Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:6975-8209-0204-1020
Версія документу
№5
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№V-0041-22/ПРОЕКСП від 31.05.2022
Орган, що видав
ТОВ "Проексп" (40993694) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Ремонтно-реставраційні роботи адмінбудинку Архієпархії УГКЦ – пам’ятки містобудування і архітектури місцевого значення (колишній палац Єпископа 1843 р.) охоронний № 376-іф на вул. Шевченка, 16 в м. Івано-Франківську»
Код проектної документації
PD01:5423-6118-9469-5890 Зміни №5 №copy_2865423611877918673 від 2021-04-05 (видав ДЕРЖАВНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / Наявні експертизи: EX01:6975-8209-0204-1020
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань охорони праці, З питань пожежної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань екології, З питань кошторисної частини проектної документації
Головний експерт проекту
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Івано-Франківська територіальна громада, м. Івано-Франківськ (станом на 01.01.2021), вулиця Шевченка не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ІВАНО-ФРАНКІВСЬКЕ АРХІЄПАРХІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ (13643656)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
ПЕРЕЦЬ ОЛЕКСАНДРА ГЕННАДІЇВНА (АЕ 004439, АР 002865)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
З питань експлуатаційної безпеки
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань інженерного забезпечення
Барановський Олександр Петрович (АЕ 005211, АЕ 005231)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
Еріванли Валентина Насоївна (АР 000987, АЕ 004248, АР 019142)
Архітектор З питань архітектури
Бохан Анатолій Аліксович (АА 002617, АА 002614, АА 000248)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231)
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Бекар Володимир Йосипович
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
Мусійчук Сергій Володимирович (АЕ 000720, АЕ 004160, АЕ 007261)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Комаренко Володимир Іванович (АЕ 002964, АЕ 004303)
Експерт (фахівець) Архітектурно-планувальні рішення
Гламаздіна Людмила Володимирівна

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:5423-6118-9469-5890
Орган, що видав
ДЕРЖАВНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (23802133)
Вид будівництва
Реставрація без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1273.1 Пам’ятки історії та архітектури
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
05.04.2021
Номер проектної документації
copy_2865423611877918673
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Ремонтно-реставраційні роботи адмінбудинку Архієпархії УГКЦ – пам’ятки містобудування і  архітектури місцевого значення (колишній палац Єпископа 1843р.) охоронний  № 376-іф на вул. Шевченка, 16 в м. Івано-Франківську», розроблений на замовлення Івано-Франківської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви  проектною організацією Державне науково-реставраційне управління в Івано-Франківській області (юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Шашкевича, 2), кваліфікаційний сертифікат архітектора, виданий Лисаківському Петру Олександровичу, Серія АА №000257 від 24 липня 2012 року (свідоцтво про підвищення кваліфікації №1121 від 18 серпня 2017 року).

 

Підстави для розроблення проекту:

- договір на виконання проектних робіт № 03 від 22 листопада 2021 року з Івано-Франківською Архієпархією Української Греко-Католицької   Церкви; 

- реставраційне завдання;

- завдання на проектування.

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єкту – СС3.

 

Робочим проектом передбачається ремонтно-реставраційні роботи адмінбудинку Архієпархії УГКЦ – пам’ятки містобудування і архітектури місцевого значення (колишній палац Єпископа 1843р.) охоронний  № 376-іф на вул. Шевченка, 16 в м. Івано-Франківську.

Архітектурно-будівельний район ділянки проектування – ІІІа, температурна зона – І.

Середня температура найбільш холодної п’ятиденки – мінус 20°С; характеристичне значення снігового навантаження - 1410 Па; характеристичне значення вітрового навантаження - 500 Па; максимальна глибина промерзання грунту – 0,9 м, сейсмічність - 6 балів.

Територія, на якій знаходиться будівля адмінбудинку Архієпархії УГКЦ, розташована в центральній історичній частині міста Івано-Франківська на вулиці Т. Шевченка, на червоній лінії забудови.

Будинок побудований в стилі класицистичного модерну. Автор проекту невідомий. Будинок прямокутний в плані, двоповерховий, цегляний, потинькований, дев’яти віконний по фасаду, з двома дуже слабо вираженими ризалітами, шириною в одне вікно, по двох боках головного фасаду, звернутого до вул. Шевченка.

По осі симетрії головного фасаду знаходиться високий, майже під рівень другого поверху, широкий арочний головний вхід у будинок, над яким на другому поверсі влаштовано балкон, що охоплює три вікна, підтримуваний масивними декоративними кронштейнами. Огородження балкону – коване металічне ажурне.

Головний вхід виконано у вигляді масивної дерев’яної брами - двостулкової, з арковою фрамугою та скляними вставками на дерев’яних полотнах. Стан брами частково незадовільний (в наявності порушена геометрія дерев’яних полотен, часткова відсутність декоративних елементів оздоблення, потемніння та розтріскування деревини. Брама потребує реставраційних та ремонтних робіт. На дворовому фасаді розміщуються троє дверей по першому поверсі. Одні металеві, одні дерев’яні і одні металопластикові. Двері не відповідають критерію автентичності.

Горизонтально головний фасад розділений міжповерховою, підвіконною - на другому поверсі та між віконною - на першому поверсі, тягами. Фасад першого поверху між ризалітами гладко потинькований, декорований аркатурою, в нішах якої влаштовані арочні вікна. Ризаліти першого поверху з одним арочним вікном, в арочній ніші потиньковані  під руст. На другому гладко тинькованому поверсі між ризалітами вікна прямокутні, декоровані футринами, карнизними сандриками та підвіконними нішами.

В простінках між вікнами – пілястри іонійського ордеру, на які опирається фасадний фриз. На гладко тинькованих ризалітах другого поверху знаходиться по одному дуже широкому вікну з трьома імпостами. Вікна ризалітів також декоровані футринами, карнизними сандриками і підвіконними нішами. Карниз досить масивний з виносом за грань стіни на 700 мм декорований модильйонами. Дах вальмовий чотирьох скатний, покритий покрівельною сталлю. Будинок цікавий і цінний своїм архітектурно-художнім вирішенням фасадів. Зовнішній вигляд будинку частково пошкоджений часом.

Фундаменти будинку – бутові, цегляні - не обстежувались.

Цоколь - тинькований, без русту, стан – задовільний, частково непридатний до нормальної експлуатації (спостерігаються тріщини, відшарування тиньку та пофарбування).

Стіни – кладені з червоної керамічної цегли. Стан задовільний, частково не придатний до нормальної експлуатації. Потребує проведення ремонту та реставрації екстер’єр стін, а саме: спостерігається деструкція фрагментів тиньку головного, дворового та бічних фасадів в місцях примикання до водостічних труб та вінчаючого карнизу, спостерігається відлущення пофарбування, тріщини тиньку, вивали та відлущення тиньку рустованого тиньку першого поверху та гладкого тиньку другого поверху, вивали та деструкція фрагментів декоративних елементів - карнизу, міжповерхової тяги, поясків, кронштейнів балкону, сандриків, обрамлень вікон, пілястрів та ін.

Карнизи, тяги - викладені з цегли на вапняному розчині, профільовані, оштукатурені. Винос зовнішнього вінчаючого карнизу понад 400мм. Перебувають частково у незадовільному стані. Потребують ремонту, реставрації та відновлення.

Покрівля – дах будинку чотирисхилий. Покриття даху – покрівельна сталь «в фальц» з накладною системою ринв. Технічний стан покрівлі непридатний до нормальної  експлуатації. Потребує повної заміни покриття даху, а також водостічних труб та ринв, колін відливів по периметру даху .

Водовідвідна система – з накладною системою ринв у стані, непридатному до нормальної експлуатації, потребує заміни ринв, водовідвідних труб, лійок колін.

Територія об’єкта культурної спадщини - в частково незадовільному стані та потребує ремонту вимощення по периметру будівлі .

Стан внутрішніх архітектурно – конструктивних елементів:

- загальний стан – задовільний, частково непридатний до нормальної  експлуатації;

- стіни внутрішні (інтер’єри приміщень): кладені з червоної керамічної цегли на вапняно-піщаному розчині. Стан задовільний, частково потребують проведення опорядження приміщення першого та другого поверхів;

- перекриття: між першим та другим поверхом - дерев’яне по дерев’яних балках – стан задовільний. Стеля в приміщеннях першого та другого поверхів будинку – тиньковані по дранці, пофарбовані;

- підлоги – керамічна плитка (коридор першого поверху та санвузли) та дерев’яні паркетні - стан задовільний, частково непридатний до нормального функціонування – потребує ремонту;

- вікна та двері внутрішні дерев’яні – стан задовільний, частково непридатний до нормального функціонування та потребують ремонту та реставрації.

- сходи внутрішні - стан задовільний, частково непридатний до нормального функціонування, потребують ремонту та реставрації дерев’яні дубові сходини (проступи та підступеньки).

- предмети прикладного мистецтва: предметів прикладного мистецтва не виявлено.

Характеристика прилеглої території. Тротуар зі сторони  вул. Шевченка замощене  ФЕМами та бетонним покриттям, біля будинку знаходяться газони, дерева листяних та голчастих порід та кущові зелені насадження. Територія будівлі огороджена. Стан замощення - задовільний. Потребує ремонту вимощення по периметру будівлі.

Інженерне забезпечення.  Будинок на даний час забезпечений електропостачанням, газопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, та слабострумними мережами. Стан інженерних мереж – задовільний.

Проектом передбачається, враховуючи технічний стан об’єкту, провести комплекс реставраційних, ремонтних зовнішніх і внутрішніх робіт.

Зовнішні ремонтно-реставраційні роботи:

- демонтувати  існуюче  покриття даху з оцинкованої покрівельної сталі площею 787,80 м2;

- демонтувати елементи водовідвідної системи;

- влаштувати нове покриття даху з мідних покрівельних листів  площею – 787,80 м2;

- змонтувати нові  елементи водовідвідної системи.

Роботи проводити покрівельною міддю товщиною листа 0,55 мм, кріпленням між собою листів в подвійний «стоячий» фальц з пропайкою стиків в місцях дощоприймальних воронок та ринв.

- провести розчистку дротяними щітками, заповнення швів кладки цементно-піщаним розчином та покрити за 2 рази «лаком для каменю» корінники, які знаходяться вище покриття даху загальною площею 31,50 м2;

- реставрувати (з відновленням) вінчаючий карниз та фриз на всіх чотирьох фасадах методом «до гіпсування» втрачених, неавтентичних та відсутніх фрагментів (габарити та розміри уточнити по місцю);

- реставрувати міжповерхову тягу,  тягу по першому поверсі на всіх чотирьох фасадах  методом «витягування» з заробкою тріщин, відновленням деструктованих фрагментів загальною довжиною 158,50 м. п. (винос=400мм);

- провести реставрацію деструктованих ліпних декоративних елементів всіх чотирьох фасадів загальною площею 475,0 м2;

- провести ремонт рустованої штукатурки  зовнішніх стін першого поверху загальною площею 137,60м2;

- провести ремонт гладкої штукатурки зовнішніх стін першого та другого поверхів  загальною площею 227,50 м2;

- виконується ремонт цоколя будинку;

- пофарбування всіх чотирьох фасадів та їх елементів (цоколя, рустованої штукатурки, гладкої штукатурки, карнизів, тяг, ліпних декоративних елементів) за два рази високоякісними фарбами загальною площею 1378,0 м2;

- провести реставрацію дерев’яної центральної брами входу до будинку;

- заміна (демонтаж) неавтентичних (металопластикових) віконних блоків дворового фасаду (13 шт.) з наступним виготовленням ідентичних автентичним збереженим за перепльотами роздільних вікон з клеєного бруса з заповненням енергоефективним  склопакетом та встановлення їх на місце – 13 шт.;

- реставрація, ремонт та пофарбування дерев’яних автентичних збережених віконних блоків першого та другого поверхів всіх чотирьох фасадів – 29 шт. (габарити віконних блоків-уточнити по місцю) з заміною підвіконників (габарити кожного підвіконника уточнити по місцю), заміною зовнішніх водовідливів – 45,0 м. п.;

- заміна (демонтаж) неавтентичних (металопластикових та дерев’яних) зовнішніх дверних блоків на всіх фасадах по першому поверсі (5 шт.) з наступним виготовленням ідентичних автентичним збереженим за перепльотами та встановлення їх на місце – 5 шт. (габарити дверних блоків уточнити по місцю) з наступною заробкою та опорядженням відкосів – 36,0 м. п.;

- провести ремонт балкону  та його огородження на головному фасаді;

- провести ремонт відмостки по периметру будинку;

- влаштування пандусу для МГН (зі сторони дворового фасаду).

Внутрішні ремонтно-реставраційні роботи:

- демонтаж деструктованої керамічної плитки та цементно-піщаної стяжки підлоги підвалу площею - 93,0 м2;

- влаштування підлоги підвалу з керамічної плитки;

- розчистка стін інтер’єрів приміщень підвалу від фарбового покриття з наступним штукатуренням та фарбуванням стель та стін приміщень підвалу силікатною фарбою;

- розчистка стель інтер’єрів приміщень від фарбового покриття першого та другого поверхів  площею -1008,40  м2;

- розчистка стін інтер’єрів приміщень від фарбового покриття першого та другого поверхів;

- ґрунтування, шпаклювання, фарбування стель інтер’єрів приміщень площею 1008,40м2;

- ґрунтування, шпаклювання, фарбування стін інтер’єрів приміщень;

- демонтаж плитки з стін та перегородок в санвузлах першого та другого поверхів з наступним влаштуванням нового облицювання з керамічної плитки площею 170,0 м2.

- демонтаж покриття та стяжки підлог до існуючого перекриття тамбура, паливної, санвузлів першого та другого поверхів площею  37,5 м2;

- влаштування підлог тамбура, паливної, санвузлів першого та другого поверхів з керамічної плитки площею 37,5 м2;

- часткова заміна розтрісканих та відтворення відсутніх керамічних плиток підлоги центрального коридору першого поверху загальною площею 48,95 м2;

- частковий демонтаж фрагментів непридатного до експлуатації паркетного покриття з заміною фрагментів паркетного покриття першого та другого поверхів  загальною площею 182,0 м2;

- розчистка, шліфування (циклювання) та лакування за три рази дерев’яних паркетних підлог першого та другого поверхів підлог загальною площею 909,40 м2;

- влаштувати дерев’яних плінтусів  довжиною 656.5 м. п.

- заміна внутрішніх дверних полотен та коробок - 42 шт. з відбиванням та заробкою штукатурки в укосах;

- реставрація трьох внутрішніх дубових дверей з арочними фрамугами (в коридорі першого поверху) загальною площею 45,0 м2;

- розчистити дерев’яні дубові сходини (проступи та підступеньки) сходових маршів головної сходової клітини та виконати шліфування та лакування - 84.3 м2;

Враховуючи місцеву цінність пам’ятки, її технічний стан, з метою її збереження слід провести ряд ремонтних та реставраційних робіт, які необхідно обов’язково проводити комплексно з завершенням основних технологічних циклів:

- ремонтно-реставраційні роботи  даху з влаштуванням нової водовідвідної системи;

- ремонтно-реставраційні роботи фасадів  будинку;

- внутрішні ремонтно-реставраційні роботи приміщень будинку.

Ступінь вогнестійкості – ІІІ.

Евакуація здійснюється по центральній  сходовій клітці. Виходи на дах передбачаються по металевій драбині через існуючі люки виходу на дах. Відкривання дверей на шляхах евакуації - по ходу евакуації. Пожежогасіння виконується від існуючих пожгідрантів на вул. Шевченка. З чотирьох сторін навколо будинку забезпечений проїзд з твердим покриттям для під'їзду пожежних машин.   Віддаль до пожежної частини - 0, 80 км. Витрата води на зовнішнє водопостачання  - 20 л/сек.

 При будівництві об’єкта передбачається дотримання вимог пожежної безпеки на будівельному майданчику та при виконанні будівельних робіт згідно з вимогами НАПБ А.01.001-2014.

Охорона праці і техніка безпеки при будівництві і експлуатації проектованого об'єкту забезпечується відповідністю всіх проектних рішень, котрі враховують умови безпеки праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань, пожеж і вибухів.

 

Планована діяльність не належить до видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку у відповідності до статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Проектом не передбачене утворення  джерел впливів на всі складові навколишнього природного середовища (атмосферне повітря, ґрунти, геологічне, водне, соціальне, техногенне середовище, рослинний і тваринний світ) після закінчення  ремонтно-реставраційних робіт при експлуатації.

Вплив на всі складові навколишнього природного середовища при проведенні ремонтно-реставраційних робіт – в межах дозволених рівнів, як в робочій зоні, так і за її межами.

Функціонування об'єкту не спричиняє загрози екологічній ситуації у місці його розташування.

Захисні заходи, що застосовані у проекті, необхідні та достатні для забезпечення нормативного стану навколишнього природного середовища.

Проектом передбачаються заходи для маломобільних груп населення.

Під час розгляду проектної документації експертами ТОВ «ПРОЕКСП», проведення комплексної експертизи робочого проекту «Ремонтно-реставраційні роботи адмінбудинку Архієпархії УГКЦ – пам’ятки містобудування і  архітектури місцевого значення (колишній палац Єпископа 1843р.) охоронний  № 376-іф на вул. Шевченка, 16 в м. Івано-Франківську», в проект внесені зміни та доповнення.

Відповідальність за внесення змін та доповнень у проектну документацію несе замовник і проектна організація.

Замовник експертизи несе відповідальність  згідно з законодавством, за достовірність узгоджених документів, наданих для проведення експертизи.

 


Розділи