Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:3311-3809-2361-4346
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№00-0039/01-22/ЦБ від 12.07.2022
Орган, що видав
ДП "Укрдержбудекспертиза" (35691621) Версія №1 Статус (архівна)
Назва об’єкта
Реконструкція нежилого будинку, закладу громадського харчування під комплекс громадського харчування на бульв. Дружби Народів, 33 літ. А у Печерському районі м. Києва
Код проектної документації
PD01:1939-1445-7679-5978 №08/2021-33А від 2021-08-28 (видав Костельний Богдан Васильович) / Наявні експертизи: EX01:3311-3809-2361-4346
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
Маслобоєв Сергій Сергійович (АЕ 005713, АЕ 004517 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
м. Київ, бульвар Міхновського Миколи , б. 33 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ПІДПРИЄМСТВО ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ У ФОРМІ ТОВАРИСТА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЗЕЛЕНИЙ ГАЙ" (23723586)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) Розділ опалення, вентиляція та кондиціонування повітря
Коровяковська Наталія Іванівна
Архітектор З питань архітектури
Шепеленко Лариса Тимофіївна (АЕ 000196, АЕ 006427, АА 000209)
Експерт (фахівець) Розділ організація будівництва
Рощенко Наталія Юріївна
Відповідальний експерт З питань міцності, надійності, довговічності
СОЛКІНА ЄВГЕНІЯ МИКОЛАЇВНА (АЕ 004945, АЕ 005715, АР 016767)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
З питань інженерного забезпечення
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Савенко Ігор Володимирович (АЕ 006420, АЕ 000152)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
Рудько Сергій Костянтинович (АЕ 006428, АЕ 000648, АЕ 007224)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Опанасюк Сергій Олександрович (АР 016178, АЕ 006392, АЕ 001439, АЕ 007216)
Відповідальний експерт З питань енергозбереження
Рубльова Ольга Євтихіївна (АЕ 004515, АЕ 000150)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Маслобоєв Сергій Сергійович (АЕ 005713, АЕ 004517)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:1939-1445-7679-5978
Орган, що видав
Костельний Богдан Васильович
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Дві стадії
Поточна стадія проектування
проект (П)
Код ДКБС
1230.4 Їдальні, кафе, закусочні та т. ін.
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Замовник
Дата договору на розробку документації
28.08.2021
Номер проектної документації
08/2021-33А
Статус документа
Архівний

Додаток до експертного звіту

Проект "Реконструкція нежилого будинку, закладу громадського харчування під комплекс громадського харчування на бульв. Дружби
Народів, 33 літ. А у Печерському районі м. Києва"
 розроблений ФОП Костельний Богдан Васильович (адреса: 3048 м. Київ, вул. Кадетський Гай, 6; головний архітектор проекту – Костельний Б. В., кваліфікаційний сертифікат архітектора – АА № 001924, виданий 24.10.2013) на замовлення ПГХ
ТОВ "Зелений гай" на підставі:

-       містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва, затверджених наказом Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 04.10.2021 № 1279 (реєстраційний номер в ЄДЕССБ – MU01:2669-8191-0229-9844);

-       завдання на проектування, затвердженого замовником та погодженого генеральним проектувальником;

-       технічних умов, наданих відповідними службами.

 

Ділянка площею 0,2262 га, на якій передбачається реконструкція існуючої будівлі закладу громадського харчування під комплекс громадського харчування, розташована в Центральному історичному ареалі міста Києва
на бульварі Дружби Народів, 33 у Печерському районі м. Києва
. Проектними рішеннями передбачається частковий демонтаж існуючої будівлі закладу громадського харчування та будівельних конструкцій (фундаментів) незавершеного будівництва, інженерні мережі виносяться з під плями забудови.

Генеральний план

Рішеннями генерального плану передбачається: реконструкція існуючої будівлі закладу громадського харчування під адміністративну будівлю з вбудованою трансформаторною підстанцією; розміщення будівлі закладу громадського харчування, підпірної стіни; комплексний благоустрій та озеленення території; влаштування проїздів.

Вертикальне планування території запроектоване з урахуванням існуючого рельєфу території, існуючих відміток прилеглої території, проїздів, тротуарів та доріг.

Транспортне обслуговування об'єкта передбачається з боку бульвару Дружби Народів та Набережного шосе.

Рішеннями благоустрою та озеленення території передбачається: влаштування проїздів з асфальтобетонним покриттям та покриттям типу ФЕМ, тротуарів та пішохідних доріжок з покриттям типу ФЕМ; встановлення елементів зовнішнього освітлення, малих архітектурних форм; влаштування газонів.

Архітектурні рішення

Комплекс громадського харчування складається з двох окремих будівель: закладу громадського харчування і адміністративної будівлі.

Заклад громадського харчування – одноповерхова будівля складної форми в плані з розмірами між крайніми осями 34,12×16,37 м.

До складу приміщень входять: приміщення для відвідувачів – обідня зала (зона для клієнтів) на 49 посадкових місць, роздавальні зони (відокремлені від обідньої зали бар'єрами), приміщення онлайн замовлень, зона умивальників та туалети для відвідувачів; приміщення для виготовлення кулінарної продукції – кухня, складські приміщення, службово-побутові приміщення персоналу, камера відходів та сміття; технічні та інженерні приміщення.

Запроектовано три входи для відвідувачів, два службові входи для персоналу і для завантаження продуктів. Для обслуговування відвідувачів на автомобілях влаштовані вікна прийому і видачі замовлень.

Висота приміщень від підлоги до стелі – 4,60 м. Покрівля будівлі плоска з зовнішнім організованим водовідведенням.

Адміністративна будівля – двоповерхова, складної форми в плані з розмірами між крайніми осями 11,90×16,05 м. У будівлі запроектовано:
на 1-у поверсі – адміністративне приміщення, інженерні і технічні приміщення, камера відходів та сміття, туалет; на 2-у поверсі – пункт охорони. Висота приміщень: 1-го поверху – 3,20 м; 2-го поверху – 3,10 м. В будівлі запроектована сходова клітка типу СК1. Покрівля плоска з зовнішнім організованим водовідведенням.

Зовнішнє опорядження будівель комплексу: стіни – обличкування з керамограніту (світлого і темного), фасадна штукатурка, оздоблення металевими елементами; вікна, вітражі – склопакети в алюмінієвих конструкціях; двері – металеві, скляні.

Внутрішнє опорядження приміщень виконується у відповідності до функціонального призначення кожного приміщення згідно з санітарними, технологічними та естетичними вимогами.

Проектними рішеннями враховані вимоги щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: забезпечені необхідні глибини просторів для маневрування, нормовані розміри коридорів, дверних отворів, шляхів евакуації, запроектована універсальна кабіна туалету.

 

Конструктивні рішення

Інженерно-геологічні вишукування на ділянці виконані у 2021 році фахівцями ТОВ "ЕНЗО ПЛЮС". Категорія складності інженерно-геологічних умов – ІІ. Категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями – ІІ.

 

Класи наслідків (відповідальності) об'єктів – СС2.

Сукупний показник – СС2.

 

Обстеження несучих та огороджувальних конструкцій існуючої  будівлі виконане фахівцями ДП "НДІБВ" у 2021 році.

Існуюча нежитлова будівля - одноповерхова, складної форми в плані з розмірами між крайніми осями 17,25×13,50 м. Конструктивна система будівлі – металевий каркас. Основні існуючі несучі та огороджувальні конструкції: фундаменти  – збірні стрічкові бетонні та стовпчасті монолітні залізобетонні; зовнішні стіни – тришарові, цегляні з утеплювачем; стійки, балки, прогони – металеві; перегородки  - з гіпсокартону; перемички – збірні залізобетонні; несучі конструкції  покриття – система металевих балок; покрівля – плоска з рулонних матеріалів по оцинкованим профільованим листам; сходинки, майданчики  – залізобетонні; вимощення – з асфальтобетону.

Згідно з результатами обстеження технічний стан конструкцій існуючої нежитлової будівлі визначений як задовільний – категорія "2"; технічний стан всіх інженерних мереж будівлі визначений як непридатний до нормальної експлуатації – категорія "3".

Проектними рішеннями передбачається реконструкція нежитлової будівлі з демонтажем частини існуючих конструкцій і зведенням двоповерхової адміністративної будівлі.

Конструктивна система адміністративної будівлі - монолітний залізобетонний каркас.

Основні запроектовані несучі та огороджувальні конструкції:

-       фундаменти – стрічкові та стовпчасті монолітні залізобетонні. По верху стрічкових фундаментів (існуючих та запроектованих) – монолітний залізобетонний пояс;

-       колони – монолітні залізобетонні;

-       міжповерхові перекриття і покриття – монолітні залізобетонні;

-       зовнішні стіни (заповнення каркасу) – керамоблоки, утеплені зовні;

-       вікна та вітражі – склопакети в алюмінієвих конструкціях;

-       стіни сходової клітки – цегляні;

-       перегородки – цегляні;

-       сходові марші та площадки – монолітні залізобетонні;

-       покрівля – плоска, рулонна.

 

Конструктивна система будівлі закладу громадського харчування – монолітний залізобетонний каркас.

Основні запроектовані несучі та огороджувальні конструкції:

-       фундаменти – стрічкові та стовпчасті монолітні залізобетонні;

-       колони – монолітні залізобетонні;

-       покриття – монолітне залізобетонне;

-       зовнішні стіни (заповнення каркасу) – керамоблоки, утеплені зовні;

-       вікна та вітражі – склопакети в алюмінієвих конструкціях;

-       перегородки – цегляні;

-       покрівля – плоска, рулонна.

 

Інженерне забезпечення

Водопостачання. Згідно з технічними умовами (далі – ТУ) № 7259, наданими ПрАТ "АК "Київводоканал17.11.2021, джерелом господарсько-питного водопостачання комплексу є існуюча водопровідна мережа діаметром 300 мм по бульвару Дружби Народів.

Для забезпечення господарсько-питних потреб у будівлях (заклад громадського харчування та адміністративна будівля) передбачається введення водопроводу діаметром 32 мм з встановленням вузлів обліку витрат води і регуляторів тиску. Необхідний тиск на господарсько-питні потреби забезпечується гарантованим тиском водопровідної мережі.

Гаряче водопостачання запроектоване від ємкісних електро-водонагрівачів, встановлених біля санітарно-технічних приладів. Для приміщень харчоблоку передбачається резервне гаряче водопостачання від ємкісних електроводонагрівачів.

Зовнішнє пожежогасіння забезпечуватиметься від існуючих та запроектованих на існуючій водопровідній мережі пожежних гідрантів.

КаналізаціяВідвід господарсько-побутових та виробничих стоків передбачається окремими випусками до внутрішньомайданчикової каналізаційної мережі, з подальшим підключенням до існуючої каналізаційної мережі діаметром 200 мм по бульвару Дружби Народів, відповідно до ТУ № 7296, наданих ПрАТ "АК"Київводоканал" 17.11.2021.

На випуску виробничої каналізаційної мережі від харчоблоку перед підключенням до каналізаційної мережі запроектований жироуловлювач.

Дощова каналізаціяДля відведення дощових та талих вод з покрівель будівель запроектовано систему зовнішніх водостоків.

Дощові та талі води з прибудинкової території відводяться до внутрішньомайданчикової мережі дощової каналізації з подальшим підключенням до існуючого колектора дощової каналізації діаметром 500 мм, що знаходиться на виїзді з Набережного шосе на бульвар Дружби Народів,
згідно з ТУ № 38-12-21/ТУ, наданими КК "Київавтодор" 30.12.2021.

Теплопостачання та опалення. Джерелом теплопостачання є електричні мережі. Опалення приміщень зали та кухні закладу громадського харчування передбачається повітряне за допомогою припливно-витяжної установки і мультизональної системи кондиціонування, опалення адміністративних та технічних приміщень закладу - електричне за допомогою електричних конвекторів. Опалення приміщень адміністративної будівлі передбачається від електричного котла - двотрубною водяною системою опалення з встановленням сталевих панельних радіаторів з термостатичними клапанами. Розподільчі трубопроводи поверхової розводки системи опалення виконуються із пластикових труб та прокладаються приховано. Технічні приміщення опалюватимуться за допомогою електричних конвекторів.

Вентиляція та кондиціювання. Вентиляція приміщень закладу громадського харчування та адміністративної будівлі передбачається припливно-витяжна з механічним та природним спонуканням, яка
розділена на окремі групи. Для кожної групи приміщень різного функціонального призначення передбачаються окремі системи вентиляції, виконані у відповідності до чинних норм. Загально-обмінна вентиляція забезпечуватиметься припливно-витяжними установками з рекуперацією тепла.
 Над технологічним обладнанням зі значним виділенням тепла передбачається місцева механічна вентиляція з встановленням фільтрів для уловлювання жирів. На транзитних повітропроводах, в місцях перетину протипожежних перешкод, запроектовані протипожежні  клапани.

Для підтримання нормованих параметрів повітря в теплий період року передбачається кондиціювання адміністративних приміщень, зали та приміщень кухні, яке відбуватиметься за рахунок охолодження повітря припливних систем та встановлення мультизональних систем на базі внутрішніх блоків касетного типу, які запроектовано безпосередньо в приміщеннях, що обслуговуються.

ЕлектропостачанняПо надійності електропостачання споживачі комплексу відносяться до І та ІІІ категорій. До споживачів І категорії відносяться пристрої пожежно–охоронної сигналізації та аварійне освітлення, для живлення яких передбачається встановлення джерела безперебійного живлення. Всі інші споживачі відносяться до ІІІ категорії. Проектними рішеннями передбачається влаштування вбудованої трансформаторної підстанції (далі – ТП) на першому поверсі адміністративної будівлі. В ТП  передбачається: встановлення сухого трансформатора потужністю 400 кВА; влаштування в розподільчій установці РУ-10 кВ та РУ-0,4 кВ ввідних та розподільчих панелей 10кВ та 0,4 кВ. Живлення ТП передбачається по існуючій схемі живлення 10 кВ з використанням існуючих КЛ-10 кВ з встановленням з’єднувальних муфт. У розділі наведені рішення щодо виконання внутрішньомайданчикових мереж 0,4 кВ, силового електрообладнання, електроосвітлення, захисних заходів з електробезпеки, блискавкозахисту, зовнішньому освітленню прилеглої території. 

Системи зв'язку та сигналізації. Розділом проекту передбачається влаштування в приміщеннях будівлі мереж телефонного зв'язку, телебачення, інтернету відповідно до договорів про надання телекомунікаційних послуг.

 

Організація будівництва

Тривалість будівництва складає 12,0 місяців. Проектними рішеннями передбачені методи виконання основних робіт, послідовність будівництва, визначена потреба в будівельних машинах і механізмах та матеріальних ресурсах.

Під час розгляду проектної документації за проектом "Реконструкція нежилого будинку, закладу громадського харчування під комплекс громадського харчування на бульв. Дружби Народів, 33 літ. А у Печерському районі м. Києва" ДП "Укрдержбулекспертиза" зроблені зауваження до окремих проектних рішень. До проектної документації внесені відповідні зміни та доповнення.

Надані проектні рішення відповідають вимогам пожежної та техногенної безпеки, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, енергозбереження.


Розділи