1 редакція від 25.10.2022 2 редакція від 09.11.2022

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:6877-3849-3606-4191
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№№377/22-РБК/ЕЗ від 30.08.2022
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕМБУДКОНСАЛТІНГ" (42974592) Версія №2 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Реставрація з пристосуванням для потреб сучасного використання готелю, розташованого на бульварі Т.Шевченка,4 у м.Києві" (коригування)»
Код проектної документації
PD01:3987-9918-4180-1371 №ШМ151019 від 2019-10-15 (видав "АРС ЛОНГА ВІТА УРБІС") / Наявні експертизи: EX01:6877-3849-3606-4191
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань енергозбереження, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань екології, З питань охорони праці, З питань інженерного забезпечення, З питань архітектури
Головний експерт проекту
ШЕВЧУК ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ (АР 019859, АР 010718, АЕ 007137, АЕ 004951 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
м. Київ , м.Київ не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СПБ - ІНВЕСТ" (32735861)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
ДІМБРОВСЬКА МАР’ЯНА ВАСИЛІВНА
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Романус Тарас Теодорович
Архітектор З питань архітектури
Фляк Марко Петрович (АА 003985)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Міщенко Едуард Олександрович (АЕ 005236, АТ 007480, СІ- 00065, АТ 004454, АТ 008421, АТ 009774, СІ- 00128, АР 014400)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
ПАВЛІВ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 000496, АЕ 004314, АЕ 007182)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
ШЕВЧУК ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ (АР 019859, АР 010718, АЕ 007137, АЕ 004951)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:3987-9918-4180-1371
Орган, що видав
"АРС ЛОНГА ВІТА УРБІС" (41692790)
Вид будівництва
Реставрація
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Паспорт зовнішнього опоряджування (фасадів), Вихідні дані, Попередні дослідження, Обмірні креслення, Історико-архівні та бібліографічні дослідження, Археологічні дослідження, Науково-технологічні дослідження, Генеральний план, Архітектурні рішення, Конструкції бетонні (залізобетонні), Технологія виробництва, Електротехнічні рішення, Блискавкозахист, Водопровід та каналізація, Опалення, вентиляція та кондиціонування, Пожежна сигналізація, Пожежогасіння, Димовидалення, Системи зв'язку, Основні положення з організації реставрації, Оцінка впливу на навколишнє середовище, Автоматизація комплексна, Енергоефективність, Технологія виконання робіт, Розрахунок часу евакуації.
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1211.1 Готелі
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
15.10.2019
Номер проектної документації
ШМ151019
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Проект розроблено Товариство з обмеженою відповідальністю «АРС ЛОНГА ВІТА УРБІС»  Юр. адр.: 79021, Львівська область, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд.93.

 

Головний інженер проекту – Лисенко П.В. (кваліфікаційний сертифікат серії АР №004373 від 24.06.2019 року).


Вихідні дані:

-    Завдання на проектування (коригування), затверджене Замовником;

-    Технічні умови;

-  Містобудівна умови та обмеження №246/14/12-3/009/14 видані 15.08.2014 року, Департаментом містобудування та архітектури.                                                      

 

 

Клас наслідків(відповідальності) об’єкту    СС3

 

 

Відповідно до листа – звернення Замовника на проведення експертизи коригування проекту: «Реставрація з пристосуванням для потреб сучасного використання готелю, розташованого на бульварі Т.Шевченка,4 у м.Києві" (коригування)»,  а також «Завдання на коригування»,  яке затверджено Замовником, експертною організацією ТОВ «РЕМБУДКОНСАЛТІНГ», було проведено експертизу коригування даного проекту.

На підставі вище зазначеного, Експертний звіт №161/е/20 від «26».11.2020р., виданий ДП «ДЕРЖАВНИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-ВИШУКУВАНИЙ ІНСТИТУТ «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» (Інститут «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ»), вважати таким, що втратив чинність.

 

 

Генеральний план

Ділянка проектування, що складає 0,1556 Га, розташована в центральній частині міста Києва в межах його історичного ядра, в східній частині Шевченківського адміністративного району по бульвару Т. Шевченка, 4. Ділянка обмежена з північного сходу територією КП по утриманню житлового г-ва Шевченківського району м. Києва та міськими землями, не наданими у власність; з південного сходу територією КП «Київжитлоспецексплуатація», КП по утриманню житлового г-ва Шевченківського району м. Києва, територією ОП фірми «Руна», територією ТОВ «Агат»; з південного заходу – землями загального користування (бульв. Тараса Шевченка); із західно-південного боку - територіями ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» та ПП за участю українського капіталу «Компанія «БАК ХАУС».

 

 

 

 

Доступність об’єкту будівництва для маломобільних груп населення

  Проектом передбачено для мало-мобільних груп населення умови життєдіяльності, однакові з рештою категорій населення. Генеральний план запроектовано з урахуванням доступності для мало мобільних груп населення згідно чинних нормативних документів.

Поздовжній уклон шляху руху, по якому можливий проїзд інвалідів на кріслахколясках, не перевищує 5 %. При влаштуванні з'їздів із тротуару біля будинку та в затінених місцях збільшено поздовжній уклон до 10 % на протязі не більше 10 м.

Поперечний уклон шляху руху прийнято в межах 1-2 %. Проектне рішення Ремонтно-реставраційних робіт та пристосування вбудованих нежитлових приміщень частини підвалу адміністративної будівлі, доступного для інвалідів, не обмежує умови життєдіяльності інших груп населення, а також ефективність експлуатації будинку. З цією метою проектом передбачено адаптовані до потреб інвалідів універсальні елементи будинків і споруд, які використовуються усіма групами населення.

 

Архітектурні рішення

     Проект передбачає виконання ряду реставраційних робіт з метою пристосування існуючого будинку готелю для потреб сучасного використання згідно діючих будівельних норм та правил, створення комфортних умов проживання мешканців готелю, створення умов для безперешкодного доступу мало мобільних груп населення, впровадження необхідних вибухо- та протипожежних заходів. Проектом передбачено надбудову двох мансардних поверхів в осях 1-11, де будуть розміщені номери. Реставрація існуючої господарської споруди в осях Д-К під влаштування номерів на 2-4-му поверхах та технічних приміщень на 1-му поверсі.

Всі приміщення будинку можна розділити на три основні технологічні групи:

- житлова частина готелю (від другого по мансардні поверхи включно);

- ресторанний комплекс (підвальний поверх та частина першого поверху);

- офісно-громадські приміщення.

Житлова частина готелю

Готель займає основну частину будинку. На першому поверсі розташована вестибюльна група готелю. Житлова частина займає другий та вище розташовані поверхи і розрахована на 147 житлових номерів, в тому числі:

- 1-кімнатних – 127 номерів;

- 2-кімнатних - 20 номерів.

Всі номери обладнані окремими санвузлами з душем. Зв’язок між поверхами здійснюється по трьох сходах. Біля центральних сходів розміщено два пасажирських та вантажний ліфт. Пасажирські ліфти відповідають вимогам користування маломобільними групами населення.

Санітарно-побутове обслуговування запроектовано у відповідності з діючими нормами. Побутові приміщення служб готелю, підсобні, складські та технічні приміщення розміщено на 1-му та цокольному поверхах. На житлових - передбачені підсобні приміщення.

Ресторанний комплекс

Проектом передбачено влаштування ресторанного комплексу з двома обідніми залами на 128 місць, баром на 5 місць. Ресторан має вхід з рецепції готелю, яким користуються мешканці, а також окремий вихід на вулицю, що дозволяє використовувати його незалежно від роботи готелю. Ресторан обладнаний окремим вестибюлем, сходами в другу залу на -1-ий поверх. На 1-му поверсі готелю розташовані деякі приміщення кухні, обідня зала та бар. Основні виробничі, підсобні, складські приміщення та друга зала знаходяться на -1-му поверсі. Завантаження здійснюється зі сторони подвір’я за допомогою вантажопасажирського ліфта, прибудованого до сходової клітини. В осях 8-9. Виробничі приміщення ресторану між поверхами пов’язані вантажним підйомником. В проекті враховано забезпечення потреб маломобільної групи населення: передбачені спеціально обладнані житлові номери та санітарні вузли, ліфти мають відповідні габарити, головний вхід обладнаний підйомником.

Офісно-громадські приміщення

На першому поверсі запроектовані комерційні та адміністративні приміщення готелю. В підвалі в осях А-11 також розташовується приміщення для оренди.

 

Конструктивні рішення

Фундаменти будинку – стрічкові цегляні з глиняної повнотілої дореволюційної цегли. Фундаменти підвалу під асфальтом двору – стрічкові цегляні.

Стіни виконані з повнотілої царської глиняної цегли М 95-110 кгс/см2 на вапняному розчині М 14-23 кгс/см2

Перекриття над підвалом виконано цегляним склепінчастим по металевих балках. Крок балок 1,1 м. Перекриття 1-5-го поверхів виконане по дерев’яних балках перетином 0,21х0,30(h) м з кроком 0,85 м.

Покрівля – двохпохила по дерев’яних кроквах з зовнішнім організованим водовідводом з оцинкованого заліза по дерев’яній обрешітці.

Будинок обслуговують три сходові клітки. Сходові клітини – двох і трьохмаршеві. Сходові площадки – цегляні склепінчасті по металевих балках. Сходи – гранітні консольні, проступи на центральній сходовій клітині – мармурові.

 

Пожежна та техногенна безпека

         Генеральний план вирішено відповідно до діючих протипожежних норм.

         Зовнішнє гасіння пожежі передбачається від пожежних гідрантів встановлених на водопровідних мережах.        

         Прийняті в проекті рішення, щодо геометричних параметрів шляхів евакуації та евакуаційних виходів, відповідають вимогами нормативних документів, що дозволяє евакуювати людей до початку впливу на них небезпечних факторів пожежі.

         Проектом передбачено влаштування автоматичної системи пожежної сигналізації, системи оповіщення та управління евакуацією людей, систему димовидалення, внутрішній протипожежний водопровід, автоматичну систему пожежогасіння, систему блискавкозахисту.

         В складі проектної документації розроблено розділ «Інженерно - технічні заходи цивільного захисту».


Оцінка проектних рішень з питань економії енергії

Теплоізоляційну оболонку готелю запроектовано із застосуванням теплоізоляційних матеріалів зі строком ефективної експлуатації, які відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.6-189, ДСТУ Б В.2.7-182.

Зовнішні огороджувальні конструкції проектованої будівлі:

- зовнішні стіни тип І існуючі виконані з керамічної цегли товщиною 510мм не утеплені;

- зовнішні стіни тип ІІ виконані з керамічної цегли товщиною 510мм та утеплені мінераловатними плитами товщиною 150мм;

- мансардне перекриття утеплено плитами мінераловатними товщиною 300мм;

- підлогу на грунті утеплено плитами еструдованого пінополістиролу товщиною 50мм;

- світлопрозорі конструкції вікон та дверей виконані з ПВХ профілів із двокамерними склопакетами;

- вхідні двері в будинок металеві, утеплені, ущільнені в притулах з нормованим коефіцієнтом теплопередачі. Розрахунковий опір теплопередачі зовнішніх огороджуючих конструкцій  житлового будинку відповідає нормативному.

Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри для розрахунків мінімально допустимого значення опору теплопередачі приймаються для І температурної зони України. Розрахункова температура внутрішнього повітря приймається tвн =20°С та φ=50%.

Джерелом тепла є індивідуальний тепловий пункт розташований на -1 поверсі. Теплоносієм у системах опалення та теплопостачання калориферів є вода з параметрами - 80-60⁰С. Система опалення готелю запроектована водяна, двотрубна з нижньою розводкою, з тупиковим рухом теплоносія і з поповерховими відгалуженнями з автоматичними терморегуляторами. На кожному відгалуженні встановлюється не більше восьми опалювальних приладів. Системи опалення вбудованих нежитлових приміщень прийнята двотрубна з нижньою розводкою трубопроводів  з автоматичними терморегуляторами. На вході до готелю передбачається встановлення теплової завіси. В якості опалювальних приладів передбачаються сталеві панельні радіатори з нижнім підключенням з вбудованими термостатичними клапанами. В якості опалювальних приладів в електрощитовій передбачається встановлення регістрів із гладких труб

Вентиляція будівлі готелю включає в себе наступні заходи:

- влаштування механічної припливної вентиляції готельних номерів;

- влаштування механічної витяжної вентиляції з ванних кімнат готельних номерів;

- встановлення витяжного зонта над зоною приготування їжі в готельних номерах;

- влаштування механічної припливно-витяжної вентиляції адміністративних та комерційних приміщень;

- влаштування механічної припливної та витяжної вентиляції з приміщень ресторану;

- влаштування механічної витяжної вентиляції від технологічного обладнання в кухні ресторану;

- влаштування механічної витяжної вентиляції із санвузлів та технічних приміщень.

В готельних номерах передбачається приплив повітря до житлових кімнат, витяжка – з санвузлів та ванних кімнат. Витяжні системи санвузлів приєднуються до вертикального колектора через вознезатримуючий та зворотній клапани. Додатково в кожному готельному номері встановлюється витяжний зонт над зоною приготування їжі.

Охолодження повітря в приміщеннях готельних номерів здійснюється за допомогою мультизональної трохтубної системи із внутрішніми блоками канального типу. Охолодження повітря в приміщеннях ресторану, адміністративних та комерційних приміщеннях здійснюється мультизональною системою із внутрішніми блоками настінного та канального типів.Холодоносій в системах холодопостачання - озонобезпечний фреон R410-А. Внутрішні блоки систем холодопостачання прийняті настінного та канального типів. Зовнішні блоки систем кондиціонування встановлюються на покрівлі.

Водопостачання готельного комплексу призначення передбачено з міських водопровідних мереж діаметром 300мм. Для готельного комплексу передбачено два вводи Ду150мм в приміщення насосної станції на відм. -3.700 з влаштуванням обліку води водомірним вузлом на базі комбінованого лічильника (лічильник передбачено з імпульсним виводом для дистанційного зняття показників) та з двома обвідними лініями Ду100 на одній з яких встановлено засувку з електроприводом. Вводи забезпечують окрім витрат на госппитні потребі, витрати для системи внутрішнього протипожежного водопроводу та системи автоматичного водяного пожежогасіння.

В готельному комплексі проектом передбачена однозонна тупікова схема водопроводу з нижньою розводкою під перекриттям 1 та -1-го поверху. Проектом передбачається комерційний облік на водопостачання закладу громадського харчування. Окрім цього, для кожної черги, передбачено встановлення лічильнику на відгалуженні для поливального водопроводу та приготування гарячої води (встановлюється в приміщенні теплопункту). 

Постачання гарячої води для готельного комплексу передбачається централізованим від бойлерних, що розташовані у приміщенні теплопункту. Циркуляція прийнята насосна через циркуляційні стояки та циркуляційні магістралі. Для будинків прийнята схема з нижньою розводкою подавальних трубопроводів під перекриттям підвалу, з кільцюванням водорозбірних мереж та приєднанням до циркуляційного стояка. Для вирівнювання опорів циркуляційних стояків передбачено встановлення балансувальних клапанів на циркуляційних стояках.

В їдальні закладів громадського харчування передбачено використання електробойлерів накопичувального типу в якості резервного джерела гарячого водопостачання.

В якості джерел світла прийняти світлодіодні світильники. Живлення освітлювальних приладів передбачене від щитів освітлення. Комерційний облік електроенергії здійснюється в РУ-0,4 кВ.  Додатково в щиті ГРЩ-1 передбачено облік електричної енергії згідно схем для комерційних приміщень. В якості датчиків контролю електроенергії використовувати трифазні електронні лічильники, трансформаторного  та прямого включення,  які мають інтерфейсний вихід для підключення до АСКУЕ.

Використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії не передбачено. Акумулювання енергії у години мінімального енергоспоживання не передбачено.

Проект виконано у відповідності до вимог ДБН В.2.6-31, щодо енергетичних показників огороджувальних конструкцій будинку, інженерних мереж, дотримання норм з теплової ізоляції трубопроводів та рівня автоматизації та передбачено такі основні рішення щодо економії енергії:

-          оптимальний рівень витрат при експлуатації, що забезпечується комплексом об’ємно-планувальних, конструктивних, технологічних вирішень, а також систем їх інженерного забезпечення;

-          огороджувальні конструкції будівлі запроектовані з підвищеними теплозахисними властивостями, які забезпечують оптимальні показники річної енергопотреби будівлі у опаленні, вентиляції та гарячому водопостачанні;

-          прокладання трубопроводів виконується в захисній оболонці з попередньо ізольованих труб;

-          облік енергоресурсів передбачено.

Проект відповідає вимогам нормативних актів в частині забезпечення економії енергії.

 

Екологія, санітарно-епідеміологічне благополуччя населення

Проект передбачає виконання ряду реставраційних робіт з метою пристосування існуючого будинку готелю для потреб сучасного використання, згідно діючих будівельних норм та правил, створення комфортних умов проживання мешканців готелю, створення умов для безперешкодного доступу маломобільних груп населення, впровадження необхідних вибухо- та протипожежних заходів. Проектом передбачено надбудову двох мансардних поверхів, де будуть розміщені номери. Реставрація існуючої господарської споруди під влаштування номерів на 2-4-му поверхах та технічних приміщень на 1-му поверсі.

Джерело теплопостачання – існуючі тепломережі. Приєднання систем теплоспоживання до існуючих теплових мереж здійснюється в індивідуальному тепловому пункті, розташованому на -1 поверсі. Теплоносієм у системах опалення та теплопостачання калориферів є вода з пареметрами - 80 - 60 ºС.

Водопостачання готельного комплексу призначення передбачено з міських водопровідних мереж Д=300 по бульвару Тараса Шевченка в Шевченківському районі м. Києва згідно технічних умов АК «Київводоканал».

Відведення стоків від комплексу передбачається влаштуванням системи зовнішніх водостоків.

В готельному комплексі передбачаються окремі системи та випуски господарчопобутової та виробничої каналізації (від технологічного обладнання закладів харчування).

Планована діяльність не відноситься до переліків, зазначених у статті з закону України "Про оцінку впливу на довкілля".

Об'єкт при виконанні природоохоронних заходів та санітарних норм практично не буде здійснювати шкідливого впливу на середовище під час будівництва за рахунок оптимізації проектних рішень по його організації.

Виникнення надзвичайних екологічних ситуацій виключене.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря незначні, носять локальний характер і забезпечують задовільний стан навколишнього природного середовища на майданчику будівництва, а також за його межами.

                За результатами розгляду проєктних матеріалів встановлено, що робочий проєкт розроблено відповідно до нормативних вимог. Вплив проєктованої діяльності на природне та соціальне очікується в межах, визначених нормами.

 

Забезпечення вимог з охорони праці

Проектними рішеннями  передбачені необхідні заходи щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці при виконанні робіт з реставрації у відповідності з вимогами  державних будівельних норм,  законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки промислового виробництва, що чинні на території України.

Організація будівництва

Проектними рішеннями передбачені заходи по захисту від шкідливого впливу шуму при виконанні  робіт з реставрації згідно діючого Законодавства.

 

Висновки

Під час проведення експертизи відповідно до зауваг експертів, проектувальником були внесені зміни до проектної документації.

Розділи