Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Угринівська територіальна громада, с. Угринів (станом на 01.01.2021), вулиця Галицька | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Фізична особа | Персональні дані |
Об’єкти будівництва
# | Назва об'єкта | Вид будівництва | Тип об'єкта | Ідентифікатор об'єкта | Енергетичний сертифікат | ТЕП |
---|---|---|---|---|---|---|
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
САСС ВОЛОДИМИР МАКСИМОВИЧ (АЕ 005436, АР 019532, АР 000920) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Замовник будівництва: фізична особа Гринчак Ангеліна Миколаївна (3035415084), Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, с. Угринів вул. Хмельницького,1
Генпроектувальник: ФОП Мартинюк Володимир Володимирович, Івано-Франківська обл., Тисменицький р-н, село Посіч, вул. Лесі Українки
Головний архітектор проекту: Мартинюк Володимир Володимирович (сертифікат архітектора АА 003799, виданий 26.05.2017р)
Робочий проект «Нове будівництво мотелю з приміщеннями торгівлі та офісами с. Угринів по вул. Галицька, Івано-Франківського району Івано-Франківської області» розроблений на підставі:
- договір № 103-04-23;
- завдання на проектування від 20.04.2023р;
- витяг з державного земельного кадастру про земельні ділянки з кадастровими номерами:
площа: 0.0601 га. Кадастровий номер: 2625886801:06:041:0501; тип власності: приватна
власність, цільове призначення: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
- викопіювання з генплану забудови м. Івано-Франківськ;
- інженерно-геодезичні вишукування М 1:500 виконані в 2022р. (виконавець – ФОП Когутяк С. І.);
- інженерно-геологічні вишукування виконані в 2022р.(виконавець – ФОП Ковтун В. М.)
- містобудівельні умови та обмеження забудови земельної ділянки №17 20.09.2021 р. реєстраційний номер ЄДССБ M U0 1 : 2 863 -4892-7 356-2369;
- технічних умов на водопостачання ТУ № 26 від 21.03.2023р. виданих Комунальним підприємством Івано-Франківськводоекотехпром.
- технічних умов на господарсько-побутову каналізацію ТУ № 26 від 21.03.2023р. виданих Комунальним підприємством Івано-Франківськводоекотехпром.
- технічний умов на електропостачання – згідно ТУ №2390/2003 від 21.04.2023р. виданих АТ «Прикарпаттяобленерго».
Дана земельна ділянка знаходиться в Угринівській територіальній громаді, в с. Угр инів по вул. Галицька, Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
За цільовим призначенням ділянки належать до:
· Діл. №1. Кадастровий номер: 2625886801:06:041:0501. Тип власності: приватна
власність. Цільове призначення: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, для будівництва та обслуговування обʼєктів торгівлі.
· Загальна площа ділянки – 0.0601 га (згідно витягів з держземкадастру)
Форма земельнолї ділянки обумовлюється розташуванням існуючих вулиць, меж сусідніх ділянок, червоними лініями вул. Галицької та іншими планувальними обмеженнями.
Містобудівна документація на дану ділянку розроблялася в складі генерального плану та проекту детального плану території.
На час обстеження територія відведена під будівництво не використовується. Ділянка вільна від забудови. На ділянці відсутні цінні зелені насадження.
Природні водойми (ріки, озера, потічки) на даній ділянці відсутні.
Рельєф ділянки – похилий. Рівномірний перепад по ділянці не перевищує – 1м на 7м. ділянка має нахил з північного-заходу (вища сторона) на південний-схід (нижча сторона).
Водопостачання та енергозабезпечення передбачається від існуючих мереж, згідно з технічними умовами, виданими відповідними службами у встановленому порядку.
Через територію ділянки не проходять жодні інженерні мережі.
Навколо ділянки, відведеної під будівництво, навколишня забудова, у тому числі житлова, знаходиться на віддалях регламентованих нормативними документами.
В межах забудови земельної ділянки повітряні інженерні мережі відсутні.
Заїзд автотранспорту на проектовану ділянку планується із сторони вулиці Галицької.
Для забезпечення функціонування будинку влаштовано круговий об’їзд та забезпечена можливість доступу пожежних машин до кожного фасаду будинку. Основний заїзд/виїзд передбачений з боку вул. Галицької. Паркомісця для забезпечення функціонування споруди передбачені з боку вул. Галицька.
На пропонованій земельній ділянці і по сусідству з нею згідно представлених вихідних даних і натурних обстежень пам'ятки архітектури, культури, історії і їх охоронні зони відсутні.
Характеристика інженерно-будівельних та екологічних умов
1. Кліматичний район - ІІІ "А" (район - ІІІ - Українські Карпати, підрайон - ІІІ"А" - Карпатський)
2. Максимальна глибина промерзання грунту - 800 мм.
3. Дані для підрахунків:
● вага снігового покрову - 141 кгс/кв.м.
● швидкісний натиск вітру - 50 кгс / кв.м.
4. Сейсмічність - 6 балів
Перед початком будівельних робіт ділянка не потребує особливої інженерної підготовки.
Планувальні обмеження що розповсюджуються на ділянки представлені наявністю сформованої навколишньої забудови та «червоними» лініями вулиці Галицької. Охоронні зони в межах будівельного майданчика відсутні.
Планувальні обмеження щодо використання земельної ділянки, які виникли в період після затвердження містобудівної документації – відсутні.
На ділянці передбачено створення об’єкту «Нове будівництво мотелю з приміщеннями торгівлі та офісами с. Угринів по вул. Галицька, Івано-Франківського району Івано-Франківської області».
Враховуючи містобудівні умови забудови ділянки (інсоляція, протипожежні розриви, поверховість) пропонується розміщення об’єкту «Нове будівництво мотелю з приміщеннями торгівлі та офісами с. Угринів по вул. Галицька, Івано-Франківського району Івано-Франківської області».
Площа ділянки 0,0601 га;
Площа забудови 432.63м² (71,9% забудови);
Габарити в плані (в осях) 56,08м х 6,08м.;
Забудова ділянки обмежується червоними лініями вул. Галицька та межами сусідніх ділянок. Забудова ділянки відповідає всім визначеним в містобудівній документації умовам та обмеженням.
· Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки;
· Завдання на проектування;
· Топографо-геодезичних вишукувань М 1:500, М 1:2000;
Виходячи з діючих будівельних нормативів, розробленого генерального плану м. Івано-Франківська, загальної композиційної схеми існуючої та перспективної забудови даний проект підтверджує можливість будівництва.
Генеральним планом передбачено передбачена можливість заїзду пожежних машин та спец техніки. На території парковки забезпечено розміщення паркомісць для всіх груп населенні, в тому числі і для МГН.
Організація рельєфу виконана методом червоних відміток.
Вертикальне планування в межах території яка благоустроюється виконано з врахуванням існуючого асфальтобетонного покриття вул. Галицької. Рельєф ділянки з ухилом (не більше 1м на 7м).
Передбачається зріз родючого шару ґрунту з території забудови, його складування та подальше використання для рекультивації при благоустрою території об'єкту.
Наявна транспортно-пішохідна система в даному районі дозволяє організацію необхідних під'їздів та пішохідних шляхів до даного об'єкту.
Основний в'їзд-виїзд транспорту на територію передбачається з вул. Галицької.
Ширина в'їздів-виїздів передбачається – 5,5 м. Пішохідна частина передбачається
шириною – 2,25 м.
Об'ємно-планувальне вирішення будівлі виконано на основі :
· Завдання на проектування;
· Містобудівельних умов та обмежень забудови земляної ділянки,
та у відповідності існуючих норм та правил.
Даний обʼєкт складається із триповерхового будинку.
Відмітка підлоги першого поверху на 0,2 м. вище відмітки тротуару.
Висота приміщень 1--2 пов. – 3,0 м., 3 пов. – змінна (поверх мансардний).
Входи (виходи) розраховані виходячи з евакуаційних та експлуатаційних потреб. Основний вхід розрахований на можливості всіх розрахункових категорій мешканців. Передбачений тамбур для теплового та вітрового захисту.
В будівлі передбачено підсобні приміщення, приміщення для персоналу, вбиральня з вмивальником. Для інженерного забезпечення влаштовується електрощитова та вузол вводу. Внутрішнє оздоблення приміщень виконано у відповідності до санітарно – гігієнічних та технологічних вимог.
Споруда триповерхова правильної прямокутної форми в плані із загальними розмірами в осях – 57,08×6,08м.
На 1-му поверсі споруди розміщена електрощитова, водомірний вузол, магазин, вестибюль, кімната адміністратора, допоміжні приміщення для обслуговування будинку (технічні приміщення, коридор, ліфтова шахта, тамбур тощо) та офіс. На 2-му поверсі розміщені ігрова та кімната відпочинку для мешканців мотелю, допоміжні приміщення та мотельні номери. На 3-му поверсі розміщені мотельні номери та допоміжні приміщення. Дана споруда в загальному відноситься до ІІ степені вогнестійкості .За відмітку 0,000 прийнята відмітка чистої підлоги 1-го поверху, що відповідає абсолютній відмітці 262,75.
Покрівля скатна складної конфігурації.
Двері звичайні – згідно ДСТУ Б В.2.6-15:2011, двері протипожежні – згідно ТУ.У.13815583 006-01.
Вікна – металопластикові індивідуального виробництва з подвійним склопакетом.
Внутрішнє оздоблення приміщень – високоякісна штукатурка, емульсійне пофарбування, личкування керамічною плиткою (див. «відомість опорядження приміщень»).
Зовнішнє оздоблення будинку – згідно «Паспорту пофарбування».
Навколо споруди по периметру виконати асфальтобетонну відмостку шириною 1000мм.
Конструктивна схема споруди – комбінована (зовнішні поздовжні та зовнішні та внутрішні поперечні несучі цегляні стіни з частковим включенням в роботу з/бетонного рамного каркасу.
По даних інженерно-геологічних вишукувань , основою під фундаменти споруди служить грунт N2 – суглинок напівтвердий з такими розрахунковими характеристиками q=18,8 кн/м3, f=130, Е=11 МПа.
На час вишукувань до глибини буріння підземні води постійного водоносного горизонту відсутні. В окремі періоди року можлива поява тимчасового водоносного горизонту типу “верховодка” в результаті втрат водонесучих мереж чи інтенсивних атмосферних опадів в товщі глинистих ґрунтів.
Ділянка вишукувань потенційно не підтоплювана водами основного водоносного горизонту при незмінності граничних умов. Глибина сезонного промерзання ґрунтів може досягати 0,7-0,9 м.
Навантаження прийняті для розрахунку конструкцій :
Рівномірно розподілене 150 кг/м2
· Снігове навантаження 1410 Па
· Вітрове навантаження 500 Па
Робочим проектом передбачено влаштування під даною спорудою фундаментів монолітні стрічкові товщиною 300мм з бетону класу С20/25 (В25), арматура класу А400С.
Горизонтальну гідроізоляцію виконати шаром цементного розчину співвідношенням 1:2, товщиною 2-3см. (на портландцементі з ущільнюючими добавками).
В споруді передбачено влаштування монолітних з/бетонних колон з бетону класу С20/25 (В25), робоча арматура класу А500С. (в місцях влаштування монолітних колон-пілонів вище зазначених рам, із стрічкової фундаментної плити передбачені випуски арматури для нахлисту із робочою арматурою колон-пілонів). Захисний шар бетону до робочої арматури ригеля – 40 мм, колони – 40 мм. Стержні приварити до поперечної арматури каркасів. Ригелі рами бетонувати разом з монолітним перекриттям.
Зовнішні та внутрішні несучі стіни (в=380мм) 1-го÷3-го поверхів виконати із повнотілої цегли марки М125 (згідно ДСТУБ.2.7-61:2008) на цементно-піщаному розчині марки М100. Простінки та ділянки стін на кутах будинку, примикання поздовжніх стін до поперечних армувати сіткою Ø 4Вр-1 із вічками 50х50 через кожні 5 рядів кладки по висоті. Простінки під вентканалами виконувати із повнотілої цегли марки М125 на цементно-піщаному розчині М100 з одночасним оштукатуренням («швабруванням») внутрішніх поверхонь стінок вентканалів цементно-піщаним розчином співвідношенням 1:2. Ділянки стін під вентканалами обов’язково армувати кладочкою сіткою (Ø4Вр-1 із вічками 50х50) через три ряди кладки по всій висоті із заведенням даної сітки по 300мм за крайні вентканали. Перегородки (в=120мм) виконувати із повнотілої цегли М75 на цементно-піщаному розчині М50. Утеплення стін виконати по системі «DRAYVIT» (утеплювач - негорючі мінераловатні плити «FASROCK MAX» товщиною 150мм).
Перемички – збірні залізобетонні по серії 1.038.1-1, вип.1 та 1. 225-2, вип.11,12. Монолітні з/бетонні рами та балки 1-го поверху виконати індивідуально згідно робочих креслень. Несучі (посилені) перемички укладати зі сторони обпирання панелей, опорні подушки під прогони монтувати одночасно із зведенням цегляних стін.
Перекриття – монолітний залізобетон (товщина 200 мм) бетон класу С20/25, арматура класу А500С. Стикування нижньої і верхньої арматури виконувати в напуск з перепуском 50d. Стики в сусідніх стержнях зліва та справа зміщені між собою не менше ніж на 1500 мм. Не допускається влаштовувати стикування в розтягнутих зонах плити (в середині прольоту – для нижньої сітки, над колонами – для верхньої). Захисний шар бетону робочої арматури плити для нижнього армування – 20 мм, для верхнього армування – 20 мм. Проектне положення арматури забезпечується установочними каркасами. Крок встановлення каркасів 1000 мм в шаховому порядку. Армування монолітної плити перекриття прийнято основними сітками і додатковими стержнями. Додаткові стержні вкладати між стержнями основного армування згідно деталі влаштування додаткових стержнів. По контуру примикання плити встановити петлі з кроком 200 мм. Сантехнічні отвори в плиті перекриття обрамлювати згідно деталей обрамлення. Монтажне з’єднання виконувати за допомогою ручного електродугового зварювання електродами типу Е-42А. Підготовлена до бетонування опалубка і змонтовані арматурні елементи конструкцій підлягають прийманню із складанням актів при участі представника авторського/технічного нагляду.
Робочим проектом передбачені заходи з виконання бетонних робіт в зимовий період
Згідно нормативних документів робочим проектом передбачено влаштування двох внутрішніх сходових кліток та двох ліфтових шахт (з врахуванням потреб МГН).Стіни сходових кліток цегляні, сходові марші – монолітний залізобетон.
Кроквяна система виготовляється із обрізних матеріалів хвойних порід категорії вологістю до ІІ 22% згідно ДСТУ 4922:2008. Настінні, бруси лежені, стояки допускається виготовляти з твердих листяних порід. Лісоматеріал для кроквяної системи повинен бути прямолінійним, без косих шарів, з мінімальним числом і розмірами сучків, без тріщин по площинах сколювання. Всі дерев'яні елементи кроквяної системи і лат повинні бути оброблені з усіх боків поверхнево-просочувальною сумішю для поверхневої вогнезахисної обробки дерев'яних елементів горищних покриттів, що відповідає вимогам п. 4.21ДБН. В.1.1 -7-2016 "Пожежна безпека об'єктів". Вогнезахист повинен бути прийнятим по акту. Всі елементи кроквяної системи, що торкаються до цегляних або бетонних конструкцій, повинні бути ізольовані прокладкою із двох шарів толю. В процесі складання кроквяної системи необхідно їх міцно закріпити постійними або тимчасовими зв'язками, що забезпечують стійкість та просторову жорсткість. Кріплення крокв передбачено за допомогою кріпильних пластин на болтах. Під покрівлю із штучних матеріалів на жолобках неодхідно підкладати смугу із оцинкованої покрівельної сталі шириною 450мм. Для захисту стін від замокання при стіканні атмосферних вод необхідно влаштовувати капельники або захисні фартухи з оцинкованої покрівельної сталі.
Технічні вказівки по впровадженню антисейсмічних заходів під час будівництва споруд в районах сейсмічністю 6 балів розроблені згідно ДБН В.1.1.-12:2014 .Будівництво у сейсмічних районах України.. Згідно карти загального сейсмічного районування – м. Івано-Франківськ (с. Угринів) знаходиться в 6-ти бальній зоні сейсмічності (додаток А, карти ЗСР - 2004).
Споруда запроектована з врахуванням нормативних даних ДБН В.1.1.-12:2014 (згідно розділу 7.12 та відповідно розділу 7.1 даного ДБН).
Цегляна кладка повинна мати значення характеристичної міцності на вигин по неперев’язаних швах (нормальне зчеплення) Rnt=120 кПа. Зовнішні та внутрішні несучі стіни (в=380мм) виконати із повнотілої цегли марки М150 (згідно ДСТУБ.2.7-61:2008) на цементно-піщаному розчині марки М75.
У покрівлі із дрібно штучних елементів необхідно передбачити кріплення кожноо елемента до несучих конструкцій.
Для кладки поверхових самонесучих стін дозволяється застосовувати цеглу порожнисту, або повнотілу, марки не нижче М75, з отворами розміром до 16мм, пустотністю до 20%, з не наскрізними пустотами до 60мм. Внутрішні цегляні перегородки, які стикаються торцями до зовнішніх несучих стін та плит перекриття (або до колон-пілонів з/б каркасу) виконати з влаштуванням антисейсмічних швів в місцях їх стикування з несучими конструкціями та з відповідним кріпленням.
Перемички повинні замуровуватись в кладку на глибину не менше 350мм (при ширині отвору до 1,5м допускається замуровування перемичок на 250мм).
Забезпечити періодичне обстеження прийнятого в експлуатацію об’єкта будівництва.
Перше обстеження технічного стану будівель та споруд рекомендується здійснити не пізніше ніж через два роки після їх введення в експлуатацію.
В подальшому обстеження технічного стану будівель та споруд здійснюється не рідше одного разу на 10 років і не рідше одного разу на 5 років для будівель та споруд або їх окремих елементів, що працюють в несприятливих умовах (агресивні середовища, вібрації, підвищена вологість та інше).
Таким чином, коли підійшов строк планового обстеження власник або управитель об’єкта будівництва приймає рішення про необхідність проведення обстеження об’єкта та укладає договір з відповідальним виконавцем окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, або підприємств, установ чи організацій, у складі яких є відповідальні виконавці таких робіт.
Конструкції категорії відповідальності А:
· Фундаменти
· Залізобетонні колони та балки
· Несучі стіни
· Збірні сходові площадки та марші
Конструкції категорії відповідальності Б:
· Збірні плити перекриття, балконні плити
· Збірні перемички
· Монолітні пояси
· Дерев’яні елементи покрівлі даху
Конструкції категорії відповідальності В:
· Перегородки
· Огороджуючі конструкції
Мінімальна глибина тамбура при користуванні маломобільними групами населення становить (згідно п.6.1.3 ДБН В.2.2-9-2009 Громадські будинки та споруди) не менше ніж 1,8 м, а його ширина - не менше ніж 2,2 м.
При вході до будинку, підході до ліфта відсутні сходинки і пороги. Ширина коридорів не менше 1,4 м, дверей - не менше 1 м. При вході до будинку тамбури глибиною не менше 1,5 м.
Передбачаються ліфти, кабіни яких мають розміри не менше: ширину - 1,1 м; глибину - 1,4 м; ширину дверного прорізу - 1,0 м. Ліфти мають автономне керування з кабін і з рівня поверху, що має безпосередній вихід в хол будинку.
Ліфти обладнані поручнями, розташованими на висоті 1,1 м (110см) від рівня підлоги. Перед виходом передбачається площадка для маневрування кріслом коляскою діаметром не менше ніж
1,5 м.
По повздовжніх краях маршів, пандусів, уздовж кромки перепаду висот горизонтальної поверхні більше 0,45 м передбачені бортики заввишки не менше 0,05 м для запобігання зісковзуванню ноги, тростини, милиці чи коляски.
Системи інформативних засобів єдині в межах будинків району.
Всі офісні приміщення обладнані універсальним санвузлом для МГН.
Входи в будинок обладнуються тамбурами та пристроями автоматичного примусового закривання дверей;
Основною вимогою робочого проекту, яка визначає надійність та безпеку будівельного об’єкта, є його відповідність призначенню й здатність зберігати необхідні експлуатаційні якості протягом встановленого терміну експлуатації.
До них належать:
- гарантія безпеки для здоров’я і життя людей, майна та довкілля;
- збереження цілісності об’єкта та його основних частин;
- забезпечення можливості розвитку об’єкта ( наприклад, добудови без підсилення наявних
конструкцій)
- створення необхідного рівня зручностей і комфорту для користувачів та експлуатаційного
персоналу;
- обмеження ступеня ризику шляхом виконання вимог до вогнестійкості, безвідмовності роботи
Робочим проектом передбачені будівельні конструкції й основи які відповідають наступним вимогам:
- сприймають без руйнувань і недоступних деформацій впливи, що виникають під час їх зведення
- мають достатню роботоздатність в умовах нормальної експлуатації протягом всього
встановленого терміну експлуатації;
- мають достатню живучість по відношенню до локальних руйнувань і передбачених нормами
Надійність, у тому числі довговічність і живучість, забезпечуються одночасним виконанням вимог, які висуваються до вибору матеріалів, конструктивних і об’ємно-планувальних рішень, до методів розрахунку, контролю якості робіт при виготовленні конструкцій та їх зведенні, а також дотримання правил технічної експлуатації, нагляду і догляду за конструкціями.
Всі передбачені в робочому проекті будівельні матеріали повинні мати сертифікати відповідності та відповідати вимогам діючих нормативних документів України на період будівництва та нормальній експлуатації споруди.
Розділи
