Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8336-0870-1883-3846
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№706/22-РБК/ЕЗ від 21.12.2022
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕМБУДКОНСАЛТІНГ" (42974592) Версія №2 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Нове будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом за адресою : м. Одеса, Приморський район, вул. Карантинна, 22 (коригування)
Код проектної документації
PD01:8770-1148-5517-5850 №16/03/2020 від 2022-08-29 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЕФЕСТ") / Наявні експертизи: EX01:8336-0870-1883-3846
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань екології, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань охорони праці, З питань інженерного забезпечення, З питань архітектури
Головний експерт проекту
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195 )

Кошторисна документація

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Одеська обл., Одеський район, Одеська територіальна громада, м. Одеса (станом на 01.01.2021) , Карантинна, 22 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ПРИВАТНЕ ТЕХНІЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ГЕФЕСТ» (25037625)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Романус Тарас Теодорович
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Дімбровська Мар'яна Василівна
Архітектор З питань архітектури
Фляк Марко Петрович (АА 003985)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань охорони праці
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
ДІМБРОВСЬКА МАР'ЯНА ВАСИЛІВНА (АЕ 007382, АЕ 004641, АР 020486, АР 014027)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
ЛЯПУН ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА (АЕ 006555, АЕ 002649, АЕ 007195)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:8770-1148-5517-5850
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЕФЕСТ" (31681536)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Пояснювальна записка, архітектурні рішення, генеральний план, конструкції залізобетонні, електротехнічні рішення, водопровід і каналізація, опалення та вентиляція, розрахунок евакуації, пожежна безпека, енергоефективність, інженерно-технічні заходи, оцінка впливу на навколишнє середовище, проект організації будівництва, внутрішнє газопостачання, тепломеханічні рішення
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
29.08.2022
Номер проектної документації
16/03/2020
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект розроблено Товариство з обмеженою відповідальністю «Гефест», юр. адреса: 65045, Україна, м. Одеса, вул. Спиридонівська , будинок 10.

 

Головний архітектор проекту  - Коржов Олексій Валерійович  кваліфікаційний сертифікат Серія АА №001933 виданий 15.10.2013 року.

 

Вихідні дані:

-        «Завдання на проектування (коригування)», яке затверджене Замовником;

-        Містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва №01-06/190 від 06.08.2019 р.

-        Технічні умови.

 

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єкту – СС2

           

За результатами проведення експертизи  проекту «Нове будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом» за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Карантинна, 22 (коригування)  ТОВ «ГЛОБАЛ ПРОМСТАЧ» (м. Львів) видано експертний звіт щодо розгляду проектної документації від 31.03.2020 № 321/20-ЕЗ.

Будівництво об’єкту розпочато в 2020 році на підставі дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112200430540 від 12.02.2020 року.

На дану експертизу надана проектна документація коригування якої виконане у зв’язку зі зміною кількості квартир у будинку.

Будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом передбачається в Приморському адміністративному районі м. Одеса на земельній ділянці загальною площею 0,1436 га.

Поруч з ділянкою проектування знаходяться магазини із повним асортиментом продовольчих та супутніх товарів повсякденного попиту, заклади освіти.

 

Генеральний план

Проектними рішеннями генерального плану передбачається розташування: багатоповерхового житлового будинку вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом, в'їзда/виїзда в паркінг; майданчика для тимчасового паркування автомобілів, майданчиків для відпочинку, інженерних мереж та благоустрій.

Район розміщення об'єкту має розвинену інфраструктуру. Ділянка будівництва обмежена: з півночі – прибудинковою територією житлового 4-поверхового будинку, вул. Єврейська; з півдня – прилеглою територією житлових 2-3-поверхових будинків, вул. Троїцька; зі сходу – вул. Карантинна, «червона лінія»; із заходу - прилеглою територією житлові 2-3-поверхових будинків, вул. Осипова.

В'їзд/виїзд на територію об'єкта будівництва передбачається зі сторони вул.  Карантинна.

Рельєф ділянки забудови рівнинний. Абсолютні відмітки поверхні в межах ділянки змінюються з півдня на схід 35,10 м до 35,30 м. Вертикальне планування виконується з урахуванням існуючого рельєфу.

По периметру земельної ділянки передбачено зелені насадження (дерева, газони).Територія упорядковується, в темний час доби висвітлюється світильниками зовнішнього освітлення. Дощові води з даху відводяться в зливну каналізацію по внутрішньому водостоку

Потреба в місцях постійного та тимчасового зберігання автотранспорту мешканців житлового будинку та обслуговуючого персоналу вбудованих приміщень визначена відповідно до виконаного розрахунку з дотриманням нормативних вимог. Передбачено постійне зберігання легкових автомобілів мешканців житлового будинку на території підземного паркінгу та відкритій автостоянці на території благоустрою.

На прилеглій території адміністративної будівлі розташовуються майданчики різноманітного призначення (тимчасового паркування автомобілів, відпочинку дорослого населення, господарського майданчика), передбачається комплексне озеленення з використанням декоративних елементів та малих архітектурних форм. Територія упорядковується, в темний час доби висвітлюється світильниками зовнішнього освітлення.

Організація дорожнього руху транспорту та пішоходів виконується відповідно до розробленої схеми організації дорожнього руху в ув’язці з існуючою транспортно-пішохідною схемою з урахуванням нормативних вимог.

Проектом передбачено максимальне збереження існуючого рельєфу. Планування ділянки повністю забезпечує відведення зливових вод з поверхонь твердих покриттів, створюючи умови, що перешкоджають застою зливових вод на поверхні.

Генеральним планом забезпечені нормовані санітарні і пожежні відстані між будівлями та спорудами.

 

Архітектурно-будівельні рішення

Інженерно-геологічні вишукування виконані виконаного ПП "ПФ"Центр інженерно-проектних вишукувань" в 2019 році. Категорія складності інженерно-геологічних умов ділянки будівництва – ІІІ (складна).

Житловий будинок – одинадцятиповерховий з підземним поверхом та верхнім технічним поверхом, прямокутної конфігурації в плані, розмірами в осях 21,36 ´ 37,20 м.  Висота поверхів: паркінгу – 3,2 м, першого поверху та другого поверху – 3,6 м, третього-одинадцятого поверхів – 3,30 м, висота технічного поверху – 3,3 м.

Планувальними рішеннями в будинку передбачається:

  підземний поверх –  вбудована частина однорівневого підземного гаража на 21 машино-місць, технічні приміщення (тепловий пункт, електрощитова, насосні станції водопостачання та пожежогасіння;

– перший поверх – вхідна група в житлову частину будівлі (хол, рецепшен, санвузол), вбудовані приміщення громадського призначення; вбудована трансформаторна підстанція;

  другий поверх – вбудовані приміщення громадського призначення;

       з третього по одинадцятий поверх – житлові квартири;

  технічний поверх, вбудована котельня.

Входи у вбудовані приміщення та паркінг відокремлені від входу в житлову частину будівлі.

 Сполучення в будівлі передбачається:

– між підземним гаражем та житловими поверхами – ліфтом вантажністю 1000 кг та сходовою кліткою тип Н4, які відокремлені протипожежними тамбур-шлюзами 1-го типу з підпором повітря;

       між першим та другим поверхами – сходовою кліткою типу Н1 та ліфтом вантажністю 630 кг;

– в житловій частині будинку – сходовою кліткою типу Н1 та ліфтами вантажністю 630 кг та 1000 кг, останній використовується для зв'язку надземних поверхів з гаражем та транспортування пожежних підрозділів під час пожежі.

Вбудований паркінг – однорівневий манежного типу з перпендикулярним розташуванням автомашин до осі проїзду; з в’їздом/виїздом через одну односмугову рампу.

Трансформаторна підстанція – вбудована в перший поверх будинку в осях 13-14 рядах В-Ж з виходом безпосередньо на зовні.

Конструктивні рішення: Конструктивна схема житлового будинку - монолітний залізобетонний каркас (колони, перекриття, покриття, ядрами жорсткості). Несучі вертикальні елементи каркаса - монолітні залізобетонні пілони і монолітні залізобетонні ядра жорсткості, несучі горизонтальні елементи - монолітні залізобетонні безрігельні перекриття. Просторова жорсткість будівлі забезпечується спільною роботою вертикальних і горизонтальних монолітних елементів будівлі. Фундамент – монолітна залізобетонна плита на пальовій основі. Діафрагми жорсткості сходово-ліфтових вузли із монолітного залізобетону. Стіни підвальній частині із монолітного залізобетону. Сходові майданчики - монолітні ж.б. товщиною 200 мм. Сходові марші - монолітні ж.б.Плита пандуса - монолітна залізобетонна завтовшки 250 мм. Зовнішні стіни вище відм. -0,100 запроектовані з газобетонних блоків. Паркінг: фундаменти - монолітна залізобетонна плита на природній основі, колони паркінгу - монолітні залізобетонні, стіни паркінгу - залізобетонні. Плита перекриття паркінгу над -1 поверхом – капітельного типу.

 Проектними рішеннями враховані вимоги нормативних документів щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме: пандуси при вхідних вузлах, у місцях перетинів тротуарів з проїжджою частиною проїздів та у місцях перепаду рельєфу на пішохідних доріжках прилеглої території; безбар'єрне пересування в будівлі, паркінгу, на входах до вбудованих приміщень, ліфти; ширина вхідних дверей в будівлю не менше 0.9 м; ширина коридорів житлових поверхів прийнята не менше 1.8 м, ширина маршів і сходових майданчиків – 1,35 м; місця для паркування на відкритій автостоянці, а також у самому паркінгу.

Проектними рішеннями передбачено антисейсмічні заходи, заходи щодо надійності та безпеки, захист будівельних конструкцій від корозії, блискавкозахист та заземлення.


Оцінка проектних рішень з питань економії енергії

Теплоізоляційну оболонку багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення і підземним паркінгом запроектовано із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.6-189, ДСТУ Б В.2.7-182. Будівля односекційна, окремо розташована, має вбудований підземний паркінг, перший поверх з вбудованими не житловими приміщеннями, 9 житлових поверхів та верхній технічний поверх.

Зовнішні огороджувальні конструкції проектованої будівлі передбачено з теплотехнічними показниками вище нормованих :

- зовнішні стіни виконані з блоків з ніздрюватого бетону товщиною 300мм, утеплені мінераловатними плитами товщиною 50мм;

- суміщені перекриття виконані з з/б плити товщиною 200мм та утеплено плитами екструдованого пінополістиролу товщиною 200мм;

- підлогу на ґрунті виконано з з/б товщиною 200мм, утеплені розчином полістерольним товщиною 50мм;

- світлопрозорі конструкції вікон та дверей виконані з енергозберігаючим 2-камерним склопакетом;

- зовнішні двері з нормованим коефіцієнтом теплопередачі. Розрахунковий опір теплопередачі зовнішніх огороджуючих конструкцій  житлового будинку відповідає нормативному.

Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для ІІ температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається tвн =20°С та φ=50%.

Джерело теплопостачання квартир запроектовано дахову котельню.. Системи опалення квартир - водяні двотрубні тупикові з нижнім розведенням, з примусовою циркуляцією. Теплоносій - вода з розрахунковою температурою Т1=80°С, Т2=60°С. Нагрівальні прилади - сталеві панельні радіатори з вбудованим термостатичним клапаном та повітровипускником. Регулювання тепловіддачі нагрівальних приладів здійснюється за допомогою термостатичних головок, завдяки чому підвищується економія теплової енергії та покращується мікроклімат у приміщеннях. Вентиляція квартир - природна, припливно-витяжна. Видалення повітря запроектоване через окремі для кожної квартири внутрішньостінові канали, викид витяжного повітря - вище покрівлі. Приготування та облік води на потреби гарячого водопостачання здійснюється в приміщенні ІТП.

Використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії не передбачено. Акумулювання енергії у години мінімального енергоспоживання не передбачено.

Передбачений облік енергоресурсів:

- теплової енергії на систему опалення – загальним тепловим лічильником та по квартирними теплолічильниками, для вбудованих нежитлових приміщень індивідуальними теплолічильниками для кожної групи приміщень за їх функціональним призначенням;

- теплової енергії на систему гарячого водопостачання – загальним тепловим лічильником та поквартирними лічильниками гарячої води, для вбудованих нежитлових приміщень індивідуальними лічильниками для кожної групи приміщень за їх функціональним призначенням;

- електроенергії – поквартирними лічильниками активної електричної енергії, для вбудованих нежитлових приміщень індивідуальними лічильниками для кожної групи приміщень за їх функціональним призначанням;

- холодного водопостачання – загально будинковий, поквартирними лічильниками та  окремими лічильниками для кожної групи приміщень за їх функціональним призначенням.

Проект виконано у відповідності до вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», щодо енергетичних показників огороджувальних конструкцій будинку, інженерних мереж, дотримання норм з теплової ізоляції трубопроводів та рівня автоматизації та передбачено такі основні рішення щодо економії енергії:

-        оптимальний рівень витрат при експлуатації, що забезпечується комплексом об’ємно-планувальних, конструктивних, технологічних вирішень, а також систем їх інженерного забезпечення;

-        огороджувальні конструкції будівлі запроектовані з підвищеними теплозахисними властивостями, які забезпечують оптимальні показники річної енергопотреби будівлі у опаленні, вентиляції та гарячому водопостачанні;

-        прокладання трубопроводів виконується в захисній оболонці з попередньо ізольованих труб;

-        облік енергоресурсів передбачено;

Відповідно до проектних рішень  теплоізоляційної оболонки будинку, системи опалення, вентиляції та гарячого водопостачання, в залежності від розрахункових кліматичних параметрів району будівництва та за результатами паспортизації енергетичної ефективності багатоквартирного житлового будинкуз вбудованими приміщеннями громадського призначення і підземним паркінгом визначено клас енергоефективності  – «С».

Проект відповідає вимогам нормативних актів в частині забезпечення економії енергії.

 

Екологія, санітарно-епідеміологічне благополуччя населення

Проектом передбачено нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на земельній ділянці за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Карантинна, 22, площею 0,1436га, в межах комплексної реконструкції кварталу, зі знесенням непридатних для подальшої експлуатації, малоцінних будівель історичного фонду міста. Зелені насадження на проектованій земельній ділянці відсутні, проектом передбачено виконати комплексний благоустрій та озеленення.

Об’єкт проектування забезпечується всіма видами інженерних комунікацій: водопостачанням, каналізацією, газопостачанням та електропостачанням відповідно до технічних умов.

Розрахункова витрата води на господарсько-побутові і технологічні потреби складає 51,5м3/добу. Відведення господарсько-побутових стоків від житлової частини будівлі і вбудованих приміщень здійснюється окремо. Самостійні випуски направляються в зовнішню мережу господарсько-побутової каналізації. Об’єми відведення стічних вод складають 50,3м3/добу.

Джерело теплопостачання будівлі – газова дахова котельня.

Під час експлуатації багатоквартирного житлового будинку на навколишнє середовище впливатимуть 5 джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: димові труби дахової котельні; в’їзд-виїзд автотранспорту в підземний паркінг; дизель-генератор. В атмосферне повітря будуть виділятись оксиди азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, НМЛОС, метан, діоксид вуглецю. Орієнтовний загальний обсяг викидів нормованих забруднюючих речовин при функціонуванні об’єкта (без врахування автотранспорту) становить 4,09т/рік, 0,519г/с.

Відповідно до результатів програмного розрахунку розсіювання, рівень забруднення атмосферного повітря в приземному шарі атмосфери з врахуванням фонового забруднення не перевищує ГДК для населених пунктів по жодній речовині в жодній точці розрахункової площадки.

Розрахунковий обсяг утворення відходів: лампи люмінесцентні та відходи, що містять ртуть, інші зіпсовані або відпрацьовані 0,0133т/рік (38шт./рік); тверді побутові відходи 243т/рік. Відпрацьовані люмінесцентні лампи передбачено накопичувати і тимчасово зберігати в спеціальному герметичному металевому контейнері в стандартній заводській упаковці. Рекомендується люмінесцентні лампи замінити на світильники зі світлодіодними лампами, з огляду на їх економічність і безпечність для навколишнього середовища. Проектом передбачено забезпечення роздільного збору твердих побутових відходів за технологічною схемою 2. Всі утворені відходи будуть передаватись спеціалізованим організаціям відповідно до договорів, з метою нормативного поводження з ними.

Експлуатація проектованого об’єкту не чинитиме значного негативного або понаднормативного впливу на клімат і мікроклімат, атмосферне повітря, ґрунти, водне середовище, рослинний і тваринний світ, заповідні об'єкти, навколишнє соціальне середовище (населення) та навколишнє техногенне середовище. Ультразвук, електромагнітні хвилі, іонізуючі випромінювання й інші фактори не виникатимуть.

В розділі ОВНС оцінено вплив на навколишнє середовище, що виникатиме під час виконання будівельних робіт. Даний вплив буде тимчасовий характер та не перевищуватиме нормативних вимог.

За результатами розгляду наданих матеріалів можна судити про прийнятність запроектованої діяльності та дати позитивну оцінку проекту в частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.

Пожежна і техногенна безпека

Генеральний план вирішено відповідно до діючих протипожежних норм. Зовнішнєгасінняпожежіпередбачаєтьсявідпожежнихгідрантіввстановлених на мережах протипожежного водопроводу. 

Ступінь вогнестійкості будинків - І.  

Для евакуаціїмешканцівпередбаченонезадимлюючусходовуклітку Н1. Другий евакуаційний вихід з квартир влаштовується на балкони з глухим простінком шириною не менше 1,2 м.

Проектом передбачено влаштування систем протипожежного захисту:

 - влаштуванняавтоматичноїсистемипожежноїсигналізації;

- систему оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей з приміщень об’єкту;

- автоматичну систему димовидалення;

- внутрішній протипожежний водопровід;

- автоматичну систему пожежогасіння приміщень автостоянки;

- блискавкозахист.

Забезпечення вимог з охорони праці

Проектними рішеннями  передбачені необхідні заходи щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці при виконанні робіт з будівництва у відповідності   з вимогами  державних будівельних норм,  законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки промислового виробництва, що чинні на території України.

 

Організація будівництва

Проектними рішеннями передбачені заходи по захисту від шкідливого впливу шуму при виконанні  робіт з будівництва відповідно до діючого Законодавства.



Розділи