Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:1470-8605-6947-8715
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№Т957-ОБ від 31.08.2023
Орган, що видав
Товариство з обмеженою відповідальністю "УК ЕКСПЕРТИЗА" (42431096) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Нове будівництво цеху по виробництву пелетів на вул. Фабрична, 16 в м. Самбір, Львівської обл.
Код проектної документації
PD01:0657-7687-8059-6971 №59-23 від 2023-02-06 (видав Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕНТИЛЯЦІЙНІ РІШЕННЯ "ВЕНТСОЛ") / Наявні експертизи: EX01:1470-8605-6947-8715
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, Розділ генеральний план, Архітектурне об'ємне проектування
Головний експерт проекту
Жилякова Олена Миколаївна (АЕ 000883, АР 014823, АЕ 007046 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Самбірський район, Самбірська територіальна громада, м. Самбір (станом на 01.01.2021), вулиця Фабрична, 16 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР" (42585908)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор Архітектурне об'ємне проектування
Розділ генеральний план
Глімбіцька Лариса Вікторівна (АА 001510)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Жилякова Олена Миколаївна (АЕ 000883, АР 014823, АЕ 007046)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:0657-7687-8059-6971
Орган, що видав
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕНТИЛЯЦІЙНІ РІШЕННЯ "ВЕНТСОЛ" (38026905)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
ПЗ, ГП, ТХ, АР, КБ, КМ, ЗВК, ВК, ОВ, ЕТР, ЕП, БЗ, СПС, ПОБ, ОВНС
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1251.9 Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
06.02.2023
Номер проектної документації
59-23
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Клас наслідків об'єктів будівництва – СС1 (незначні наслідки)

Замовник будівництва  Товариство з обмеженою відповід­альністю «САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР», код ЄДРПОУ 42585908

Адреса: 81400, Львівська область, місто Самбір, вулиця Фабрична, будинок 16

Генеральний проєктувальник    ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕНТИЛЯЦІЙНІ РІШЕННЯ "ВЕНТСОЛ", код ЄДРПОУ 38026905

Юридична адреса: 79034, місто ЛЬВІВ, вулиця УГОРСЬКА, будинок 14, корпус Ч-11, офіс 8-В

Головний інженер проєкту: Гудзь Наталія Василівна, кваліфікаційний сертифікат АР № 019645, виданий 02.06.2022

 

Вихідні дані:

- завдання на проектування, затверджене Замовником.

- Містобудівні умови та обмеження, реєстраційний номер MU01:3261-0558-3327-7998 від 29.05.2023.

 

Опис архітектурно-будівельних та конструктивних рішень

Генеральний план

Нове будівництво цеху виробництва пелет планується по вул. Фабрична, 16, в м. Самбір Львівської області.

Згідно проекту планування і забудови м. Самбір Львівської області земельна ділянка, на якій планується будівництво цеху, площею 0,5352 га (кадастровий номер землі 46109000000:08:112:0001), перебуває у межах існуючої виробничої території ТОВ «Самбірський елеватор», на правах оренди з цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Ділянка розташована в північно-східній частині м. Самбір в промисловій зоні за межами житлової забудови.

Житлова забудова м. Самбір не потрапляє в зону впливу господарської діяльності виробництва, розміщеного на цій території та санітарної зони споруд.

Земельна ділянка, що передбачається під розміщення цеху, не забудована та обмежена: з півночі – дорога, зі сходу – існуюче підприємство, з півдня – існуюче підприємство, з заходу – земельні ділянки.

Цех розташовується у північній частині ділянки. На ділянці відсутній верхній родючий шар ґрунту та багаторічні зелені насадження.

При плануванні передбачені такі заходи з інженерної підготовки території: загальні – вертикальне планування, організація відведення дощових і талих вод з урахуванням існуючої забудови території підприємства. Відведення поверхневих вод з території доріг, площ з твердим покриттям, покрівель будівель передбачається відкритим поверхневим способом з остаточним скидом у природне середовище.

Влаштовуються проїзди з мощенням з бруківки та мощення по типу відмостки мощення бруківкою.

Для технологічного майданчика запроектовані автомобільні поїзди шириною - 4,0 м з однією смугою руху. Перед будівлею цеху передбачається площадка шириною 12м на всю довжину цеху з влаштуванням розворотного майданчика для пожежного автотранспорту. Проїзди і технологічні майданчики складають транспортно-пішохідну мережу і забезпечують зв'язок усіх елементів благоустрою між собою із зовнішніми пішохідними і транспортними маршрутами.

Схема руху транспорту - кільцева.

В’їзд та виїзд на територію підприємства здійснюється через контрольний пропускний пункт, що знаходиться в районі існуючого елеваторного комплексу, що знаходиться на іншій земельній ділянці ТОВ «Самбірський елеватор» на в’їзді. Автомобільна стоянка легкового автотранспортного засобу працюючих передбачена на існуючій автомобільній стоянці на в’їзді на 10 авто.місць. Стоянка вантажного транспорту передбачена за межами підприємства на під’їзді до території та розрахована на 5 авто.місць.

Коротка характеристика об’єкту будівництва

Виробництво пелет - це динамічний високорентабельний бізнес з ринком збуту, що постійно зростає. Пелети - це зручне та екологічно чисте для спалювання паливо. Основними видами сировини для виробництва пелет є деревина, відходи сільськогосподарських культур (соняшник, гречка, ріпак, пшениця, кукурудза та ін.).

Виробництво включає в себе кілька стадій, а саме:

ПІДГОТОВКА СИРОВИНИ - Збір та перероблення відходів, таких як дерево, солома та лузга, відходи зерна, для використання в виробництві.

РЕГУЛЮВАННЯ ВОЛОГОСТІ - Вологість сировини регулюється за допомогою видалення або додавання вологи для досягнення оптимального рівня для гранулювання.

ЗВОЛОЖЕННЯ - Додавання води до сировини для підвищення її пластичності та легкості формування гранул.

ГРАНУЛЮВАННЯ - Процес стискання та формування сировини у вигляді компактних гранул або пелет, за допомогою гранулятора або пресувальної машини. ОХОЛОДЖЕННЯ - Охолодження та затвердіння свіжоутворених гранул для забезпечення стійкості та міцності продукту.

ПАКУВАННЯ - Пакування готових гранул у відповідні контейнери або мішки для зручності зберігання та транспортування.

ТОВ «БІОЕНЕРГОПАРТНЕР» є компанією, що виробляє технологічне обладнання для цеху виробництва пелет, а також монтажною організацію, що монтує дане технологічне обладнання. На основі обладнання ТОВ «БІОЕНЕРГОПАРТНЕР» організовується дільниця виробництва паливних гранул продуктивністю до 1 т/год.

Даним проектом передбачається корегування штатного розкладу підприємства зі створенням нових робочих місць, оскільки специфіка роботи нового виду діяльності потребує залучення нових кваліфікованих кадрів.

Річний фонд часу працівників при п’ятиденному робочому тижні – 260 днів.

Річний фонд часу працівників при семиденному робочому тижні – 330 діб.

Режим роботи – в одну зміну - робочий тиждень.

Тривалість робочого дня – 12 год.

Поділ персоналу на чоловіки/жінки проектом не передбачається. Посади призначатимуть після будівництва. Переодягальні, місця прийому їжі та відпочинку розміщуються в існуючій 2- х поверховій Адміністративно-побутовій будівлі елеваторного комплексу.

На об’єкті не передбачається використання праці маломобільних груп населення та відвідування об’єкту вищезазначеними особами, тому об’єкт не включає заходи щодо забезпечення усіх необхідних умов з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

Коротка характеристика технології виробництва

Робочим проектом передбачено встановлення лінії виробництва пелетів згідно інжинірингу від постачальника обладнання.

Відповідно до завдання на проектування, прийняті технологічні рішення забезпечують проведення необхідних технологічних операцій.

Обладнання лінії гранулювання прийнятого в проекті являється комплектною поставкою. Обслуговуючі площадки, повітропроводи, самопливи, опорні рами постачається виробником обладнання. Кріплення обладнання до бетону виконується за допомогою хімічних анкерів, які входять в комплект поставки обладнання.

Лінія гранулювання складається з переліку обладнання пов’язаного між собою і необхідного для виробництва пелети, що забезпечує виконання повного циклу при виробництві гранули (пелети).

Продуктом для виробництва пелети являються відходи ліній зерноочистки елеваторної промисловості (частки соломи, лушпиння).

Будівництво даного виробництва передбачається виконати в одну чергу.

Весь обсяг сировини надходить на підприємство автотранспортом. Продуктивність обладнання лінії та кількість транспортних потоків прийнята з розрахунку забезпечення оперативного виконання робіт. Лінія складається з наступних ділянок: -сушіння сировини -подрібнення -змішування -гранулювання -охолодження пелети -фасування пелетів в «біг-беги». Лінія автоматизована і управління відбувається за допомогою шаф управління, які входять в комплект постачання обладнання.

Подача сировини відбувається двома шляхами, в залежності від самої сировини – суха, волога. 1шлях – волога сировина – пропускають через сушку. 2шлях – сировина суха – відразу поступає в змішувач. Сировина (тирса, рослинні рештки) транспортується до місця установки лінії виготовлення пелет самоскидним або іншим автотракторним транспортом. Самоскид вивантажується на спеціальній лоток приймального пристрою. Сировина може також вивантажуватись на накопичувальній ділянці і завантажуватись на приймальний лоток (стіл подачі) за допомогою самохідного ковшового завантажувача.

Далі транспортером подається в Сушарку Теплогенератор, обладнаний напірним вентилятором, підсушує сировину із барабану головним всмоктуючим вентилятором і відділяється від теплоносія в великому циклоні. Головний вентилятор обладнаний регулюючою засувкою, яка дає змогу міняти величину тяги. Випадкові тяжкі частки відділяються від сировини спеціальним уловлювачем.

Осаджені в великому циклоні частки сировини через шлюзовий затвор попадають в гвинтовий транспортер. Транспортуються в вертикальний змішувач, з якого подаються в молоткові дробарки. Від дробарки висушена сировина потоком повітря вентилятора через циклон і шлюзовий затвор подається в накопичувальний бункер преса, оздобленого шнековим вигрузним пристроєм. До вигрузного пристрою приєднуються шнековий транспортер "присадок". З вигрузного пристрою необхідна кількість матеріалу направляється в кондиціонер, де проводиться обробка парою, або, при необхідності, водою. Шнек кондиціонера направляє матеріал в пресуючу камеру. Вальці преса продавлюють матеріал під великим тиском через радіальні отвори матриці. Гранули, що виникли після стискування, по транспортеру надходять в вертикальний ковшовий елеватор і далі через 2-х позиційний клапан надходять в охолоджувач жалюзійного типу.

Охолодження гранул відбувається за допомогою вентилятора, який протягує повітря через жалюзі і пласт гранул. Після наповнення і охолодження продукту проводиться його вивантаження з використанням вітро-сортувальної системи. Кондиційний продукт вивантажується на транспортер готової продукції, або безпосередньо в тару, а непресована маса відділяється і направляється на повторне пресування через циклом з вентилятором: шлюзовим затвором. Управління процесом і технологічний контроль виконується дистанційно з щитів управління.

Конструктивні рішення

Всі розрахунки виконувались в програмному комплексі SCAD office 21.

Усереднений коефіцієнт по надійності по навантаженню - γ/z=1,2. Нормативна глибина промерзання ґрунтів складає 1,0 м.

Згідно до інженерно-геологічних вишукувань основою під фундамент служить бетонна підготовка  товщиною 100 мм. і шириною на 100 мм. більше від запроектованих розмірів  підошви з бетону кл. С 8/10, основою бетонної підготовки служить ґрунт ІГЕ2  суглинки тугопластичні.

Земельні, монтажні, та такелажні роботи виконувати тільки після прийняття всіх заходів по попередженню нещасних випадків, які  можуть статися при їх проведенні.

Цех  виробництва  пелет    це  каркасно  металева  споруда,  холодного  типу,  яка  містить  в  середині технологічну лінію виробництва пелет.

Споруда  являє  собою  комплексну  будівлю,  що  має  прямокутну  форму  у  плані  25х12м, висотою  – 10,05 м., складається з надземної частини (металоконструкції навісу) та фундаментів стаканного типу.

Залізобетонні конструкції

Фундамент  запроектований монолітний стаканного типу  з бетону  С16/20.

Армування  фундаменту  виконати  із  окремих  стержнів,  які  з’єднуються  між  собою в’язальним дротом.

Стикування арматурних стержнів виконувати «врозбіг» з накладанням один на одного не менше  40d.

Плоскі каркаси виконати за допомогою контактного зварювання.

Зворотну  засипку  пазух  фундаментів  виконувати  глинистим  ґрунтом  оптимальною вологості з ретельним пошаровим  ущільненням до 1.6 тс/м. шарами товщ. 200-300 мм.

Відмостку навколо будинку виконати згідно розділу ГП, шириною 1.0 м.

Гідроізоляцію фундаментів виконувати наступним чином:

Вертикальна гідроізоляція - поверхні фундаментів, що контактують з ґрунтом, обмазати гідроізоляційною бітумною мастикою по підготовленій поверхні, покритої бітумним праймером. Зазначені роботи виконати за технологією фірми виробника.

Горизонтальна гідроізоляція - поверхню бетонної підготовки обмазати гідроізоляційною сумішшю.  Зазначені  роботи  виконати  за технологією фірми виробника.

Металеві конструкції

Колони – труба електрозварна коробчастого січення з двох швелерів, жорстко з’єднані з фундаментами за допомогою анкерних болтів.

На балки покриття шарнірно спираються прогони покриття, що запроектовані із прокатних швелерів.

На прогони спирається профнастил покриття з листів профільованих типу ПК60-0.7.

Листи профнастилу кріпляться до прогонів у кожному гофрі за допомогою самонарізаючих болтів і між собою – комбінованими заклепками, створюючи таким чином геометрично незмінний диск покриття.

Поперечна стійкість споруди  забезпечується  жорсткістю  поперечних  рам,  що  утворені жорстко з’єднаними фундаментами колонами та жорстко з’єднаними з колонами балок покрівлі.

Поздовжня стійкість будівлі забезпечується системою вертикальних в’язей по колонах.

Незмінність  форми  споруди  в  плані  та  спільна  робота  її  елементів  на  горизонтальні навантаження забезпечується жорстким диском, що утворений відповідно з’єднаним з прогонами профнастилом покриття та горизонтальними в’язями, по покриттю.

Для  кріплення  профнастилу  стінового  огородження  запроектовано  фахверк  із  гнутих електрозварних труб квадратного січення.

 

Робочий проєкт «Нове будівництво цеху по виробництву пелетів на вул. Фабрична, 16 в м. Самбір, Львівської обл.» виконано згідно з вимогами вихідних даних на проєктування та розроблений з дотриманням вимог до міцності надійності та довговічності об’єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. 

 

Головний експерт проекту:                                                             О. М. Жилякова

                                                                             (серія АЕ № 007046 від 27.07.2022)

 

    Архітектор:                                                                                         Л. В. Глімбіцька

 (серія АА № 001510 від 29.04.2013)

Розділи