Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:0222-6660-0285-9716
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (автоматизована дія Системи)
Статус документу
Архівний
Документ
№912/23-РБК/ЕЗ від 12.09.2023
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕМБУДКОНСАЛТІНГ" (42974592) Версія №2 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Нове будівництво будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, дворівневим паркінгом та трансформаторною підстанцією на вул. В. Липинського, 56 у м. Львові» Коригування
Код проектної документації
PD01:4736-3876-5881-0760 Зміни №6 №2120 від 2021-10-21 (видав ТОВ КРЕОПЛАН)
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань екології, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань охорони праці, З питань архітектури, З питань інженерного забезпечення
Головний експерт проекту
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Львівський район, Львівська територіальна громада, м. Львів (станом на 01.01.2021) , вул. Липинського, 56 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АВТОСТАР ДЕВЕЛОП" (42268709)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
ВАНЮРСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 000029, АЕ 004409, АЕ АЕ 007168)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань охорони праці
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Архітектор З питань архітектури
Фляк Марко Петрович (АА 003985)
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Дімбровська Мар'яна Василівна
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Романус Тарас Теодорович

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:4736-3876-5881-0760
Орган, що видав
ТОВ КРЕОПЛАН (43057013)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.2 Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
21.10.2021
Номер проектної документації
2120
Статус документа
Архівний

Додаток до експертного звіту

Проект розроблено ТОВ «Креоплан», юр. адреса: Львівська обл., місто Львів, вул. Енергетична.

 

Головний  архітектор проекту – Завражин  Дмитро Олександрович (кваліфікаційний сертифікат серія АР № 002439  від  26.09.2015  року).

 

Вихідні дані:

-         «Завдання на проектування», яке затверджене Замовником;

-         Містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва, затверджених Наказом виконавчого комітету Львівської міської ради  від 04.11.2022 № 1039;

-         Технічних умов.

 

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єктів – СС3, СС1

           

               ТОВ «Рембудконсалтінг» за результатами проведення експертизи проекту «Нове будівництво будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, дворівневим паркінгом та трансформаторною підстанцією на вул. В. Липинського, 56 у м. Львові»  був виданий експертний звіт щодо розгляду проектної документації від 04.04.2023 р. №29/23-РБК/ЕЗ.

               Даною експертизою розглядається проектна документація відкоригована у зв’язку з внесенням змін до рішень генерального плану, а саме додаткове будівництво будівлі поштового сервісу самообслуговування, що в свою чергу призвело до змін техніко-економічних показників по об’єкту.

 

 

Ділянка будівництва будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, вбудованим дворівневим паркінгом та трансформаторною підстанцією розташована в Шевченківському адміністративному районі по вул. В. Липинсього, 56 в м. Львів.

Об’єкт будівництва розташовується на земельній ділянці загальною площею 0,8974 га, яка використовується замовником на підставі договору оренди. Кадастровий номер ділянки: 4610137500:04:006:0051.

Земельна ділянка під будівництво обмежена: з півночі – вул. В. Липинсього; із заходу – територією автозаправної станції та вул. Промисловою; зі сходу –  прибудинковою територією житлового будинку; з півдня – з громадською забудовою, складськими будівлями та спорудами.

В зоні пішохідної доступності від об’єкту будівництва знаходяться зупинки громадського транспорту.

Поруч з ділянкою проектування знаходяться магазини із повним асортиментом продовольчих та супутніх товарів повсякденного попиту, заклади освіти.

Проектними рішеннями передбачається будівництво будівель змішаного використання до складу яких входять шість багатоповерхових секцій та стилобат одноповерхової торгової будівлі, з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, вбудованим дворівневим паркінгом з експлуатованим дахом під благоустрій, влаштування зовнішніх і внутрішньо майданчикових інженерних мереж та благоустрій території.

Місце розташування та висота об’єкту будівництва погоджено з Державною авіаційною службою України в установленому порядку.

 

Генеральний план

Завданням на проектування(коригування) передбачається будівництво будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, вбудованим дворівневим паркінгом, трансформаторною підстанцією та будівлею поштового сервісу самообслуговування з виділенням пускових комплексів.

Перший пусковий комплекс. Секції 3÷6 (№ 3, 4, 5, 6 по ГП) та стилобат торгової будівлі (№ 7 по ГП), вбудований дворівневий паркінг, зовнішні та внутрішньо майданчикові інженерні мережі.

Другий пусковий комплекс. Секції № 1 та № 2 по ГП, будівля поштового сервісу самообслуговування, внутрішньо майданчикові інженерні мережі, благоустрій.

Рельєф ділянки будівництва з незначним ухилом в південно-східному напрямку. Абсолютні позначки поверхні землі межах ділянки змінюються від 252,57 м до 251,22 м. Вертикальне планування виконується з урахуванням існуючого рельєфу.

На ділянці є існуючі будівлі нежитлового призначення, які знаходяться в аварійному стані і підлягають демонтажу.

Інженерні мережі, що потрапляють в зону будівництва, підлягають винесенню та демонтажу, зелені насадження видаленню в установленому порядку.

В'їзд-виїзд автотранспорту на територію забудови передбачається з вул. В. Липинсього та вул. Промислова.

Входи в житлову частину секцій передбачаються зі сторони дворових фасадів. Входи до вбудованих приміщень, які розташовуються на перших поверхах будівель відокремлені від входів в житлову частину будівель та передбачаються з фасадів вздовж вул. В. Липинсього.

На прибудинковій території комплексу розташовуються майданчики різноманітного призначення відповідно до розрахунку: для ігор дітей, відпочинку дорослого населення, зберігання автомобільного транспорту і велосипедів, для вигулу домашніх тварин. 

Потреба в місцях постійного та тимчасового зберігання автотранспорту мешканців житлового будинку та відвідувачів і працівників вбудованих приміщень визначена відповідно до виконаного розрахунку з дотриманням нормативних вимог. Передбачено постійне зберігання легкових автомобілів в підземному паркінгу (на 230 маш/місць) та тимчасове зберігання на відкритих автостоянках  по периметру ділянки та на існуючій автостоянці на вул. В. Липинського.

Благоустрій території будівель змішаного використання виконується відповідно до вихідних даних та передбачає комплексне озеленення з використанням декоративних елементів і малих архітектурних форм. По периметру ділянки забудови передбачається пішохідна зона.

Проектом  передбачається влаштування автомобільних проїздів з твердим покриттям із асфальтобетону. Покриття пішохідних доріжок, тротуарів та майданчиків біля вбудованих приміщень передбачається плиткою ФЕМ.

Благоустрій території будівель змішаного використання передбачає комплексне озеленення з використанням декоративних елементів і малих архітектурних форм.

Організацію дорожнього руху транспорту та пішоходів передбачено в ув’язці з існуючою транспортно-пішохідною схемою з урахуванням нормативних вимог.

Генеральним планом забезпечені нормовані санітарні і пожежні відстані між будівлями та спорудами.

 

Архітектурно-будівельні рішення

Інженерно-геологічні вишукування виконані ПрАТ «Геотехнічний інститут» в 2021 році. Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки будівництва – ІІ (середня).

До складу об’єкту будівництва входять:

Апарт-готель (№1 по ГП) – сімнадцятиповерховий з  блоком приміщень для ділової діяльності та зустрічей , прямокутної конфігурації в плані, розмірами в осях – 23,55 м × 33,75 м. Висота поверхів: підземний поверх  -3,4 м; перший - 4,5 м; другий та третій - 3,6 м; з четвертого по восьмий - 3,3 м;  з дев’ятого по сімнадцятий - 3,0 м.   

Планувальними рішеннями передбачаються наступні приміщення:

– на відм. -3.400  технічні приміщення (трансформаторна підстанція, електрощитова, насосні станції пожежогасіння та госп. водопостачання, вентиляційна);

– відм. 0.000 – вхідні групи до приміщень ділового блоку  (з 2-го по 8-мий поверх) та блоку житлових приміщень (з 9-го по 17-тий поверх), вбудовані комерційні приміщення з санвузлами;

– з відм. +4.500÷24.900 –  приміщення ділового блоку;

– з відм. +28.200 ÷ +46.200   апартаменти;

– на відм. +49.200 та +52.200  - дворівневі апартаменти;

– на відм. +54.200 – дахова котельня.

Сполучення між поверхами апарт-готелю передбачається:

- для житлового блоку: сходова клітка типу Н1, два ліфта вантажністю 630 кг та один ліфт на 1000 кг (який використовується для сполучення з підземним поверхом);

- для підземного поверху – сходова клітка з виходом безпосередньо на зовні, два ліфта вантажністю 1000 кг, які відповідають вимогам до пожежних ліфтів;

- для ділового блоку (з 2-го  по 8-мий поверх) передбачається дві сходові клітки (тип Н1та Н2) і два ліфта вантажністю 630 кг та один ліфт на 1000 кг (який використовується для сполучення з підземним поверхом).

секції 2 (№2 по ГП) та 5 (№5 по ГП) – шестиповерхові із вбудованими приміщеннями громадського призначення, прямокутної конфігурації в плані, розмірами в осях – 19,20 м × 14,76 м. Висота поверхів: першого - 4,5 м; житлових поверхів - 3,0 м.  

секції 3 (№3 по ГП), 4 (№4 по ГП) та секція 6 (№6 по ГП) – восьмиповерхові із вбудованими приміщеннями громадського призначення (секція 3 та 4) та вбудованими приміщеннями розвиваючого простору (секція 6), прямокутної конфігурації в плані, розмірами в осях – 20,35 м × 33,75 м (секція 3), – 20,35 м × 33,75 м (секція 4 і 6). Висота поверхів: першого - 4,5 м; житлових поверхів - 3,0 м.    

Планувальними рішеннями в секціях 2÷6 передбачаються приміщення за функціональним призначенням:

– на відм. -3.400 та - 6.450 вбудований дворівневий паркінг;

– відм. 0.000 – вхідна група в житлову частину секції, вбудовані громадські  приміщення;

– з відм. +4.500 – житлові  квартири.

На першому поверсі секцій розташовується вхідна група в складі: тамбуру, вестибюлю, колясочної, сходової клітини, приміщення консьєржа, технічне приміщення.

Для сполучення між поверхами в кожній секції передбачається сходова клітка типу СК1 та один пасажирський ліфт вантажопідйомністю 630 кг, який сполучає рівні паркінгу з житловою частиною секції.

Секції  3 та секції 4 зблоковані між собою та поєднані в єдиний об'єм одноповерховим стилобатом в якому розташовуються приміщення комерційного призначення.

Паркінг – дворівневий підземний з розосередженим заїздом і виїздом на кожний рівень, манежного типу з перпендикулярним розташуванням автомашин до осі проїздів.

  Трансформаторна підстанція – вбудована в секцію 1 на відм.-3.400.

Будівля поштового сервісу самообслуговування (№2 на ГП) - прямокутної форми, одноноповерхова. Зовнішні стіни з пустотілої цегли. Будівля є нежитловою, не опалюється і не передбачається каналізація. Забезпеченне природнє денне світло. Ступінь вогностійкості – ІІ. Утеплення зовнішніх стін будинку пропонується за системою «Ceresit» та утепляються мінеральною ватою товщиною 100 мм. Опорядження цокольної частини будинку - обличкування плиткою.

Проектними рішеннями враховані вимоги нормативних документів щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме: пониження бортового каменю на перетині тротуарів з проїздами та з'їзди; вхідні майданчики будівлі передбачаються з дашками, водовідводами, поверхні покриття вхідних майданчиків і тамбурів запроектовані твердим, що виключає ковзання; на всіх шляхах руху до будівель передбачена система засобів орієнтації та інформаційної підтримки, а саме тактильні та візуальні елементи доступності; усі входи і виходи будівлі, у тому числі евакуаційні, в  врівень з землею без влаштування ґанку; ширина вхідних дверей в будівлю та квартири прийнята не менше 1,0 м, габарити коридорів на поверхах житлових будинків шириною 1,8 м; внутрішні сходи шириною 1,35 м; обладнання ліфтами які пристосовані для підйому інвалідів в кріслах-колясках. На відкритих майданчиках та паркінгу передбачаються місця для особистого транспорту осіб з інвалідністю (на відстані не далі 50 м), які позначаються спеціальною розміткою і відповідними знаками.

Конструктивна система будинку – рамно-в’язевий монолітний залізобетонний каркас (колони, перекриття, покриття) з діафрагмами та ядрами жорсткості у вигляді сходово-ліфтових вузлів. Фундаменти – монолітний залізобетонний ростверк на пальовій основі (для секції 1) та монолітна залізобетонна плита на штучній основі (для секцій 2-6 та стилобат торгової будівлі). Запроектовано шпунтове огородження вздовж ряду «А» та осі «7є» із залізобетонних палів. Зовнішні стіни підземної частини – із монолітного залізобетону. Огороджувальні конструкції надземної частини – керамоблок з утепленням. Сходи із монолітного залізобетону з огородженням із металевих конструкцій. Стіни сходових кліток, ліфтових шахт і ліфтових холів із монолітного залізобетону. Покрівля – з рулонних матеріалів з утепленням.

Зовнішнє опорядження – штукатурна фасадна система з утеплювачем. Утеплення – матеріалами групи горючості НГ. Вікна, балконні двері – металопластикові з енергозберігаючими склопакетами, вітражі – алюмінієві.

Внутрішнє оздоблення виконується у відповідності з функціональним призначенням кожного приміщення згідно зі санітарними, технологічними та естетичними  вимогами. 

Тривалість інсоляції для квартир житлової забудови та навколишньої забудови відповідає нормативним показникам.

Проектними рішеннями передбачається заходи щодо надійності та безпеки, захист будівельних конструкцій від корозії, блискавкозахист та заземлення.

 

Інженерне забезпечення

Водопостачання об’єкту будівництва передбачається відповідно до технічних умов ЛМКП «Львівводоканал» від 18.01.2023 №14. Джерелом водопостачання будівель об’єкту є мережа міського водопроводу Ø 315 мм по вул. В. Липинського з влаштуванням двох вводів Ø 225 мм та одного Ø 110 мм. Тиск в мережі складає 2,0 атм. Передбачаються системи: господарсько-питного водопроводу; водопроводу гарячої води; протипожежного водопроводу. Для створення необхідного тиску в мережі питного водопроводу та протипожежного водопроводу передбачаються підвищувальні насосні станції, які розміщуються в підвальному поверсі. На кожному вводі в житлові квартири та вбудовані приміщення передбачається редуктор тиску.

Приготування гарячої води:

           - для житлових поверхів секції 3÷6 від двухконтурних індивідуальних газових котлів;

           - для потреб вбудованих приміщень секції 3÷6 від ємкісних електроводонагрівачів;

           - для житлових квартир, апарт-готелю, комерційних приміщень від КТП.

 Каналізація об’єкту будівництва передбачається відповідно до технічних умов ЛМКП «Львівводоканал» від 18.01.2023 №14 в існуючий міський каналізаційний колектор Ø1500 мм/2000мм по вул. В. Липинського.

Для відведення стоків від вбудованих приміщень громадського та комерційного призначення передбачаються окремі випуски через жировловлювач для запобігання потрапляння жиру в загальну каналізацію.

Відведення поверхневих стоків з території забудови передбачається закритим способом з підключенням у існуючу зовнішню мережу дощової каналізації.

Стоки з місць локальних забруднень нафтопродуктами відводяться через уловлювач нафтопродуктів в міську дощову мережу.

Дощова каналізація. Відвід дощових стоків з покрівель будівель передбачається через водостічні воронки з електричним підігрівом по стояках внутрішньої дощової каналізації з подальшим відведенням в мережу дощової каналізації.

Газопостачання. Відповідно до технічних умов АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» від 06.01.2023 ТU 01:9053-0634-5013-3737 газопостачання будівель змішаного використання передбачається від існуючого розподільчого газопроводу середнього тиску D=700 мм по вул. В. Липинського з встановленням комерційного вузла обліку витрати газу шафового типу та зниженням до низького тиску в ГРП.

Газоспоживне обладнання дахової котельні (секція 1): десять опалювальних водогрійних газових котлів загальною потужністю 1,0 МВт. Передбачається дві системи каскадів котлів по 5 котлів в кожній. В приміщенні котельні передбачається встановлення сигналізації загазованості та клапан-відсікач газу, а також виведення сигналу несправності на місце постійного перебування чергового персоналу. По надійності відпуску тепла котельня – ІІ категорії. Відвід продуктів згоряння від котлів передбачається через димові труби від кожного котла на відм.+59.470. Робота котельні передбачається в автоматичному режимі без постійної присутності обслуговуючого персоналу.

Газоспоживне обладнання в секціях 3÷6 - індивідуальні газові конденсаційні котли та газові плити.

Теплопостачання будівель змішаного використання передбачається:

- в секції 1 та  секції 2 (з другого поверху)  від дахової котельні для потреб систем опалення та підігріву припливного повітря;

- в секціях 3÷6: від двухконтурних індивідуальних газових котлів.

Квартирні теплові пункти (КТП) в секціях 1 та 2 для систем опалення апарт-готелю, квартир, комерційних приміщень секції 1. В КТП передбачається приготування гарячого водопостачання житлових приміщень. Теплоносій на опалення, вентиляцію – вода 60-40ºС. Гаряче водопостачання вода – 55ºС.

Опалення. Системи опалення житлових приміщень – двотрубні, горизонтальні, по квартирні з поквартирним обліком тепла. Опалювальні прилади – сталеві радіатори . Опалення місць загального користування – електричними конвекторами. Опалення вбудованих приміщень 1-го поверху секції 2÷6  передбачається електричними конвекторами.

        Система опалення приміщення котельні  – електроконвекторами.

В підземному паркінгу передбачається опалення приміщень охорони та технічних приміщень за допомогою електричних конвекторів. Опалення приміщень для зберігання машин не передбачається.

Вентиляція житлових приміщень передбачається припливно-витяжна з природним спонуканням.

Вентиляція вбудованих громадських, комерційних, тогово-офісних приміщень передбачається припливно-витяжна з механічним спонуканням. Припливні установки запроектовано з рекуперацією тепла.

Приміщення подвійного призначення забезпечені витяжною вентиляцією. Зовнішнє повітря очищується в фільтрі, підігрівається та подається в приміщення. Припливно-витяжні установки запроектовані з рекуперацією тепла.

Вентиляція підземного паркінгу припливно-витяжна з механічним спонуканням окрема для кожного рівня.

В даховій котельні вентиляція – припливно-витяжна з природним спонуканням.

Кондиціонування приміщень не передбачається, але перспективна електрична потужність на кондиціонування та місця для встановлення зовнішніх блоків кондиціонерів передбачені.

Електропостачання. Категорія надійності електропостачання – І, ІІ. Електропостачання об’єкту будівництва передбачається від запроектованої ТП -10/0,4 кВ (вбудована в секцію 1) відповідно до технічних умов ПрАТ «Львівобленерго» від 30.01.2023 № 150-4712. Джерело електропостачання існуюча ПС -110/20/10 кВ №262 «Львів-24».

  Для електропостачання ВПР (ввідно-розподільчих пристроїв в кожній секції) передбачається влаштування мережі КЛ-0,4 кВ  від різних секцій РУ-0,4 кВ запроектованої ТП - 10/0,4 кВ.

Електропостачання споживачів І категорії надійності забезпечується шляхом улаштування автоматики включення резерву (АВР) від двох незалежних джерел живлення комплектної трансформаторної підстанції  та дизель-генераторної (ДЕС).

Кухні апартаментів та житлових квартир секції 2   обладнуються електричними плитами.  

Проектом передбачається внутрішнє освітлення в будівлях: робоче освітлення (у всіх приміщеннях); аварійне, евакуаційне освітлення; ремонтне освітлення на (в електрощитових, вентиляційних камерах, в насосних, котельній). Для освітлення приміщень комплексу передбачаються світильники з світлодіодними лампами, освітлення технічних приміщень – світильниками з люмінесцентними лампами. 

Передбачається зовнішнє електроосвітлення об’єкту будівництва.

Системи зв'язку та сигналізації. Проектом передбачається системи телефонізації будинків і телебачення.

Системи водо- та електропостачання будівлі обладнуються приладами обліку енергоносіїв: загальнобудинковими, квартирними та у вбудованих нежитлових приміщеннях.

Секції будівель, вбудовані приміщення, дахова котельня, підземний паркінг обладнуються системою контролю довибухонебезпечних концентрацій газу.

 

Пожежна безпека

Ступінь вогнестійкості: секція 1 – І; секція 2÷6 та стилобат одноповерхової торгової будівлі – ІІ. Вогнестійкість будівельних конструкцій та максимальні межі поширення вогню приймаються відповідно І та – ІІ класу.

Умовна висота будинків не перевищує  73,5 м.

Об’єкт будівництва забезпечується під’їзними шляхами для аварійно-рятувальних підрозділів та  проїздом з усіх сторін.

Зовнішнє протипожежне водопостачання передбачається пожежними машинами із забором води від запроектованих пожежних гідрантів, розташованих на кільцевій водопровідній мережі.

Об’єкт будівництва обладнується системою пожежної сигналізації, сповіщення про пожежу і передачі тривожних сповіщень, автоматичною системою водяного пожежогасіння, автоматизованою системою протидимного захисту, системою контролю довибухонебезпечних концентрацій газу, блискавкозахистом та внутрішнім протипожежним водопроводом.

У складі проекту розроблено розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту та передбачені рішення щодо захисту мешканців на випадок надзвичайної ситуації.

Сходові клітки типу Н1 та ліфт для транспортування пожежних підрозділів (ЛТПП) передбачаються з влаштуванням протипожежних тамбур-шлюзів із підпором повітря I типу.

 

Забезпечення безпеки життя і здоров’я людини,
захисту навколишнього природного середовища,
забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення

Проєктом передбачається нове будівництво будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, вбудованим дворівневим паркінгом та трансформаторною підстанцією по вул. Липинсього, 56 у м. Львові. Коригування.

Планована діяльність не відноситься до першої та другої категорій видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля визначених  ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

У складі проєктної документації додані матеріали ОВНС де охарактеризовані результати оцінки впливів на природне, соціальне, включаючи життєдіяльність населення і техногенне середовище та обґрунтування допустимості, доцільності і прийнятності проектних рішень.

За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що проєкт розроблено згідно нормативних вимог з питань екології, вплив проєктованої діяльності на параметри факторів середовища життєдіяльності людини очікується в межах, визначених санітарними  нормами.

 

Енергозбереження

               Проєктом передбачено нове будівництво будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, вбудованим дворівневим паркінгом та трансформаторною підстанцією по вул. Липинсього, 56 у м. Львові поділене на два пускових комплекси. До 1-го пускового корпусу відносяться: секції С3 — С6, торгова будівля, вбудований дворівневий паркінг. До 2-го пускового комплексу відноситься надземна частина секцій С1 та С2.

Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для І температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається t вн =20°С φ=50% .

Зовнішні стіни з пустотілої керамічної цегли з зовнішнім утепленням мінераловатними плитами товщиною 150мм та плитами пінополістиролу товщиною 150 мм.

Суміщене покриття – залізобетонні плити завтовшки 220 мм утеплені, утеплювачем пінополістиролом товщиною 250мм та цементно-піщаною стяжкою

Перекриття над паркінгом – неопалювальний паркінг, монолітна залізобетонна плита, утеплена жорсткими мінераловатними плитами, завтовшки 160 мм та плитами вспіненого пінополістиролу товщиною 50 мм.

Підлога по грунту утеплена мінераловатними плитами, завтовшки 50 мм.

Світлопрозорі конструкції (вікна, балконні двері) виконані з металопластикових профілів, із заповненням двокамерними склопакетами з енергозберігаючим м’яким пок-риттям на внутрішньому склі (41-10-4М1-10- 4і). Вхідні двері зрвнішні глухі. Утеплення мінеральною ватою.

Термічний опір  огороджувальних конструкцій відповідає мінімальним вимогам з врахуванням  п. 5.2.1. ДБН В.2.6-31:2021.

            Джерело теплопостачання від котельної розроблено з метою теплопостачання секцій С1, С2 (крім торгових площ 1-го поверху. Розташована котельня на покрівлі 17-и поверхової секції С1. Працює на природному газі.

Проектом передбачено встановлення 10 навісних конденсаційних котлів, фірми виробника Buderus тип Logamax plus GB-162-100, по 100 кВт кожен. Робочий теплоносій - вода

номінальний режимі 60/40°C. Від котельні тепло подається до індивідуальних КТП (квартирних теплових пунктів) фірми Herz типу Standart.

В КТП передбачено встановлення лічильників обліку теплової енергії та витрати холодної

води. Також обладнання КТП здійснює балансування та контроль, за допомогою комплектних

елементів, по витраті теплоносія за заданими параметрами з метою оптимального

енергоспоживання. В якості пристроїв для розсіювання тепла запроектовані сталеві панельні радіатори з нижнім підключенням фірми Purmo. На радіаторах встановлені термостатичні клапани з термоголовками фірми Herz. Магістральні трубопроводи запроектовані сталеві по ГОСТ 10704-91, ГОСТ 3262-75, від КТП до опалювальних приміщень — поліпропіленові фірми Ekoplastik. Магістральні трубопроводи теплоізолюватимуться термоізоляцією K-Flex ST S>=20 мм, квартирні - 9 мм. Комерційні приміщення на першому поверсі секцій С2 — С6 і торгової споруди будуть

опалюватись від електричних джерел тепла. Місця загального користування (МЗК) опалюватимуться електроконвекторами.

Опалення житлових приміщень секцій з С3 по С6 передбачено виконати за допомогою індивідуальних газових конденсаційних котлів типу Buderus Logamax plus GB172 T50. В якості пристроїв для розсіювання тепла запроектовані сталеві панельні радіатори з нижнім підключенням фірми Purmo. На радіаторах встановлені термостатичні клапани з термоголовками фірми Herz. Трубопроводи опалення — поліпропіленові фірми Ekoplastik.Трубопроводи теплоізолюватимуться термоізоляцією K-Flex ST товщиною 9 мм.

            Приготування гарячої води: для житлового фонду передбачається двофункційними котлами, які розташовані в кожній квартирі, для апарт-готелю передбачено КТП, які розташовані у спеціально передбачених нішах в межах сходових кліток для комерції та громадських приміщеь в секціях С1 та С2 від КТП для решти вбудованих приміщень в С3-С6 передбачено електричні водонагрівачі .

Вентиляція в будинку припливно-витяжна з природним спонуканням. Приплив по-вітря здійснюється через вікна, видалення – через вентиляційні канали.

В офісних та громадських приміщеннях передбачено окремі припливно-витяжні установки для механічної вентиляції, що викидатимуть витяжне повітря вище покрівлі будівлі. В теплий період року система вентиляції розрахована на попереднє охолодження, а в холодний період на попередній підігрів. Установки підібрано підвісного типу з рекуперацією.

Для вентилювання паркінгу передбачено механічну загальнообмінну вентиляцію без підігріву повітря. Вентилятори енергоощадні багатообертові. Паркінг не опалювальний.

          Проектом передбачене робоче, аварійне та евакуаційне освітлення на напрузі 220В.Освітлення здійснюється за допомогою світлодіодних світильників. Керування робочого освітлення й аварійного освітлення, виконується в основному датчиками руху, частково вимикачами. 

Передбачений облік енергоресурсів.

Використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії передбачено: дизельну електростанцію у паркінгу.

Акумулювання енергії у години мінімального енергоспоживання не передбачено.

Оцінка основних технічних рішень, щодо економії енергії. 

Проект відповідає вимогам ДБН В.2.6-31:2021 по впровадженню енергоефективних заходів щодо енергетичних показників огороджувальних конструкцій будівлі та порядку їх конструктивного вирішення, що забезпечить:

- надійність нормативних показників санітарно-гігієнічних параметрів мікроклімату приміщень;

- раціональне використання енергетичних ресурсів на обігрівання приміщень будівлі;

- забезпечення обліком економії енергоресурсів на всіх стадіях їх використання в будинку.

Відповідно до проектних рішень теплоізоляційної оболонки будівлі, системи опалення, вентиляції, в залежності від розрахункових кліматичних параметрів району будівництва визначено клас енергоефективності –«С». 

На підставі вивчення поданих матеріалів,  проект  «Нове будівництво будівель змішаного використання з вбудованими квартирами, торгово-офісними приміщеннями, апарт-готелем, вбудованим дворівневим паркінгом та трансформаторною підстанцією по вул. Липинсього, 56 у м. Львові. Коригування.» відповідає вимогам нормативних актів з питань  енергозбереження.

 

Організація будівництва

Тривалість будівництва – 36 місяців, в тому числі: 1-й ПК – 36 місяців, 2-й ПК –  36  місяців.

Під час проведення експертизи відповідно до зауваг експертів проектувальником були внесені зміни до проектної документації.

 

Висновки

Під час проведення експертизи відповідно до зауваг експертів, проектувальником були внесені зміни до проектної документації.

Розділи