Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:3170-3363-4096-9284
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№09-0065-18 від 05.04.2019
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області (35851210) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Реконструкція існуючих приміщень друкарні під 4-х поверховий житловий багатоквартирний будинок з вбудованими торговими приміщеннями на вул. Шевченка, 31 в м. Снятин, Івано-Франківської області
Код проектної документації
PD01:6043-2253-1462-4747 Зміни №3 №116.12.15 від 2015-11-26 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІФ ПРОЕКТ") / Наявні експертизи: EX01:3170-3363-4096-9284
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань інженерного забезпечення, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки
Головний експерт проекту
Твердохліб Надія Адамівна (АЕ 006382, АЕ 000169 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
78301, Івано-Франківська обл., Коломийський район, Снятинська територіальна громада, м. Снятин (станом на 01.01.2021), вулиця Шевченка , б. 31 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Фізична особа Персональні дані

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
Глібчук Тарас Романович (АЕ 006355, АЕ 000049)
Відповідальний експерт З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
З питань екології
Сірко Михайло Васильович (АЕ 000157, АЕ 006379)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань інженерного забезпечення
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З питань охорони праці
Малісевич Марія Володимирівна (АЕ 000109, АЕ 006370)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Твердохліб Надія Адамівна (АЕ 006382, АЕ 000169)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:6043-2253-1462-4747
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІФ ПРОЕКТ" (37951869)
Вид будівництва
Реконструкція
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Не вказано
Дата договору на розробку документації
26.11.2015
Номер проектної документації
116.12.15
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект розроблений в 2018 році товариством з обмеженою відповідальністю ”ІФ ПРОЕКТ” (м. Івано-Франківськ, вул. В. Івасюка, 42/19; головний архітектор проекту Мартинюк В. В.– кваліфікаційний сертифікат серія АА № 003799)  на підставі :

-    завдання на проектування, затвердженого замовником ;

-    містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва від 02.10.2017 № 1;

-   договору від 12.10.2016 № 3301104 про постачання електричної енергії;

- договору про надання послуг з централізованого водопостачання холодної води і водовідведення від 01.03.2016;

- технічних умов на приєднання до газорозподільної системи від 06.08.2018    IF02.1-ТУп-398-0818;  

- протоколу №1/1-8 проведення досліджень повітря робочої зони, виданого Снятинською міжрайонною філією державної установи ”Івано-Франківський обласний лабораторний центр охорони здоров'я України”.

Земельна ділянка, на якій передбачено реконструкцію існуючих приміщень друкарні під 4-х поверховий житловий багатоквартирний будинок з вбудованими торговими приміщеннями, розташована в центральній частині міста Снятин на вулиці Шевченка, 31 та межує : із півночі – землі запасу міської Ради; із півдня – вулиця Шевченка з пішохідною зоною (автомобільна дорога Львів-Чернівці); із заходу – землі міської Ради (проїзд); із сходу - земельні ділянки приватних власників (індивідуальна малоповерхова забудова).

Відповідно до наданого розрахунку ГАПа Мартинюк В. В. та замовника об’єкт віднесено до класу наслідків (відповідальності) – СС2.

Ділянка, на якій запроектовано об'єкт, знаходиться в кліматичному районі - ІІІА.

Нормативна глибина сезонного промерзання ґрунту прийнята 0,8 м.

Сейсмічність району будівництва за шкалою MSK-64 прийнята 6 балів.

Забудова існуюча, із вже складеними заходами по генеральному плану, в тому числі по вертикальному плануванню території, відводу поверхневих вод, пішохідно-транспортними шляхами та озелененням.

При розробці генплану використано матеріали інженерно–топографічного плану ділянки. Рельєф ділянки з незначним похилом в північно-східному напрямку.

Транспортна схема запроектована в ув’язці з існуючими транспортно-пішохідними зв’язками, що забезпечує вільний доступ пожежного, технічного та приватного транспорту. Основний під'їзд до будинку вирішений від міської вулиці Шевченка. Під'їзди, проїзди запроектовано з асфальтобетонним покриттям, тротуари, пішохідні доріжки – бетонна плитка.

Передбачено благоустрій території з проїздами і пішохідними доріжками,  влаштування майданчиків входів, майданчика для сушіння білизни та майданчиків для відпочинку дорослого населення та дітей, площадки під контейнери для сміття, а також майданчик для тимчасової стоянки автомобілів. Озеленення ділянки передбачає влаштування газонів, висадження кущів і дерев.

При проектуванні використані матеріали технічного висновку обстеження конструкцій існуючої будівлі. Встановлено, що будівля в цілому знаходиться в задовільному технічному стані і придатна до подальшої безпечної експлуатації.

Існуюча будівля друкарні – двоповерхова з плоским суміщеним покриттям.

Конструктивна схема існуючої будівлі – неповний каркас залізобетонний з несучими поздовжніми та торцевими стінами. Просторова жорсткість будівлі забезпечується залізобетонним каркасом з несучими поздовжніми та торцевими стінами зв’язаним поповерхово дисками залізобетонних перекриттів.

Фундаменти під стіни - стрічкові збірні залізобетоні плити та місцями монолітні бетонні ділянки, по верху бетонні блоки - стан задовільний. Фундаменти під колони – ”стаканного” типу монолітні залізобетонні – стан задовільний. По верху стрічкового фундаменту влаштовано монолітний залізобетонний пояс. В місцях обпирання залізобетонних балок на поздовжні цегляні стіни влаштовані пілястри. Фундаменти у місцях пілястр – монолітні залізобетонні трапецевидного типу.

Стіни - з повнотілої керамічної цегли на цементно-піщаному розчині - стан задовільний.

Колони - збірні залізобетонні прямокутного перерізу з двосторонніми опорними консолями з кроком 6,0×6,0 м.

Ригеля - збірні залізобетонні таврового перерізу .

Перекриття – збірні залізобетонні ребристі плити. Покриття – плоске суміщене із збірних залізобетонних ребристих плит. Покрівля – із руберойду по керамзитовому гравію із бетонною стяжкою.

Робочим проектом передбачено реконструкцію існуючої будівлі з переплануванням приміщень 1-го та 2-го поверхів та надбудову 3-го та 4-го поверхів.

Робочим проектом передбачено виконати: демонтаж покрівлі (руберойду з теплоізоляцією та плитами покриття); демонтаж цегляної кладки по периметру будівлі до проектних відміток; демонтаж балок (ригелів) 2-го поверху; демонтаж перекриття в місці влаштування сходової клітки.

Об’ємно-планувальне вирішення проектованого об'єкту прийнято, виходячи з функціонального призначення, містобудівної ситуації, що склалася в районі відведеної земельної ділянки.

Будинок запроектовано чотириповерховим з горищним простором. Будівля правильної конфігурації в плані, з розмірами в крайніх осях – 29,60 × 17,88 м.

Гранично допустима висота будівлі не перевищує 19,0 м.

На 1-му поверсі запроектовано п'ять торгових залів промтоварних магазинів з необхідними допоміжними приміщеннями, тамбур, коридор, електрощитову, санвузли.

На 2÷4-му поверхах запроектовано одно, двох-, та трикімнатні житлові квартири . В кожній квартирі передбачено літні приміщення – балкони.

Для сполучення між поверхами запроектовано внутрішню сходову клітку типу СК-1. Огорожа сходів – індивідуальна, відповідних параметрів та висоти.

Дах – шатровий. Покрівля - металочерепиця. Огорожа даху – сталева, відповідної висоти. Водовідвід з даху - зовнішній організований.

Створені умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Передбачено доступ до приміщень 1-го поверху через проектовані пандуси.

Технологічні рішення в торгових приміщеннях передбачають розташування обладнання згідно з вимогами чинних нормативних документів.

Для проектування використані матеріали інженерно-геологічних вишукувань, виконаних в 2015 році. Інженерно-геологічні умови - І категорії складності. Категорія ґрунтів за сейсмічними властивостями – ІІ.

Конструктивна схема будинку - комбінована каркасна рамна залізобетонна з несучими поздовжніми та торцевими стінами. Просторова жорсткість будівлі забезпечується залізобетонним каркасом з несучими поздовжніми та торцевими стінами зв’язаним поповерхово дисками залізобетонних перекриттів.

Фундаменти під проектовані стіни передбачені стрічкові монолітні залізобетонні, поширені в основі по бетонній підготовці під стіни. Передбачено горизонтальну та вертикальну гідроізоляцію стін фундаментів. Передбачено підсилення існуючих фундаментів торцевих стін (осі ”1” та ”7”) та в місцях обпирання поперечних несучих балок (осі ”А” та ”Г”) фундаментними монолітними залізобетонними плитами, з влаштуванням ”захваток” поетапно.

Також передбачено підсилення існуючих цегляних пілястр в межах 1-го та 2-го поверхів на які обпираються залізобетонні балки.

Після влаштування проектних фундаментів та підсилень існуючих фундаментів та підсилень пілястр передбачено демонтаж плит перекриття в місці розташування проектної сходової клітки .  

По верху існуючих стін на проектній відмітці передбачено влаштування монолітного залізобетонного поясу по периметру всієї будівлі з влаштуванням поперечних залізобетонних рам в осях ”А”÷”Г” по осях ”2”÷”6”.

Для надбудови передбачено оголення арматури верхньої частини існуючих колон для стикування існуючої робочої арматури з робочою арматурою проектних рамних балок. По осях ”2÷6” запроектовано монолітні залізобетонні рами .

Зовнішні стіни та внутрішні несучі стіни сходової клітки запроектовані із повнотілої цегли місцями армовані на цементно-піщаному розчині.

Непотрібні віконні та дверні прорізи 1-го та 2-го поверхів закласти кладкою із пустотілої цегли на цементно-піщаному розчині.

Міжкімнатні перегородки передбачені цегляні товщиною 120 мм , армовані по висоті. Міжквартирні перегородки – подвійні цегляні, армовані, з звукоізоляцією між ними.

         Перекриття 2-го÷4-го поверхів – збірні залізобетонні круглопустотні плити.

         Перемички – збірні залізобетонні та монолітні залізобетонні. Над проектованими прорізами методом ”прорізки” в існуючих стінах передбачено влаштувати сталеві перемички.

Балкони та еркера 2-го поверху – сталезалізобетонні, балкони та еркери 3-4-го поверхів - монолітні залізобетонні.

Сходові площадки - монолітні залізобетонні, марші – монолітні залізобетонні по сталевих балках і косоурах, оштукатурених по сітці.

Дах - двосхилий по дерев'яній кроквяній системі. Кроквяна система даху виготовляється з обрізних пиломатеріалів хвойних порід ІІ категорії, вологістю до 22%. Дерев’яні елементи кроквяної системи та лати передбачено обробити засобами вогнезахисту та антисептичними розчинами.

Вікна, балконні двері - металопластикові, виготовлення, згідно експлікацій заповнення прорізів. Двері - згідно експлікацій заповнення прорізів.

Внутрішнє опорядження - відповідно до відомості опорядження приміщень. Підлоги в приміщеннях запроектовані згідно з експлікацією.

Зовнішнє опорядження – згідно з паспортом опорядження фасадів.

Для дотримання мінімально допустимих значень опору теплопередачі огороджувальних конструкцій передбачається утеплення теплоізоляційними плитними матеріалами. Утеплення зовнішніх стін запроектовано негорючими мінераловатними плитами .

По периметру будинку передбачено відновити бетонне вимощення .

Джерело газопостачання - розподільний газопровід низького тиску Ду 76 мм, прокладений по вул. Шевченка в м. Снятин. Точка приєднання – на межі земельної ділянки. Технічна потужність в точці приєднання - 44,3 м3/год (38,8 м3/год - на квартири, 5,5 м3/год – на котельню вбудованих приміщень).

Газопровід-ввід низького тиску передбачено прокласти підземно із поліетиленових труб ПЕ-80 SDR-17,6 довжиною 125,0 м на глибині 1,2 м від верху землі. Основа 10 см та присипка зверху 30 см – із піску або м’якого ґрунту без великих включень. 

Для позначення траси газопроводу, над ним, по верху присипки прокласти спеціальну попереджувальну стрічку жовтого кольору шириною 20 см, для визначення місця прокладки газопроводу паралельно з ним (по дні траншеї) укласти мідний ізольований провід перерізом  4,0 мм2.

По периметру житлового будинку передбачено встановити контрольні трубки dу25 мм.

Надземні ділянки газопроводів виконати із сталевих труб , пофарбованих двічі олійною фарбою по 2-х шарах грунтовки ГФ-021.

Ввідний газопровід передбачено прокласти по фасадних стінах житлового будинку зі сталевих електрозварних труб, прокладених відкрито на кронштейнах.

Ввід газопроводу для житлових квартир здійснюється в кухні квартир 2-го поверху. 

Прокладку газових стояків Ду25 мм передбачено в кухнях квартир відкрито. Обв’язки ввідних вузлів і підводки до лічильників, плит і котлів передбачено виконати зі сталевих водогазопровідних труб Ду20÷15 мм та обладнати кульовими кранами.

Ввідний газопровід низького тиску до котельні для вбудованих торгових приміщень на 1-му поверсі передбачено прокласти відкрито із сталевих електрозварних труб . Газ підводиться до двох опалювальних котлів типу ”турбо” тепловою потужністю 28 кВт кожний.

Для контролю до вибухонебезпечних концентрацій природного газу в приміщенні паливної встановити сигналізатор загазованості на метан, зблокований з клапаном-відсікачем EVG -25/NA і виводом звукової і світлової сигналізації назовні. Перед клапаном встановити фільтр.

Робочим проектом передбачено встановлення будинкового вузла обліку газу на газопроводі низького тиску. На кожну квартиру та приміщення громадського призначення для обліку газу передбачено встановлення комерційного вузла обліку.

Система опалення приміщень громадського призначення (вбудованих торгових приміщень) передбачена від двох газових двоконтурних котлів типу ”турбо” з закритою камерою згоряння потужністю Q=28 кВт кожний, які встановлюються в паливній.

Теплоносій - гаряча вода з параметрами Т1=90℃, Т2=70℃.

Джерелом теплопостачання квартир у житловому будинку прийнято газові двоконтурні котли типу ”турбо” з закритою камерою згоряння потужністю  Q=24 кВт: для квартир - встановлюються в кухнях.

Теплоносій системи опалення – вода з параметрами Т1=80℃, Т2=60℃.

Витрати тепла на опалення квартир – 134,115 кВт. Системи опалення квартир житлового будинку – поквартирні, двохтрубні, тупикові, з нижнім розведенням трубопроводів. Циркуляція води – насосна.

Витрати тепла на опалення вбудованих торгових приміщень – 35,816 кВт. Системи опалення – двохтрубні, тупикові, з нижнім розведенням трубопроводів. Циркуляція води – насосна.

В якості опалювальних приладів прийняті сталеві радіатори конвективного типу з боковим та нижнім підключенням та рушникосушники. Регулювання тепловіддачі нагрівальних приладів – кранами регулюючими. Повітровидалення – через автоматичні обезповітрювачі, встановлені на нагрівальних приладах.

Трубопроводи систем опалення – із труб металопопімерних (PE-RT/AL/PE-RT) у теплоізоляції типу ”Thermaflex”, прокладені у будівельних конструкціях.

Вентиляція кухонь квартир припливно-витяжна природна : витяжка – через вертикальні вентканали з кухонь і санвузлів у будівельних конструкціях; приплив неорганізований через щілину або жалюзійну решітку влаштовану внизу дверного полотна та відкривання кватирки вікон.

Вентиляція вбудованих нежитлових  приміщень припливно-витяжна природна, розрахована на забезпечення 3-кратного повітрообміну :

-         витяжка – через вентканали в будівельних конструкціях;

-         приплив неорганізований через прорізи в конструкціях дверей.

Повітропроводи систем вентиляції – із листової оцинкованої сталі.

Джерело водопостачання – існуючий міський водопровід Ø100, прокладений по вул. Шевченка.

Зовнішній водопровід запроектований із труб поліетиленових ПЕ-100 SDR26. Поліетиленові труби прокладаються на піщану підготовку товщиною 100 мм і засипаються піском шаром 300 мм над верхом труби.

Зовнішнє пожежогасіння забезпечується одним проектованим пожежним гідрантом в існуючому водопровідному колодязі (в місці врізки водопроводу) по     вул. Шевченка.

Ввід водопроводу в котельню будівлі передбачено виконати з труб ПЕ-100 SDR 26 PN 0,6 МПа Ø63×2,5 мм.

Внутрішня система водопроводу - господарсько-питна. Трубопроводи в паливній монтуються з сталевих водогазопровідних оцинкованих труб, в житловій частині - із багатошарових труб PEX-AL-PEХ 80. Трубопроводи водопроводу, прокладені в конструкції підлоги ізолювати теплоізоляцією типу "Termoflex" .

Для загального обліку витрат води передбачено влаштування водомірного вузла з лічильником імпульсним класу ”С” Ду32. Для  обліку витрат води кожної квартири та нежитлових приміщень передбачено окремі лічильники Ду15.

Витрата води: на житло - Q доб = 19,74 м3/добу; на торгові приміщення - Q доб = 0,67 м3/добу.

Джерело тепла для системи гарячого водопостачання житлових квартир – двоконтурні котли, встановлені в кухнях квартир.

Приготування гарячої води для потреб торгових приміщень передбачено за допомогою електроводонагрівачів V=50л.

Витрата тепла на гаряче водопостачання : квартир - Q доб = 80,620 кВт; вбудованих торгових приміщень - Q доб = 17,400 кВт.

Робочим проектом передбачено відведення каналізаційних стоків господарсько-побутової каналізації у існуючий госпфекальний колектор міської мережі.

Внутрішньоплощадкові мережі каналізації передбачені із каналізаційних поліпропіленових двошарових труб Ø100, Ø150 мм. В місцях під'єднання випусків, поворотів траси, на мережі споруджуються каналізаційні колодязі.

Всі вводи та випуски підземних комунікацій передбачено герметизувати.

Внутрішня система каналізації запроектована із пластмасових безнапірних каналізаційних труб Ø50 і Ø110 мм. Внутрішня система каналізації котельні виконується із чавунних каналізаційних труб Ø100 мм.

Вентиляція системи – через витяжні стояки, які виводяться вище даху будинку.

Сумарне розрахункове навантаження споживачів електроенергії – 75,0 кВт.

Категорія надійності електропостачання – ІІІ.

Робочим проектом передбачено прокладання 2хКЛ-0.4 кВ кабелем марки АВВГ, які від різних секцій шин РП-0.4 кВ до житлового будинку.

В електрощитовій на 1-му поверсі житлового будинку встановлюється ввідно-розподільчий пристрій ВП-1 для вводу, обліку та розподілу електроенергії.

Облік передбачено на вводі, в щитах поверхових для житлової частини, окремі обліки для приміщень громадського призначення та загальнобудинкових потреб.

Передбачається захист мережі від перевантаження і струмів короткого замикання, який здійснюється апаратами захисту згідно схем щитів.

Робочим проектом передбачено робоче та аварійне електроосвітлення. Живлення навантажень робочого та аварійного освітлення здійснюється незалежними лініями від ВП-1.

Напруга робочого та аварійного освітлення 220В, переносного освітлення – 36В та 24В. Ремонтне освітлення в електрощитовій - 12В.

Типи світильників прийняті у відповідності до середовища, класу приміщень згідно ПУЕ, з умовою забезпечення нормованої освітленості. Керування освітленням – вимикачами по місцю та централізовано зі щитка.

Передбачено установку всіх розеток з третім заземлюючим контактом, до яких прокладено трипровідну лінію від щита, при цьому нульовий робочий та нульовий захисний мають переріз, рівний фазному і під’єднані під різні контактні затискачі.

Для захисту людей від ураження електричним струмом передбачено  заземлення з опором розтікання струму менше 4 Ом. Передбачено основну і додаткову системи зрівнювання потенціалів. З'єднання між собою провідних частин виконується за допомогою головної заземлюючої шини (ГЗШ). В якості ГЗШ прийнято шини РЕ, які розміщені всередині ввідно-розподільчих пристроїв та з'єднуються між собою проводом або сталевою штабою.

Струмоприймачі пожежної, охоронної сигналізації та сигналізації загазованості відносяться до І категорії надійності. Передбачено їх живлення самостійними лініями від ВРП з влаштуванням безперебійного живлення від акумуляторних батарей.

Робочим проектом передбачається автоматичний контроль довибухо-небезпечних  концентрацій природного газу. Датчики встановлені в районі каналізаційних випусків, електричного та телефонного вводів, вводу водопроводу на висоті 0,3-0,5 м від перекриття.

Для попереджувальної сигналізації на фасаді будівлі, всередині громадських приміщень та на сходовій 1-го поверху встановлені світлозвукові пристрої, які підключені до передбаченого конструкцією щита сигналізації виходу.

Для контролю та сигналізації витоку газу в котельні 1-го поверху, а також закриття газових клапанів в разі виникнення пожежі чи інших небезпечних випадках передбачено встановлення пристроїв УПСК-1.

Охоронною сигналізацією передбачено обладнати приміщення електрощитової, вузла вводу, вихід на горище, вихід на покрівлю.

Робочий проект системи автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях громадського призначення, виконаний на базі безадресних пожежних приладів ППКП ”Тірас-8П”, який встановлюється в приміщенні на 1-му поверсі без постійного чергового персоналу, в металевому боксі та з аварійним освітленням.  Система оповіщення людей про пожежу І-го типу, що передбачає встановлення світлозвукових оповіщувачів з написом ”Пожежа”.

Система оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей проектного об'єкту відноситься до ІІ типу, що передбачає встановлення світло-звукових оповіщувачів з написом  ”Вихід” . Для оповіщення людей про пожежу обраний світлозвуковий оповіщувач ”Джміль”.

Система протипожежного захисту передбачає виведення тривожних сповіщень від пожежних приймально-контрольних приладів на пульт пожежного спостереження за допомогою модуля цифрового автодозвону МЦА- GSM по GSM каналу.

Для передачі сигналів ”Пожежа” та ”Несправність” від ППКП системи пожежної сигналізації на пульт центрального спостереження пожежної охорони встановлюється додатковий модуль передачі сигналів по GSM каналу.

Категорія блискавкозахисту – IІІ. В якості блискавкоприймача – прийнятий стержневий блискавкоприймач на даху в центральні частині будівлі. 

В житловому будинку передбачена система колективного прийому телебачення з установкою антенної опори на даху будівлі.

Запроектовано антенно-фідерні пристрої для підключення телевізійних приймачів та система телефонного зв'язку будівлі. 

Радіофікація приміщень будівлі передбачається за допомогою встановлення пристроїв приймання передач мережі ефірного радіомовлення.

Робочим проектом передбачається годинофікація приміщень будівлі, шляхом встановлення годинників ”Електроніка” з автономним живленням 9В.

Робочий проект виконаний з врахуванням раціонального використання енергії шляхом виявлення сумарного енергетичного ефекту від прийнятих архітектурних, будівельних та інженерних рішень, які направлені на економію енергетичних ресурсів.

Ступінь вогнестійкості будинку - ІІ. Основні несучі конструктивні елементи закладено в межах нормативної вогнестійкості, які відповідають ступеню вогнестійкості будівлі. 

Для евакуації людей з приміщень передбачена необхідна кількість виходів.

Первинні засоби пожежогасіння – переносні вогнегасники підібрані відповідно до норм.

Проектований будинок розташований в зоні житлової та громадської забудови. Основним джерелом шуму буде побутовий шум. Виходячи з аналізу шумового режиму, зниження рівня звукового тиску до допустимого досягається за рахунок, передбачених проектом, огороджувальних конструкцій віконних блоків. Конструкції підлог прийняті на звукоізоляційних основах.

На відведеній ділянці і території, яка до неї прилягає, пам’ятки історії та культури і їх охоронні зони відсутні. 

Будівельні роботи передбачено здійснювати із дотриманням вимог природоохоронного законодавства щодо охорони та збереження навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення. Робочим проектом не передбачено викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Технічні рішення, які прийняті в проектній документації, відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших чинних норм і правил і забезпечують безпеку для життя і здоров’я людей, експлуатацію об’єкта при дотриманні заходів, що передбачені робочими кресленнями та відповідними інструкціями і правилами з експлуатації даного об’єкту. 

Філією ДП ”Укрдержбудекспертиза” в Івано-Франківській області під час розгляду проектної документації  ”Реконструкція існуючих приміщень друкарні під  4-х поверховий житловий багатоквартирний будинок з вбудованими торговими приміщеннями на вул. Шевченка, 31 в м. Снятин, Івано-Франківської області”  було надано зауваження та пропозиції щодо робочого проекту, які доведені письмово до замовника, на підставі яких генпроектувальником  внесені зміни до проектної документації.

Розділи