенні інтенсивної терапії зі складом лікарських засобів.

12. Кабінет хірургів/анестезіологів.

13. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

14. Санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів.

15. Кімната для зберігання обладнання.

Палатне відділення реконструктивної та пластичної хірургії на 4-му поверсі:

1. Палата на 1 ліжко для ізоляції пацієнтів класу N.

2. Палати на 2 ліжка.

3. Палата на 1 ліжко для пацієнтів з агресивною поведінкою.

4. Процедурна/перев’язувальна.

5. Ординаторська

6. Приміщення для зберігання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

7. Приміщення для зберігання наркотичних речовин та прекурсорів.

8. Склад господарських виробів.

9. Пост медсестри.

10. Приміщення для роздачі їжі

11. Приміщення для чистої та брудної білизни.

12. Кабінет старшої мед сестри.

13. Кабінет завідуючого.

14. Кімната для відпочинку та психологічного розвантаження персоналу.

15. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

16. Санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів.

17. Приміщення для обробки та зберігання прибирального інвентаря.

18. Приміщення для тимчасового зберігання відходів

5-й поверх. Відділення реконструктивної та пластичної хірургії:

1. Палата на 1 ліжко для ізоляції пацієнтів класу N.

2. Палати на 2 ліжка.

3. Палата на 1 ліжко для пацієнтів з агресивною поведінкою.

4. Процедурна.

5. Реабілітаційний кабінет (фізичної терапії, ерготерапії)

6. Приміщення для зберігання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

7. Склад господарських виробів.

8. Пост медсестри.

9. Приміщення для роздачі їжі

10. Приміщення для чистої та брудної білизни.

11. Кімната для відпочинку та психологічного розвантаження персоналу.

12. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

13. Санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів.

14. Приміщення для обробки та зберігання прибирального інвентаря

15. Приміщення для тимчасового зберігання відходів

6-7-й поверхи. Відділення стаціонарної реабілітації

1. Палата на 1 ліжко для ізоляції пацієнтів класу S.

2. Палати на 2 ліжка.

3. Процедурна/перев’язувальна.

4. Реабілітаційний кабінет (фізичної терапії, ерготерапії)/ординаторська

5. Приміщення для зберігання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

6. Склад господарських виробів.

7. Пост медсестри.

8. Приміщення для роздачі їжі

9. Приміщення для чистої та брудної білизни.

10. Кімната для відпочинку та психологічного розвантаження персоналу.

11. Кімната переговорів.

12. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

13. Санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів.

14. Приміщення для обробки та зберігання прибирального інвентаря.

15. Приміщення для тимчасового зберігання відходів.

8-й поверх. Відділення стаціонарної реабілітації.

1. Палата на 1 ліжко для ізоляції пацієнтів класу S.

2. Палати на 1 ліжко.

3. Процедурна/перев’язувальна.

4. Реабілітаційний кабінет (фізичної терапії, ерготерапії)

5. Приміщення для зберігання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

6. Склад господарських виробів.

7. Пост медсестри.

8. Приміщення для роздачі їжі

9. Приміщення для чистої та брудної білизни.

10. Кімната для відпочинку та психологічного розвантаження персоналу.

11. Ординаторська.

12. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

13. Санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів.

14. Приміщення для обробки та зберігання прибирального інвентаря.

15. Приміщення для тимчасового зберігання відходів.

9-й поверх. Приміщення відпочинку лікарів.

1. Приміщення для відпочинку лікарів.

2. Переговорна кімната.

3. Бібліотека.

4. Конференц-зала на 70 місць.

5. Приміщення роздачі їжі.

6. Приміщення для чистої та брудної білизни.

7. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

8. Приміщення для обробки та зберігання прибирального інвентаря.

9. Приміщення для тимчасового зберігання відходів.

Амбулаторно-поліклінічний відділ

Амбулаторно-поліклінічний відділ розміщується на 1-х 2 поверхах для забезпечення максимальної доступності пацієнтів. До складу відділу входять приміщення консультативних кабінетів лікарів, та інших фахівців процедурної із системою світлового сповіщення про звільнення та кабінету телемедицини.

Площа приміщень розраховується на розміщення обладнання згідно з медичним завданням та забезпечення можливості виконання функціональних завдань щодо приміщень, а також безперешкодного переміщення персоналу та відвідувачів.

Перелік основних приміщень амбулаторно-поліклінічного відділу:

1. Оглядові.

2. Кабінети лікарів-консультантів ортопеда-консультанта, хірурга, отоларинголога, офтальмолога, стоматолога).

3. Кабінет надання індивідуальної реабілітаційної допомоги з терапії мови й мовлення.

4. Процедурні/приміщення операцій 1 дня.

5. Кабінет телемедицини.

6. Приміщення для зберігання лікарських засобів та виробів медичного призначення

7. Склад господарських виробів.

8. Кімната переговорів.

9. 9. Санітарно-гігієнічні приміщення для персоналу.

10. Санітарно-гігієнічні приміщення для пацієнтів.

11. Приміщення для обробки та зберігання прибирального інвентаря.

12. Приміщення для тимчасового зберігання відходів

13. Доготувальня кейтерингу.

Репроцесинг, прання, служба приготування їжі.

Репроцесинг інструментів та медичних виробів відбуватиметься приміщенні стерилізаційної яка розташована у підвальному приміщенні та зонована відповідно до сучасних стандартів з інфекційної безпеки та включає обладнання відповідно до табелю оснащення від виробника в тому числі, мийно-дезінфекційне обладнання, автоклави та обладнання для холодних методів стерилізації. Приміщення чистої і стерильної зон СПР відповідають класу чистоти ISO 8 відповідно до класифікації чистих приміщень, наведених в ISO 14644-1.

Чиста білизна буде доставлятись з пральні. Брудну білизну, упаковану в спеціальну тару, транспортують в пральну. Пранням білизни будуть займатися спеціалізовані організації за окремими договорами. Доставку медикаментів, виробів медичного призначення і білизни у відділення і приміщення здійснює персонал Центру.

Їжа доставляється  в Центр в готовому вигляді в закритій тарі персоналом відділення і готується для вживання в кімнатах для приготування їжі. Прийом їжі пацієнтами відбувається в палатах.

Площа приміщень, висота, глибина приміщень при денному освітлені, ширина коридорів, дверей відповідає розділу 6 ДБН В.2.2-10:2022.

Вхідні групи: тамбури, сходи, пандуси, майданчики, вхідні двері, шляхи руху всередині будівлі, елементи оздоблення та інтер’єру будівлі відповідають вимогам ДБН В.2.2-40. На всіх шляхах руху відсутні пороги. Проектування інженерного обладнання будівлі забезпечено відповідно до вимог розділу 12 ДБН В.2.2-10:2022.

Дотримання санітарно-гігієнічних вимог відповідно до розділу 16 ДБН В.2.2-10:2022.

Ширина коридорів без постійних перешкод, до яких відносяться виступи ручок, поручнів, підвіконників при при реконструкції запроектовано не менше ніж:

а) клінічні та діагностичні підрозділи, окрім відділень інтенсивної терапії та операційних – 2,0 м;

б) відділення інтенсивної терапії, операційні - 2,4 м;

Коридори мають природне освітлення через вікна в стінах будівлі і у світлових холах.

При освітленні коридорів природнім світлом з одного торця їх довжина не перевищує 24 м, при освітленні з двох торців – 48 м.

Відстань між світловими карманами не перевищує 24 м.

 

                                     Екологія та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення
        
За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що робочий проєкт розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах встановлених норм. Вплив проєктованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними нормами.

 

                                             Оцінка проектних рішень з питань економії енергії
 За результатами розгляду повторно  наданих проектних матеріалів встановлено, що зазначена проектна документація розроблена відповідно вимог до нормативних актів з питань енергозбереження:

 ОПИС:

         Проектними рішеннями передбачено реконструкцію з добудовою блоку "А" ( 9-ти поверхова будівля) КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи під центр пластичної та відновлювальної хірургії «SUPERHUMANS Center for war traumas» за адресою вул. Івасюка, 31 у м. Винники.

      Проектування теплоізоляційної оболонки приміщень будівлі,  здійснено із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ 9190:2022, ДСТУ 9191:2022, ДБН В.2.6-31:2021.

  Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для І температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається t вн =20°С φ=50% .

Основні об'ємно-планувальні показники:

Зовнішні стіни: Кладка з пустотілої цегли, товщиною 170 мм, густиною 1200 кг/м³, кладка з

силікатної цегли, товщиною 340 мм, густиною 1800 кг/м³, утеплення базальтовою мінеральною

ватою, товщиною 150 мм, густиною 150 кг/м³;

Світлопрозорі конструкції: Конструкції вікон виготовляються з металопластикових профілів.

Двокамерні склопакети заповнені інертним газом.

Суміщене покриття: ПВХ мембрана, розчин цементно-піщаний, товщиною 80 мм, утеплення екструдованим пінополістиролом, товщиною 200-250 мм, густиною 30 кг/м³, пароізоляційна плівка, розчин цементно-піщаний товщиною 180 мм, залізобетонна плита перекриття, товщиною 220 мм, густиною2500 кг/м³.

Підлога по ґрунту складається з плити керамічні для підлоги (ρ=2000, λ=1.1), розчину цементнопіщаного (ρ=1800, λ=0.93), товщиною 70 мм, виробів зі спіненого пінополістиролу (ρ=35, λ=0.045)товщиною 100 мм, залізобетонної плити (ρ=2500, λ=2.04), товщиною 200 мм, гідроізоляції, бетону награвії або щебені з природного каменю (ρ=2400, λ=1.86) товщиною 80 мм, піску для будівельнихробіт (ρ=1600, λ=0.58) товщиною 100 мм, ущільненого ґрунту (ρ=1600, λ=2)

Двері - металеві протипожежні та медичні обшиті hpl-панелями. В рентген-кабінеті та

процедурній флюорографії передбачені рентген захисні дверні блоки.

Зовнішні вхідні двері металеві утепленні та з ПВХ профілю.

Термічний опір зовнішніх огороджуючих конструкцій відповідає мінімальним вимогам з

 врахуванням  п. 5.2.1. ДБН В.2.6-31:2021.       

      Джерело теплопостачання дахова модульної транспортабельної котельні «ПОЛІ-ТЕК» КМ-2-800-Т/Гн з котлами Vitodens 200-W - 8 штук для теплопостачання об'єкта згідно проекту "Створення медичного центру «SUPERHUMANS Center for war traumas» на базі блоків А, Д і Е будівлі КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи» на вул. Івасюка, 31 у м. Винники Львівської області" Опалення прийняте, в основному, радіаторним. Система опалення прийнята комбінованою. Теплоізоляція трубопроводів які прокладаються в конструкції підлоги – спінений поліетилен в захисній поліетиленовій плівці. Інші трубопроводи ізолюються спіненим каучуком Armaflex. Радіатори в приміщеннях медичного призначення прийняті гігієнічного типу. В приміщеннях допоміжних, технічних, вестибюлях, тощо встановлюються радіатори звичайного виконання. Усі радіатори прийняті з нижнім підключенням та оснащені термостатичними клапанами з головкою Mini. Палатні секції 4-9 поверх обслуговуються окремим стояком опалення, де реалізована схема із попутнім рухом теплоносія. На кожному поверсі встановлений розподільник (до 5 контурів). Кожен контур радіаторного опалення регулюється автоматичним балансувальним вентилем типу AB-QM Danfoss.

Вхідна група опалюється теплою підлогою та системою підложних конвекторів з вентилятором в

межах антресолі. Система теплої підлоги розділена на 3 зони. В кожній з них встановлюється термостат настінний. Кожен контур теплої підлоги оснащений клапаном з сервоприводом Uni або аналог. Розподільник розташований в шафі. Температура теплоносія регулюється TRS-станцією з циркуляційним насосом. Проектована температура теплоносія для теплої підлоги 50/40°С. Вхідні двері оснащені тепловою завісою з водяним нагрівом.

Опалення підвального, першого/другого поверху та технічного поверхів виконано окремими

стояками. В межах обслуговуваного поверху встановлюється аналогічний до палатних секцій розподільник з балансувальними клапанами типу AB-QM Danfoss.

Опалення ліфтової шахти прийнято повітряним. Припливні установки ПВ92 та П04 корпусні

стаціонарні. ПВ92 та П04 працюють в режимі повної рециркуляції. Опалення санвузлів – електрична тепла підлога типу DEVI або аналог.

          Проектом передбачається здійснення теплохолодопостачання вентиляційних установок. Теплохолодопостачання обладнання ОВіК здійснюється від теплових насосів. 

В якості теплоносія використовується 40% водний розчин пропіленгліколю.

Максимальне навантаження повітронагрівачів (в теплий період року) становить: 254 кВт;

Максимальне навантаження повітроохолоджувачів (в холодний період року) становить: 190 кВт;

Холодопостачання повітроохолоджувачів вентустановок передбачаеться від двох чилерів ХМ1 та ХМ2. Всі трубопроводи та арматуру ізолювати теплоізоляцією «k-flex» товщиною від 19 до 25 мм. Трубопроводи, що проходять по вулиці ізолювати виробами «k-flex» та захисним покриттям.

           Джерелом гарячого водопостачання є проектований ІТП. Альтернативним джерелом гарячого водопостачання є мережа гарячого водопостачання госпіталю.

Всі трубопроводи покриваються тепловою ізоляцією типу Thermaflex. Магістральні трубопроводи та стояки покриваються тепловою ізоляцією типу FRZ з товщиною стінки 13мм, розвідні трубопроводи

ізолюють ізоляцією типу Thermaflex Thermacompact S з товщиною стінки 9 мм.

             Для освітлення використовуються світлодіодні лампи. Система керування освітленням –

ручна. Давачі присутності людей – відсутні.

Передбачено облік енергоресурсів ( існуючий від госпіталю). 

Використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії не передбачено.

Акумулювання енергії у години мінімального енергоспоживання не передбачено.

Відповідно до проектних рішень  теплоізоляційної оболонки приміщень будівлі блоку А, в залежності від розрахункових кліматичних параметрів району будівництва та за результатами енергетичної ефективності приміщень  визначено клас енергоефективності  – «С».

На підставі вивчення поданих матеріалів,  проект  

«Реконструкція з добудовою блоку "А" КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи під центр пластичної та відновлювальної хірургії «SUPERHUMANS Center for war traumas» за адресою вул. Івасюка, 31 у м. Винники Львівської області.» відповідає вимогам нормативних актів з питань  енергозбереження.

Пожежна та техногенна безпека

За результатами розгляду встановлено, що зазначена проектна документація на даній стадії проектування розроблена з дотриманням вимог пожежної та техногенної безпеки.

Конструктивні елементи будівлі задовольняють вимогам щодо мінімальних значень класів вогнестійкості конструкцій будівлі відповідно до запроектованого ступеня вогнестійкості. Класифікація матеріалів запроектованих в будівництві відповідає ДБН В. 1.1-7:2016. Вогнестійкість будівлі – І ступінь вогнестійкості. Для своєчасного повідомлення про пожежу та керування людьми при евакуації робочим проектом передбачається система оповіщення 4-го типу. Система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей (далі СО) призначена для оповіщення людей, що знаходяться в будинку (споруді), про виникнення пожежі з метою створення умов для їх своєчасного евакуювання.

На об’єкті передбачено не менше двох розосереджених евакуаційних виходів. Передбачено висоту шляхів евакуації не меншою ніж 2,0 м, а їх ширина – не менше 1,0 м. Облицювання стін, стель та шляхів евакуації виконано будівельними матеріалами з відповідною пожежною небезпекою, не вище ніж Г2, В2, Д2, Т2. На об’єкті забезпечено евакуаційне освітлення проходів та інших шляхів евакуації. Об’єкт забезпечений первинними засобами пожежогасіння. Евакуаційні шляхи (коридори, проходи, виходи, сходові марші та площадки тощо) забезпечують безпечну евакуацію всіх людей, які знаходяться у приміщеннях об’єкту протягом необхідного часу до настання небезпеки для людини у разі виникнення пожежі.

В будівлі передбачається роздільна система господарсько-питного та протипожежного водопроводу, що приєднується до мереж госпіталю двома вводами. На обвідній лінії встановлюється засувка з електроприводом на потреби пожежогасіння, Внутрішній протипожежний водопровід – кільцева 76 мм, водозаповнена, система протипожежного водопроводу яка забезпечує безперервну цілодобову подачу води в осередок пожежі. Гасіння пожежі відбувається за допомогою пожежних кранів.

Система протидимного захисту - прийнята механічна системи підпору повітря перед ліфтом і системи підпору повітря в ліфтову шахту. Керування електроприводу клапана та вентилятора системи підпору повітря здійснюється від силових щитів управління. Запуск системи протидимного захисту здійснюється автоматично блоком управління та контролю при отриманні сигналу «Пожежа» від ППКП при спрацюванні двох пожежних оповіщувачів або вручну кнопками пускачами, встановленими біля евакуаційних виходів. Повітропроводи систем виконані з негорючих матеріалів. Усі агрегати обладнані автоматичним захистом, захисним заземленням, пройшли відповідні випробування та відключаються при виникненні пожежі при спрацюванні датчиків пожежної сигналізації.

 

 

 

Інженерно-технічні заходи цивільного захисту

У складі робочого проекту розроблений розділ інженерно – технічних заходів цивільного захисту, в якому проведено зонування території згідно вимог ДБН В.1.2-4:2019 та прийняті рішення, направлені на мінімізацію виникнення надзвичайних ситуацій. З метою захисту персоналу та пацієнтів закладу від можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій, передбачені заходи щодо евакуації їх шляхом організованого виведення із можливих небезпечних зон і розміщення поза їх межами (у визначених місцях збору) в існуючому протирадіаційному укритті, яке розташоване на території підприємства згідно Акту оцінки за участю представника ДСНС та місцевого органу влади, рекомендовано до використання для укриття населення.

Охорона праці

 Робочий проект «Реконструкція з добудовою блоку "А" КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи під центр пластичної та відновлювальної хірургії «SUPERHUMANS Center for war traumas» за адресою вул. Івасюка, 31 у м. Винники Львівської області»  розроблено  на підставі договору на проведення проектних робіт, на підставі завдання на проектування.

Технічні рішення прийняті в проекті відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших діючих норм і правил та забезпечують безпечну експлуатацію споруди при дотриманні передбачених проектом заходів.

Напруга мережі живлення 380/220 В з системою заземлення ТN-С-S.

Розрахункова величина потужності електроприймачів будівлі в межах дозволеної приєднаної згідно з технічними умовами.

Основними електроприймачами проектованих приміщень є медичне переносне устаткування яке приєднується до групових мереж від штепсельних розеток за місцем та від розеток розташованих у медичних приліжкових консолях; обладнання операційних приміщень; технологічне обладнання для лікувальних газів; стерилізаційні машини; ліфти; вентиляційне обладнання, електрокалорифери, чилери системи повітряного опалення взимку та кондиціонування влітку.

Відповідно до проектних рішень прокладається 6 взаєморезервованих кабельних лінії від І СШ та ІІ СШ до ввідно-розподільних пристроїв ВРП у будівлі, шафи гарантованого живлення ШГЖ1 з резервним живленням від дизельної електростанції (ДЕС).

На період запуску ДЕС, для забезпечення безперервності технологічного процесу в операційних, прийнято схему розподільної мережі живлення елетроприймачів критичної групи (ЕКГ) згідно з ДБН. Схемою передбачається використання джерела безперебійного живлення (ДБЖ) типу UPS для живлення медичного обладнання операційних приміщень.

Розподільні електричні мережі виконуються радіальними схемами.

Розподільчі, групові мережі запроектовано кабелями з мідними жилами в ПВХ ізоляції і оболонці з помірною димоутворювальною здатністю, малонебезпечні за токсичністю продуктів горіння марки ВВГнг-LS. Запроектовані трифазні мережі виконуються п’ятипровідними (L1, L2, L3, N і РЕ-провідники), а однофазні – трипровідними (L, N- і РЕ-провідники) відповідних перерізів, які забезпечують втрату напруги не більше 3% в мережі освітлення.

Групові мережі аварійного освітлення, систем протипожежного захисту запроектовано кабелями з мідними жилами у вогнетривкій ізоляції марки FLAME-X 950(N)HXH FE180/E90 із ступенем вогнестійкості 90 хвилин. Живлення аварійного освітлення виконується самостійними лініями починаючи від окремого щита систем протипожежного захисту ЩПЗ, щитків аварійого освітлення ЩАО на поверхах. Переріз провідників вибирається по величині максимального струму, та перевіряється на величину втрати напруги в лінії, дотримуючись нормативних відхилень напруги і забезпечення спрацювання захисту при однофазному к.з., відповідністі струмам розчеплювачів апаратів захисту.

В проектованих приміщеннях розроблено робоче і аварійне освітлення на напрузі 220 В.

Система освітлення загальна рівномірна.

Напруга мережі освітлення ~220 В.

Освітлення передбачається закритими світильниками з світлодіодними джерелами світла.

Марки світильників, розташування розроблено окремим проектом, згідно з Дизайном.

Аварійне освітлення влаштовується по основних проходах коридорів, в санвузлах. Величина освітленості шляхів евакуації шириною до 2 м становить не менше 1,0 лк на горизонтальній поверхні проходу. Для продовження роботи в операційних передбачено аварійне освітлення.

Для запобігання ураженню електричним струмом у випадку пошкодження ізоляції застосовано такі заходи захисту в разі непрямого дотику: захисне уземлення; автоматичне вимикання живлення; зрівнювання потенціалів; функціональне заземлення.

Робочий проект передбачає ведення будівельних, монтажних і вантажно-розвантажувальних робіт, а також транспортування матеріалів і конструкцій і з широким застосуванням усіх заходів з охорони праці для БМР у відповідності з вимогами ДБН А.3.2-2-2009 (НПАОП 45.2-7.02-12) «Система стандартів безпеки праці. Промислова безпека у будівництві».

Проект розроблений відповідно до закону України «Про охорону праці» і передбачає проектні рішення по створенню безпечних і нешкідливих умов праці, засобів колективного та індивідуального захисту, що виключають виникнення нещасних випадків і аварій. 

 

Проєкт «Реконструкція з добудовою блоку "А" КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи під центр пластичної та відновлювальної хірургії «SUPERHUMANS Center for war traumas» за адресою вул. Івасюка, 31 у м. Винники Львівської області» виконано згідно з вимогами вихідних даних на проєктування та розроблений з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, в тому числі щодо доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної безпеки, техногенної безпеки, енергозбереження та охорони праці.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проєкту покладається на генпроєктувальника та замовника. Замовник експертизи несе відповідальність, згідно з законодавством, за достовірність наданих документів для проведення експертизи.


Розділи