Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:3483-5047-6845-1688
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№17-0063/01-23 від 27.04.2023
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області (35850112) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Капітальний ремонт підвального приміщення (укриття) корпусу №2 Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Полтавської міської ради Полтавської області» на вул. Анатолія Кукоби, 10
Код проектної документації
PD01:8919-7164-8454-8529 Зміни №2 №002-2023 від 2023-03-13 (видав НИЖНИК ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ) / Наявні експертизи: EX01:3483-5047-6845-1688
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, З питань інженерного забезпечення, З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Головний експерт проекту
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800 )

Кошторисна вартість


Кошторисна вартість в цілому по об'єкту будівництва за результатами експертизи

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
27.04.2023 3293.497 2075.086 267.383 951.028

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Полтавська обл., Полтавський район, Полтавська територіальна громада, м. Полтава (станом на 01.01.2021), вулиця Кукоби Анатолія, 10 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА ПОЛТАВСЬКОГО МІСЬКВИКОНКОМУ (04057600)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор Архітектурно-планувальні рішення
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800)
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
Горбенко Наталія Олексіївна (АЕ 006250)
Відповідальний експерт З питань міцності, надійності, довговічності
Савченко Людмила Вікторівна (АЕ 006377, АЕ 000153, АЕ 007153)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
Демьохін Геннадій Анатолійович (АР 006701, АР 018293, АЕ 006402, АЕ 003276)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту
Огурцов Олександр Юрійович (АЕ 006769, АЕ 004763, АР 020941, АЕ 005019, АЕ 007152, АР 013963)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань інженерного забезпечення
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
БОЛДАРЕВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 004425, АР 007907)
Головний експерт проекту З питань енергозбереження
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:8919-7164-8454-8529
Орган, що видав
НИЖНИК ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
Вид будівництва
Капітальний ремонт
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1263.3 Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
13.03.2023
Номер проектної документації
002-2023
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект розроблений ФОП  Нижник О.В. (адреса: 36034,  м. Полтава, вул. Дмитра Балацького, 19,  головний інженер проекту Нижник О.В.  сертифікат  серія АР № 014462  виданий 14.06.2018) на підставі  завдання на проектування, затвердженого замовником та погодженого генеральним проектувальником 13.03.2023.

Клас наслідків (відповідальності) об’єкта –  СС2. Сукупний показник – СС2.

Полтавська загальноосвітня школа №2 знаходиться в південній  частині міста, в Подільському адміністративному районі. Територія закладу упорядкована, озеленена. Рельєф ділянки  рівний, спланований.  

За об’ємно-планувальним рішенням будівля є складною у плані та складається з системи окремих будівель (корпусів), що поєднані між собою.

Будівля корпусу №2  – триповерхова, з підвалом, складної форми в плані, конструктивна схема – безкаркасна, будівля зведена з конструкцій: фундаменти – стрічкові, залізобетонні; цоколь  та стіни – цегляні; зовнішні  стін – цегляні товщиною  510 мм; перегородки - цегляні;  перемички – брускові, зі збірного залізобетону; перекриття - із збірних залізобетонних плит;  покрівля - скатна, з кроквяною системою; віконні блоки  – з металопластикового профілю, двері – металеві та дерев’яні.

Робочим проектом  передбачається ремонт підвальних приміщень школи,  з метою створення можливостей використання їх в якості найпростішого укриття для учнів і працівників під час надзвичайної ситуації.  Зовнішні огороджувальні конструкції та перекриття підвальних приміщень виготовлені із залізобетону, стіни - частково з цегли. 

Капітальним ремонтом відповідно до завдання на проектування передбачається:

– перепланування приміщень для влаштування двох санітарних вузлів;

– заміна внутрішніх дверних блоків на металопластикові та металеві у венткамері;

- заміна вхідних дверей на металеві утеплені;

- опорядження  приміщень підвалу - підлоги, стін та стелі;

- влаштування евакуаційного виходу з підвальних приміщень;

– ремонт вхідної групи з влаштуванням навісу над сходами;

– ремонт частини вимощення в межах евакуаційних виходів;

– капітальний ремонт внутрішньої електричної мережі підвальних приміщень;

- влаштування комп'ютерної мережі;

– влаштування системи вентиляції;

– встановлення сантехнічного обладнання.

Робочим проектом передбачається перепланування приміщень підвалу. Закладання отворів та влаштування нових перегородок запроектовано з газоблоків.

В підвальних приміщеннях передбачається  влаштування армованої бетонної підлоги з влаштуванням шиповидної мембрани, залізненням та наступним фарбуванням. Стіни, перегородки  та стелі підвальних приміщень грунтуються, шпаклюються по сітці та фарбуються силікатною фарбою.  

Фундаменти евакуаційного виходу виконуються з важкого бетону. Стіни фундаменту, які стикаються з ґрунтом обробляються гідроізоляційною мастикою. Підпірна стінка -  монолітна залізобетонна, сходи та площадки – залізобетонні.

Навіси над сходами запроектовані з профнастилу по металевих прогонах та балках.  

Вимощення в межах евакуаційних виходів запроектоване з асфальтобетонним покриттям, шириною 1,0 м, з встановленням бортового каменю. На зовнішніх входах в підвальні приміщення встановлюються металеві хвіртки.

Живлення електроенергією підвального приміщення  передбачено від існуючого ВРП. До силового обладнання відносяться системи вентиляції та насосні установки. Живлення електросилового обладнання здійснюється кабелями в гофрованій трубі вiд проектованого групового щита ЩР1 відкрито по будівельних конструкціях. Передбачається робоче та аварійне (евакуаційне) освітлення.  Резервне живлення світильників аварійного освітлення передбачається за допомогою вбудованих в корпус світильників акумуляторних блоків.

Робочим проектом передбачається влаштування комп'ютерної мережі шляхом використання Wi-Fi маршрутизатора.

Захист від ураження електричним струмом забезпечується поєднанням заходів захисту від прямого і непрямого дотику. Як заходи захисту від прямого дотику в робочому проекті передбачається основна ізоляція струмоведучих частин і оболонки. Як заходи захисту у разі непрямого дотику застосовується захисне заземлення системи TN-С-S та автоматичне  відключення живлення.  Передбачається захист електромереж від струмів к.з. та перевантажень автоматичними вимикачами, застосуванням ПЗВ. Для захисного заземлення і зрівнювання потенціалів електрообладнання  та всіх сторонніх провідних частин застосовується їх приєднання до захисної шини “PE”  за допомогою  заземлювальних провідників. Як захисний заземлюючий провідник передбачено використання захисної заземлювальної жили кабелю.

Система вентиляції підвальних приміщень проектується припливно-витяжна з механічним та природнім спонуканням. Повітроводи всередині приміщень  проектуються з листової сталi. Для очищення припливного повітря на системі П1 встановлюється кишеньковий фільтр. Проектуються вентилятори: з електроручним приводом -  система П-1, електричним -  система В-1. Для регулювання витрат на системі П1 встановлюється дросель-клапан та клапан витратомір. Забірний повітропровід системи П1 від зовнішньої стіни до калориферу та корпус фільтра - ізолюються тепловою ізоляцією. Так як в підвальних приміщеннях відсутня система опалення та будь-які транзитні трубопроводи системи опалення,  запроектоване  встановлення калорифера припливного повітря для системи П1.

Джерело водопостачання приміщень є існуючі мережі навчального закладу. Мережа внутрішнього водопроводу виконується із  пластмасових труб. Передбачається комплектування підвальних приміщень ємностями для питної води.

Відведення побутових стоків від сантехприладів передбачене в існуючу внутрішню каналізаційну мережу навчального закладу.  Система побутової каналізації виконується із пластмасових труб. Для відведення стоків від сантехнічного обладнання,  яке встановлюється в підвалі запроектована мережа напірної каналізації. Перекачка стоків здійснюється компактними каналізаційними автоматичними установками "WCLift". Мережа напірної каналізації прийнята із пластмасових труб.

Внутрішнє пожежогасіння приміщень забезпечується первинними засобами пожежогасіння та від існуючих пожежних кранів. Приміщення закладу оснащені пожежною сигналізацією.

Зовнішнє пожежогасіння будівлі передбачається від існуючих пожежних гідрантів,  що розташовані по вул. Анатолія Кукоби на відстані 10 м та по пров. Петра Ротача на відстані 17 м від будівлі.

Територія  закладу  забезпечена  доступом  для маломобільних груп  населення. В будівлі закладу передбачені заходи, які враховують потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп  населення. Робочим проектом передбачені візуальні і тактильні елементи інформації.

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 24.03.2023 складала   3520,582 тис. грн., у тому числі:  будівельні роботи – 2234,787 тис. грн.; устатковання, меблі, інвентар – 300,831 тис. грн.; інші витрати – 984,964 тис. гривень.

За результатами розгляду кошторисної документації та зняття зауважень встановлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складено згідно з наказом Мінрегіону від 25.06.2021 №162 «Деякі питання ціноутворення у будівництві», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за №1225/36847, та Кошторисними нормами України «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженими наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281.

Загальна кошторисна вартість капітального ремонту в поточних цінах станом на 27.04.2023 складає   3293,497 тис. грн., у тому числі:  будівельні роботи – 2075,086 тис. грн.; устатковання, меблі, інвентар – 267,383 тис. грн.;  інші витрати – 951,028 тис. гривень.

Розділи