Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:2655-2347-0454-0808
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (автоматизована дія Системи)
Статус документу
Архівний
Документ
№3-010-22-ЕП/КО від 29.08.2022
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКА БУДІВЕЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА" (37635443) Версія №2 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Будівництво секційного житлового будинку по вул. Першотравневій, 35 в м. Біла Церква Київської області
Код проектної документації
PD01:2318-3434-3853-4481 Зміни №3 №0918-BCrk від 2019-07-08 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "САМСОН")
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
Харчун Юрій Панасович (АЕ 004410, АЕ 000002 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Київська обл., Білоцерківський район, Білоцерківська територіальна громада, м. Біла Церква (станом на 01.01.2021), вулиця Скоропадського Павла , б. 35 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БЦ ЖИТЛО-ІНВЕСТ" (42651467)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Харчун Юрій Панасович (АЕ 004410, АЕ 000002)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
НАУМЕНКО АЛЛА КОСТЯНТИНІВНА (АР 001773, АЕ 004709)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
БОГОСЛОВА ГАЛИНА ФЕДОТІВНА (АЕ 004249)
Відповідальний експерт З питань екології
СМАГІНА ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА (АЕ 004414, АЕ 000004)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
ЯКИМЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 000441, АЕ 004766, АЕ 007263)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
ГАВРИЛОВА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА (АЕ 004725)
Відповідальний експерт З питань інженерного забезпечення
МАЛІЧЕВА ТАМАРА ІВАНІВНА (АЕ 002760, АЕ 004776)
Відповідальний експерт З питань інженерного забезпечення
Шапаренко Зінаїда Сергіївна (АЕ 004726)
Відповідальний експерт З питань інженерного забезпечення
ВАЩЕНКО ОЛЬГА ІВАНІВНА (АЕ 001850, АЕ 004724)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:2318-3434-3853-4481
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "САМСОН" (23526845)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
08.07.2019
Номер проектної документації
0918-BCrk
Статус документа
Архівний

Додаток до експертного звіту

Проект «Будівництво секційного житлового будинку по вул. Першо­травневій, 35 в м. Біла Церква Київської області» (коригування) розроблений ТОВ «САМСОН» (01030, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 7) у 2021 році, ГАП - Петров В. М. (кваліфікаційний сертифікат: Серія АА № 001759 від 31.07.2013), на замовлення ТОВ «БЦ ЖИТЛО-ІНВЕСТ» на підставі:

    містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, затверд­жених наказом управління містобудування та архітектури Білоцерків­ської міської ради від 08.07.2019 № 24-МУО;

    завдання на коригування проекту, затвердженого замовником;

    технічних умов і листів щодо проектування об’єкта, виданих відповід­ними службами.

Проект «Будівництво секційного житлового будинку по вул. Першо­травневій, 35 в м. Біла Церква Київської області» був розроблений у 2019 р. розглянутий ТОВ «Українська будівельна експертиза та рекомендований до затвердження експертним звітом № 3-353-19-ЕП/КО від 17 вересня 2020 р.

Зазначеним проектом передбачалось будівництво трисекційного збло­кованого 10-поверхового житлового будинку. Секції будинку - з підвалом та горищним поверхом, покрівля - скатна.

Будівництво передбачалось у три черги (І черга ‒ секція 1.1, ІІ черга – секція 1.2., ІІІ черга – секція 1.3).

Суть коригування проекту полягає у нижчезазначеному:

    змінено поверховість секцій - 9 замість 10 поверхів;

    уточнено кількість та номенклатуру квартир;

    передбачено у квартирах індивідуальне газове опалення та газові плити замість електричних; ГВП – від індивідуальних газових котлів; ІТП не передбачається; опалення МЗК і підвальних приміщень прийнято елект­ричне, за допомогою електричних конвекторів;

    ураховано будівництво нової ТП замість існуючої;

    уточнена черговість будівництва, а саме: три черги будівництва (І черга ‒ секція 1.3 і ТП, ІІ черга – секція 1.2., ІІІ черга – секція 1.1.

Джерелом теплопостачання для систем опалення і ГВП житлових квартир будинку прийняті поквартирні настінні двоконтурні газові конденса­ційні котли із закритою камерою згоряння фірми «ВАХІt» марки «Baxi ECO HOME 14 F» потужністю 16,0 кВт. Котли оснащені автоматикою безпеки та керування процесом приготування води в системі опалення і системі гарячого водопостачання, а також у системі спалювання газу та димовида­лення. Автоматика безпеки передбачає відключення подачі газу на котел при відхиленні контрольованих параметрів від норм - у випадку припинення подачі газу, згасання полум’я, зменшенні розрідження в топці апарату і та при перегріванні теплоносія.

Відведення продуктів згоряння від котлів і подача повітря на горіння передбачено колективними димохідними системами «повітря-газ» - коаксі­альними трубами з неіржавіючої сталі, які прокладено в шахтах з негорючого матеріалу. В нижній частині кожної димохідної системи передбачена ємність для збирання і відведення конденсату з підключенням через нейтралізатор до системи каналізації.

Відведення димових газів передбачено з урахуванням вимог безпеки експлуатації за чинними нормативами та рекомендаціями виробника. Димо­хідні системи виводяться вище зони вітрового підпору.

Розрахункова температура води для системи опалення 80-60°С.

Розміщення котлів прийнято в кухнях квартир.

Проектом передбачено контроль довибухових концентрацій газу та мікроконцентрацій чадного газу шляхом установлення сигналізатора загазованості в приміщеннях кожної кухні з виведенням сигналів на ОДС і на систему колективної попереджувальної сигналізації. На вводі газо­проводу встановлено швидкодіючий запірний клапан.

Газопостачання котлів і газових плит житлового будинку передба­чено згідно з ТУ № 404-9 (810-ТУп-1381-0621) від 03.06.2021, наданих АК «Київоблгаз». Місце забезпечення потужності - існуючий розподільний газопровід низького тиску Р ≤ 0,003 МПа Ду 100 мм, що прокладений по вул. Митрополита Андрея Шептицького. Місце підключення - на межі території об’єкта.

Проектом передбачено:

     прокладання підземного та надземного газопроводу-вводу низького тиску;

     кільцювання з газопроводом Ду100, прокладеного по вул. Першотрав­невій.

Облік витрати паливного газу в житлових будинках передбачається лічильниками, встановленими в кухні кожної квартири.

Системи опалення житлових квартир - двотрубні, тупикові, з горизон­тальним розведенням і панельними радіаторами, обладнаними автоматичними термостатами.

Вентиляція житлових квартир - припливно-витяжна, за рахунок суміс­ної роботи спеціальних припливних пристроїв у віконних конструкціях житлових кімнат і кухонь та витяжних залізобетонних вентиляційних блоків індустріального виробництва. Видалення повітря з приміщень кухні та сан­вузлів запроектовано через канали-супутники, які підключені до збірної вентиляційної шахти з викидом повітря вище покрівлі поза зону вітрового підпору.

Проектом передбачені заходи, регламентовані нормативними актами щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.

Підключення житлового будинку до інженерної інфраструктури, в тому числі електропостачання, водопостачання, каналізації та інших видів інженерного забезпечення запроектовано від існуючих міських мереж з ураху­ванням їх розрахункових потужностей.

Згідно з виконаними в проекті розрахунками нормативна інсоляція та природне освітлення житлових приміщень як житлових будинків самої новобудови, так і існуючих житлових будинків та їх прибудинкових територій відповідають нормативним вимогам.

Відповідно до поданої проектної документації загальна площа квартир, склад і площа житлових і підсобних приміщень відповідають нормативним вимогам.

У проекті розроблений розділ «Захист від шуму», в якому враховані зовнішні (транспорт) та внутрішні джерела шуму (інженерне обладнання будинків). Після виконання робіт з монтажу обладнання проектом перед­бачено обов’язкове проведення контрольних інструментальних вимірів рівнів шуму та, в разі виявлення перевищень допустимих рівнів шуму, розроб­лення і виконання додаткових шумозахисних заходів.

Передбачена проектом схема сміттєвидалення враховує місцеві клі­матичні умови і відповідає вимогам ДСанПіН 145-2011 «Державні сані­тарні норми та правила утримання територій населених місць». До початку експлуатації замовником будуть укладені відповідні договори на вивезення твердих побутових відходів.

У складі проекту розроблений розділ «Оцінка впливів на навколишнє середовище» (ОВНС), у якому визначено, що будівництво та експлуатація запроектованого об’єкта не спричинить понаднормативного впливу на стан навколишнього середовища.

Зокрема на атмосферне повітря будуть впливати викиди забрудню­ючих речовин з відпрацьованими газами автомобілів під час в’їзду-виїзду до відкритих автостоянок та викиди з димовими газами котлоагрегатів. У повітря будуть надходити: оксиди азоту, окис вуглецю, вуглеводні граничні С12-С19, метан, сажа, сірчистий ангідрид, парникові гази, аміак, бенз(а)пірен.

Загальна кількість викидів забруднювальних речовин незначна, їх кон­центрації в атмосферному повітрі не перевищуватимуть допустимих рівнів.

Додатковим джерелом забруднення атмосферного повітря будуть тимчасові викиди забруднюючих речовин, що утворюються при виконанні будівельних робіт, які в цілому на стан повітряного середовища не впливають.

Вплив на геологічне середовище, рослинний світ, водне середовище та ґрунти очікується в межах нормативів і не змінюється у порівнянні з раніше затвердженим проектом.

На тваринний світ, об’єкти природно-заповідного фонду вплив не здійснюється.

Вплив на техногенне та соціальне середовище здійснюється в межах нормативів, проектом передбачені заходи щодо захисту прилеглих будинків і споруд від руйнації, забезпечення їх стійкості при будівництві.

Для 9-поверхового трисекційного будинку передбачено ІІ ступінь вогнестійкості. Умовна висота житлових секцій будинку – менше ніж 26,5 м (24.500).

У секціях будинку передбачено по одній сходовій клітці типу СК1, яка має на кожному поверсі вікна площею не менше ніж 1,2 м та пристрої для їх відчинення з рівня сходової площадки. Із сходових кліток типу СК1 передбачений вихід на покрівлю будинку через протипожежні двері 2-го типу.

Ширину сходових маршів сходової клітки типу СК1 передбачено не менше ніж 1,35 м. Між сходовими маршами передбачений проміжок шириною не менше ніж 75 мм для прокладання пожежних рукавів. На над­земних поверхах ширину загальних коридорів будинку передбачено не менше ніж 1,8 м.

Ліфти у житлових секціях окрім надземних поверхів обслуговують підвальний поверх, де розташовуються комори мешканців. Вхід до ліфтів у підземній частині передбачено через ліфтовий хол з підпором повітря при пожежі. При цьому надземні зупинки ліфтів на поверхах секцій перед­бачено відокремлювати від об’єму евакуаційних сходових кліток типу СК1 дверима з пристроями для самозачинення та з ущільненням у притулах.

Для кожної квартири, починаючи з третього поверху та вище, передбачені як другий вихід лоджії (балкони) із суцільними простінками шириною 1,2 м; навпроти цих простінків розташовані вікна шириною 1,2 м з пристроями для відчинення.

Вхідні двері квартир передбачені шириною 0,9 м у просвіті та з класом вогнестійкості ЕІ 30.

Для евакуації з підвального поверху, на якому запроектовані поза­квартирні комори для мешканців будинку, влаштовані сходи типу С 1 з вихо­дом безпосередньо назовні. У підвальному поверсі кожної секції будинку передбачено по два вікна у торцях коридору згідно з ДБН В.2.2-15:2018.

Підвальний поверх відокремлено від першого поверху будинку протипожежними перекриттям 1-го типу (REI 150).

Несучі будівельні конструкції (колони, пілони, стіни), на які обпира­ється зазначене протипожежне перекриття, передбачені з класом вогне­стійкості REI 150.

Загальні поверхи житлових секцій обладнані системою пожежної сигналізації про пожежу (з димовими пожежними сповіщувачами).

Підвальний поверх обладнано системами: пожежної сигналізації адресного типу; оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; автоматичного порошкового пожежогасіння; природного димовидалення; підпору повітря до ліфтового холу.

При цьому проектом передбачено:

     для системи димовидалення із загальних коридорів житлових секцій передбачено заміну (подавання) повітря для компенсації об’ємів повітря, що видаляється;

     на покрівлі будинку відстань між шахтами димовидалення, підпору повітря, компенсації повітря для системи димовидалення, передбачено не менше ніж 10 м між місцем забору повітря та місцем викиду диму;

     обладнання приміщень комор системою автоматичного порошкового пожежогасіння.

До житлових секцій будинку передбачені проїзди пожежних авто­машин на відстані 5-7 м від зовнішніх стін шириною 3,5 м по твердому покриттю. У складі розділу Генеральний план розроблено «Схему руху пожежної техніки»

Решта проектних рішень у зв’язку з коригуванням проекту не зміню­ються і детально описані у додатку до експертного звіту № 3-353-19-ЕП/КО від 17 вересня 2020 р.

Експертиза проведена за напрямами, зазначеними у 8.6 ДСТУ 8907: 2019 «Настанова щодо організації проведення експертизи проектної докумен­тації на будівництво».

При цьому у відповідності до п. 8.6.9 зазначеного стандарту до про­ведення експертизи проектної документації не залучались експерти з питань ядерної і радіаційної безпеки, та експертиза за цим напрямом не проводилась, оскільки об’єкт не призначений для поводження з радіоактивними матеріа­лами та відходами від них.

Відповідно до положень ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та умов договору № 3-010-22-ЕП/КО від 02.02.2022 укладеного із замовником, експертиза проекту здійснена без розгляду кошто­рисної частини проектної документації.

У процесі розгляду проекту за зауваженнями ТОВ «Українська буді­вельна експертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у проект внесені зміни і доповнення.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту, в тому числі при внесенні проектної документації до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), покладається на генпроектувальника та замовника.

Розділи