Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:1479-0102-4246-2779
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№09-0081/01-22 від 28.07.2022
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області (35851210) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Реконструкція нежитлових приміщень з надбудовою та прибудовою під заклад медично-оздоровчого призначення "Офтальмологічна клініка "Зір" на вул. М.Сабата,3 у м.Івано-Франківську"
Код проектної документації
PD01:0114-6862-4881-3768 №239-22 від 2022-04-28 (видав ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "АР-КО") / Наявні експертизи: EX01:1479-0102-4246-2779
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності
Головний експерт проекту
Гуз Роман Брониславович (АЕ 006357, АЕ 000054 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Івано-Франківська територіальна громада, м. Івано-Франківськ (станом на 01.01.2021), вулиця Сабата М. , б. 3 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА" (40029203)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Гуз Роман Брониславович (АЕ 006357, АЕ 000054)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:0114-6862-4881-3768
Орган, що видав
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "АР-КО" (25066900)
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1264.9 Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
28.04.2022
Номер проектної документації
239-22
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект  «Реконструкція нежитлових приміщень з надбудовою та прибудовою під заклад медично-оздоровчого призначення «Офтальмологічна клініка «Зір» на вул. М. Сабата, 3 у м. Івано-Франківську.» розроблений приватним підприємством «АР-КО» м. Івано-Франківськ вул. Незалежності, 65 (ГІП Луків Наталія Іванівна, кваліфікаційний сертифікат Ар № 0191773 від 21.02.2022) на підставі:

- містобудівні умови та обмеження.

- завдання на проектування.

Кліматичний  район ІІІ, підрайону ІІІА з такими характеристиками будівельного майданчика:

-розрахункова зимова температура зовнішнього повітря для проектування системи опалення     - 20 ℃; 

-нормативне  снігове навантаження- 1410 Па;

-нормативне  вітрове навантаження- 500 Па;

-сейсмічність ділянки будівництва ІІ;

-розрахункова сейсмічність – 6 балів;

-зона вологості ділянки будівництва – волога.

Підземні води зустрінуті на глибині 5.8-6.0 м (абс. відм. 253.2- 253.7.3 м). Вода, як середовище до бетону нормальної проникливості, володіє слабкою вуглекислотною агресивністю. Ділянка проектованого будівництва підтоплюється  водами типу "верховодка" в несприятливі періоди.

Запроектований будинок відноситься до СС-1 класу відповідальності. Сукупний показник СС1.  Ступінь  вогнестійкості - ІІ, категорія відповідальності основних конструкцій: фундаменти - А,  колони - А , балки - А,  перекриття - А,  стіни зовнішні - Б, стіни внутрішні - Б,  перегородки - Б.

Генеральний план розроблений у відповідності до завдання на проектування та ДБН Б.2.2-12:2018 « Планування  і забудова територій»

Рельєф ділянки  рівнинний, спланований.  Абсолютні позначки поверхні землі змінюються в межах 258.7-259.4м.

Переважаючий вітер – північно західний.

Генеральним  планом  забудови  на  відведеній  ділянці  передбачено  розміщення  медично-оздоровчого закладу.           

Передбачений проектом  благоустрій позаділянкової території, що прилягає до території будинку,  дає можливість транспортного і пішохідного  сполучення  з головними   вулицями.

Передбачені проектом під`їзди і доріжки створюють безпечну систему руху транспорту і пішоходів. Покриття  під`їздів і тротуарів – бруківка.

Організація рельєфу запроектована методом проектних горизонталей. Вертикальне планування виконано виходячи з умов максимального збереження природного рельєфу, відведення поверхневих вод з необхідними ухилами і швидкостями, які виключають можливість ерозії ґрунту, мінімального об’єму земляних мас.

Проектом передбачено відведення води від атмосферних опадів відкритим способом, за рахунок створення необхідних ухилів  ділянки в існуючу систему водовідведення.  

Містобудівельна  ситуація. Земельна ділянка  площею 617.0м2. знаходиться в центральній  частині міста Івано-Франківська, в зоні сформованої житлово-громадської забудови.

Ділянка межує: з північно - західної сторони - з землями  житлової забудови; з східної сторони - з ділянкою Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника; з південної  сторони - з вулицею Сабата.

В даний час   по ділянці проходять мережі водопостачання, каналізування та газопостачання, які до початку будівництва  необхідно  винести з зони забудови.

Транспортно-пішохідний доступ передбачено зі сторони вул. Сабата, яка в свою чергу з’єднує вул. Шевченка та вул. Чорновола.

          Для  проектування  використана топооснова,  виконана  ФОП  Керкер В.Б. в  2021р.

Архітектурно-планувальні та об’ємно-просторові рішення  медично-оздоровчого закладу  вирішено  на підставі завдання на проектування, затвердженого  замовником.

Споруда п’яти поверхова з підземним паркінгом. Будівля прямокутна в плані. Габарити будівлі в плані складають-  24.0м довжиною на 20.4м шириною в осях. Висота одноповерхової частини 4.2 м, п'яти поверхової частини 20.5 м. Висота підземного поверху 3.1 м, першого поверху 4.2 м, другого-п'ятого поверхів  3.6 м.

Згідно завдання на проектування  підземний поверх використовуємо під паркінг на 8 автомобілів  та приміщення інженерного забезпечення : технічні приміщення паркінгу, вузол вводу, венткамера

На першому поверсі запроектовано відділ діагностики консультації. На даному поверсі  організовано торговий зал магазину «Оптика» з кабінетом лікаря офтальмолога.   Передбачено кімнату для персоналу, майстерню для ремонту окулярів на 4 робочі місця, санітарні вузли та приміщення прибиральниці.

Другий поверх. Відділення дитячої офтальмології.   В холі другого поверху передбачено: рецепція, куток для дітей, гардероб верхнього одягу для відвідувачів, кімната для персоналу, санітарні вузли та приміщення для прибирального інвентаря, два кабінети лікарів, кабінет апаратного лікування, приймальня, кабінет завідувача та кімната переговорів.

Третій і четвертий поверхи. Хірургічне відділення та відділення лазерної корекції зору. На третьому і четвертому  поверхах  запроектовано: хол-почекальню з гардеробом для відвідувачів, рецепцію, кабінети лікарів з санпропускником, малі операційні,  маніпуляційні, пост медсестри, палати тимчасового перебування на два ліжка, кабінет лікаря консультанта, мийні, приміщення персоналу, санвузли.

П’ятий поверх.  На п’ятому поверсі запроектовано конференц-зал,  на 30 місць та столом для засідань на 10 місць.   

Перший поверх має окремий вхід безпосередньо з вулиці, а також передбачений технологічний  зв'язок з верхніми поверхами медично-оздоровчого закладу за допомогою двох сходових кліток , які окрім входу з вулиці мають входи з холу першого поверху, що дозволяє за необхідності, не виходячи на зовні, потрапити в спеціалізовані відділення закладу на верхніх поверхах . Технічні приміщення запроектовано з окремими входами ззовні в дворовій частині будівлі . На першому поверсі, безпосередньо з вулиці передбачено в'їзд в підземний паркінг по криволінійній рампі. Ухил рампи 13%. На рампі передбачені підйомні ворота з хвірткою для евакуації при пожежі ( другий шлях). Евакуаційний вихід з паркінгу передбачено по сходовій клітці з безпосереднім виходом на зовні в дворовій частині будівлі.

Верхні поверхи забезпечені двома окремими виходами через сходові клітки безпосередньо назовні , які крім того мають безпосередній зв'язок з холом першого поверху, в тому числі через вестибюль. Для забезпечення вимог щодо доступності маломобільних груп населення , при одній із сходових кліток, запроектовано ліфт вантажопідйомністю Q=1000 кг. з розмірами кабіни 1100х2100 (глибина) мм. Ліфт з'єднує усі поверхи будівлі та опускається в підземний паркінг. Ліфт повинен відповідати вимогам до пожежних ліфтів ( крім розмірів кабіни та вимог розділів 7,8 ДСТУ-Н Б В.2.-38). Відповідно до вимог будівельних норм, для цього в підземному поверсі вхід до ліфта здійснюється через протипожежний тамбур-шлюз 1-го типу з підпором повітря при пожежі, а на всіх інших надземних поверхах вхід в ліфт передбачено з коридору через ліфтовий хол.

Вікна – заповнення віконних та дверних (вхідних в будинок) прорізів: Вікна полівінілхлоридні з 5-ти камерного ПВХ профілю товщиною 70 мм та оскленням двокамерними склопакетами. Конструкція вікон повинна забезпечувати значення опору теплопередачі Rq min. ≥ 0.75 м²·К/Вт. Двері вхідні полівінілхлоридні з 5-ти камерного ПВХ профілю товщиною 70 мм. з оскленням двокамерними склопакетами. Конструкція дверей повинна забезпечувати значення опору теплопередачі Rq min. ≥ 0.6 м²·К/Вт. Двері вхідні з алюмінієвого профілю з осленням двокамерними склопакетами. Конструкція дверей повинна забезпечувати значення опору теплопередачі Rq min. ≥ 0.75 м²·К/Вт. 10.Світлопрозорі конструкції фасаду (вітражі 1-го поверху): Алюмінієва фасадно-купольна система Т50Ф ( Талісман) з оскленям двокамерними склопакетами. Конструкція осклення повинна забезпечувати значення опору теплопередачі Rq min. ≥ 0.75м²·К/Вт

Покриття – Плоске  суміщене неексплуатоване традиційного типу з теплоізоляційним шаром із екструдованих пінополістирольних плит з організованим водовідведенням та внутрішнім водостоком . Вихід на покрівлю зі сходової клітки через люк по вертикальній закріпленій металевій драбині .

Конструктивні рішення. Конструктивна схема будинку - монолітний залізобетонний безригельний каркас з залізобетонними діафрагмами та ядрами  жорсткості. Просторова жорсткість та стійкість будівлі забезпечується сумісною роботою елементів каркасу - колон та ядер жорсткості, об’єднаними між собою монолітними залізобетонними плитами перекриття в єдину просторову систему.

Фундаментні плити запроектовані з бетону класу С20/25, плити перекриття, вертикальні несучі елементи каркасу (колони, діафрагми жорсткості) запроектовані монолітні залізобетонні з бетону кл С25/30 за міцністю на стиск. Для робочого армування прийнято арматурний прокат класу міцності 400 МПа (А400С).

Монолітна фундаментна плита. Вертикальна посадка будинку здійснена на основі інженерно-геологічних вишукувань, здійснених ПрАТ " Геотехнічний інститут" у 2021р. Прийнято плитний тип фундаментів. Основою під фундаменти служить грунт ІГЕ-3 - суглинок м’ягкопластичний , грудкуватий, озалізнений   з такими характеристиками: щільність грунту- 19.6 кН/м. куб, кут внутрішнього тертя - 14 град., питоме щеплення - 13 КПа. Підземні води зустрінуті на глибині 5.8- 6.0м(абс. позн. 253.2-253.3 м). Вода, як середовище до бетону нормальної проникливості, володіє слабкою вуглекислотною агресивністю.

Ділянка проектованого будівництва підтоплюється  водами типу "верховодка" в несприятливі періоди.

У зв"язку з перепадами висот будівлі монолітна залізобетонна фундаментна плита розділена антисейсмічним швом на три  плити - ФП-1,  ФП-2-1,  ФП-2-2.

Монолітні залізобетонні фундаментні плити монтувати на підготовку з бетону кл С 8/10 товщиною 100мм, влаштовану по підготовці з щебню, втрамбованого в грунт. Бетонну підготовку виконати з випуском за контур фундаментної плити на 150 мм..

Монолітні фундаментні плити виконати товщиною 700-500мм з бетону морозостійкістю F75, неперервним бетонуванням на всю товщину плити з обов"язковим вібруванням бетонної суміші. Проводити контроль міцності та щільності бетону.

Фундаментні плити армуються  двома фоновими арматурними сітками (у верхній і нижній зонах), з’єднаних між собою поперечною арматурою. Для плити ФП-1  нижня фонова сітка - арм. 16А400С з кроком 150х150мм. Для плит ФП 2-1 та ФП 2-2 фонова сітка - арм. 14А400С з кроком 200х200мм Додаткове армування нижньої фонової сітки - арм. 12А400С, 16А400С, 20А400С, 22А400С, 25А400С. Захисний шар бетону для нижньої фонової сітки - 35мм. На нижню арматуру в поздовжньому напрямі по всій плиті встановлюються трикутні в"язані фіксуючі каркаси з кроком 1.0м, які служать опорою для верхньої арматурної сітки. Арматура фіксуючих каркасів - арм. 10А400С. Верхня фонова сітка - арм. 14А400С з кроком 150х150мм(для плити ФП-1), та з кроком 200х200(для плит ФП 2-1, та ФП 2-2). Для підвищення опору плити на продавлювання в місцях опори колон передбачено додаткове армування - арм. 12А400С, 16А400С, 20А400С, 25А400С. Захисний шар бетону для верхньої фонової сітки - 35 мм (для ФП-1, ФП 2-1); 55 мм (для ФП-2-2).

Фонове поперечне армування - арматурою 10А400С з кроком 400х400мм . Додаткове поперечне армування – арматурою  12А400С , 16А400С, 20А400С з кроком 200х200мм. По контуру плити виконати додаткове поперечне армування у вигляді П- подібного хомутів.

Нижня і верхня фонові сітки збираються на місці з окремих стержнів за допомогою в’язального дроту. З’єднанню підлягають всі перетини стержнів в двох крайніх рядах по периметру сітки; інші вузли можуть бути з’єднані через вузол в шаховому порядку. Основну арматуру верхньої фонової сітки стикувати на опорі або в крайніх четвертинах прольотів; основну арматуру нижньої сітки стикувати в середній третині прольоту. Стикування стержнів арматурних сіток виконувати в напуск з перепуском 50 арматури (600 - мм для верхньої сітки; 800 - мм для нижньої сітки); при цьому з’єднанню підлягають всі перетини арматури. Додаткові стержні з’єднуються з стержнями фонових сіток в місцях перетину за допомогою в’язального дроту.

Загальна площа робочої арматури, що стикується в одному січенні повинна бути не більше 50 від загальної площі робочої арматури даного напрямку. Відстань від краю плити до осі крайнього стержня - 50 мм; від краю плити до торця крайнього стержня - 20 мм.

В монолітних фундаментних плитах ( ФП-1, ФП-2-1 та ФП2-2) передбачено випуски арматури (фундаментні анкери ) під монолітні з.б. діафрагми жорсткості, колони.

Фундаментні анкери під діафрагми жорсткості виконати з арматури 12 А400С. Глибина защемлення (довжина анкеровки) у фундаментній плиті - 600 мм; випуски арматури (для анкеровки у діафрагму жорсткості) - 600 мм.

Фундаментні анкери під колони виконати з арматури 16А400, 20А400С, 25А400С , 28А400С, 32А400С з глибиною защемлення і випусками арматури для анкеровки в колону - відповідно 800мм , 1000 мм, 1250мм, 1400мм та 1600мм.

Монтаж арматури колон,  діафрагм жорсткості починати після досягнення бетоном фундаментної плити 70 проектної міцності.

Монолітні залізобетонні  стіни  Мст-1-Мст-5.    Стіни  Мст-1, Мст-4, Мст-5 виконати монолітними залізобетонними товщиною 300 мм із бетону  кл С20/25 . Армувати вертикальну частину двома сітками - внутрішньою з арматури 12А400С з кроком 200х200мм; зовнішньою - з арматури 12А400С (вертикальні стержні) та 12А400С (горизонтальні стержні). Горизонтальну частину армувати двома сітками: нижньою з арматури 12 А400С з кроком 200х200 мм та верхньою з арматури 12 А400С з кроком 200х200мм.

Стіни Мст-2, Мст-3 виконати монолітними залізобетонними товщиною 500мм, верхня частна стін з відмітки -0.200 до відм. -0.800 товщиною 300мм  із бетону  кл С20/25. Армувати вертикальну частину двома сітками - внутрішньою з арматури 12А400С з кроком 200х200мм; зовнішньою - з арматури 12А400С (вертикальні стержні) та 12А400С (горизонтальні стержні). Горизонтальну частину армувати двома сітками: нижньою з арматури 12 А400С з кроком 200х200 мм та верхньою з арматури 12 А400С з кроком 200х200мм.

Горизонтальну гідроізоляцію стін (Г.Г.І.) на відмітці -0.01м виконати з шару цементного розчину складу 1:2 товщиною 20-30 мм на портландцементі з ущільнюючими добавками (алюмінію натрію, рідкого скла, хлорного заліза та ін.). Навколо будинку влаштовується бетонна відмостка шириною 1000 мм.

Колони та діафрагми жорсткості запроектовані монолітні , залізобетонні. Для робочого армування прийнято арматурний прокат класу міцності 400 МПа (А400С). Анкерування колон та діафрагм жорсткості забезпечується  випусками  фундаментних анкерів з монолітних залізобетонних фундаментних плит ФП-1, ФП-2-1, ФП-2-2.

Колони - розміром 400х400 мм. Поздовжня робоча арматура для колон - 16А400С, 20А400С, 25А400С, 32А400С. Поперечне армування виконати у вигляді хомутів з арм. 10 А240С, які ставити з кроком 150-200 мм. Ділянки колон, які прилягають до жорстких вузлів ( до фундаментної плити і монолітних плити перекриття) на відстані не менше 600мм, армувати хомутами з кроком 100мм. Робоча арматура виводиться вище верхнього перекриття min на 40 d (640ммдля арм 16А400С, 800мм для арм. 20А400С; 1000мм для арм. 25А400С та 1280 для 32А400С ).

 

Діафрагми жорсткості - монолітні, залізобетонні товщиною 250мм. Армування стінок виконується двома арматурними сітками: нижній поверх - 2 сітки з арм.. 12А400С з кроком 200х200мм; верхні поверхи - вертикальні стержні 12А400С з кроком 200х200мм, а горизонтальні 8А400С з кроком 200х200мм. Горизонтальні стержні ставляться ззовні вертикальних. Вертикальна арматура виводиться вище верхнього перекриття на 600мм. Вертикальні сітки з’єднуються між собою шпильками з арматури 8А240С з кроком 600х600мм в шаховому порядку. Монолітні залізобетонні діафрагми жорсткості бетонуються разом з монолітними перекриттями. Додаткове армування діафрагм жорсткості виконати з арматурою 8А240С у вигляді П-подібних елементів (в вертикальних ділянках дверних прорізів, в місцях примикань стін між собою) та Г- подібних (в

  кутах повороту діафрагм). Довкола дверних прорізів  ліфтових  шахт бокові краї отворів армуються по 6 шт. арматурою 16А400С по кожен бік з анкеруванням в тілі стіни по 500мм в кожну сторону; по верху прорізу в тілі стіни влаштовується перемичка з арм.атурою 16А400С з анкеруванням по 500мм в кожну сторону від прорізу.

Вертикальна стійкість будівлі забезпечується спільною роботою залізобетонних вертикальних несучих елементів, які з’єднані по всій конструктивній висоті будівлі перекриттям.

Плити перекриття - монолітні, залізобетонні, товщиною 200мм  армуються двома фоновими сітками  (нижньою і верхньою), які збираються на місці з окремих стержнів за допомогою  в’язального дроту; з’єднанню підлягають всі перетини стержнів в двох крайніх рядах по периметру. Інші вузли можуть бути з’єднані через вузол в шаховому порядку. Основну арматуру верхньої сітки стикувати на опорі або в крайніх четвертинах прольотів; основну арматуру нижньої сітки стикувати в середній третині прольоту. Стикування арматурних сіток виконувати внапуск з перепуском 50 діаметрів арматури; при цьому з’єднанню підлягають всі перетини арматури. Загальна площа робочої арматури, що стикується в одному січенні, повинна бути не більше 50 відсотків від загальної площі арматури даного напрямку. З’єднання поперечних арматурних стержнів (фон) з верхньою та нижньою арматурними сітками виконати за допомогою в’язального дроту. Арматурні каркаси додаткового поперечного армування виготовити за допомогою контактного зварювання (тип зварювання К1-Кт) у відповідності з вимогами ДСТУ Б В.2.6-169:2011. Відстань від краю плити до осі крайнього стержня - 50 мм; від краю плити до торця крайнього стержня - 20 мм. Після розкладки арматури нижньої арматурної сітки в поздовжньому напрямі по всій плиті встановлюються підтримуючі каркаси КРП з кроком L= 1.5-2.0м, які служать опорою для верхньої та нижньої арматурних сіток. Після розкладки стержнів нижньої (верхньої) сітки встановлюються додаткові у вказаних на схемах зонах, які з’єднуються з основними стержнями за допомогою в’язального дроту.

Армування поповерхових плит перекриття та покриття.  ПМ-1, ПМ-2 (низ відм. -0.300, -0.600) : нижня арматурна сітка - стержні  діам. 12, 14 А400С з кроком 200 мм; верхня арматурна сітка - стержні Ø 14, 18 А400С з кроком 200х200 мм.

ПМ-3, МП4, МП5, МП6 ( низ. відм. 3,900; 7,500; 11,100;14,700) : нижня арматурна сітка - стержні Ø 12 А400С з кроком 200х200 мм; верхня арматурна сітка - стержні Ø 12 А400С з кроком 200х200мм.

Додаткове армування фонових сіток плит перекриття виконати з арматури Ø 10, 12, 14, 16, 20, 21 А400С; додаткове поперечне армування з арматури Ø 14, 16, 20, 22 А400С з кроком 100х100 мм. В плитах перекриття отвори розміром більше 300 мм армувати додатковою арматурою - двома стержнями Ø 16 А400С з заведенням за контур отвору на 500 мм.

Стіни несучі та самонесучі підземного поверху - залізобетонні товщиною 250 - 300 мм. Стіни   ненесучі та перегородки підземного поверху - мурування із керемічної повнотілої цегли на цементно -піщаному розчині. Стіни несучі та ненесучі надземних поверхів (1 - 5 поверхи) - мурування із керамічної порожнистої цегли на цементно -піщаному розчині. Перегородки - мурування із керамічної порожнистої цегли на цементно -піщаному розчині.

Зовнішні ненесучі з  цегли керамічної ефективної y=1400кг/м3 по ДСТУ Б В.2.7-61:2008 .     марки М100  на цементно пісчаному розчині М75.

Внутрішні ненесучі -із цегли керамічної ефективної  y=1400кг/м3 по ДСТУ Б В.2.7-61:2008 марки М100 на цементно  пісчаному  розчині М75

Перегородки: цегляні товщиною 120 мм. з цегли керамічної ефективної y=1400 кг/м3 по ДСТУ Б В.2.7-61:2008 марки М75 на цементно пісчаному розчині М50

Перемички над прорізами в стінах і перегородках збірні залізобетонні по серії 1.038.1-1 вип.1

Сходова клітка  запроектована індивідуальна монолітна залізобетонна. Сходові марші запроектовано з бетону класу С20/25, робоча арматура діам.12А400С.

Зведення  будинку  в  зимовий  період  виконувати  згідно  вказівок  приведених в архітектурно-будівельному розділі проекту .

З метою зменшення витрат  паливно-енергетичних ресурсів –в проектній документації передбачено застосування ефективної кладки зовнішніх стін , надійне утеплення покрівлі  та встановлення  вікон з посиленою герметизацією притулів.

          Опорядження фасадів ( зовнішнє опорядження): Зовнішні стіни підземного поверху на глибинку 1 м від поверхні землі утеплити плитами з екструдованого пінополістиролу γ = 30 кг/м³ загальною товщиною 100 мм. Зовнішні стіни надземних поверхів - система вентильованого фасаду типу 71В10 ( Талісман), з використанням в якості утеплювача базальтоволокнистих плит γ = 90 кг/м³ загальною товщиною 150 мм., та опряджувальним шаром із фіброцементних фасадних панелів товщиною 14 мм. Нижні відкоси вікон - влаштування металевих підвіконників із оцинкованої та покритої поліестером листової сталі δ = 0.6 мм. Огородження терас, лоджій та вікон - металевий несучий каркас із нержавіючої сталі і скляні панелі із багатошарового скла.

          Антикорозійний захист всіх металевих частин, що входять в склад зварювальних з'єднань ( закладні деталі з анкерами і з'єднувальними накладками в збірних залізобетонних виробах ), а також анкерні з`єднання деталей перекриття і покриття, передбачений у відповідності з п. 7.5 ДСТУ Б В.2.6-193:2013  “Захист металевих конструкцій від корозії. Вимоги до проектування”.

          Зварювальні шви і прилягаючі місця цинкового покриття  зварювальних елементів, пошкоджені при зварюванні , не пізніше ніж через три дні після виконання зварювальних робіт  повинні бути в будівельних умовах очищені від шлакових утворень і додатково захищені цементними замазками ,приготовленими на спеціальній основі.

          Подальший захист стальних елементів зварювальних з'єднань виконувати цементно-піщаним розчином товщиною не менше 20 мм.

           Виконання антикорозійних заходів повинно обов`язково оформлятися спеціальними актами на приховані роботи.

          Для антикорозійного захисту інженерних комунікацій всі ізольовані ділянки трубопроводів системи опалення, водопроводу, а також нагрівальні прилади  фарбуються  за два рази олійною фарбою.

          Зварювання оцинкованих  стальних елементів повинно виконуватися в середовищі  вуглекислого газу.

          Відкриті металеві елементи, що контактують з атмосферним  повітрям , необхідно покрити олійними фарбами за два рази по спеціальній антикорозійній ґрунтовці.  

Антисейсмічні заходи.  Згідно карт сейсмічного мікрорайонування ( ЗСР-2004-А) при проектуванні споруди класу наслідків (відповідальності) СС1,  ділянка будівництва відноситься до зони із сейсмічністю  6 (шість  )   балів. Категорія  ґрунтів  за сейсмічними властивостями  ІІ.

У зв'язку з перепадами висот будівлі монолітна залізобетонна фундаментна плита розділена антисейсмічним швом на три  плити - ФП-1,  ФП-2-1,  ФП-2-2.

Мурування зовнішніх та внутрішніх стін виконувати з керамічної цегли пластичного пресування на цементному розчині з пластифікаторами та спеціальними добавками , які підвищують зчеплення розчину з цеглою. Цегляна кладка повинна мати значення характеристичної міцності на вигин по не перев'язаних швах ( нормальне зчеплення ) fхк1 >120 кПа ( 1.2 кг/см²) згідно п. 7.10.3 ДБН В.1.1-12:2014.

Мурування стін виконувати з застосуванням однорядної ( ланцюгової) системи перев'язки. Всі горизонтальні, вертикальні, поперечні та поздовжні шви кладки слід заповнювати розчином повністю з підрізкою розчину на зовнішній стороні стіни.

Відповідно до вимог пункту 7.6.6 ДБН В.1.1-12:2014 цегляні стіни (як ненесуче заповнення) повинні бути відділені від елементів каркасу уздовж бокових і верхньої гранів антисейсмічним швом шириною 20 мм. при цьому стіни необхідно кріпити до елементів каркасу гнучкими зв'язками. В якості гнучких зв'язків використовуються металеві пластини у вигляді скоби із оцинкованої сталі 110х390х08 мм.(Скм-3) та 110х260х80 мм. (Скм-2) товщиною 4 мм, за допомогою яких стіни кріпляться до елементів каркасу ( колон, пілонів, залізобетонних стін та перекриття) металевими розпірними анкерами Ø10 мм. Крок елементів кріплення 900 мм. Стіни з цегляної кладки підсилюються армуванням за допомогою арматурних сіток 50/50/4/4 Вр-І, що встановлюються в процесі мурування через 700 мм. по висоті стіни.

Антисейсмічні шви, що виділяють зовнішні та внутрішні стіни від елементів каркасу заповнюються пружним матеріалом мінватою) та ущільнюються пінополіетиленовим жгутом ППЕ-Ж Ø30 мм. В зовнішніх стінах жгут встановлюється з одної (внутрішньої) сторони, у внутрішніх стінах, що відділяють одне приміщення від іншого з обох боків .

Мурування перегородок виконувати з керамічної цегли пластичного пресування на цементному розчині з пластифікаторами та спеціальними добавками , що підвищують зчеплення розчину з цеглою. Цегляна кладка повинна мати значення характеристичної міцності на вигин по неперев'язаних швах ( нормальне зчеплення ) fхк1 = 60 кПа ( 0.6 кг/см² ) згідно пункту 7.4.3 ДБН В.1.1-12:2014.  Перегородки армувати на всю довжину сітками 50/50/4/4 Вр-І, що встановлюються через 700 мм. по висоті та під останнім рядом цегли (для подвійних перегородок) для забезпечення замкнутого повітряного прошарку. Перегородки кріпити до несучих конструкцій каркасу і до перекриття зв'язками, що виключають можливість передачі на них горизонтальних навантажень , що діють в їх площині при цьому забезпечують їх стійкість із площини. В якості таких зв'язків використовуються металеві пластини у вигляді скоби із оцинкованої сталі 110х130х80 мм. (Скм-1) та 110х390х80 мм. (Скм-3) товщиною 4 мм. за допомогою яких перегородки кріпляться до несучих елементів каркасу (колон, пілонів, залізобетонних стін та перекриття) металевими розпірними анкерами Ø10 мм. Крок елементів кріплення 900 мм.

Для забезпечення незалежного деформування та відділення від несучих елементів каркасу вздовж бокових та верхніх гранів перегородок влаштовувати антисейсмічний шов шириною 20 мм який заповнюється пружним матеріалом (мінватою). Антисейсмічні шви в міжкімнатних перегородках ущільнювати пінополіетиленовим жгутом ППЕ-Ж Ø30 мм. з обох боків.

З'єднання цегляних перегородок з не несучими цегляними стінами влаштовувати анкеруванням за допомогою випусків арматурної сітки , що використовується для армування перегородок . Випуски сітки довжиною 500 мм. при цьому сітка повинна бути заведена в стіну не менше 250 мм.

Армування подвійних перегородок , та перегородок що утворюють блоки вентиляційних каналів , виконувати в поздовжньому напрямку сітками 50/50/4/4 Вр-І, укладаючи в місцях з'єднання  поздовжніх  стінок перегородок, поперечні куски сітки для перев'язки з поздовжніми сітками. Антисейсмічні шви в перегородках з вентканалами ущільнювати жгутом ППЕ -Ж Ø30 мм. з двох боків.  

Забезпечення надійності та безпеки об’єкта досягається дотриманням вимог ДБН В.1.2-14-2009 « Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд будівельних конструкцій та основ».

     Встановлена надійність має бути забезпечена на всіх етапах життєвого циклу об’єкта, а саме:

-      вишукування і проектування;

-      виготовлення, транспортування та зберігання будівельних виробів;

-      освоєння будівельного майданчика та зведення об’єкта, приймання об’єкта в експлуатацію;

-      використання об’єкта за призначенням протягом встановленого терміну експлуатації, оцінка технічного стану, ремонт;

-      реконструкція й подальше використання у нових умовах;

-      ліквідація об’єкта.

Основною вимогою, яка визначає надійність будівельного об’єкта, є його відповідність призначенню й здатність зберігати необхідні експлуатаційні якості протягом встановленого терміну експлуатації.  До них належать:

-      гарантія безпеки для здоров’я і життя людей, майна та довкілля;

-      збереження цілісності об’єкта та його основних частин;

-      забезпечення  можливості розвитку об’єкта ( наприклад, добудови без підсилення наявних конструкцій)

створення необхідного рівня зручностей і комфорту для користувачів та експлуатаційного персоналу;

-      обмеження ступеня ризику шляхом виконання вимог до вогнестійкості, безвідмовності роботи захисних пристроїв, надійності систем і мереж життєзабезпечення, живучості будівельних конструкцій;

       Будівельні конструкції й основи повинні відповідати наступним вимогам:

-      сприймати без руйнувань і недоступних деформацій впливи, що виникають під час їх зведення і протягом встановленого часу експлуатації;

-      мати достатню працездатність в умовах нормальної експлуатації протягом всього встановленого терміну експлуатації;

-      мати достатню живучість по відношенню  до локальних руйнувань і передбачених нормами аварійних впливів (пожеж, вибухів, наїздів транспортних засобів).

Надійність, у тому числі довговічність і живучість, забезпечуються одночасним виконанням вимог, які висуваються до вибору матеріалів, конструктивних і об’ємно-планувальних рішень, до методів розрахунку, проектування та контролю якості робіт при виготовленні конструкцій та їх зведенні, а також дотримання правил технічної експлуатації, нагляду і догляду за конструкціями.

Філією  ДП «Укрдержбудекспертиза» в Івано-Франківській області під час розгляду робочого проекту  «Реконструкція нежитлових приміщень з надбудовою та прибудовою під заклад медично-оздоровчого призначення «Офтальмологічна клініка «Зір» на вул. М. Сабата, 3 у м. Івано-Франківську.» було надано зауваження та пропозиції щодо робочого проекту, які доведені до замовника, на підставі яких генпроектувальником  внесені зміни до проектної документації.

Розділи