Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Рівненська обл., Рівненський район, Рівненська територіальна громада, м. Рівне (станом на 01.01.2021) , земельна ділянка з кадастровим номером 5610100000:01:055:0643 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Фізична особа | Персональні дані |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442) |
Відповідальний експерт |
З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки |
БОНДАРЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 005959, АЕ 003968, АЕ 007194) |
Відповідальний експерт |
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології |
КОЛІСНІЧЕНКО ТАМАРА МИХАЙЛІВНА (АЕ 006277, АЕ 000431, АЕ 007225) |
Відповідальний експерт |
З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення З питань інженерного забезпечення |
КОМПІЙ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 004881, АЕ 005787, АЕ 004588, АЕ 006584, АЕ 005212, АЕ 004442) |
Відповідальний експерт |
З питань енергозбереження
|
Паламарюк Віталій Іларійович (СІ- 00104, АЕ 005777, АР 021776, АЕ 004852) |
Архітектор |
Архітектурне об'ємне проектування
|
Кузьменко Наталія Олександрівна (АА 004915) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Клас наслідків об'єктів будівництва – СС2 (середні наслідки)
Замовник будівництва – ЮШЧИШИН ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ, РНОКПП 2514009639
Юридична адреса:
Генеральний проектувальник – ПП «Графіт Проджект», ЄДРПОУ 42907675
Юридична адреса: 33013, Рівненська обл., місто Рівне, вул. КРЕЙДЯНА, 19 Б, офіс 1
Головний інженер проекту: Осадчий Ігор Миколайович, кваліфікаційний сертифікат серія АР № 007266, виданий 12.04.2013
Вихідні дані:
- Завдання на проектування, затверджене Замовником;
- Технічні умови
Опис архітектурно-будівельних та конструктивних рішень
Земельна ділянка к/н 5610100000:01:055:0643, площею 0,2313га, на якій передбачено будівництво житлового багатоквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями, розташована у південній частині міста м. Рівне. Рельєф ділянки рівний. Ділянка вільна від будівель та споруд, цінні зелені насадження відсутні.
Генеральний план
Проєктована забудова вирішена окреморозташованою односекційною шестиповерховою будівлею з житловими поверхами та вбудованими торгово-офісними приміщеннями, Г-подібної форми в плані з виступаючими частинами фасадів.
Під’їзд до ділянки передбачено з вулиць Вознесенська та Чорновола. З проєктованого проїзду до житлового будинку передбачено два в’їзди та виїзди.
Запроєктована пішохідно-транспортна схема забезпечує вільний підхід пішоходів до входів у торгово-офісні приміщення та житлову частину будівлі, під’їзд автотранспорту, а також безперешкодний доступ пожежних автомашин до всіх частин будівлі.
Проєктними рішеннями передбачено влаштування автостоянок (у т.ч. з місцями для автомобілів МГН), майданчик відпочинку дорослого населення, майданчик для занять фізкультурою, дитячі ігрові майданчики, господарські майданчики.
Покриття проїздів виконано з асфальтобетону; стоянок автомашин – з екобруківки; пішохідних доріжок, відмостки, майданчиків для відпочинку та господарських майданчиків – з декоративної плитки (ФЕМ); дитячих майданчиків – з піщано-гравійної суміші; спортивних майданчиків – зі спеціального штучного покриття для спортмайданчиків. На вільній від забудови та покриття території передбачено посадку декоративних дерев, кущів та влаштування газонів.
Архітектурно-будівельні рішення
Згідно зі завданням на проєктування будівництво житлового багатоквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями передбачено в одну чергу.
Проєктним рішенням забудова вирішена окреморозташованою шестиповерховою будівлею з житловими поверхами та вбудованими торгово-офісними приміщеннями, Г-подібної форми в плані з виступаючими частинами фасадів/
На першому поверсі запроектовано: сходова клітка, вбудовані торгово-офісні приміщення, приміщення для охорони (пожежні пости).
В технічному підземному поверсі запроектовано приміщення для цивільного захисту населення та технічні приміщення.
Торгово-офісні приміщеннями запроєктовано з окремими входами, відокремленими від житлової частини. Висота поверху вбудованих приміщень становить 3,60 м.
На другому – шостому поверхах запроєктовано: сходова клітка, ліфт та квартири з наступним складом приміщень: житлові кімнати, кухні, передпокої, санвузли, літні приміщення. Висота поверху житлових квартир - 2,8 м.
Технічний поверх призначений під технічні приміщення.
Зв’язок між поверхами передбачено сходовою кліткою та ліфтом з першого до технічного поверху включно з виходами на покрівлю по сходових маршах з верхніх площадок.
Для забезпечення потреб маломобільних груп населення проєктом передбачено: виділені місця для зберігання авто, ліфти для підйому на всі житлові поверхи, ганки входів в будинок виконані з відмітки прилеглої території, усі житлові кімнати, кухні, вхідні холи, загальнобудинкові сходи мають природне освітлення.
Проєктом передбачається влаштування приміщень або зон подвійного призначення для цивільного захисту населення, тобто - в мирний час це господарські приміщення, у військовий час - це укриття.
Покрівля - плоска з шару ПВХ-мембрани, зі зовнішнім водостоком.
Конструктивні рішення
Технічний звіт про інженерно-геологічні вишукування виконаний ФОП Гаврилюк О.П. у грудні 2021р. Сейсмічність району будівництва – 5 балів. Категорія складності інженерно-геологічних умов – ІІ.
Конструктивна схема будівлі змішана складається із внутрішніх та зовнішніх несучих подовжніх стін на монолітних залізобетонних рамах.
Фундаменти під стіни – пальові, буроін’єкційні з бетону класу С20/25.
Стіни цокольного поверху – з блоків бетонних для стін підвалів ФБС із перев’язкою не менше 300мм на цементно-піщаному розчині М 100 та з цегли глиняної звичайної червоної повнотілої пластичного пресування марки не нижче М100 на цементно-піщаному розчині М 100 та бетону класу С12/15.
Зовнішні та внутрішні стіни – з цегли марки М150 (М100) на цементно-піщаному розчині М100 (М75) армовані сіткою Вр-І Ø4 мм та утеплені пінополістирольними ПСБ-25, через кожні 3 поверхи мінераловатними плитами.
Колони та пілони – із бетону класу С25/30.
Перегородки – з цегли глиняної керамічної М75 на цементно-піщаному розчині М75.
Перемички – збірні залізобетонні.
Перекриття – збірні залізобетонні круглопустотні плити перекриття, монолітні залізобетонні плити та монолітні ділянки з бетону класу С20/25.
Сходові марші і площадки – збірні залізобетонні з маршів і площадок.
Покрівля – плоска, з шару ПВХ-мембрани Soprema Flagon SR 1.5 мм, з ухилоутворюючою напівсухою цементно-піщаною армованою стяжкою, по залізобетонному перекриттю, з утепленням пінополістирольними плитами ПСБ-С-35.
Інженерне забезпечення житлового багатоквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями передбачено від існуючих загальноміських мереж згідно з технічними умовами відповідних служб. Будівлю передбачено забезпечити електропостачанням, водопостачанням, водовідведенням, системами опалення і вентиляція.
Охорона праці
Проєктні рішення розроблено на основі чинних будівельних норм і нормативних документів, які забезпечують безпеку експлуатації, збереження здоров’я і працездатність персоналу.
Проєктом передбачено, що усі роботи повинні виконуватись кваліфікованим персоналом, що має ліцензію або дозволи на виконання відповідних видів робіт.
Екологія та санітарно-епідеміологічне благополуччя населення
До складу проекту будівництва входять:
- багатоквартирний 6-поверховий житловий будинок з цокольним та технічним поверхами, і з вбудованими торгово-офісними приміщеннями;
- організація рельєфу, влаштування під’їздів, проїздів для спецтехніки, тротуарів, функціональних майданчиків в об’ємі, достатньому для функціонування даного житлового будинку;
- благоустрій та озеленення прибудинкової території;
- зовнішні інженерні мережі в об’ємі, достатньому для функціонування даного житлового будинку.
Інженерне забезпечення будівлі багатоквартирного житлового будинку забезпечується від існуючих міських зовнішніх інженерних мереж згідно до відповідних технічних умов комунальних підприємств міста Рівне.
Якість води, що подається на господарсько-питні потреби житлового будинку має відповідати вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Відвід дощових і талих вод із прибудинкової території, автостоянки, через дощоприймачі закритою системою направляються на сепаратор нафтопродуктів з подальшим скидом в зовнішні каналізаційні мережі відповідно до технічних умов.
Дощові та талі води з покрівлі через водостічні воронки відводяться по внутрішнім водостокам у зовнішні мережі на локальні очисні споруди дощової каналізації.
Джерелом теплопостачання і гарячої води кожної квартири служать газові конденсаційні двоконтурні котли Nova CTFS 18 – тепловою потужністю 18,0 кВт.
Опалення торгово-офісних приміщень і ПРУ – електричні котли.
Основним видом впливу на довкілля є викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від рухомого транспорту та димоходів газових котлів із квартир, розташованих на даху будівлі. Вид палива - природний газ. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря в межах ГДК.
Будівельні та опоряджувальні матеріали, у тому числі матеріали, які використовуються для систем гарячого і холодного водопостачання, теплопостачання, вентиляції, що застосовуються у житловому будинку, виключно у відповідності сертифікатів якості, санітарно-гігієнічних висновків МОЗ та дозволів на застосування в Україні.
Всі будівельні матеріали та конструкції, що використовуються при будівництві, перевіряються на величини ефективної питомої активності природних радіонуклідів в них, яка не повинна перевищувати 370 БК/кг.
Будівельні огороджуючи конструкції будинку прийняті з матеріалів, які гризуни не зможуть прогризти і проникнути в приміщення. Припливні вентиляційні решітки розташовуються на недоступній для гризунів висоті.
Враховані потреби населення з обмеженими фізичними можливостями, передбачено влаштування пандусів і пониження бордюрів, місце для паркування автомобілів осіб з інвалідністю.
Озеленення прилеглої території планується вирішити влаштуванням газонів з використанням суміші газонних трав, посадкою чагарників та листяних дерев.
Для збору сміття передбачається встановлення сміттєвих контейнерів для роздільного збору відходів.
Під час виконання будівельних робіт буде здійснюватись вплив на навколишнє середовище, який має тимчасовий характер та не спричинить суттєвих змін умов життєдіяльності місцевого населення.
При дотриманні проектних рішень та вихідних даних, проєктом будівництва забезпечується дотримання вимог з питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення щодо нормативної тривалості інсоляції, природної освітленості, захисту від шуму, забезпечення життя і здоров’я людей та охорони навколишнього природного середовища.
Пожежна та техногенна безпека
Експертизою проекту встановлено, що зазначена документація розроблена відповідно до завдання та вихідних даних на проектування.
Ступінь вогнестійкості будинку – ІІ. Евакуаційні виходи відповідають будівельним нормам. Проектом виконаний розрахунок часу евакуації людей та відповідності шляхів евакуації в безпечні зони у разі пожежі.
Двері евакуаційних виходів і інші двері на шляхах евакуації відкриваються у напрямку виходу з будівлі. Двері вогнестійкість яких нормується, передбачені протипожежними. В будівлі передбачено сходову клітку СК1. Вікна у зовнішніх стінах сходових кліток СК 1, обладнуються пристроями для їх відчинення з рівня сходових площадок. Другий вихід з кожної квартири третього поверху і вище передбачено через лоджію на площадку, що влаштовується вздовж зовнішньої стіни з глухим простінком.
Для обмеження поширення пожежі застосовуються конструктивні та об’ємно-планувальні рішення спрямовані на створення перешкод поширенню небезпечних факторів пожежі.
Для забезпечення пожежної безпеки передбачається:
- застосування негорючих і вогнетривких будівельних матеріалів для оздоблення приміщень, через які проходять шляхи евакуації;
- влаштування систем протипожежного захисту;
- системи пожежної сигналізації;
- системи оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей;
- системи блискавкозахисту будівлі (LPS) ІІІ класу.
Утеплення зовнішніх стін запроектовано пінополістирольними плитами групи горючості Г1; через кожні 3 поверхи суцільними поясами з мінераловатних плит шириною 360 мм групи горючості НГ; обрамлення віконних та дверних прорізів - мінераловатними плитами шириною 360 мм групи горючості НГ.
Згідно розділу «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту» м. Рівне віднесено до відповідної групи з цивільного захисту. Об’єкт проектування перебуває у зоні можливих сильних руйнувань та зоні можливого небезпечного, сильного радіоактивного забруднення.
Відповідно до положень ст. 32 Кодексу цивільного захисту України для укриття мешканців будинку, працівників та відвідувачів вбудованих торгово-офісних приміщень проектом передбачено влаштування у цокольному поверсі, в осях 8-15/А-Т, споруди подвійного призначення (СПП) з захисними властивостями протирадіаційного укриття групи П1 загальною місткістю 200 осіб.
Використання приміщень СПП у мирний час передбачається для господарських, культурних і побутових потреб у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Приведення СПП у готовність до прийому населення передбачено у термін, що не перевищує 24 годин відповідно до наказом МВС від 09.07.2-18 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту».
У складі СПП передбачено загальне приміщення для перебування осіб, які підлягають укриттю, приміщення чоловічого та жіночого санітарних вузлів, приміщення вентиляційної камери, приміщення для зберігання забрудненого верхнього одягу. До СПП передбачено два входи з поворотами пiд кутом 90 град., які одночасно є евакуаційними виходами.
Дверні отвори входу до СПП ззовні передбачено обладнати захисно-герметичними дверима, що забезпечують стійкість до дії повітряної ударної хвилі з розрахунковим надмірним тиском ∆Рф = 100 кПа.
Cистеми вентиляції, опалення, водопостачання і каналізації СПП передбачені з урахуванням забезпечення необхідних умов перебування у них осіб, які укриваються, протягом 48 год.
Доведення населенню загальних сигналів оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій передбачено за рахунок телекомунікаційних систем (телебачення, радіо, інтернет, телефонія). На покрівлі будинку передбачено встановлення електросирени С-40 з підключенням до відповідної місцевої (територіальної) автоматизованої системи централізованого оповіщення міста.
Світломаскування об'єкту передбачено електричним, світлотехнічним, технологічним і механічним способами.
Робочим проектом передбачене влаштування системи пожежної сигналізації на основі приладів приймально-контрольних пожежних (ППКП) «Тірас PRIME 8» (виробництва ТОВ «Тірас-12»). Кожне торгово-офісне приміщення (з допоміжними приміщеннями) має незалежну систему пожежної сигналізації, яка контролюється окремим приладом. Систему оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей передбачено 2-го типу (СО2). Вивід сигналу про тривожні сповіщення до пультової організації передбачено з використанням комунікатора МЦА-GSM.
В складі транспортно-пішохідної схеми організації дорожнього руху розроблено схему проїзду пожежних автомобілів з забезпеченням доступу пожежних у будь-яке приміщення. Зовнішнє пожежогасіння передбачено від запроектованих пожежних гідрантів.
Зміст технічних рішень проекту не суперечить вимогам нормативних документів з пожежної та техногенної безпеки.
Енергоефективність
На підставі вивчення поданих матеріалів, проєкт «Нове будівництво житлового багатоквартирного будинку на земельній ділянці з кадастровим номером 5610100000:01:055:0643 в м. Рівному, Рівненської територіальної громади, Рівненського району, Рівненської області» відповідає вимогам нормативних актів з питань енергозбереження.
Проєкт «Нове будівництво житлового багатоквартирного будинку на земельній ділянці з кадастровим номером 5610100000:01:055:0643 в м. Рівному, Рівненської територіальної громади, Рівненського району, Рівненської області» виконано згідно з вимогами вихідних даних на проектування та розроблений з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, в тому числі щодо санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, пожежної та техногенної безпеки, екології, енергозбереження.
Головний експерт проекту: А. В. Компій
(серія АЕ № 005787 від 23.12.2019)
Відповідальні експерти:
(серія АЕ № 006277 від 19.10.2021)
А. В. Компій
(серія АЕ № 006584 від 08.12.2021)
В. М. Бондаренко
(серія АЕ № 005959 від 17.11.2020)
В. І. Паламарюк
(серія АЕ № 005777 від 23.12.2019)
Архітектор: Н. О. Кузьменко
(серія АА № 004915 від 09.12.2021)