1 редакція від 30.10.2023 2 редакція від 22.11.2023

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:5114-2064-6647-5324
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (автоматизована дія Системи)
Статус документу
Архівний
Документ
№20/23 від 31.10.2023
Орган, що видав
ТОВ "Укрекспертбудпроект" (41839133) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
"Будівництво торговельного центру за адресою: Київська обл., Бучанський район, Вишнева територіальна громада, м. Вишневе, вулиця Європейська, б. 30" (коригування)
Код проектної документації
PD01:1305-2654-7109-6197 №КОР-ВШНВ від 2023-06-26 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПАРТНЕР БУД ІНВЕСТ")
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань охорони праці, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань екології, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
КОЛОМІЙЧЕНКО ДМИТРО ОЛЕГОВИЧ (АЕ 005898, АТ 007621 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Київська обл., Бучанський район, Вишнева територіальна громада, м. Вишневе (станом на 01.01.2021), вулиця Європейська, 30 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИШНЕВИЙ РИНОК" (30160893)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Бутов Євген Сергійович
Відповідальний експерт З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
КАРТАВЦЕВ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 006568, АЕ 000258, АР 000110, АР 017821, АР 000484)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
РУСЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 005277)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Стретович Дмитро Миколайович (АЕ 004727, АЕ 005229, АЕ 005426)
Відповідальний експерт З питань інженерного забезпечення
Низова Ірина Василівна (АР 003158, АЕ 006270)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
КОЛОМІЙЧЕНКО ДМИТРО ОЛЕГОВИЧ (АЕ 005898, АТ 007621)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:1305-2654-7109-6197
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПАРТНЕР БУД ІНВЕСТ" (40451875)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1230.1 Торгові центри, універмаги, магазини
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
26.06.2023
Номер проектної документації
КОР-ВШНВ
Статус документа
Архівний

Додаток до експертного звіту

Проект «Будівництво торговельного центру за адресою: Київська обл., Бучанський район, Вишнева територіальна громада, м. Вишневе, вулиця Європейська, б. 30» (коригування) розроблений ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПАРТНЕР БУД ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ: 40451875, юридична адреса: 08301, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, буд. 14Ж, офіс 310).

 

Класи наслідків (відповідальності) об’єктів – СС3.

Сукупний показник – СС3.

 

Головний архітектор проекту – Пігович В.О. (кваліфікаційний сертифікат: серія АА № 004851, дата видачі 22.09.2021 р.).

 Замовник – ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИШНЕВИЙ РИНОК» (код ЄДРПОУ: 30160893, юридична адреса: Україна, 08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Європейська, буд. 30).

 Підстави для проектування:

- містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 06.08.2021 р.  № 110/4, надані Виконавчим комітетом Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області (реєстраційний номер ЄДЕССБ: MU01:4482-1299-9543-3100);

- договір оренди земельної ділянки від 19.02.2015 р., зареєстрований в реєстрі за № 780;

- технічні умови, надані відповідними службами;

- завдання на проектування (коригування), затверджене замовником.

 Проект «Будівництво торговельного центру за адресою: Київська обл., Бучанський район, Вишнева територіальна громада, м. Вишневе, вулиця Європейська, б. 30» був розроблений у 2022 році. За результатами розгляду проектної документації експертною організацією ТОВ «УКРЕКСПЕРТБУДПРОЕКТ» був рекомендований до затвердження (експертний звіт від 26.04.2023 р. № 22/22). Проектом передбачалось будівництво одноповерхового торговельного центру з універсальним магазином продовольчих та непродовольчих товарів.

На території земельної ділянки розпочато будівництво об’єкту на підставі дозволу на виконання будівельних робіт від 05.05.2023 р.  № ІУ013230504520.

 Даним коригуванням проектної документації відповідно до затвердженого завдання на проектування (коригування) передбачено внесення змін в частині архітектурно-планувальних та інженерних рішень торговельних приміщень без зміни поверховості торговельного центру.

Ділянка проектування розташована за адресою: вулиця Європейська, 30 у м. Вишневе Бучанського району Київської області.

Земельна ділянка межує: з півночі - вул. Європейська; - з півдня та заходу - землі комунальної власності (багатоквартирні будинки),  із сходу - вул. Вітнянська. На ділянці розташовані  будівлі, що підлягають демонтажу.

Рельєф території - помірний, перепад позначок в межах 169,40 – 170,23 м. Ділянка не потрапляє в межі зон підтоплення та затоплення ґрунтовими водами. Зсувонебезпечні явища на ділянці не зафіксовані.

Схемою генерального плану на земельній ділянці передбачено будівництво одноповерхового торговельного центру з універсальним магазином продовольчих та непродовольчих товарів, а також влаштування гостьових автостоянок, в тому числі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  (МГН), стоянки для велосипедів, майданчика для сміттєзбиральних контейнерів.

 В’їзд та виїзд з ділянки проектування передбачено з вулиць Європейської та Вітнянської. Поруч з ділянкою розташовані житлові, офісні, адміністративні будівлі громадського призначення.

Під'їзні шляхи забезпечують безперешкодний проїзд автотранспорту, в тому числі можливість для проїзду пожежних машин. Навколо всього торговельного центру запроектовано протипожежний проїзд змінною шириною, не менше 3,5 м, що забезпечує доступ в кожне приміщення пожежних команд у випадку пожежі.

Забезпечення необхідної кількості машино-місць виконується за рахунок відкритих гостьових автостоянок на території проектування, загальною кількістю 44 машино-місця.

План дорожнього покриття під’їздів та майданчиків для транспорту передбачено з асфальтобетону з розрахунком на вантажопідйомність транспорту (легковий або вантажний) з встановленням бетонного бордюрного каменю. Запроектовано влаштування підходів до будівлі та тротуарів з бруківки.

У проекті прийняті рішення, які забезпечують вимоги доступності, зручності, інформативності і безпеки осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Для можливості безперешкодного руху маломобільних груп населення в місцях примикання пішохідних доріжок та тротуарів влаштовуються занижені бордюри до 5 см. Запроектовані пандуси завширшки 1,8 м з уклоном маршу пандуса 8 % (1:12).

 Проектом благоустрою передбачено влаштування лав, урн для сміття та альтанок. На ділянці проектування передбачено розміщення відкритих стоянок для тимчасового зберігання автомобілів та вело-транспорту.

Планування території ділянки запроектовано виходячи з умов забезпечення поверхневого водовідведення від будівель та споруд, що проектуються, ухилів, для руху транспорту та пішоходів у відповідності з діючими нормами та правилами.

Проект організації рельєфу виконано по існуючому рельєфу. Відведення дощової і талої води здійснюється відкритим способом по лотках проїздів із скиданням води до дощоприймальних решіток з подальшим відводом в існуючу зливову каналізацію.

 

Будівля торговельного центру - одноповерхова каркасного типу. Плануванням передбачений універсальний магазин та відповідні допоміжні, службові та побутові приміщення. Забезпечений оптимальний функціональний зв`язок між основними та допоміжними приміщеннями, передбачені евакуаційні виходи для відвідувачів та персоналу відповідають нормативним вимогам.

До функціональної групи приміщень універсального магазину входить: завантажувальна, торговельний зал, складські приміщення (окремі для зберігання продовольчих та непродовольчих товарів, холодильні камери, морозильна камера), підсобні приміщення (тарна, приміщення зберігання інвентарю та пакувальних матеріалів), службові приміщення, побутові приміщення для персоналу (кімната персоналу, гардеробні, душові), технічні.

Передбачено окремі вхідні групи для покупців та персоналу.

Продаж товарів передбачається методом самообслуговування з централізованою системою оплати через касові термінали.

Внутрішнє опорядження приміщень виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення відповідно до санітарних, технологічних та естетичних вимог і норм.

В зовнішньому оздобленні застосовуються сендвіч-панелі з мінераловатним наповнювачем із полімерним покриттям.

В проекті використовуються матеріали, вироби та конструкції, місцевого та  іноземного виробництва, які регламентовані національними стандартами, державними будівельними нормами та правилами. Всі матеріали сертифіковані для застосування на території України.

 Покрівля - плоска  суміщена з внутрішнім водостоком.

Для розрахунків основних несучих елементів прийняті наступні вихідні дані:

- характеристичне значення снігового навантаження S0 - 1550 Па;

- характеристичне значення вітрового тиску W0 = 370 Па.

Згідно карти загального сейсмічного районування  територія будівництва знаходиться в межах зон з інтенсивністю впливів 5 балів (Карта ЗСР 2004-С).

Термін експлуатації будівлі - 60 років.

Конструктивна схема будівлі – каркасна.    

Каркас будівлі торговельного центру складається з поперечних рам, шарнірно пов'язаних поверху кроквяними конструкціями. Поперечна жорсткість будівлі забезпечується металевими колонами, жорстко затисненими у фундаменті і диском покриття.

Фундаменти – залізобетонні, окремо розташовані, стовпчастого типу з уступами.  Колони несучого каркасу – монолітні залізобетонні. Зовнішні стіни – сендвіч-панелі з мінераловатним наповнювачем. Внутрішні стіни та перегородки передбачені типу W111 з одношаровою обшивкою ГКПО(DF) Knauf на подвійному металевому каркасі. 

В якості конструкцій покриття використані ферми із квадратних гнутих замкнутих зварних профілів та балки з гарячекатаних двотаврів.

Для монолітних конструкцій використовується бетон по ДСТУ Б В.2.7-176:2008, армування конструкцій здійснюється арматурою по ДСТУ 3760:2019.

По периметру будівлі передбачено водонепроникне вимощення.

 Водопостачання об’єкту передбачається від міської водопровідної мережі. Живлення об’єкту здійснюється по двох вводах діаметром 100 мм. В приміщенні вводу господарсько-питного водопроводу розміщується вузол обліку води з механічним фільтром, комбінованим засобом обліку води. Тиск в міській водопровідній мережі забезпечує систему господарсько-питного водопроводу без допомоги насосних установок підвищування тиску.

Вода подається на господарсько-питні потреби, на водопровід фільтрованої та пом’якшеної води, полив і на приготування гарячої води. 

Джерелом гарячого водопостачання є бак рекуперації тепла від холодильного обладнання з додатковою системою догріву. Система гарячого водопостачання прийнята з циркуляцією. На циркуляційних лініях передбачено встановлення термостатичних балансувальних клапанів.

Запроектована окрема система господарсько-питного та протипожежного водопроводу.

Зовнішнє пожежогасіння будівлі передбачається від зовнішньої мережі Д200 мм та Д250 мм по вул. Європейська від пожежних гідрантів розташованих з різних сторін торговельного центру.

Відведення стічних вод від будівлі передбачено до існуючого каналізаційного колектору діаметром 300 мм по вул. Європейська.

Проектом  передбачаються окремі випуски виробничої та побутової каналізації.

В систему побутової каналізації приймаються стоки від санітарно-технічних приладів санвузлів та душових. На мережах побутової та виробничої каналізації передбачено улаштування люків в місцях встановлення прочисток в підлозі. На виробничих стоках передбачається  сепаратор жиру в середині приміщень будівлі.

Дощові стоки з покрівлі будівлі скидаються через водостічні воронки по водовідвідним стоякам та магістралям закритим способом до зовнішніх мереж дощової каналізації. На покрівлі встановлюються воронки з електричним підігрівом.

Територія майданчику спланована таким чином, що дощові води з проїздів, парковок та інших твердих покриттів в межах ділянки забудови стікають на межі ділянки території торговельного центру до вуличних мереж дощової каналізації, де потрапляють до вуличних дощоприймальників з вбудованими піскоуловлювачами, які передбачається встановити з ТУ № 63 від 16 березня 2023 року, затверджених рішенням 20/3 від 17.03.2023 року виконавчого комітету Вишневої міської ради Бучанського району Київської області.  До встановлення передбачаються дощоприймальники фірми VODALAND з вбудованими піскоуловлювачами та чавунними решітками з класом навантаження Е400.

 Джерелом теплопостачання для систем опалення та вентиляції на об’єкті є електроенергія.

Опалення приміщень центру здійснюється електричними настінними конвекторами. В якості опалювальних приладів запроектовані електричні конвертори STINEX та ТЕРМІЯ. Конвектори обладнані електромеханічним біметалевим термостатом для встановлення та підтримки необхідної температури в приміщенні. Передбачено повітряне опалення торгової зали за допомогою VRF систем кондиціонування.

Запроектована система вентиляції з механічним спонуканням з використанням припливних та припливно-витяжних установок. Системи вентиляції запроектовані роздільними для кожної групи приміщень згідно з їх функціональним призначенням. Подача повітря в торговельному залі виконана з використанням дифузорів. В технологічних приміщеннях  запроектовані окремі витяжні системи для приміщень різного призначення.

В торговому залі кондиціонування передбачено за допомогою VRF систем кондиціонування. Використано блоки касетного типу. Запроектовано окрему систему кондиціонування в цеху хлібобулочних виробів та гарячого цеху кулінарії з використанням канальних блоків.

 Джерелом електропостачання є трансформаторна підстанція ТП-800. Живлення виконується по двох незалежних вводах до шафи комерційного обліку. В ній же встановлено пристрій АВР між двома вводами. Облік електроенергії передбачається електронними багатофункціональними лічильниками.

 Категорія надійності електропостачання – І, ІІ.

Для живлення споживачів центру в електрощитовому приміщені встановлюється головний розподільчий щит (ГРЩ), який живиться від шафи комерційного обліку. В якості додаткового резервного джерела живлення на території торговельного центру встановлюється дизельна електростанція потужністю 275 кВА з паливним баком в рамі і без влаштування додаткових паливних ємностей. Дизельна електростанція підключається до секцій ГРЩ центру через пристрої АВР і пускається автоматично при зникненні живлення на обох вводах від електричних мереж. Мережі виконуються проводами та кабелями з мідними жилами з ізоляцією, яка не поширює горіння  та має помірну димоутворювальну здатність.

Підключення протипожежних систем, евакуаційного освітлення, систем пожежної сигналізації та систем оповіщення про пожежу виконуються після пристрою АВР, що має електричне і механічне блокування та унеможливлює одночасну подачу електроенергії від різних джерел живлення. Електроприймачі протипожежних систем підключаються окремими кабельними лініями. Проектом передбачається відключення вентиляції при пожежі.

Освітлення приміщень виконується світлодіодними світильниками.

Проектом передбачається робоче, аварійне (евакуаційне) та ремонтне (в окремих приміщеннях) електроосвітлення. Освітлення шляхів евакуації передбачається для торгової зали, коридорів загального користування і технічних зон та інших приміщень.

Проектом передбачається улаштування блискавкоприймальної сітки та встановлення стрижньових блискавкоприймачів. Заземлювачі захисту від блискавки об’єднані у загальну систему заземлення за допомогою основної системи зрівнювання потенціалів.

Живлення мереж зовнішнього освітлення території та підсвічування фасаду   здійснюється від внутрішньобудинкових мереж. Управління зовнішнім освітленням передбачається автоматичне від шаф управління зовнішнім освітленням.

 Проектом передбачена автоматизація та диспетчеризація інженерних систем, в т.ч. систем протипожежного захисту.

Проектом передбачено дотримання вимог щодо забезпечення економії енергії та енергетичної ефективності  будівлі, зменшення споживання енергії у будівлі відповідно до ДБН В.2.6-31:2021 та ДБН В.1.2-11:2021.

З метою економії тепла і для забезпечення оптимального рівня енерговитрат при експлуатації будівлі проектом передбачається:

- автоматичне регулювання температури повітря  в приміщеннях;

- утилізація тепла витяжного повітря;

- використання високоефективного обладнання;

- використання ефективної ізоляції повітропроводів.

Клас енергоефективності будівлі – «B».

При будівництві торговельного центру використовуються матеріали, які забезпечують нормативні вимоги до будівель ІІ ступеню  вогнестійкості.

Конструкції торговельного центру, планувальні рішення, обладнання та опорядження відповідають протипожежним вимогам ДБН В.1.1-7:2016, ДБН В.1.2-4:2019, ДБН В.1.2-7:2021, ДСТУ 2272.

Пристосування об'єкту під захисні споруди здійснюється у відповідності з будівельними нормами і правилами та нормативними документами.

Ступінь вогнестійкості будівлі – ІІ.

Проектом передбачається обладнати будівлю необхідними системами протипожежного захисту, в т.ч.: системою зовнішнього пожежогасіння, системою внутрішнього протипожежного водопроводу, системою автоматичної пожежної сигналізації, системою оповіщення людей про пожежу типу СО3, системою керування евакуюванням, автоматичною системою порошкового пожежогасіння (АСППГ), системами протидимного захисту, системою захисту від блискавки.

Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» дана планована діяльність не підпадає під категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля.

В складі проекту розроблений розділ «Оцінка впливів на навколишнє середовище» (ОВНС), у якому визначено, що будівництво та експлуатація запроектованого об’єкту не спричинить понаднормативного впливу на стан навколишнього середовища.

Проектований об’єкт не підпадає під санітарну класифікацію додатку 4 ДСП 173-96 і встановлення санітарно-захисної зони (СЗЗ) не потребує.

Джерелами впливу на атмосферне повітря є двигуни внутрішнього згорання автотранспорту гостьових автостоянок, розвантажувальної рампи. Викиди забруднюючих речовин від автотранспорту є незначними. Максимальні концентрації по всіх забруднюючих речовинах у приземному шарі атмосфери не перевищують значення ГДК. Виконання будівельних робіт є тимчасовим джерелом забруднення атмосферного повітря і суттєвого впливу не спричиняє.

Впливу на поверхневі водойми та підземні гуртові води проектований об’єкт не спричинятиме завдяки використанню герметичних водонесучих мереж, твердому покриттю проїздів, вивезенню відходів. Відвід стоків передбачається окремими системами побутової та виробничої каналізації з окремими випусками назовні.

Захисні заходи, що застосовані у проекті необхідні та достатні для забезпечення нормативного стану навколишнього природного середовища.

 Проектом визначені методи виконання будівельно-монтажних робіт, потреби в будівельних машинах і механізмах, матеріальних ресурсах, тимчасових будівлях і спорудах.

Для оптимальної організації будівельних процесів у складі будівництва, а також раціонального використання трудових і матеріальних ресурсів, всі роботи на об'єкті виконуються  потоковим методом з максимальним суміщенням окремих потоків і видів робіт у часі.

Тривалість будівництва складає 12 місяців, в тому числі тривалість підготовчого періоду – 0,5 місяця.

У процесі проведення експертизи проекту були зроблені зауваги та пропозиції по окремих розділах проектної документації, які були доведені письмово до замовника і авторів проекту. Після опрацювання зауваг внесені необхідні зміни та доповнення до проекту.

 

 


Розділи