Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:2515-0833-1092-5517
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№V-0086-22/ПРОЕКСП від 30.08.2022
Орган, що видав
ТОВ "Проексп" (40993694) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор. № 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії по вул. Сумській, 4 у м. Охтирка Сумської області» Коригування»
Код проектної документації
PD01:3122-7796-5327-6960 Зміни №3 №06-15С від 2019-12-05 (видав "СУМСЬКИЙ ІНСТИТУТ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ") / Наявні експертизи: EX01:2515-0833-1092-5517
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань техногенної безпеки, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, З питань інженерного забезпечення, З питань архітектури
Головний експерт проекту
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Сумська обл., Охтирський район, Охтирська територіальна громада (UA59040110000026694) , Сумська обл., Охтирський район, Охтирська територіальна громада, м. Охтирка (станом на 01.01.2021), вулиця Сумська , б. 4 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО - КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ОХТИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (40516392)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Клушина Лілія Сергіївна
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Ольховик Юлія Володимирівна
Архітектор З питань архітектури
Чернядьєва Ірина Іванівна (АА 004064)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
СТАКОВІЧЕНКО ІРИНА СЕРГІЇВНА (АЕ 004938)
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
ВЛАДИМИРОВА СНЕЖАНА В'ЯЧЕСЛАВІВНА (АЕ 004858, АР 005259)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Комаренко Володимир Іванович (АЕ 002964, АЕ 004303)
Відповідальний експерт З питань інженерного забезпечення
З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Мусійчук Сергій Володимирович (АЕ 000720, АЕ 004160, АЕ 007261)
Відповідальний експерт З питань екології
Еріванли Валентина Насоївна (АР 000987, АЕ 004248, АР 019142)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:3122-7796-5327-6960
Орган, що видав
"СУМСЬКИЙ ІНСТИТУТ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЕКТУВАННЯ" (37970153)
Вид будівництва
Реставрація без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
архітектурне проектування, будівельне проектування та конструювання, проектування інженерних мереж і систем
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1273.1 Пам’ятки історії та архітектури
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
05.12.2019
Номер проектної документації
06-15С
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор. № 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії по вул. Сумській, 4 у м. Охтирка Сумської області» Коригування» розроблений на замовлення Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради, проектною організацією – ТОВ «Сумський інститут архітектурного проектування» (юр. адреса: 40007, м. Суми, вул. Миргородська, 6), кваліфікаційний сертифікат архітектора виданий Іванцовій Наталії Борисівні, Серія АА № 002792 від 01.04.2016 року (свідоцтво про підвищення кваліфікації № 3567 від 29 січня 2021 року).

 

Підстави для розроблення проекту:

- завдання на коригування;

- реставраційне завдання;

- експертний звіт ДП «Укрдержбудекспертиза» від 06 грудня 2019 року №19-0660-19 щодо розгляду проектної документації на будівництво за робочим проектом «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор. № 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії по вул. Сумській, 4 у м. Охтирка Сумської області» Коригування».

 

Клас наслідків (відповідальності) – СС3.

 

Проектом передбачається коригування робочого проекту «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор. № 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії по вул. Сумській, 4 у м. Охтирка Сумської області» Коригування».

У грудні 2021 року на об’єкті офіційно розпочаті реставраційні роботи. Під час розчищення опорядження, проведення демонтажних робіт виявлено погіршення стану об’єкту у порівнянні з періодом 2015 року, коли виконувалось попереднє інженерне обстеження у складі первісного проекту реставрації, чисельні приховані дефекти.

У відповідності до Реставраційного завдання і Завдання на проектування (кори­гування) при коригуванні науково-проектної документації було виконано повторне інженерне обстеження стану об’єкту на грудень 2021 року, в тому числі додаткове обстеження розкритих під час демонтажних робіт конструктивів, для виявлення всіх можливих прихованих дефектів та для виявлення змін у стані об’єкту, що сталися за період 2015-2021 року, тобто за 6,5 років після попереднього обстеження в складі проекту 2015 року (погіршення стану опоряджувальних шарів , що потребують повного демонтажу штукатурки, чисельні приховані тріщини і отвори в кладці, необхідність підсилення додаткової кількості перемичок і простінків, заміни зруйнованих заповнень віконних прорізів, тощо).

На підставі нових даних про стан окремих елементів пам’ятки, отриманих в процесі обстеження і виконання авторського нагляду після розкриття конструктивів під час проведення реставраційних робіт, внесено зміни в науково-проектну документацію, що відображають реальний технічний стан прихованих конструктивів об’єкта, відкориговані види і об’єми реставраційних робіт, технологічну схему і етапи виконання реставраційних робіт з урахуванням змін в стані об’єкту.

Виконано заміну передбачених проектом опоряджувальних та гідроізоляційних матеріалів імпортного виробництва на матеріали-аналоги вітчизняного виробництва, що з’явилися за цей час на ринку будівельних матеріалів.

Передбачено демонтаж існуючої покрівлі, що не була завершена, а зараз прийшла в стан, не прийнятний до експлуатації, і розроблено новий варіант відновлення покрівлі у відповідності до первісного вигляду будівлі на підставі виконаних раніше наукових досліджень.

У зв’язку з вступом в дію нових норм з пожежної безпеки та інклюзивності, нового санітарного регламенту (чинний з 01 січня 2021 року) та державних норм для закладів освіти, переглянуте пристосування планування прилеглої території (розділ ГП) та планування самої будівлі-пам’ятки, при цьому додатково запроектовано санвузли як для дівчаток, так і для хлопців, всередині будівлі та санвузол для МГН на 1-му поверсі.

У зв’язку з набранням чинності з 01 січня 2021 року нового санітарного регламенту та державних норм для закладів освіти, виконано актуалізацію інженерних розділів проекту з урахуванням наявності на сьогодні запроектованих раніше видів інженерного обладнання.

У зв’язку з виявленням демонтажу системи опалення будівлі, виконано проект опалення, що не передбачався проектом раніше.

Відкориговано кошторисну документацію згідно чинної з 08 листопада 2021 року Настанови з визначення вартості будівництва, з урахуванням внесених в науково-проектну документацію змін та офіційно наданих замовником обсягів виконаних на об’єкті робіт на момент коригування проекту.

Основними проектними рішеннями передбачаються наступні види робіт.

Навкруг будівель навчального корпусу та спортзалу запроектовано закільцьований проїзд для пожежних машин. На в’їзді на територію з північної сторони на нормованій відстані від будівель запроектовано стоянки автомобiлiв та iншого транспорту, враховуючи стоянки спецiалiзованого транспорту для учнiв-iнвалiдiв згiдно з дiючими нормами. Перед навчальним корпусом в межах існуючого озеленення розташовано майданчики для ігор і відпочинку, інші майданчики за нормативами розташовані на території гімназії, яка не ввійшла в територію проектування.

Благоустрій території виконується шляхом виконання проїздів, майданчиків та доріжок з твердим покриттям. Вільна від проїздів та доріжок територія озеленюється шляхом виконання газонів.

Архітектурно-будівельні рішення включають заміну обрешітки та покриття покрівлі. Запроектовано перехідні містки в горищному просторі.

Для нормалізації вологістного стану кладки в нижній частині стін передбачається комплекс заходів з усунення активного зволоження конструкцій:

·                 виконання захисту конструкцій будівлі від замочування – ремонт та заміна покрівельного покриття, заміна покриття карнизів, виступаючих частин фасадів;

·                 улаштування нового вимощення по всьому периметру будівлі з гідроізоляцією з ухилом від стін будинку.

Фасади пам’ятки архітектури місцевого значення відновлюються в їх історичному вигляді. Зовнішнє опорядження виконується згідно паспорту опорядження фасадів.

Проектом передбачено видалення верхнього ремонтного шару до первісного на площинах цоколю на 100 % площі, з видаленням плівкових фарбувань і цементних штукатурних нашарувань на площинах фасадів 1-го та 2-го поверхів. Тріщини в кладці ін’єктуються.

Заповнення віконних прорізів демонтуються.

Виконується антисептична обробка площин стін фасадів. Передбачено виконання сануючої штукатурки в цокольній частині фасадів, ремонтно-реставраційні роботи з відновлення лицьового шару фасадів з відновленням втрат декору, фарбування площин фасадів.

Улаштовується нова водостічна система у відповідності з розрахунком.

Встановлюються нові віконні заповнення з ПВХ профілю з двокамерними склопакетами.

Опорядження і колористичне вирішення фасадів відновлено відповідно до одного з ранніх варіантів, виявленого у ході досліджень.

Утеплення фасадів не виконувалось з огляду на статус будівлі як пам’ятки архітектури.

Ремонтно-реставраційні роботи в інтер’єрах направлені на звільнення пам’ятки від опоряджувальних нашарувань середини 20 ст. – початку 21 ст. і передбачають збиття до цегляної кладки штукатурних шарів, розчищення поверхонь стель 1-го та 2-го поверхіввід чисельних пізніх фарбувань та штукатурних нашарувань, «бухтячої» штукатурки, розчищення, антисептична обробка та ремонт поверхні цегляної кладки, ремонт та відновлення штукатурки, штукатурних стінових та стельових тяг з подальшим пофарбуванням. Шари опорядження виконуються матеріалами, близькими до первісних.

Конструктивні рішення. Виконано часткове перекладання вивітреної цегляної кладки цоколю по вісі «1» в осях «Г»-«Д».

Проведена повна заміна дерев’яного перекриття підвалу на монолітне залізобетонне з бетону класу С20/25. Конструкція перекриття прийнята відповідно до прольотів приміщень та можливостей обпирання конструкцій на стіни. В проекті передбачено три види перекриття: 1) безбалкове, з обпиранням на стіни через гнізда в цегляній кладці; 2) балкове (монолітні залізобетонні балки жорстко пов’язані з плитою) з частковим обпиранням плит через гнізда в цегляній стіні.

Проектом передбачено відновлення захисного шару арматури балок перекриття.

Виконана часткова заміна пошкоджених балок та балок, які не відповідають вимогам першого та другого граничного стану. Несучі конструкції горищного перекриття розраховані на постійні навантаження від ваги перекриття та корисне навантаження 70 кг/м2.

Балки замінені на дерев’яні перерізом 200х240мм з улаштуванням щитів накату.

Перекриття над актовою залою прийнято по головним новим металевим двотавровим балкам №36 та другорядним дерев’яним балкам 150х200мм з улаштуванням по ним щитів накату.

Частковий ремонт перекриття над першим поверхом передбачає часткову заміну та підсилення існуючих балок та вкладання додаткових дерев’яних балок перерізом 200х240мм.

Проектом передбачена реставрація сходів (існуючі цегляні) із забезпеченням вимог з безпечної евакуації та експлуатації.

Металеві зовнішні пожежні сходи (не автентичні), в зв’язку з їх аварійним станом та невідповідністю чинним вимогам, замінені на металеву драбину.

Місця з тріщинами над віконними та дверними прорізами підсилюються металевою обоймою з кутика 100х8.

Для влаштування дверних прорізів в поздовжніх внутрішніх стінах в учбових класах та актовому залі запроектовано встановити металеві перемички з швелеру №16 на стяжках з болтів М20.

Окремі елементи даху, які мають сліди замокання та вражені гниттям та грибками, підсилені в проекті накладками з дощок, що прикріпляються болтами до здорової деревини. Гнилі ділянки брусків – видаляються.

Кінечне опорядження приміщень корпусу гімназії після проведення комплексу ремонтно-реставраційних робіт виконується у відповідності до чинних вимог по окремих групах приміщень.

Стіни у навчальних приміщеннях, коридорах, сходових клітинах в кінечному варіанті повинні бути гладкими, пофарбованими емульсійною фарбою матовою, стійкою до миття та обробки миючими засобами, що засвідчено відповідним сертифікатом. Фарбування стін у проекті передбачене світлих пастельних кольорів, верх стін та стелі – білого кольору. В адміністративно-службових кабінетах стіни обклеюються шпалерами під фарбування та фарбуються тією ж фарбою.

В приміщеннях санвузлів, у приміщенні прибирального інвентарю виконується панель з керамічної плитки для стін висотою 2 м.

Підлоги виконуються у відповідності з вимогами до певних груп приміщень. Так, у навчальних кабінетах, коридорах, актовій залі підлоги з дерев’яної паркетної дошки, у санвузлах – керамічна плитка для підлог.

Нові віконні заповнення – з ПВХ профілю, з фасадного боку «під дерево» (покриття виконане у заводських умовах). Малюнок вікон аналогічний первісному.

Заповнення дверних прорізів 1-го та 2-го поверхів – дерев’яні фільончасті, існуючі. Виконується реставрація або відновлення за зразком існуючих з покриттям прозорим лаком. Двері в технічних приміщеннях – металеві протипожежні ЕІ 30 та ЕІ 60 – у відповідності до протипожежних вимог.

Джерелом теплопостачання систем опалення та вентиляції служать міські теплові мережі з будівлі планетарію в існуючий індивідуальний тепловий пункт. Підключення систем передбачене через розподільчу гребінку зі сталевих водогазопровідних труб. Параметри теплоносія – вода 70-50 °С.

Система опалення запроектована двотрубна з горизонтальним розведенням трубопроводів з труб VALTEC PPR. На розподільчих гілках передбачене влаштування балансувальних клапанів.

В якості опалювальних приладів передбачені панельні радіатори RADIK VK, які обладнані автоматичними терморегуляторами з попереднім налаштуванням.

Видалення повітря із систем опалення здійснюється за допомогою повітряних кранів на опалювальних приладах та автоматичних повітровипускників.

Магістральні трубопроводи та стояки підлягають тепловій ізоляції.

Вентиляція приміщень гімназії передбачається припливно-витяжна загальнообмінна з механічним та природним спонуканням.

Видалення повітря з навчальних приміщень, вчительської, гардеробної, адміністративних кімнат передбачене з природним спонуканням, приплив здійснюється через верхні фрамуги вікон .

З кабінету інформатики та актового залу запроектована механічна система вентиляції з рекуперацією тепла  із допомогою встановленого на горищі обладнання.

В санвузлах видалення повітря здійснюється через окремі приставні вентиляційні шахти в будівельних конструкціях

Подача та видалення повітря в приміщеннях запроектоване через дифузори, встановлені в отворах в стелі.

На повітроводах витяжної механічної системи вентиляції передбачається встановлення вогнезатримуючих клапанів.

Вентиляція від витяжної шафи в кабінеті хімії запроектована з допомогою систем П1 та В1.

Витяжні та припливні повітроводи виконуються із оцинкованої сталі класу "В".

Основними споживачами електроенергії є:

 - електроустаткування технологiчного обладнання;

 -устаткування сантехнічне;

 - освiтлювальнi прилади системи електроосвiтлення;

 - пожежна сигналiзацiя;

 - сигналізація загазованості.

Проектом передбачається кабельна мережа 0,4кВ від РУ-0,4кВ до проектованого розподільчого пункта РП-1. Кабель прокладається марки АВВГ-0,66 4х25,0мм2 в будівлі гімназії по підвалу, потім на перший поверх до РП-1.

В РУ-0,4кВ існуючої ТП встановлюється 3-х полюсний автоматичний вимикач типу ВА88-32 на струм 80А, який підключається від резервної групи. Кабель АВВГ-0,66 4х25,0 підключається від автоматичного вимикача.

Проектом передбачено встановлення біля трансформаторної підстанції дизельного агрегата на 70,4 кВт (резервне живлення об’єкту). Дизельний агрегат підключити на шини РУ-0,4 кВ через перекидний рубильник на струм 250 А, (діючий рубильник демонтується).

Проектом передбачено встановлення розподільчого щита РП-1 з автоматичними вимикачами на першому поверху в коридорі. Для розподiлення електроенергiї помiж споживачами передбачено встановлення окремих розподiльчих щитiв ЩО-1, ЩО-2, ЩО-3, ЩО-4, ЩР-3, ЩС(в)-1, ЩОА-1, ЩОА-2. В кабинетах фізики і комп'ютерному класі встановлюються розподільчі щитки ЩР(к)-1, ЩР(ф)-2.

Для підключення електроводонагрівачів передбачено встановити бокси з автомати­ними деференційними вимикачами на струм 10А струм витоку 30мА поряд з електроводонагривачами. На розеточних групах в щитках встановлюються автоматичні деференційні вимикачі на струм витоку 30мА.

Проектом передбачається по сигналу "Пожежа" вiдключення систем загальнообмiнної вентиляцiї.

Проектом передбачаються наступнi види електроосвiтлення:

- робоче загальне освiтлення - для усiх примiщень гімназії;

- аварiйне (безпеки та евакуацiйне) електроосвiтлення загальних коридорiв,

Напруга робочого та аварiйного електроосвiтлення 380/220В (бiля ламп 220В).

Для електроосвiтлення учбових приміщень, коридорiв передбачається встановлення свiтильникiв з енергозберігаючими лампами.

По шляху евакуації з будівлі передбачається встановлення свiтловихпоказчикiв "Вихiд" з автономними джерелами живлення

Груповi мережi виконуються кабелями, що не поширюють горiння марки ВВГнгд з розрахунковим перерiзом мiдних жил, за винятком мережi аварійного та евакуаційного освітлення, яка виконується вогнестiйким кабелем марки HXH FE180/E30 з межею вогнестiйкостi не менше нiж 15 хвилин з розрахунковим перерiзом мiдних жил

Приміщення обладнуються системами автоматичного контролю довибуховних концентрацій газу (метану)

Будівля захищається від прямих ударів блискавки, від вторинних проявів блискавки та заносу високого потенціалу через наземні та підземні металічні комунікації.

Проектом передбачається телефонізація будівлі.

 

Зміни технологічних рішень не входять до обсягу запланованих проектних робіт.

При реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор. № 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії враховані вимоги санітарного законодавства (Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, наказ МОЗ України від 25.09.2020  № 2205, р.11 ДБН 2.2-3).

 

Планована діяльність не належить до видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку у відповідності до статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".

Проектом не передбачене утворення додаткових джерел впливів на всі складові навколишнього природного середовища (атмосферне повітря, ґрунти, геологічне, водне, соціальне, техногенне середовище, рослинний і тваринний світ) при експлуатації.

Вплив на всі складові навколишнього природного середовища при проведенні будівельних робіт з реставрації – в межах дозволених рівнів, як в робочій зоні, так і за її межами.

Функціонування об'єкту не спричиняє загрози екологічній ситуації у місці його розташування.

Захисні заходи, що застосовані у проекті, необхідні та достатні для забезпечення нормативного стану навколишнього природного середовища.

 

Охорона праці і техніка безпеки при будівництві і експлуатації проектованого об'єкту забезпечується відповідністю всіх проектних рішень, котрі враховують умови безпеки праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань, пожеж і вибухів.

 

Проектом реставрації передбачається розумне пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення, що не призводить до погіршення умов безпеки вцілому в будівлі. Будівля ІІІ ступеню вогнестійкості, 2-й поверх її має дерев’яні перекриття, горище розташовано всередині дерев’яної кроквяної системи. З цього витікає відсутність можливості утворення пожежобезпечних зон, необхідних для захисту осіб з інвалідністю, з подальшим їх порятунком за допомогою ЛТПП в межах 2-го поверху.

Встановлення ліфтів, як звичайних, так і для транспортування пожежних підрозділів, теж не вбачається можливим, оскільки чинні вимоги до ліфтів призвели б до зміни форми даху і покрівлі будівлі, тобто до змін пам’ятки архітектури.

Узгодженим рішенням замовника і проектувальника прийнято рішення про забезпечення доступу для МГН тільки на 1-й поверх будівлі, одночасно з організацією учбового процесу і необхідних навчальних кабінетів в межах 1-го поверху. З урахуванням індивідуального пожежного ризику для МГН, в будівлі, в межах 1-го поверху, може знаходитись не більше однієї особи з числа МГН на візку. Передбачені проектні рішення в частині коригування  відповідають вимогам чинних нормативних документів.

Згідно ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будинків і споруд» проектними рішеннями забезпечено рівний доступ всім групам населення, в т.ч. МГН рівний доступ до умов життєдіяльності, як всередині будівлі, так і на прилеглій території.

При проектуванні горизонтального й вертикального планування майданчику дотримується безперервність пішохідних шляхів, що забезпечують доступ учасників навчального процесу, в тому числі з числа МГН, інвалідів на візках, у будівлю. Ці шляхи також забезпечуються засобами орієнтації та інформаційної підтримки. Висота бордюрного каменя по краях пішохідних шляхів для МГН прийнята не менше 0,05м.

Висота бортового каменя в місцях перетину з проїзною частиною понижена. В місцях перетину з проїзною частиною понижені бортові камені виділяються контрастним кольором. Для покриття пішохідних доріжок, тротуарів та пандусів не застосовуються насипні та великоструктуровані матеріали, що перешкоджають пересуванню МГН на візках або з милицями. Покриття з тротуарних плиток рівне, а товщина швів між ним не перевищує 0,015м.

Облаштовано тротуари з поперечним ухилом в межах 1%. Установка тактильних засобів, що виконують попереджувальну функцію на покритті пішохідних шляхів на майданчику, розміщені не менше 0,8 м до об’єкту інформації, зміни руху, входу та ін. Ширина тактильної полоси прийнята в межах 0.5-0.6 м.

Поруч з корпусом гімназії передбачена автостоянка на 7 машино-місць, в тому числі паркувальне місце для МГН (відстань – 48 м), що позначаються дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху.

Всередині проектом передбачені адаптовані до потреб інвалідів універсальні функціонально-планувальні елементи будівлі, що використовуються всіма групами населення.

Для забезпечення доступності будівлі для інвалідів та маломобільних груп населення передбачено адаптовані до потреб МГН універсальні функціональнопланувальні елементи будівлі, що використовуються всіма групами населення:

- всі входи – виходи прийняті шириною не менше 1,5 м;

- на головному вході виконано пандус з ухилом 1:12 з відповідним огородженням висотою 0,9 м і бортиками висотою 0,1 м по повздовжнім краям пандусу, поверхня його передбачена текстурною і контрастною; всередині будівлі для підйому на відмітку 0.000 встановлено підйомник, при цьому ширина мінімального евакуаційного шляху додержана;

- перша і остання сходинки, початок пандусів вхідних груп, якими будуть користуватися інваліди з вадами зору, виділяються жовтим кольором та «тактильною полосою».

Всі двері в будівлі влаштовуються без порогів, розпашного типу. Підлоги не мають перепадів по висоті.

Один з санвузлів призначений для інвалідів, що пересуваються на кріслах-колясках. В цій кабіні передбачені настінні поручні, штанги. Для інформаційного забезпечення передбачено комплексну систему засобів інформації і сигналізації про небезпеку.

На території, зі сторони головного входу в будівлю, по шляхах пересування всередині будівлі, розміщуються знаки доступності та інформації.

Задля раннього виявлення небезпечних чинників пожежі та надання інформації про подальші дії осіб з числа МГН, в будівлі запроектовано систему адресної пожежної сигналізації і систему оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, що знаходяться в будівлі, типу СО4. У випадку пожежі будуть включатися мовні сповіщувачі і світлові сигнали. Всі категорії громадян, разом з інвалідами, будуть евакуюватися через найближчі виходи в коридори та сходи по знаках напрямку руху, далі на вулицю.

Ступінь вогнестійкості будівлі – ІІІ. Класи вогнестійкості будівельних конструкцій до початку будівництва підтверджуються протоколами випробувань конструкцій або за розрахунковими та експериментальними методами за стандартами, які відповідають європейським вимогам з проектування, або за методиками розробленими з урахуванням вимог додатка В ДБН В.1.1-7:2016.

Схема генерального плану передбачає можливість під'їзду до будинку пожежних автомобілів по проїзду з твердим покриттям шириною 3,5 м на відстані 5 м від зовнішніх стін із забезпеченням доступу пожежних (із пожежних автодрабин (автопідйомників) в кожне приміщення будинку.

Зовнішнє пожежогасіння передбачене згідно ДБН В.2.5-74:2013 від зовнішнього протипожежного кільцевого водопроводу з пожежними гідрантами розташованими у радіусі до 200 м., з поділом кільця на ремонтні ділянки. Пожежні гідранти існуючі, розміщені уздовж вулиць та автомобільних доріг, відповідають чинним вимогам і знаходяться в робочому стані згідно наданої експлуатуючою організацією довідки.

З кожного поверху будинку передбачено не менше двох евакуаційних виходів. Визначено розрахунковий час евакуації людей у разі пожежі відповідно до ДСТУ 8828:2019. В опорядженні будівлі застосовуються матеріали згідно ДБН В.1.1-7:2016.

Згідно ДБН В.2.5-56:2014 влаштовуються системи адресної пожежної сигналізації, системи керування евакуюванням (в частині систем  оповіщення про пожежу і покажчиків напрямку евакуювання, централізованого пожежного спостерігання та блискавкозахисту.

Електричні проводи і кабелі передбачені стійкими до поширення полум’я, виготовленими з матеріалів із помірною димоутворювальною здатністю, малонебезпечних за токсичністю продуктів горіння за ДСТУ 8828:2019 (групи Д2, Т1 за ДБН В.1.1-7).

Кабелі живлення систем протипожежного захисту та аварійного освітлення, а також управління іншими протипожежними та інженерними системами передбачені з використанням вогнестійких кабелів.

Клас вогнестійкості проходок інженерних комунікацій через огороджувальні конструкції з нормованим класом вогнестійкості прийнято не менше ніж нормований клас вогнестійкості цієї огороджувальної конструкції або протипожежної перешкоди за ознакою ЕІ. В місцях перетинання протипожежних перешкод повітроводами передбачене влаштування вогнезатримуючих клапанів.

Заповнення прорізів (люк виходу на горище та технічні приміщення) передбачені протипожежними 1-го та 2-го типу.

При будівництві об’єкта передбачається дотримання вимог пожежної безпеки на будівельному майданчику та при виконанні будівельних робіт згідно з вимогами НАПБ А.01.001-2014.

 

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 15 серпня  2022р. складала 85549,711 тис. грн., у т. ч.: вартість будівельних робіт – 61187,479 тис. грн., устаткування – 6265,599 тис. грн., інші витрати – 18096,633 тис. грн.

 Із заявленої кошторисної вартості виконано раніше - 12300,051 тис. грн., у т. ч.: вартість будівельних робіт – 10593,925 тис. грн., інші витрати – 1706,126 тис. грн.

 

Кошторисна вартість після перевірки складає 87144,271тис. грн., у т. ч.: вартість будівельних робіт – 61224,001тис. грн., устаткування 6265,599 тис. грн., інші витрати – 19654,671 тис. грн.

 Із загальної кошторисної вартості виконано раніше - 12300,051 тис. грн., у т. ч.: вартість будівельних робіт – 10593,925 тис. грн., інші витрати – 1706,126 тис. грн.

 

При коригуванні інші проектні рішення залишаються без змін.

 

Під час розгляду проектної документації експертами ТОВ «ПРОЕКСП», проведення комплексної експертизи робочого проекту «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор. № 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії по вул. Сумській, 4 у м. Охтирка Сумської області» Коригування», в проект внесені зміни та доповнення.

 

Відповідальність за внесення змін та доповнень у проектну документацію несе замовник і проектна організація.

Замовник експертизи несе відповідальність згідно з законодавством, за достовірність узгоджених документів, наданих для проведення експертизи.

 


Розділи