Основна інформація
Кошторисна документація
Кошторисна вартість
Кошторисна вартість за чергами
Адреса
Адреса | Адреса згідно експериментального порядку | Наказ |
---|---|---|
Одеська обл., Одеський район, Южненська територіальна громада, м. Південне (станом на 01.01.2021), вулиця Горбатка , б. 8 | не присвоювалась | не призначалась |
Інформація про замовників
Правовий статус | Назва |
---|---|
Фізична особа | Персональні дані |
Об’єкти будівництва
Відповідальні особи
Посада | Напрям експеритизи | ПІб |
---|---|---|
Головний експерт проекту |
З питань міцності, надійності, довговічності
|
ДЕЙНЕКА ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ (АЕ 000366, АЕ 004834) |
Інформація про проєктну документацію
Додаток до експертного звіту
Робочий проєкт виконано на замовлення гр. України Носаль Д.В. на підставі:
завдання на проєктування, затвердженого Замовником від 23 жовтня 2021 року;
розрахунку класу наслідків (відповідальності), погодженого Замовником;
містобудівних умов та обмежень реєстраційний № 44-М, для проектування об’єкта будівництва: Реконструкція квартири під офіс-магазин з влаштуванням окремого входу, за адресою: Одеська обл., Одеський район, м. Южне, вул. Горбатка, 8, виданих управлінням архітектури та містобудування Южненської міської ради від 22.10.2021р. (реєстраційний номер ЄДЕССБ MU01:0193-4786-3312-9310);
копії наказу № 44-М від 22.10.2021р. Управління архітектури та містобудування Южненської міської ради «Про затвердження містобудівних умов та обмежень реєстраційний для реконструкції квартири під офіс-магазин з влаштуванням окремого входу, за адресою: Одеська обл., Одеський район, м. Южне, вул. Горбатка, 8»;
«Технічний висновок про технічний стан несучих конструкцій, можливість проведення реконструкції квартири № 2, яка розташована за адресою: Одеська обл., м. Южне, вул. Горбатка ,8» виконаного ПП «ДЕЛЬТА КОНСАЛТІНГ» у 2021році;
копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, індексний номер витягу: 247625831, дата формування: 10.03.2021р., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2308930151117, об'єкт нерухомого майна: квартира, загальна площа 47,7 кв.м, адреса: Одеська обл., Одеський район, м. Южне, вул. Горбатка, 8, форма власності: приватна, власник: Носаль Дмитро Володимирович;
копії технічного паспорту на квартиру №2 в житловому будинку №8 по вул. Горбатка від 20.01.2021р., виданого ПП «Експерт-2002».
Відповідність прийнятих проєктних рішень вимогам діючих норм і правил підтверджено підписом головного інженера проєкту (ГІП) - Горгола Владислав Олександрович (кваліфікаційний сертифікат: серія АР № 016085, виданий від 26.12.2019р.).
Замовником, спільно з проектувальником, визначено незначний клас наслідків (відповідальності) об'єкта – СС1.
Фінансування об'єкта передбачено за власні кошти.
Район будівництва характеризується наступними природно-кліматичними умовами:
розрахункова зимова температура зовнішнього повітря - 18ºС
для огороджувальних конструкцій
характеристичне значення вітрового навантаження - 500 Па;
характеристичне значення снігового навантаження - 1000 (Па);
нормативна глибина промерзання ґрунту - 0,8 м;
сейсмічність району будівництва - 7 балів (згідно ДБН В.1.1-12:2014, карта ЗСР-2004А для середніх ґрунтових умов).
Коротка характеристика об’єкту
Проектом передбачена реконструкція квартири № 2, яка розташована на першому поверсі торцевої частини десятиповерхового житлового будинку за адресою: Одеська обл., м. Южне, вул. Горбатка,8 з влаштуванням окремого входу у квартиру, а саме:
- зі зміною цільового призначення об'єкту та пристосуванням приміщень квартири під нежитлові приміщення офісу-магазину;
- з улаштуванням фасадних дверних отворів та улаштуванням вхідної групи з ганком;
- з улаштування вертикального складного підйомника для маломобільних груп населення;
- зі зниженням віконних прорізів до рівня чистої підлоги за рахунок демонтажу підвіконь;
- з відновленням опорядження та фарбування фасадів житлового будинку після реконструкції квартири, із збереженням існуючої архітектурної стилістики фасаду будинку, його єдності та цілісності, з відновленням існуючої обробки та фарбування фасадів будинку після реконструкції об’єкта.
Житловий будинок №8 по вулиці Горбатка, де розміщується квартира, яка реконструюються, розташовується по лінії забудови вул. Горбатка та внутрішнім проїздом. Квартира №2 розташована у торцевої частини будинку і орієнтована вікнами на вул. Горбатка.
Квартира №2 розташована на першому поверсі житлового будинку №8 по вулиці Горбатка, має вхід із загальною парадній, який при реконструкції закладається. З лоджії організовується окремий від житлової частини вхід-вихід в офіс-магазин, який здійснюється безпосередньо назовні.
За відносну позначку ± 0,000 проектом прийнятий рівень чистої підлоги першого поверху, відповідний абсолютній відмітці +43,86 по генплану в Балтійській системі висот, що на 1.22 метра вище планувальної позначки землі в частині приміщень квартири №2.
Квартира, яка переобладнано під офіс-магазин, забезпечується інженерними системами: водопостачання, каналізації, електропостачання, теплопостачання від домових мереж будинку.
Інженерні мережі офісу-магазину підключаються до існуючих будинкових інженерних мереж на підставі існуючих договорів с ОСББ, ліміти не збільшуються.
У якості телефонного зв'язку використовується мобільний зв'язок.
Проєктні рішення
На ділянці передбачено максимальне збереження існуючого рельєфу і благоустрій прилеглої території. Рельєф ділянки має незначний ухил в південно-східному напрямку, що забезпечує водовідведення дощових вод в дощоприймачі зливової каналізації.
Основні заходи з благоустрою:
- ремонт замощення з тротуарної плитки;
- влаштування організованого водовідведення;
- ремонт бордюру газонів;
- організація освітлення;
- установка урн для сміття.
До об'єкту забезпечений експлуатаційний під'їзд і під'їзд пожежних машин.
Архітектурно-будівельні рішення
Технічна характеристика існуючого об'єкта
Житловий будинок № 8 по вул. Горбатка - 10-ти поверховий з підвалом.
На першому поверсі житлового будинку розташовані установи побутового обслуговування населення, нежитлові приміщення і квартири мешканців.
На другому-десятому поверхах розташовані квартири.
Конструктивна схема будинку - несучі зовнішні і внутрішні стіни.
Основними несучими та огороджувальними конструкціями житлового будинку служать:
- фундаменти - монолітний залізобетонний ростверк на пальовій основі;
- стіни житлового будинку виконані з цегли товщиною зовнішніх стін - 510мм;
- внутрішні стіни - з цегли, товщина внутрішніх стін - 380мм.
- перегородки - виконані з цегли товщиною 120 мм.
- перекриття - збірні залізобетонні пустотні плити типу ПК серійного виробництва, товщиною 220мм;
- покрівля - поєднана по плитах перекриття, з внутрішнім водостоком, покриття - бітумне наплавляєме багатошарове покриття.
Технічний стан основних несучих та огороджуючих конструкцій житлового будинку, в тому числі приміщень квартири №2 - задовільний. Рік побудови – 2020р.
Зовнішнє оздоблення фасаду будівлі - поверхня стін утеплена мінераловатними плитами, з цементно-піщаною штукатуркою, пофарбована атмосферостійкими фасадними фарбами.
Внутрішнє оздоблення приміщень:
- стіни - штукатурка, місцями (санвузол, кухня) присутня керамічна плитка, шпалери, пофарбування олійною фарбою, стеля – пофарбування водоемульсійною фарбою;
- конструкція чистої підлоги в приміщеннях квартир виконана з лінолеуму, ламінату та з облицювальної керамічної плитки - в залежності від функціонального призначення приміщення
- заповнення віконних прорізів - металопластикові віконні рами.
- дверні прорізи заповнені металопластиковими блоками (в обстежуваній квартирі – внутрішні дверні блоки відсутні). Вхідні дверні блоки - посиленої конструкції.
Віконні та дверні прорізи мають додаткове контурне армування в стінових панелях.
Висота приміщень становить – 2,70 м.
Вхід до квартири №2 облаштований зі сходової клітини і коридору загально будинкового користування. Вхід на сходову клітку здійснюється з території двору.
Інженерні мережі і системи:
- система водопостачання – присутня, з підключенням до загально будинкових мережень і до міської централізованої мережі, труби з металу та пластику;
- система каналізації та водовідведення – присутня, з підключенням до загально будинкових мережень і до міської централізованої мережі, труби з металу та чавуну;
- система електропостачання – присутня, з підключенням до загально будинкових мережень і до міської централізованої мережі, передбачено для освітлення, підключення побутових приладів, напруга – 220 Вт;
- система опалення – присутня, з підключенням до загально будинкових мережень і до міської централізованої мережі, труби з пластику, радіатори з металу;
- система газопостачання – присутня, при реконструкції блокується;
- система вентиляції – природна та через існуючи вентканали, кондиціювання в житловому приміщенні.
Загальна площа квартири №2 до реконструкції складає 47,70 кв.м., в т. ч.:
- площа житлових кімнат – 18,30 кв. м;
- площа підсобних приміщень – 27,30 кв. м;
- площа лоджії – 2,10 кв. м.
Проектні рішення
При реконструкції приміщень квартири №2 передбачається перепланування з частковим демонтажем існуючих перегородок в приміщеннях поз. 101,102,103,104,105 і демонтаж екранів лоджій (поз. 106) для влаштування вхідних вузлів. Існуючий вхід в квартиру з загальнобудинкового коридору закладається цеглою.
Основні несучі конструкції будівлі, вентканали, ніші стояків при реконструкції без змінюються. Місце розташування водоносних стояків в місцях установки в житловому будинку не змінюється.
Нові перегородки в приміщеннях поз. 103 та 104 виконуються з блоків газобетону товщиною 100 мм.
Вікна - з металопластикового профілю з подвійним склопакетом.
Зовнішні вхідні двері - металопластикові, протиударні.
Двері внутрішні - дерев'яні.
Підлоги в приміщеннях - з керамічної плитки.
Ганок вхідного вузла виконується консольним, із залізобетонних ступенів по металевим косоурам, з подальшим облицюванням ступенів і майданчиків ганка неслизькою керамічною плиткою з рифленою поверхнею.
Загальна площа офісу-магазину після реконструкції становить 48,30 кв.м., в т. ч .:
- площа офісного приміщення – 40,20 кв.м,
- площа підсобних приміщень – 8,10 кв.м,
Загальна площа приміщень після реконструкції під офіс-магазин незначно збільшиться за рахунок демонтажу перегородок і збільшення площі лоджій за рахунок коефіцієнтів підрахунку площі лоджій.
Висота приміщень залишиться незмінною – 2,70 м в чистоті.
Внутрішнє оздоблення приміщень передбачається з сучасних матеріалів, відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва».
Для внутрішнього оздоблення використовуються сучасні оздоблювальні матеріали, що мають гігієнічний висновок МОЗ України та сертифіковані на території України.
У зовнішньому оздобленні будівлі передбачена високоякісна штукатурка з подальшим фарбуванням. Зовнішнє оздоблення будівлі існуюче - штукатурка товщиною 15 мм полімерцементним складом, ґрунтовка і фарбування екологічними фасадними фарбами.
Заходи щодо доступності МГН
У проекті передбачені умови безперешкодного і зручного пересування МГН до офісу і по прилеглій території з урахуванням вимог ДБН 2.2-40:2018, ДБН В.2.2-9:2018, ДБН Б.2.2-12:2018.
Система засобів орієнтації для людей з вадами зору та інформаційної підтримки повинна бути забезпечена на всіх шляхах руху, доступних для МГН на весь час експлуатації.
Поперечний ухил шляху руху на пішохідних доріжках і тротуарах прийнятий межах 1-2%.
Висота бордюрів по краях пішохідних шляхів приймається не більше 0,05 м.
Висота бортового каменю в місцях перетину тротуарів з проїзною частиною, а також перепад висот бордюрів, бортових каменів уздовж експлуатованих газонів і озеленених майданчиків, які прилягають до шляхів пішохідного руху, не перевищують 0,04 м.
Тактильні засоби, що виконують попереджувальну функцію на покритті пішохідних шляхів, розміщуються не менше ніж за 0,8 м до об'єкта інформації, початку небезпечної ділянки, зміни напрямку руху, входу і т.п.
Пристрої і обладнання (банкомати, інформаційні щити …), розташовані на стінах будинків, споруд або на окремих конструкціях, виступаючі елементи і частини будівель і споруд не повинні скорочувати нормований простір для проходу, а також проїзду і маневрування кріслаколяски.
Об'єкти, нижня кромка яких розташована на висоті від 0,7 до 2,1 м від рівня пішохідного шляху, не повинні виступати за площину вертикальної конструкції більш ніж на 0,1 м, а при їх розміщенні на розташованій окремо опорі - не більше 0,3м. При збільшенні виступаючих розмірів простір під цими об'єктами необхідно виділяти бордюрним каменем, бортиком висотою не менше 0,05 м або огорожами заввишки не менше 0,7 м і т.п. Банкомати і інше спеціалізоване обладнання для людей з вадами зору повинні встановлюватися на горизонтальній площині із застосуванням рифленого покриття або на окремих плитах заввишки до 0,04 м, край яких повинен знаходитися від встановленого обладнання на відстані 0,7-0,8 м. Форми і краї підвісного обладнання повинні бути заокруглені.
Перед входами для підйому МГН з тротуару на майданчик перед входом в офіспередбачається вертикальний підйомник. Вхідна площадка при вході обладнуються навісами і водовідведенням.
Ширина дверних прорізів приміщень для обслуговування МГН і на шляхах їх евакуації прийнята не менше 1,1 м. На засклених дверях з обох сторін передбачаються захисні решітки заввишки не менше 1,2 м від низу дверейю
Ширина сходових маршів і майданчиків не менш за 1,30м.
У полотнах всіх дверей, доступних для інвалідів, що пересуваються в інвалідних колясках, передбачені оглядові панелі, заповнені прозорим і ударно міцним матеріалом, нижня частина яких розташовується в межах 0,3-0,9м від рівня підлоги. Нижня частина дверних полотен на висоту не менше 0,3 м від рівня підлоги захищається протиударною смугою.
Ширина кімнат, доступних МГН - не менше 3,0 м.
Система засобів інформації вхідних вузлів забезпечує безперервність інформації, своєчасне орієнтування й однозначне впізнання об'єктів і місць відвідування. Система повинна передбачати можливість одержання інформації про асортимент послуг, що надаються, розміщення і призначення функціональних елементів, розташуванні шляхів евакуації, попереджати про небезпеку в екстремальних ситуаціях тощо
Візуальна інформація розташовується на контрастному фоні з розмірами знаків, що відповідають відстані огляду, і повинна бути ув'язана з художнім рішенням інтер'єра.
Застосовувані матеріали, обладнання, устаткування, вироби, прилади, які використовуються інвалідами або контактують з ними, повинні мати гігієнічні сертифікати органів державної санітарно-епідеміологічної служби.
Діаметр зони для самостійного розвороту на 90-180 ° інваліда на кріслі-колясці приймається не менше 1,5 м.
Біля столів та інших місць обслуговування, біля настінних приладів, апаратів і пристроїв для інвалідів передбачається вільний простір розмірами в плані не менше 0,9 м х 1,5 м. Глибина простору для маневрування крісла-коляски перед дверима при відчиненні "від себе" повинна бути не менше 1,2 м, а при відчиненні "до себе" - не менше 1,5 м при ширині не менше 1,5 м.
В процесі розгляду проекту за зауваженнями експертів ТОВ «ЕКСПЕРТНО-ІНСПЕКЦІЙНИЙ ЦЕНТР» «ПІВДЕНЬ БУДЕКСПЕРТИЗА», проектною організацією за погодженням із Замовником в проект внесені зміни та доповнення в креслення та пояснювальну записку.
Відповідальність за внесення змін в усі екземпляри проекту покладається на генерального проектувальника і Замовника.
Відповідальність за виконання вимог містобудівних умов і обмежень від 22.10.2021р. № 44-М, повністю несе Замовник.
Експертиза проекту виконана відповідно до процедури, яка визначена «Настановою щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» ДСТУ 8907:2019 та «Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 № 560.
При прийнятті рішень враховані зміни, які передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017р. №403 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», а також Закону України №1817-VIII від 17.01.2017р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», як об'єкта, що відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС1.
Відповідальність за дотримання в проекті зазначених вимог, за відповідність проектної документації вихідним даним, вимогам державних стандартів, норм і правил несе проектна організація, що розробила проектну документацію, а також головний інженер проекту відповідно до статті 26 Закону України «Про архітектурну діяльність».
При цьому експертиза проектних рішень в частині дотримання вимог до пожежної безпеки, експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарно-епідеміологічному благополуччю населення, екології, енергозбереження - не виконувалася.