1 редакція від 25.09.2023 2 редакція від 19.10.2023

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:9651-5604-8109-7577
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№07-0331/01-23 від 25.09.2023
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Закарпатській області (35851205) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Реконструкція приміщень рентгенологічного відділення комунального некомерційного підприємства «Виноградівська районна лікарня» по вул. Лікарняна, 13 в м. Виноградів Закарпатської області. Коригування
Код проектної документації
PD01:6838-7839-2430-7084 Зміни №2 №259-23 від 2023-08-28 (видав НАНАШІ РОБЕРТ ВАСИЛЬОВИЧ) / Наявні експертизи: EX01:9651-5604-8109-7577
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту, З питань інженерного забезпечення
Головний експерт проекту
Скорик Валентина Петрівна (АЕ 000158, АЕ 006380 )

Кошторисна вартість


Кошторисна вартість в цілому по об'єкту будівництва за результатами експертизи

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
15.08.2023 4692.142 3376.638 0 1315.504 384.378 0 0 384.378

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Закарпатська обл., Берегівський район, Виноградівська територіальна громада, м. Виноградів (станом на 01.01.2021), вулиця Лікарняна, 13 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" ВИНОГРАДІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ (01992506)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Скорик Валентина Петрівна (АЕ 000158, АЕ 006380)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
ХУДЗЕЙ МИХАЙЛО ІГОРОВИЧ (АЕ 006386, АЕ 000182)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Шніцер Надія Сергіївна (АЕ 006416, АЕ 000130)
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
Кузьміна Жанна Вікторівна (АЕ 000099)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Малісевич Марія Володимирівна (АЕ 000109, АЕ 006370)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
Сірко Михайло Васильович (АЕ 000157, АЕ 006379)
Відповідальний експерт З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182)
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Корпош Марія
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Казарін Іван

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:6838-7839-2430-7084
Орган, що видав
НАНАШІ РОБЕРТ ВАСИЛЬОВИЧ
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Проектна документація
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1264.1 Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
28.08.2023
Номер проектної документації
259-23
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Реконструкція приміщень рентгенологічного відділення комунального некомерційного підприємства «Виноградівська районна лікарня» по вул. Лікарняна, 13 в м. Виноградів Закарпатської області. Коригування» розроблений у 2022 році ФОП Нанаші Р. В., адреса: вул. Добролюбова, 6/69 м. Ужгород, ГІП Нанаші Р. В., кваліфікаційний сертифікат від 14.06.2018 АР № 014457, на підставі акту технічного обстеження та завдання на проектування, затвердженого замовником.

Робочий проект розглядався філією ДП “Укрдержбудекспертиза” у Закарпатській області в 2022 році, в результаті чого було видано експертний звіт від 01.12.2022 № 07-0173/01-22.

Робочий проект був затверджений, будівництво не було розпочате.

Клас наслідків (відповідальності) об’єкта – СС2. Сукупний показник – СС2.

Об’єкт реконструкції знаходиться на території КНП «Виноградівська районна лікарня» в районі громадської забудови м. Виноградів. Сейсмічність ділянки забудови – 7 балів.

Затвердженим робочим проектом було передбачено:

-       виключення з проекту обладнання рентгено-діагностичного комплексу та влаштування захисного обладнання – «пристрою для захисного екранування приміщення з РЧ кабіною (клітка Фарадея) та системи охолодження МРТ»;

-       перепланування приміщень згідно технічного завдання для влаштування обладнання МРТ шляхом демонтажу всіх перегородок та влаштування нових;

-       зміну проектних рішень суміжних розділів проекту згідно технічного завдання для влаштування обладнання МРТ;

-       заміну конструкції підлоги із влаштуванням з/б плити в приміщені МРТ-процедурної;

-       заміну всіх дверних та віконних блоків;

-       внутрішнє оздоблення стін та стелі;

-       перерахунок кошторисної документації в поточні ціни.

Об’єктом реконструкції є існуючі приміщення які знаходяться на першому поверсі чотирьохповерхової будівлі Виноградівської районної лікарні.

Планувальними рішеннями передбачено розташувати технічне приміщення, кімнату для обладнання, МРТ-процедурну, кімнату управління, рентген кабінет, коридор, кабінет, фотолабораторію, склад для хімікатів, вбиральню, архів.

Конструктивну схему існуючої будівлі складають несучі стіни з цегляної кладки (згідно акту технічного обстеження).

·      Фундаменти – стрічкові монолітні залізобетонні (бетон класу С12/15, арматура класу А240С, А400С).

·      Перегородки – із газобетон них блоків на клею.

·      Перемички – сталеві, із сталевого прокатного профілю.

Також проектом передбачається влаштування тимчасового майданчика для розвантажування обладнання та влаштування монтажного отвору в існуючій стіні із подальшим закладанням.

 

Інженерне забезпечення

 

Внутрішні мережі водопроводу та каналізації.

Робочий проект системи водопостачання та каналізації розроблений згідно завдання на проектування Робочим проектом передбачено підключення до існуючої внутрішньої водопровідної мережі. Розвідні трубопроводи та стояки виконуються зі сталевих водогазопровідних труб, а підводки до санітарно-технічних приладів з пластикових труб. Розвідні трубопроводи водопостачання прокладаються під стелею 1-го поверху. Гаряче водопостачання передбачене від електричного накопичувального водонагрівача. Пропуск водопровідних трубопроводів з полімерних матеріалів виконується в гільзах вогнезахисних.

Підключення системи каналізації передбачено у існуючу внутрішньо будинкову каналізацію. Система каналізації влаштовується з пластикових поліпропіленових труб. Магістральні трубопроводи каналізації прокладаються в конструкції підлоги першого поверху.

Електроживлення здійснюється від РУ-0,4 кВ існуючої трансформаторної підстанції (ТП) згідно діючого договору на електропостачання.  Електроживлення будівлі передбачено взаєморезервованими кабельними лініями напругою 0,4 кВ. Для забезпечення необхідної надійності електропостачання об’єкту проектом передбачена система гарантованого електроживлення з застосуванням дизельної електростанції  (ДЕС) і джерела безперебійного живлення (ДБЖ). До встановлення прийнята ДЕС з автозапуском потужністю 80 кВА. Для забезпечення безперебійного живлення обладнання МРТ на період пуску та перемикання мережі на ДЕС проектом передбачено ДБЖ потужністю 80 кВА необхідної тривалості роботи. Для живлення електроприймачів передбачені розподільні групові щити обладнані апаратами захисту. Для захисту групових ліній штепсельних розеток передбачені диференційні автоматичні вимикачі із номінальним вимикаючим диференційним струмом 30мА. Проектом передбачено автоматичне відключення вентиляції при пожежі. В будівлі передбачено робоче та евакуаційне освітлення. Для електроосвітлення приміщень застосовані світлодіодні світильники, світильники аварійного освітлення мають вбудовані автономні джерела живлення. Для проектованих КЛ-0,4 кВ застосований кабель з алюмінієвими жилами, з ПВХ ізоляцією, на номінальну напругу 1 кВ марки АВВГ. Внутрішні електричні мережі запроектовані кабелем з мідними жилами, з ізоляцією, що не розповсюджує горіння марки ВВГнг-нд.

Джерелом теплопостачання є існуюча котельня. Ввід теплових мереж в будівлю існуючий із поліетиленових труб. Врізки здійснюються в існуючі мережі на 1-му поверсі.

Передбачається капітальний ремонт системи опалення частини приміщень 1-го поверху з заміною зношених сталевих трубопроводів, чавунних радіаторів, які непридатні для подальшої експлуатації внаслідок зношеності та корозії. Існуюча система опалення водяна, двотрубна, з горизонтально та вертикальною розводкою магістралей, з насосною циркуляцією теплоносія. Передбачається заміна магістральних мереж та опалювальних стояків в межах частини приміщень 1-го поверху, що підлягають реконструкції. В якості нагрівальних приладів передбачені сталеві панельні радіатори з боковою підводкою трубопроводів та з автоматичною терморегулюючою голівкою на кожному приладі для економії тепла. На окремих гілках системи радіаторного опалення та стояках встановлюються балансуючі клапани з вбудованими спускними кранами. Обв’язка опалювальних приладів виконана з використанням запірної арматури. Видалення повітря з приладів здійснюється за допомогою кранів Маєвського. Магістральні трубопроводи системи опалення прийняті з поліетиленових труб. Стояки та підводки до опалювальних приладів прийняті з поліпропіленових труб ".

Вентиляція рентгенвідділення запроектована припливно-витяжна з механічним та природнім спонуканням. Для всіх приміщень за виключенням прим. 3 та 5 запроектована механічна припливна вентиляція за допомогою припливної установки, приплив повітря подасться у верхню зону приміщень та в коридор по балансу з витяжкою. Припливна установка запроектована з електронагрівачем, фільтрами, шумопоглиначем. Припливна установка встановлюється у міжстельовому просторі коридору, забірні повітропроводи системи П1 підлягають тепловій ізоляції для запобігання випадінню конденсату. Всі системи вентиляції відключаються при пожежі.

Приміщення обладнуються системою пожежної сигналізації.

Інженерно-технічні заходи цивільного захисту. В робочому проекті наявний  розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту, в якому передбачено комплекс інженерно-технічних рішень, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайної ситуації, забезпечення захисту населення і територій та зниження можливих матеріальних збитків від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, від небезпек, що можуть виникнути при веденні військових дій або внаслідок цих дій, а також створення містобудівних умов для забезпечення стійкого функціонування об'єкту будівництва.

Коригування робочого проекту виконано на підставі завдання на проектування, яке затверджене замовником.

Коригуванням робочого проекту передбачено:

-       виключення з проекту обладнання МРТ, кліматичне обладнання до нього та клітку Фарадея;

-       перепланування приміщень для влаштування ще одного кабінету для персоналу відділення;

-       коригування всіх розділів проекту згідно технологічних рішень;

-       виключення з проекту опорядження приміщень МРТ-процедурної та рентгенкабінету;

-       заміну покриття підлог в приміщеннях №4 та №7;

-       виключення з оздоблення приміщень шпаклівку;

-       замінити підвісну стелю Knauf на підвісну стелю Armstrong;

-       виключення з проекту демонтаж деяких перегородок

-       виключення з проекту опалення та вентиляцію приміщень №1-2;

-       підсилення з/б плити в приміщенні №3 з/б колонами;

-       перерахунок кошторисної документації в поточний рівень цін.

Планувальними рішеннями передбачено розташувати приміщення блоку живлення, кімнату обладнання, МРТ-процедурну, рентген кабінет, коридор, кабінет, фотолабораторію, склад для хімікатів, вбиральню, архів, кабінет.

Конструктивну схему існуючої будівлі складають несучі стіни з цегляної кладки (згідно акту технічного обстеження).

·      Фундаменти – стовпчасті монолітні залізобетонні (бетон класу С12/15, арматура класу А240С, А400С).

·      Колони, перекриття – із монолітного залізобетону (бетон класу С12/15, арматура класу А240С, А400С).

·      Перегородки – із газобетон них блоків на клею.

·      Перемички – сталеві, із сталевого прокатного профілю.

 

Кошторисна документація

      Заявлена кошторисна вартість реконструкції була визначена в поточних цінах станом на 15.08.2023 і складала 4759,335 тис. грн., в тому числі: будівельні роботи – 3424,913 тис. грн., інші витрати – 1334,422 тис. гривень.

Із загальної кошторисної вартості за довідкою замовника станом на 10.08.2023 виконано 384,378 тис. грн., в тому числі: інші витрати – 384,378 тис. гривень.

За результатами розгляду кошторисної документації та зняття зауваг встановлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складено згідно з наказом Мінрегіону від 25.06.2021 №162 «Деякі питання ціноутворення у будівництві», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за №1225/36847, та Кошторисними нормами України «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженими наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281.

Загальна кошторисна вартість реконструкції у поточних цінах станом на 15.08.2023 складає 4692,142 тис. грн., в тому числі: будівельні роботи – 3376,638 тис. грн., інші витрати – 1315,504 тис. гривень.

Із загальної кошторисної вартості за довідкою замовника станом на 10.08.2023 виконано 384,378 тис. грн., в тому числі: інші витрати – 384,378 тис. гривень

Відмічається, що робочий проект «Реконструкція приміщень рентгенологічного відділення комунального некомерційного підприємства «Виноградівська районна лікарня» по вул. Лікарняна, 13 в м. Виноградів Закарпатської області. Коригування»

виконано згідно з ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». При цьому, в процесі проведення експертизи філією ДП «Укрдержбудекспертиза» у Закарпатській області проектною організацією до робочого проекту внесені зміни і доповнення.


Розділи