1 редакція від 29.04.2021 2 редакція від 17.01.2024

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:2599-2332-8263-9676
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№14-0238/01-21 від 29.04.2021
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Львівській області (35917794) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Торговий комплекс по вул. Самбірській в м. Дрогобич Львівської області (нове будівництво)
Код проектної документації
PD01:0507-6411-4264-2224 Зміни №2 №20/02-01-2021 від 2021-02-24 (видав ГРИНИК АНДРІЙ РОМАНОВИЧ) / Наявні експертизи: EX01:2599-2332-8263-9676
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
КНЯЗИК ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ (АЕ 006455, АА 000387, АЕ 000079 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
82111, Львівська обл., Дрогобицький район, Дрогобицька територіальна громада, м. Дрогобич (станом на 01.01.2021), вулиця Самбірська не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
КНЯЗИК ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ (АЕ 006455, АА 000387, АЕ 000079)
Відповідальний експерт З питань екології
СТЕПАНОВ ОЛЕКСАНДР КОСТЯНТИНОВИЧ (АЕ 000164, АЕ 004398)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
КОПИТКО ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ (АЕ 006391, АЕ 000929, АЕ 007215)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
З питань охорони праці
СТАДНИК СВІТЛАНА МИРОНІВНА (АЕ 006481, АЕ 003215, АЕ 000982, АЕ 006470)
Експерт (фахівець) З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
Касіян Ольга Петрівна
Експерт (фахівець) З питань експлуатаційної безпеки
Гук Василь Іванович
Експерт (фахівець) З питань міцності, надійності, довговічності
Крупка Володимир Теодорович
Експерт (фахівець) З питань експлуатаційної безпеки
Комарянська Оксана Андріївна
Експерт (фахівець) З питань експлуатаційної безпеки
Якимів Євгеній Миколайович
Архітектор Архітектурне об'ємне проектування
ЗАЯЦЬ ЯРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ (АА 000386)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:0507-6411-4264-2224
Орган, що видав
ГРИНИК АНДРІЙ РОМАНОВИЧ
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1230.1 Торгові центри, універмаги, магазини
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
24.02.2021
Номер проектної документації
20/02-01-2021
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту



Проєкт розроблено ФОП Гриник А.Р. (Львівська область, Жовківський район, с. Ситихів, вул. Ситихівська,96, головний інженер проєкту Гриник А.Р., кваліфікаційний сертифікат інженера-проєктувальника АР № 010745, виданий 25.03.2015), на підставі:

- завдання на проєктування, затвердженого замовником та погодженого генеральним проєктувальником;

- містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва, затверджених наказом начальника відділу містобудування та архітектури  виконавчих органів Дрогобицької міської ради  від 31.01.2018 № 6;

- технічних умов КП Дрогобичводоканал від 28.09.2018 № 5089;

- технічних умов Південний РЕМ (Дрогобицька частина)           ПАТ “Львівобленерго” від 24.12.2020 № 244-0411/2.

Додатково замовником надані:

- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності  від 11.10.2017 № 100080582;

- інженерно-геологічні вишукування, виконані ФОП Кузан О.О. у 2018 році.

 


Клас наслідків (відповідальності) об’єкта – СС2; сукупний показник – СС2.

 


Проєктні рішення

Генеральний план

Ділянка площею 0,1212 га, на якій передбачено будівництво торгового комплексу, знаходиться на вул. Самбірській, у північно-західній частині м. Дрогобич Львівської області. Рельєф ділянки – похилий. Ділянка з півночі обмежена територією АЗС, зі сходу – вул. Самбірською, із заходу та півдня – житловою забудовою. Заїзд/виїзд на ділянку – з вул. Самбірської.

Проєктом передбачено комплексний благоустрій території з влаштуванням тимчасових автостоянок (у т. ч. з машино-місцями для автомобілів маломобільних груп населення), пішохідних доріжок, озеленення вільної від забудови території шляхом посадки низькорослих декоративних дерев і кущів, влаштування газону. Покриття заїздів, тимчасової автостоянки та пішохідних доріжок – бетонна бруківка (ФЕМ). Відведення дощових вод передбачено на проїзну частину вул. Самбірська.

Генпланом враховано потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: в місцях перетину пішохідних доріжок з під’їздами передбачено перехідні пандуси із зонами пониженого бордюру, на тимчасових автостоянках передбачено місця для машин інвалідів, основні входи в будівлю торгового комплексу продубльовано пандусами.



Архітектурно-планувальні рішення

Запроєктована будівля торгового комплексу – двоповерхова, наближеної в плані до форми трапеції, з розмірами в крайніх осях 30,0х29,10 м.

Торговий комплекс запроєктовано в складі: хол, три торгівельні зали, буфет з доготовочною, підсобним та складським приміщеннями, санвузли (у т. ч. санвузол для маломобільних груп населення), розвантажувальна, адміністративні та побутові приміщення персоналу, приміщення прибирального інвентаря, електрощитова (1-ий поверх); хол, приміщення підготовки товарів для продажу, адміністративні приміщення, приміщення прибирального інвентаря, санвузол  (2-ий поверх) Зв’язок між поверхами передбачено двома сходовими клітками типу СК-2. Подачу товару на 2-ий поверх передбачено вантажним підйомником. Висота 1-го поверху – 4,20 м, висота приміщень 2-го поверху (до низу підшивної стелі) – 3,75 м. Над входами в будівлю запроєктовано дашки для захисту від атмосферних опадів.

Дах будівлі – двосхилий, водовідведення з даху – зовнішнє організоване. Вихід на покрівлю передбачено зовнішньою металевою пожежною драбиною. По периметру даху запроєктовано парапет та огородження. Запроєктовані перегородки – з газоблоків, двері – металопластикові та металеві протипожежні, вікна – металопластикові, вітражі – алюмінієві, покриття даху – сендвіч-панелі товщиною 200 мм, підшивна стеля – типу Грильято. Підлогу та цоколь будівлі передбачено утеплити екструдованим пінополістиролом товщиною 50 мм.

Проєктні рішення виконані з урахуванням вимог ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд, а саме: покриття підлог запроєктовано з твердих матеріалів, що не допускають ковзання; всі дверні заповнення влаштовано без порогів; передбачено санвузол для маломобільних груп населення.

Зовнішнє опорядження передбачено згідно з паспортом опорядження фасадів, внутрішнє опорядження – згідно з функціональним призначенням приміщень.



Конструктивні рішення

Конструктивна система будівлі – залізобетонний безригельний монолітний каркас. Просторова стійкість будівлі забезпечується жорстким защемленням колон у фундаментах та спільною роботою колон каркасу і монолітного залізобетонного перекриття.

Основні конструктивні елементи: фундаменти – монолітний залізобетонний ростверк по буронабивних палях; колони, перекриття, сходові марші та площадки – монолітні залізобетонні; зовнішні стіни – сендвіч-панелі товщиною 150 мм, перемички – збірні залізобетонні, конструктивні елементи даху (балки, прогони) – металеві.



Інженерне забезпечення

Опалення та вентиляція

Опалення будівлі торгового комплексу передбачено мультиспліт-системою із зовнішнім та внутрішніми блоками. Внутрішні блоки передбачено канального середньонапірного типу. Зовнішній блок системи запроєктовано на фасаді будівлі. Холодоносій систем кондиціювання – фреон R410A. Для кожного внутрішнього блоку передбачено провідний пульт управління з вбудованим термостатом. Кожен внутрішній блок обладнано дренажним насосом. Відвід конденсату передбачено дренажними трубопроводами з під’єднанням до стояків водовідведення через сухісильфони.

Трубопроводи мультиспліт-системи запроєктовано з мідних труб. Фреонопроводи в межах приміщень передбачено ізолювати тепловою ізоляцією товщиною 9 мм, фреонопроводи, прокладання яких передбачено назовні – тепловою ізоляцією з захисним шаром товщиною 13-19 мм.

Проєктом передбачено влаштування системи загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції. Система припливно-витяжної вентиляції передбачена вентиляційними агрегатами з перехреснотоковим рекуператором. Влаштування окремих вентиляційних систем передбачено для торгових залів, складських приміщень, офісних приміщень, буфету, доготовочної, санвузлів.

Для підтримки комфортних умов в приміщеннях агрегати систем вентиляції передбачено обладнати засобами автоматики. Підігрів повітря передбачено за допомогою електричних калориферів. Регулювання тепловіддачі передбачено автоматичне в залежності від зовнішньої температури повітря.

Приплив та видалення повітря передбачено через дифузори та вентиляційні решітки, які запроєктовано в повітропроводах.

Забір зовнішнього повітря передбачено через повітрозабірні решітки, запроєктованими на висоті 2,0 м від поверхні землі, видалення повітря передбачено вентиляційними повітропроводами-шахтами, запроєктованими на зовнішніх стінах будівлі. Вентиляційні шахти передбачено вивести на 1,0 м вище покрівлі та накрити вентиляційними зонтами. Видалення повітря з санвузлів передбачено окремими поповерховими системами з механічною вентиляцією за допомогою канальних осьових витяжних вентиляторів. Для зниження рівня звукового тиску під час роботи вентиляційного устаткування, проєктом передбачено встановлення шумоглушників.

Повітропроводи запроєктовано з листової оцинкованої сталі класу В. Транзитні повітропроводи передбачено ізолювати теплоізоляційними матами.



Водопостачання та водовідведення

Джерело водопостачання торгового комплексу згідно з технічними умовами КП “Дрогобичводоканал” від 28.09.2018 № 5089 – міська водопровідна мережа. Місце підключення – існуючий водопровід діаметром 150 мм по вул. Самбірській у м. Дрогобич, тиск в точці підключення – 1,0-1,5 атм, точка підключення – існуючий водопровідний колодязь, в якому передбачено встановлення запірної арматури.

Запроєктований зовнішній водопровід передбачено виконати з поліетиленових труб ПЕ100 SDR17 Ø 110х6,3 мм. Під проїзною частиною прокладання водопроводу передбачено методом проколу у футлярі зі сталевої труби. По трасі водопроводу передбачено встановлення водопровідних колодязів із запірною арматурою та пожежним гідрантом.

У будівлі торгового комплексу запроєктовано об’єднану систему господарсько-питного та протипожежного водопостачання.

Зовнішнє пожежогасіння передбачено від пожежного гідранту, запроєктованого на зовнішньому водопроводі із загальною витратою води не менше ніж 15 л/с. Внутрішнє пожежогасіння передбачено від кран-комплектів, запроєктованих на висоті 1,35 м від рівня підлоги в спеціальних шафах в комплекті з двома вогнегасниками та, в якості первинних засобів пожежогасіння, пожежного кран-комплекту діаметром 25 мм виконаного та укомплектованого згідно ДСТУ 4401. Необхідний тиск при пожежогасінні забезпечується протипожежними насосами, запроєктованими на вводі водопроводу.

Для обліку витрат води на вводі водопроводу передбачено встановлення водомірного вузла з лічильником води з імпульсним виходом та терміналом передачі даних. На обвідній лінії водомірного вузла передбачено встановлення засувки з електроприводом.

Гаряче водопостачання передбачено від місцевих електричних водонагрівачів.

Трубопроводи господарсько-протипожежного водопостачання запроєктовано зі сталевих водогазопровідних труб, гарячого водопостачання – з поліпропіленових труб. Трубопроводи холодного та гарячого водопостачання передбачено ізолювати по всій довжині теплоізоляційними виробами. Підключення трубопроводів холодного та гарячого водопостачання до сантехнічних приладів передбачено з поліпропіленових труб.

Відведення побутових стоків від сантехнічного обладнання передбачено окремими випусками господарсько-побутової та виробничої каналізації у зовнішню каналізаційну мережу з подальшим відведенням до існуючого колодязя каналізаційного колектора по вул. Самбірській. На випусках та по трасі зовнішньої каналізаційної мережі передбачено встановлення оглядових каналізаційних колодязів. Під проїзною частиною прокладання водопроводу передбачено методом проколу в футлярі зі сталевої труби.

Для очистки стоків, що містять жир, під технологічними мийками у доготовочній буфету передбачено встановлення сепаратора жиру. Технологічне обладнання передбачено під’єднати до каналізаційної мережі з розривом струмини не менше 20 мм від верху приймальної воронки.

Зовнішня каналізаційна мережа запроєктована з каналізаційних гофрованих труб діаметром 160 та 200 мм, внутрішня каналізаційна мережа –  з поліетиленових труб діаметром 50 та 110 мм.



Електропостачання та електротехнічні рішення

Джерело електропостачання будівлі торгового комплексу згідно з технічними умовами Південний РЕМ (Дрогобицька частина) ПАТ “Львівобленерго” від 24.12.2020 № 244-0411/2 – ПС-110/35/6 кВ № 21 Дрогобич(Т-1), ПС-35/6 кВ № 69 “Дрогобич(Т-1), ТП-160-22(Т-1); максимальне розрахункове електричне навантаження електроустановок – 48 кВт; точка забезпечення потужності – опора № 7 ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-160-22; точка приєднання – на вхідних затискачах дооблікового автоматичного вимикача 0,4 кВ в шафі комерційного вузла обліку електричної енергії; напруга в точці приєднання – 0,4 кВ; категорія надійності електропостачання – ІII.

Живлення будівлі торгового комплексу передбачено на напрузі 2х220/380В. Для забезпечення ІІ категорії надійності електропостачання передбачено встановлення дизельного генератора.

Облік електричної енергії передбачено електронним лічильником прямого ввімкнення, який запроєктовано в ящику обліку ЯО-1, встановленому на опорі № 7 ПЛ-0,4 кВ Л-1. Від ЯО-1 до розподільного пристрою ЯРП, запроєктованого в електрощитовій будівлі, передбачено прокладання повітряної лінії СІП-5нг з проводу марки АsХSn перетином 4х25 мм2 (по фасаду будівлі провід передбачено прокласти в сталевій трубі). Від ЯРП до розподільного щита  ЩС-1 з автоматичними вимикачами на вводі і розподільних лініях передбачено прокладання кабельних ліній з кабелю марки ВВГнд. Від ЩС-1 розподільними кабельними лініями передбачено заживити поверхові щити (освітлювальні, групові, аварійні), вентиляційні установки, підйомник.

Компенсацію реактивної потужності передбачено трифазною конденсаторною установкою з автоматичним регулюванням.

Для розподілу електричної енергії, управління, захисту електроустановок від перенавантажень і струмів к. з. запроєктовано групові щити з автоматичними вимикачами: для робочого освітлення освітлювальний – груповий щит робочого освітлення ЩО-1, для аварійного – щит аварійного освітлення ЩОА-1; для розеткової мережі сантехнічного і силового обладнання – групові щити ЩР; для силового електрообладнання буфету – щит ЩР-1.

Проєктом передбачено дистанційне вимкнення електричних споживачів приладом пожежної сигналізації. Електричні споживачі, які нагнітають або витягують повітря з приміщень, приєднані за допомогою автоматичного вимикача з незалежним розщеплювачем, який спрацьовує на замикання контактів приладу пожежної сигналізації, таким чином при спрацюванні останнього відбувається вимкнення припливно-витяжної апаратури і кондиціонерів.

Проєктом передбачено робоче і аварійне освітлення. Робоче електроосвітлення передбачено в усіх приміщеннях, в основних проходах і окремих приміщеннях додатково передбачено систему аварійного освітлення. На шляхах евакуації на виходах з приміщень передбачено встановлення покажчиків з написом ВИХІД. Керування робочим освітленням – вимикачами за місцем, аварійним освітленням – централізовано безпосередньо з щита аварійного освітлення. 

Групові освітлювальні мережі запроєктовано кабелем марки ВВГнгд, розподільні і групові мережі аварійного освітлення – вогнестійкими кабелями марки (N)HXH FE 180/30. Групові та розподільні освітлювальні мережі передбачено прокласти в пластмасових трубах за негорючими конструкціями підвісної стелі.

Проєктом передбачено заземлення розподільного пристрою ЯРП з опором не більше 4 Ом. Система захисного заземлення – TN-C. Розділення PEN провідника лінії живлення на захисний РЕ і нейтральний N провідники передбачено у ЯРП. Захист від прямого дотику до струмопровідних частин, що перебувають під напругою, забезпечується основною ізоляцією таких частин. Для додаткових заходів захисту від ураження електричним струмом, у разі прямого дотику, в групових лініях штепсельних розеток передбачено ПЗВ з номінальним диференційним струмом не більше 30 мА. Для захисту людей від ураження електричним струмом, у випадку пошкодження ізоляції електрообладнання, проєктом передбачено автоматичне вимкнення живлення і захисне зрівнювання потенціалів з приєднанням усіх відкритих провідних частин електроустановок до захисного PE провідника. Для заземлення металевих конструкцій, повітропроводів і трубопроводів передбачено використання металевих конструкцій будівельного призначення.

Проєктом передбачено основну систему зрівнювання потенціалів, яка з’єднує між собою РЕ провідники електроустановок, заземлювальні провідники пристрою заземлення, металеві труби інженерних комунікацій, металеві частини будівельних конструкцій, металеві частини систем вентиляції і кондиціонування. Для з’єднання з основною системою зрівнювання потенціалів усі зазначенні частини передбачено приєднати спеціальними провідниками системи зрівнювання потенціалів до головної заземлювальної шини (ГЗШ). Автоматичне вимкнення живлення передбачено автоматичними вимикачами. Для забезпечення умов безпечної експлуатації електроустановок, охорони праці і пожежної безпеки проєктом передбачено: захисне відключення (ПЗВ); систему зрівнювання потенціалів; захист електричних мереж від струмів к. з. і перевантажень; захист від заносу високих потенціалів; захист від статичної електрики; мережі аварійного освітлення; уся електроапаратура, світлотехнічні вироби і кабельна продукція відповідають вимогам умов середовища тих приміщень, в яких вони запроєктовані.



Пожежна безпека

Проєктом передбачено влаштування проїздів з твердим покриттям шириною не менше 3,50 м для забезпечення доступу пожежників у будь-яке приміщення будівлі торгового комплексу. Будівельні конструкції та протипожежні перешкоди будівлі запроєктовано з класом вогнестійкості як для будівель ІI ступеня вогнестійкості: несучі стіни та стіни сходових кліток – REI 120 М0; колони – R120 М0; сходові площадки та марші – R60 М0; міжповерхове перекриття – REI 45 М0; внутрішні ненесучі стіни (перегородки) – EI15 М0.

З кожного поверху будівлі торгового комплексу передбачено влаштування двох розосереджених евакуаційних виходів по сходових клітках типу СК1. Відкривання дверей на шляхах евакуації передбачено в напрямі виходу з будівлі. В технічних приміщеннях передбачено встановлення металевих протипожежних дверей з класом вогнестійкості ЕІ30.

Зовнішнє пожежогасіння передбачено від пожежного гідранту, запроєктованого на зовнішньому водопроводі із загальною витратою води не менше ніж 15 л/с. Внутрішнє пожежогасіння передбачено від кран-комплектів, запроєктованих на висоті 1,35 м від рівня підлоги в спеціальних шафах в комплекті з двома вогнегасниками та, в якості первинних засобів пожежогасіння, пожежного кран-комплекту діаметром 25 мм виконаного та укомплектованого згідно ДСТУ 4401.

Окремими розділами проєкту передбачено обладнання приміщень автоматичною пожежною сигналізацією, системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей. Проєктом передбачено автоматичне відключення вентиляційних систем при спрацюванні пожежної сигналізації, контроль положення вентиля пожежних кранів та відкриття шаф пожежних кранів. Передбачено передавання сигналу про спрацювання систем на пульт централізованого спостереження.

В будівлі торгового комплексу, крім робочого освітлення, передбачено: аварійне та евакуаційне освітлення. Мережі евакуаційного освітлення запроєктовано кабелем (N) HXH FLAME-XFE180/E30. Проєктом передбачено забезпечення електропостачання систем протипожежного захисту по І категорії надійності.

Проєктом передбачено вогнезахист металоконструкцій, виконано розрахунок часу евакуації людей з об’єкта та розроблено розділ Інженерно-технічні заходи цивільного захисту.

 


У складі проєктної документації складено енергетичний сертифікат.

 


Проєкт розроблено з дотриманням вимог до санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної безпеки та енергозбереження.

 


Проєкт Торговий комплекс по вул. Самбірській в м. Дрогобич Львівської області (нове будівництво) розроблено згідно з вихідними даними на проєктування з дотриманням вимог щодо міцності, надійності та довговічності об´єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки, у тому числі вимог з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю, та інженерного забезпечення; санітарного й епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки; енергозбереження.



виконавець звіту

Роман Бандура

Розділи