Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:8794-1288-4911-0603
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№1744/е/21 від 23.02.2022
Орган, що видав
ДНІПРОВСЬКА ФІЛІЯ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-ВИШУКУВАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ "НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ" (03328965) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Встановлення обладнання кисневого генератора та підключення до існуючої системи киснепостачання КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «Кам'янка-Бузька Центральна районна лікарня» за адресою: Львівська обл., Кам'янка-Бузький р-н, м. Кам'янка-Бузька, вул. Героїв Небесної сотні, буд.29А. Реконструкція»
Код проектної документації
PD01:4795-2648-0694-6345 №252 від 2021-12-20 (видав ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "САФО-СТРОЙ ІНЖИНІРИНГ") / Наявні експертизи: EX01:8794-1288-4911-0603
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки
Головний експерт проекту
ЮРІНА ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА (АЕ 000847, АЕ 006465 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Львівський район, Кам'янка-Бузька територіальна громада, м. Кам'янка-Бузька (станом на 01.01.2021), вулиця Героїв Небесної Сотні , б. 29А не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КАМ'ЯНКА-БУЗЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" (01996326)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Захарчек Світлана Григорівна
Експерт (фахівець) З питань інженерного забезпечення
Лось Борис Григорович
Архітектор Архітектурне об'ємне проектування
Соколова Валентина Анатоліївна (АЕ 000983, АА 000723, АА 000192)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
СУПРУН ОЛЕКСІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (АЕ 000167, АЕ 006423)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
БОНДАР ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ (АЕ 006452, АЕ 000020)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
ФЕДОРОВИЧ ЛІАНА ЮРІЇВНА (АЕ 002864, АЕ 006478)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
ЮРІНА ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА (АЕ 000847, АЕ 006465)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:4795-2648-0694-6345
Орган, що видав
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "САФО-СТРОЙ ІНЖИНІРИНГ" (42720964)
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
«Встановлення обладнання кисневого генератора та підключення до існуючої системи киснепостачання КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «Кам'янка-Бузька Центральна районна лікарня» за адресою: Львівська обл., Кам'янка-Бузький р-н, м. Кам'янка-Бузька, вул. Героїв Небесної сотні, буд. 29А. Реконструкція»
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1264.1 Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
20.12.2021
Номер проектної документації
252
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект (об. № 252) виконано ПП «САФО-СТРОЙ ІНЖИНІРИНГ» (юридична адреса: 51400, Дніпропетровська  область,  м. Павлоград, вул. Богуна Івана, буд. 5; ГІП – Ольховик Б.В., кваліфікаційний сертифікат серії АР №017855, виданий Атестаційною Архітектурно-будівельною комісією Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проектувальників у будівництві» від 16.11.2021) у 2021 році на підставі:

- завдання на проектування, затвердженого Замовником;

- звіту про проведення технічного обстеження будівлі Кам’янка-Бузької Центральної районної лікарні за адресою: Львівська обл., м. Кам'янка-Бузька, вул. Героїв Небесної сотні, буд.29А .(об’єкт 252);

- листа № 25-04/5265/2-22 від 23.02.2022 Міністерства охорони здоров’я України  стосовно можливості розміщення обладнання системи лікувального газопостачання безпосередньо у приміщеннях ЗОЗ.

 

Стислий опис основних проектних рішень

В адміністративному відношенні об’єкт проектування розташовано по вул Героїв Небесної сотні, буд.29А у місті Кам’янка-Бузька Львівської області.

 Робочим проектом передбачається встановлення обладнання кисневого генератора на 210 л/хв. у кисневої (всередині будівлі на технічному поверсі) та підключення його до існуючої системи киснепостачання, як резервне джерело на існуючу кількість точок постачання кисню КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «Кам'янка-Бузька Центральна районна лікарня».

 Згідно звіту про проведення технічного обстеження будівлі на території КНП «Мирноградська центральна міська лікарня»  Мирноградської міської ради за адресою: Донецька обл., Покровський р-н, місто Мирноград, вул. Соборна, буд. 20 (об’єкт 252), виконаного у 2021 році ПП «САФО-СТРОЙ ІНЖИНІРИНГ», встановлено що існуюча будівля лікарні 5-ти поверхова з підвалом і технічним поверхом.

Будова відноситься до другої половини ХХ століття.

Рельєф майданчика рівний, територія має огорожу, є під'їзд з твердим покриттям.

В плані будівля складної форми, яка складається з 5-ти та 2-х- поверхових частин, з’єднані між собою переходом з деформаційним швом -  177 740 х 15 400 м.

Висота  від цоколю до карнизу  ~ 19,70 м та ~ 9,80 м.

З головного фасаду перед центральним входом в лікарню прибудований тамбур та виконано бетонний ганок.

Висота приміщень 1-го – 2,87 м до підвісної стелі, 2-го – 2,90 м, 3-го – 3,00 м, 4-го – 3,025 м та 5-го поверху – 3,25 м.

Висота шатрової покрівлі 3,5 м від збірної багатопустотної залізобетонної плити перекриття до коника покрівлі.

Під всією будівлею, є підвал, висотою  2,2 м. Входи в підвал по маршевих бетонних сходах з зовнішньої сторони будівлі лікарні. В лікарні є три ліфта.

Для виходу на другий – третій поверхи є маршеві сходові клітини (6 шт).

Вихід на покрівлю через люк по металевим сходам з площадки технічного поверху на покрівлю двоповерхової частики будівлі та з площадки технічного поверху на покрівлю п’ятиповерхової частини будівлі.

Конструктивна схема будівлі стінова, із зовнішніми і внутрішніми несучими цегляними стінами. Просторова жорсткість будівлі забезпечується зовнішніми і внутрішніми несучими стінами, жорсткими дисками міжповерхових перекриттів і покриттів,  конструкціями сходових клітин.

 Фундаменти несучих стін стрічкові,  з бетонних блоків товщиною 600мм по монолітній бетонний підготовці.  Глибина закладання складає 1,2м від рівня підлоги підвалу.

Стіни підвалу зовнішні та внутрішні, товщиною 500мм, - з бетонних блоків та керамічної цегли.

Цоколь – завтовшки 510 мм, висотою ~ 0,5-1,0 м з керамічної цегли на цементно-піщаному розчині, оштукатурений з зовнішньої сторони цементно-піщаним розчином.

Стіни – зовнішні несучі стіни будівлі, завтовшки 510 мм,  та внутрішні несучи стіни завтовшки 380 мм,  з силікатної цегли на цементно-піщаному розчині.

Вікна – металопластикові; двері зовнішні – металопластикові та металеві. 

Перегородки – з цегли на цементно-піщаному розчині, завтовшки 120 мм.

Перемички – збірні  залізобетонні брускові.

Підлога:– лінолеум, бетонні.

Перекриття – зі збірних залізобетонних багатопустотних плит.

Сходові марші та  площадки -  збірні залізобетонні.

Покрівля будівлі шатрова. Покриття покрівлі з металочерепиці по дерев’яним конструкціям покрівлі. На покрівлі розташовані випуски вентиляційних шахт. Водовідведення – зовнішнє організоване.

Вимощення – асфальтобетонне.

За результатами виконаного обстеження загальний технічний стан несучих і огороджувальних конструкцій  задовільний, що відповідає  категорії 2.

 Робочим проектом передбачається встановлення обладнання кисневого генератора на 210 л/хв у кисневій (всередині будівлі на технічному поверсі) та підключення кисневого генератора до існуючої системи киснепостачання, як резервне джерело на існуючу кількість точок постачання кисню, збільшення кількості точок споживання кисню проектом не передбачена

Висота  технічного поверху згідно фактичних замірів - 2 880 мм

Для зменшення впливу вібрацій, що викликаються роботою компресора, слід дотримуватися наступного: зв'язок трубопроводів з компресорами повинен проводитися гнучкими рукавами або компенсаторами.

Перед монтажем обладнання передбачено виконати улаштування підлоги зі звукоізоляцією та дерев’яного щита для розподілу навантаження від проектованого обладнання на існуючі плити перекриття п’ятого поверху.

 

Проектований кисневий медичний генераторна 210 л/хв. розрахований на обслуговування максимально 21 точки споживання кисню при витраті кисню 10 л/хв на одну точку. При збільшенні споживання кисню, як високий полік для пацієнтів – кількість точок, які може забезпечити проектоване резервне джерело кисню, зменшується відповідно до споживання.

Проектом передбачений розподільчий пристрій для перемикання джерела кисню з існуючої мережі киснепроводу на проектовану резервну мережу від проектованого генератора кисню.

Кисневе обладнання  містить блоки контролю та автоматики, що відповідає умовам безпечної експлуатації. Кисневий генератор  O-GEN 13 продуктивністю 211,5 л/хв (12,69 нм3/год) працює за принципом механічного поділу навколишнього повітря на кисень і азот. Внутрішні трубопроводи лікувальних газів виконуються з мідних труб марки Т ДСТУ ГОСТ 617-2006 та прокладаються відкрито вздовж стелі та стін із кріпленням хомутами. Кисневий генератор живиться від системи стисненого повітря на базі компресорів продуктивністю 141 нм3/год та потужністю 15,0 кВт (дубльований). Керування компресорами автоматично здійснюється блоком контролю, який забезпечує автоматичне перемикання з основного компресору на резервний у випадках аварій і має лічильник робочого навантаження для забезпечення рівномірного навантаження між компресорами.

До складу установки кисневого генератора входять: повітряний компресор, блок підготовки стисненого повітря для генератора кисню (фільтри, осушувач стисненого повітря), генератор кисню, повітряний та кисневий ресивери, блок керування.

 Технічні рішення відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних норм і правил та забезпечують безпечну для життя і здоров'я людей експлуатацію об'єкта.

Проектовані мідні труби  Ø22 мм х 1,0 мм;  Ø 18 мм х 1,0 мм та Ø 10 мм х 1,0 мм з’єднуються між собою методом пайки або із стосуванням обтисних або паєчних фітингів (сполучних перехідних елементів різної форми і призначення) що відповідають вимогам діючих норм. Для виключення плівки всередині трубопроводів, пайку виконують продувку  трубопроводів азотом.

Перед монтажем труби повинні бути знежирені відповідно НПАОП 0.00-1.65-88 «Правила безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря». Знежирення підлягає весь обсяг призначених для монтажу системи медичних газів.

 Опалення та вентиляція

В існуючому приміщені  компресорної встановлені 2 компресори, що працюють в режимі нагнітання.

Для відведення нагрітого повітря від корпусів компресорів передбачено улаштування вентиляційних коробів  і зонтів з тонколистової сталі. Висота підведення витяжних зонтів – 300 мм від рівня чистої підлоги

Також в приміщені концентраторної,  де встановлюється сам генератор кисню з ресивером кисню та кисневим накопичувачем та відбувається видобуток кисню з навколишнього середовища, передбачена припливно витяжна вентиляція з природним спонуканням, через отвори в нижній частині дверей (отвори в нижній і верхній частині приміщення 200х200 мм) і механічна припливно витяжна  зі спонуканням від вентиляційних агрегатів фірми ВЕНТС типу  ВКПФ 4Е  500х250 продуктивністю                       1440 м3/год. і ВКМ-200 продуктивністю 700 м3/год., які діють постійно. На повітропроводах передбачено встановлення вібропоглинаючих  пристроїв. Кратність повітрообміну приміщень кисневого обладнання розрахована на асиміляцію теплонадлишків.

Для коректної роботи кисневого обладнання необхідно підтримувати оптимальний температурний режим у приміщенні. Для цього в приміщеннях кисневого обладнання необхідно  передбачити улаштування кондиціонерів. Система опалення  в приміщені концентраторної від існуючої системи опалення лікарні і призначена для покриття теплових навантажень на опалення технічного поверху.

Існуюча система опалення підтримує температуру повітря в робочій зоні не нижче 10°С в холодний період року.

Параметри мікроклімату в основних приміщеннях прийняті:

- Температура середня повітря в приміщеннях: +15 °С,

- Відносна вологість повітря - не більше 50 %.

- Швидкість руху повітря - 0,3 м/сек.

 При роботі кисневої можливе утворення конденсату до 0,2 л/добу, для збору якого передбачена дренажна ємність.

Викидами в атмосферу є незначні скидання газоподібного кисню та повітря при спрацюванні запобіжних клапанів ресиверів компресорної та кисневого медичного генератора.

 Робочим проектом передбачено виконати живлення обладнання кисневого медичного генератора, вентиляторів, кондиціонера, освітлення приміщень, заземлення обладнання кисневого медичного генератора і існуючого зовнішнього кисневого трубопроводу. Напруга живильної мережі 380/220 В.

Категорія надійності електропостачання ділянки - II

 Ввідно-розподільчій щит встановити біля приміщення 1, від нього прокласти кабельні траси по стіні (h=2,8м) до обладнання компресорів і осушувача (в приміщенні 1), концентратора кисню, а також газоаналізатора (в приміщенні 2), до витяжного та припливного вентиляторів і кондиціонера в (приміщенні 1,2). В приміщеннях кабелі прокладаються відкрито по стінах на скобах (без розриву), проходи через стіни виконати в гільзах. LED світильники встановити на висоті 2,5 м від рівня підлоги на стінах. Світильники освітлення живити від окремої групи ЩРВ (Гр.9).

 Для заземлення обладнання кисневого медичного генератора з метою зняття статичної електрики від існуючого контуру заземлення ліфта до приміщень прокласти смугу 40х4 мм по підлозі в технічному поверху з підйомом до відмітки 0,35 м від рівня підлоги в приміщеннях, і з'єднати з шинами заземлення, прокладеними по стінам в приміщеннях 1, 2 на висоті 0,35 м від підлоги, зварюванням. На контур заземлення заземлити шафу ШРВ. На вводі в будівлю трубопровід заземлити на зовнішній контур заземлення.

Заземлення виконується за допомогою РЕ–провідників кабелів живлення. Шина РЕ ввідного пристрою використовується як головна заземлювальна шина. Все установлюване електрообладнання заземлити на проектованій контур заземлення.

 Всі електромонтажні роботи виконуються згідно з вимогами Правил улаштування електроустановок, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

При виконанні робіт суворо дотримуватись заходів по забезпеченню безпеки праці згідно ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона  праці  і  промислова  безпека  в  будівництві».

Пожежна безпека на ділянках робіт і робочих місцях повинна забезпечуватися відповідно до вимог «Правил пожежної безпеки в Україні» НАПБ А.01.001-2015 та інших діючих норм.

Робочим проектом передбачено використання обладнання, яке в цілому досить надійно забезпечує захист від забруднення природних об’єктів, збереження природних ресурсів, мінімізацію збитків, нанесених навколишньому середовищу.

Представленим робочим проектом передбачені заходи, що забезпечують пожежну та техногенну безпеку, санітарно-епідеміологічне благополуччя населення, включаючи заходи щодо охорони праці відповідно до діючих нормативних документів.

В процесі проведення експертизи проектувальником враховані зауваження  Дніпровської філії ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут  «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ».

За зауваженнями внесено зміни в проектну документацію, відповідно до нормативних вимог.

 

Розділи