Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:0449-0263-5457-9320
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№17-0167/01-22 від 07.09.2022
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" у Полтавській області (35850112) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Капітальний ремонт підвального приміщення (укриття) Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 37 “Білосніжка” Полтавської міської ради Полтавської області по бульв. Ю. Побєдоносцева, 6»
Код проектної документації
PD01:6930-7411-4727-2453 №41-22 від 0022-08-12 (видав ГАВРИЛОВ РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ) / Наявні експертизи: EX01:0449-0263-5457-9320
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, З питань інженерного забезпечення
Головний експерт проекту
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800 )

Кошторисна вартість

Заявлена кошторисна вартість передбачена наданою кошторисною документацією (до експертизи)

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
15.08.2022 4799.486 2222.373 1256.654 1320.459

Кошторисна вартість в цілому по об'єкту будівництва за результатами експертизи

Дата кошторису Заявлена кошторисна вартість, тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано, тис. грн.
Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати Загальна вартість Будівельні роботи Устаткування, меблі, інвентар Інші витрати
07.09.2022 4783.152 2139.892 1328.31 1314.95

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Полтавська обл., Полтавський район, Полтавська територіальна громада, м. Полтава (станом на 01.01.2021), бульвар Побєдоносцева Ю. , б. 6 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА ПОЛТАВСЬКОГО МІСЬКВИКОНКОМУ (04057600)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Архітектор Архітектурно-планувальні рішення
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800)
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
Конобієвська Олена Володимирівна (АЕ 005894)
Відповідальний експерт З питань міцності, надійності, довговічності
Савченко Людмила Вікторівна (АЕ 006377, АЕ 000153, АЕ 007153)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
Демьохін Геннадій Анатолійович (АР 006701, АР 018293, АЕ 006402, АЕ 003276)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
Григор'єв Олександр Володимирович (АЕ 006279, АЕ 000051, АЕ 007150)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань інженерного забезпечення
ПРИВЕДЕННИЙ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ (АЕ 004927, АР 006136, АЕ 005841)
Головний експерт проекту З питань енергозбереження
Александрова Тетяна Володимирівна (АЕ 004827, АА 004800)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:6930-7411-4727-2453
Орган, що видав
ГАВРИЛОВ РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ
Вид будівництва
Капітальний ремонт
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1263.5 Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
12.08.22
Номер проектної документації
41-22
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект розроблений ФОП  Гаврилов Р.В. (адреса: 38842  с. Тойбік, вул. Набережна,23, головний інженер проекту Гудзь А.А. сертифікат АР № 005284 виданий 04.12.2012) на підставі завдання на проектування, затвердженого замовником та погодженого генеральним проектувальником 12.09.2022.

Клас наслідків (відповідальності) об’єкта –  СС2. Сукупний показник – СС2.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №37 розташований в західній частині міста, в зоні багатоповерхової житлової забудови. Територія закладу упорядкована та озеленена. Рельєф – спокійний, спланований. Під’їзд на територію закладу  забезпечується з бульв. Ю. Побєдоносцева.

Існуюча будівля дошкільного навчального закладу – двоповерхова, з підвалом, складної форми в плані, зведена з конструкцій: фундаменти – стрічкові, з залізобетонних блоків та цегли; стіни – цегляні, товщиною 510 мм, 380 мм; перекриття – багатопустотні залізобетонні плити; вхідні двері в підвальний поверх – металеві. Конструктивна схема – безкаркасна, з повздовжніми і поперечними несучими стінами. Межа вогнестійкості конструкцій: несучі стіни REI120МО, перекриття RЕІ45МО, сходові площадки, марші сходових кліток R60МО, елементи суміщених покриттів RE15МО.

Робочим проектом передбачається капітальний ремонт частини приміщень  підвального поверху для влаштування найпростішого укриття  від звичайних засобів ураження.

Відповідно до завдання робочим проектом передбачається:

- влаштування санвузла та душової;

- встановлення нових металевих утеплених дверей;

- влаштування підлоги з епоксидним покриттям;

- облаштування додаткового аварійного виходу з навісом;

- влаштування навісу над існуючим входом в укриття;

- ремонт внутрішнього опорядження приміщень;

- ремонт мереж водопостачання та водовідведення;

- ремонт мереж опалення та влаштування нової вентиляційної системи;

- ремонт мереж електропостачання та електроосвітлення;

- влаштування телефонної мережі та локальної комп’ютерної мережі.

Проектовані перегородки  та  стіни аварійного виходу запроектовані цегляні, плити та сходинки виходу – з бетону армованого сіткою, покриття навісу -  металочерепиця по прогонах.

Оздоблення приміщень передбачає: стін і стелі – затирання швів, грунтування,  фарбування водоемульсійними водостійкими фарбами; санвузла та душової – грунтування, шпаклювання, затирання, фарбування гумовими фарбами. Покриття підлоги в санвузлі та душовій – керамічна плитка.

Капітальним ремонтом підвальних приміщень (укриття) передбачається влаштування додаткової водопровідної мережі і підводок до сантехнічних приладів. Підключення до існуючої внутрішньої водопровідної мережі передбачено у підвальному поверсі. Трубопроводи виконуються з пластикових  труб, прокладаються відкрито.  В приміщенні  передбачене місце для ємностей запасу питної води.   

 Гаряче водопостачання здійснюється від ємкісного електроводонагрівача. Труби для гарячої системи застосовані пластикові.

Для відведення побутових стоків від сантехнічних приладів робочим проектом передбачена система внутрішньої каналізації  К1. Каналізаційна мережа  виконується із пластикових безнапірних  та напірних труб з підключенням до існуючої мережі К за допомогою насосної установки “Sololift2 WC-3”

Робочим проектом передбачається влаштування системи повітряного опалення підвальних приміщень сумісне з вентиляцією. Запроектовано демонтаж нагрівальних приладів на сходах та заміна їх на нові, встановлення відключаючих кранів на стояках існуючої системи опалення.                                                      

Вентиляція приміщень запроектована припливно-витяжна з механічним спонуканням вентиляційною системою ПВ1. Передбачається використання припливно-витяжної установки з рекуператором з урахуванням підігріву припливного повітря за рахунок витяжного повітря. Установка ПВ1 має компактні повітряні фільтри з класом очищення М5 як для припливного так і для витяжного повітря. В якості рекуператора застосовується пластинчастий протиструмний повітро-повітряний теплообмінник рекуперативного типу. Конденсат після рекуператора відводиться в систему каналізації.  Установка ПВ1 обладнується автоматикою від перегріву обладнання. Витяжка з душової та санвузла – механічна, системою В1. Повітроводи виконуються із листової оцинкованої сталі. Ділянки повітроводів до установки системи ПВ1 теплоізолюються з покриттям фольгою з алюмінію.  Зовнішні витяжні повітроводи ізолюються рулонною теплоізоляцією з покриттям оцинкованою сталлю.

Живлення електрообладнання підвальних приміщень передбачено від проектованих щитів ЩР1 та ЩР0. Електропостачання вказаних щитів передбачено від існуючого ВРП з приєднанням до групи живлення обладнання харчоблоку. Робочим проектом передбачено встановлення в електрощитовій, яка знаходиться на 1-му поверсі будівлі, проектованого розподільного щита ЩР1 із ввідним автоматичним вимикачем. В підвалі передбачено встановлення щита ЩР0.  Споживачами електроенергії є системи вентиляції, електроводонагрівач, насосна установка, штепсельні розетки та групові мережі електроосвітлення. Передбачена можливість централізованого автоматичного відключення систем вентиляції при спрацюванні пристроїв протипожежної автоматики.

Робочим проектом передбачається робоче та аварійне (евакуаційне) освітлення. Аварійне (евакуаційне) освітлення виконується світильниками, які живляться від аварійної збірки щита ЩР0 та від вбудованих в світильники блоків аварійного живлення. Приміщення укриття забезпечується переносними ліхтарями.

Мережі електроживлення виконуються  кабелями з мідними жилами з ПВХ ізоляцією в оболонці не підтримуючій горіння зі слабкою димоутворюючою здатністю, прокладаються відкрито по існуючих будівельних конструкціях в гофрованих трубах.

Захист від ураження електричним струмом забезпечується поєднанням заходів захисту від прямого і непрямого дотику. Як заходи захисту від прямого дотику передбачається основна ізоляція струмопровідних частин і оболонки, що передбачають ступінь захисту не нижче IР3Х. Як заходи захисту у разі непрямого дотику застосовується:

- заземлення всіх неструмоведучих металевих частин електрообладнання шляхом приєднання їх до захисної заземлювальної жили “РЕ” кабелю живлення захисного уземлення системи TN-С-S; 

- захист електромереж від струмів короткого замикання і перевантажень автоматичними вимикачами;

- використання диференційних АВ з комбінованими розчіплювачами та пристроями захисного відключення (ПЗВ);

- влаштування основної системи зрівнювання потенціалів, яка з’єднує між собою: PE-провідники електроустановок, металеві частини будівельних конструкцій та металеві частини технологічного обладнання.

Робочим проектом передбачається телефонізація підвальних приміщень, яка виконана від існуючої телефонної мережі, розташованої в кабінеті завідуючої на 1-му поверсі.  Мережі телефонізації від існуючої розетки до абонентських пристроїв в підвалі виконуються проводом UTP 5e 4 х 2 х 0,51. Кінцевими пристроями для абонентських телефонних мереж  прийняті телефонні розетки зовнішнього монтажу.

Приєднання до існуючої комп’ютерної мережі та подальший розподіл передбачено через два проектовані комутатори (на 1-му поверсі та в укритті). Робочим проектом передбачається влаштування проектованої комп’ютерної мережі в підвальних приміщеннях шляхом прокладки між комутаторами та до комп’ютерного робочого місця кабелю марки FTP CAT 5E 4 х 2 х 0,51. Кінцевим пристроєм локальної комп’ютерної мережі передбачається двопортова екранована комп’ютерна розетка.

Підвальні приміщення обладнані системами автоматичної пожежної сигналізації та  системою оповіщення про пожежу.

Внутрішнє пожежогасіння приміщень здійснюється первинними засобами пожежогасіння.

Зовнішнє пожежогасіння здійснюється від двох існуючих пожежних гідрантів, які розташовані на території закладу  та по вул. Ю.Побєдоносцева на відстані 50 м від будівлі.

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 15.08.2022  складала    4799,486 тис. грн., у тому числі:  будівельні роботи – 2222,373 тис. грн.; устатковання, меблі, інвентар – 1256,654 тис. грн.;  інші витрати – 1320,459 тис. гривень.

За результатами розгляду кошторисної документації та зняття зауважень встановлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складено згідно з наказом Мінрегіону від 25.06.2021 №162 «Деякі питання ціноутворення у будівництві», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за №1225/36847, та Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281.

Загальна кошторисна вартість капітального ремонту в поточних цінах станом на 07.09.2022 складає  4783,152 тис. грн., у тому числі:  будівельні роботи – 2139,892 тис. грн.; устатковання, меблі, інвентар – 1328,310 тис. грн.;  інші витрати – 1314,950 тис. гривень.


Розділи