Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:0265-5749-7291-7495
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№7-042-21ЕП/ІФ від 03.02.2022
Орган, що видав
ТОВ "Українська будівельно-технічна експертиза" (39190177) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Будівництво багатоквартирного житлового будинку (мікрорайон М-4, будинок №22 по генплану) на землях Станильської сільської ради Дрогобицького району. Нове будівництво
Код проектної документації
PD01:9631-4163-8271-9204 №11-2020 від 2020-12-01 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АТЕЛЬЄ АРХІТЕКТУРИ ПЛЮС") / Наявні експертизи: EX01:0265-5749-7291-7495
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань енергозбереження, Архітектурне об'ємне проектування
Головний експерт проекту
Назарук Роман Мирославович (АЕ 004399, АТ 008062, АЕ 004644, АЕ 004996, АТ 007097, АЕ 000328, АЕ 000811, СІ- 00398, АЕ 007204 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Львівська обл., Дрогобицький район, Трускавецька територіальна громада, м. Трускавець (станом на 01.01.2021), вулиця Стебницька не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА" ДРОГОБИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (04590317)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
КЛОЧАНИЙ ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ (АЕ 004521, АЕ 004418, АЕ 007218)
Відповідальний експерт З питань екології
З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення
САВЧИН Михайло Михайлович (АЕ 004397)
Відповідальний експерт З питань охорони праці
З питань інженерного забезпечення
ФЕРІЙ НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА (АЕ 003608, АЕ 006485)
Відповідальний експерт Архітектурне об'ємне проектування
З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
Романець Василь Федорович (АА 001635, АА 001690, АЕ 001534)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
З питань експлуатаційної безпеки
З питань енергозбереження
Назарук Роман Мирославович (АЕ 004399, АТ 008062, АЕ 004644, АЕ 004996, АТ 007097, АЕ 000328, АЕ 000811, СІ- 00398, АЕ 007204)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:9631-4163-8271-9204
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АТЕЛЬЄ АРХІТЕКТУРИ ПЛЮС" (20531946)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
01.12.2020
Номер проектної документації
11-2020
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Будівництво багатоквартирного житлового будинку (мікрорайон М-4, будинок №22 по генплану) на землях Станильської сільської ради Дрогобицького району. Нове будівництво» розроблений у 2021 роціТОВ «Ательє Архітектури плюс» (м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 15, код ЄДРПОУ 20531946). ГАП –Дорошенко Ярослав Миколайович (кваліфікаційний сертифікат: АА № 003492, виданий 28.09.2016 року). Замовник будівництва - Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради. Замовник експертизи: товариство з обмеженою відповідальністю «АРС-ДІМ» на підставі договору про спільне будівництво. Проект розроблений на підставі:

- змін до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 20-м/у від 05.05.2017 року виданих відділом містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради;

- завдання на проектування, затвердженого замовником;

- технічних умов, виданих відповідними службами;

- генерального плану.

Даний об’єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2. Сейсмічність району згідно ДБН В.1.1-12-2014 (Карта ЗСР-2004-А) - 6 балів. Поверховість – 10 поверхів. Кількість квартир – 171 шт. Ступінь вогнестійкості будівлі – ІІ. Клас енергоефективності - С.

Робочим проектом передбачено будівництво 10-типоверхового багатоквартирного житлового будинку, який складається з 3-ох черг будівництва з допоміжними приміщеннями для обслуговування мешканців. Споруди в об'ємно-просторовому вирішенні являють собою єдиний об'єкт, який створює квартальну забудову даного мікрорайону.

Житлові будинки І, ІІ та ІІІ черги будівництва - 10-типоверхові, житлові, каркасно-монолітні будівлі, які блокуються між собою антисейсмічними  швами. Допоміжні приміщеннями для обслуговування мешканців розташовані в підвальному поверсі. На 1-8 поверхах розташовані житлові квартири. На 9-10 поверх дворівневі житлові квартири.

Водопостачання - згідно з технічними умовами. Каналізація - згідно з технічними умовами. Каналізація дощова передбачена вертикальним плануванням вода спрямовується в проектовані дощеприймальні решітки з подальшим виведенням в дощову каналізаційну систему. Теплопостачання - апарат опалювальний газовий побутовий – котел типу турбо з викидом відпрацьованих газів у колективний димохід. Гаряче водопостачання - апарат опалювальний газовий побутовий – котел типу турбо з викидом відпрацьованих газів у колективний димохід. Вентиляція - квартир припливно-витяжна з природнім спонуканням повітря. Витяжна вентиляція квартир через витяжні внутрішньо-стінні канали. Газопостачання - згідно з технічними умовами. Зовнішнє пожежогасіння від існуючих пожежних гідрантів на кільцевому водопроводі. Витрати води на зовнішнє пожежогасіння 15 л./ сек. Електропостачання - згідно з технічними умовами. Сміттєвидалення з виносом в сміттєві баки та подальшим вивозом на сміттєвий полігон.

Ділянка, відведена під будівництво багатоквартирного житлового будинку, знаходиться в центральній частині міста Трускавець, на вул. Стебницька. Границя відведеної ділянки обмежена під’їзними проектованими дорогами.

Розміщення проектованого об’єкту виконано на основі акту вибору ділянки і заключень відповідних служб, з врахуванням існуючих будівель і споруд, перспективного будівництва на суміжних ділянках. Будівництво даного об’єкту та перспективній забудови створює автономний житловий квартал зі своїм відпочинковими та спортивним майданчиками.

Для забезпечення нормальних санітарно-гігієнічних умов на відведеній ділянці передбачено:

- входи в житлові під’їзди передбачені з двору та головних фасадів;

- у дворі запроектований майданчики для відпочинку дітей і для відпочинку дорослого населення;

- на земельній ділянці передбачено спортивний майданчик;

- на земельній ділянці передбачено влаштування штучної водойми з рекреаційною відпочинковою зоною

- для мешканців будинку передбачена відкрита автостоянка для автомобілів.

- всі площадки перед входами замощені тротуарною плиткою;

- проектом передбачено благоустрій прилеглої території з влаштуванням малих архітектурних форм, лавочок та зелених насаджень.

Розміщення площадки відпочинку, господарської площадки і їх обладнання прийнято згідно зонування території, нормованих відстаней і їх функціонального призначення. Малі архітектурні форми прийняті по сер. 310-5-4 і індивідуальних проектах. Всі передбачені майданчики поєднані між собою необхідними технологічними зв’язками для виконання функціонального призначення проектованого комплексу. Орієнтація проектованих об’єктів, його зон прийнята оптимально-допустимою, оптимальною з врахуванням плануючого напряму вітрів, нормованої інсоляції і містобудівельної ситуації що склалася.

Транспортна схема проектованого комплексу, основні під’їзди і підходи до будівель запроектовані в ув’язці зі зв’язками, що склалися в районі відведеної ділянки.

Основний під’їзд до житлових будинків передбачено з під’їзних доріг. Навколо житлового кварталу запроектовано під'їзні дороги (для пожежних машин).

Крім під’їздів до проектованих об’єктів передбачена розвинута система тротуарів, пішохідних доріжок, які забезпечують необхідні зв’язки і безпеку всіх учасників руху.

Покриття проїздів, під’їздів асфальтоване, тротуарів, пішохідних доріжок-асфальтобетон, бетонна плита, спец суміш, залізобетонні покриття з сходами, з верхомозаїчним шаром.

Вертикальне планування передбачається виходячи з умов максимального використання існуючого рельєфу і існуючої ситуації на ділянці будівництва.

Озеленення здійснюється шляхом посадки декоративних дерев і кущів, посівом трави. Проектоване озеленення в сукупності з благоустроєм території є одним із основних елементів для створення оптимальних умов для експлуатації комплексу. В основу проекту озеленення покладений ландшафтно-природній принцип.

Генеральним планом забудови ділянки передбачено благоустрій і озеленення території. Житловий будинок обладнується холодним водопостачанням  і каналізацією, з підключенням до існуючих мереж, електропостачанням, радіо і телефонізацією. Забруднення та шкідливих викидів в повітря, а також забруднення території в процесі експлуатації будинку не передбачаються. Відведення дощової води з території, відводиться в існуючу дощову каналізацію. Зелені насадження на прилеглих ділянках зберігаються з доповненням проектних газонів. Всі передбачені в робочому проекті заходи по захисту навколишнього середовища від забруднення відповідають вимогам діючих нормативних документів України на період проектування та нормальній експлуатації комплексу.

Згідно геологічних вишукувань рельєф ділянки відведеної для будівництва – спокійний, похилий в одну сторону. Перепад відміток по ділянці становить 0,5:1,0 м. Вода як середовище до бетонів нормальної щільності не агресивна за всіма видами корозії. Рельєф ділянки відведеного для будівництва рівний, частково засипаний будівельним сміттям. Відведення вод від атмосферних опадів передбачено відкритим способом за рахунок створення необхідних похилів ділянки, по вертикальному плануванню в бік існуючого ухилу в дощову каналізацію.

Проектом передбачено будівництво житлового будинку, який поділяється на ІІІ черги будівництва. Будівлі в об'ємно-просторовому вирішенні являють собою єдиний об'єкт, який створює квартальну забудову даного мікрорайону.

Проектований житловий будинок І черга будівництва – 10 ти-поверхова каркасно-монолітна будівля, прямокутної форми в плані з розмірами в осях 20,30х17,25 м, із допоміжними приміщеннями для експлуатації мешканців в підвальному просторі, житловими квартирами на 1-8 поверхах та дворівневими квартирами на 9-10 поверхах. Запроектований житловий будинок складається з одного житлового під’їзду, блокується з іншою існуючою забудовою. Висота підвалу до низу перекриття становить 2,6 м; житлові поверхи мають висоту 2,7 м до низу перекриття.

Проектований житловий будинок ІІ черга будівництва – 10 ти-поверхова каркасно-монолітна будівля, прямокутної форми в плані з розмірами в осях 20,25х38,60 м, із допоміжними приміщеннями для експлуатації мешканців в підвальному просторі, житловими квартирами на 1-8 поверхах та дворівневими квартирами на 9-10 поверхах. Запроектований житловий будинок складається з двох житлових під’їздів, з'єднаних між собою поперечними стінами та блокується з іншою існуючою забудовою. Висота підвалу до низу перекриття становить 2,6 м; житлові поверхи мають висоту 2,7 м до низу перекриття.

Проектований житловий будинок ІІІ черга будівництва – 10 ти-поверхова каркасно-монолітна будівля, прямокутної форми в плані з розмірами в осях 13,50х34,40 м, із допоміжними приміщеннями для експлуатації мешканців в підвальному просторі, житловими квартирами на 1-8 поверхах та дворівневими квартирами на 9-10 поверхах. Запроектований житловий будинок складається з двох житлових під’їздів, з'єднаних між собою поперечними стінами та блокується з іншою існуючою забудовою. Висота підвалу до низу перекриття становить 2,6 м; житлові поверхи мають висоту 2,7 м до низу перекриття.

Квартири на типових поверхах житлових будинків проектованого кварталу мають покращене планування. При проектуванні квартир були взяті до уваги сучасні вимоги: збільшені кухні, санвузли, лоджії, просторі холи і непрохідні кімнати. Всі квартири ізольовані. Для доступу МГН в житло та інші приміщення передбачені пандуси та підйомники.

Заповнення  дверних прорізів передбачено по ДСТУ EN 14351-1:2020 з межею вогнестійкості ЕІ 30, та протипожежні по ДСТУ Б.В.2.6-77:2009 з межею вогнестійкості ЕІ 60.

Заповнення  зовнішніх віконних  прорізів передбачено металопластиковими вікнами індивідуального виробництва з двохкамерних склопакетів по ДСТУ Б.В.2.6-15:2015.

Сходова клітка – монолітна залізобетонна, класу СК-1.

Підлоги - керамічна плитка, паркет, мозаїчний бетон (в залежності від приміщень).

Внутрішнє опорядження приміщень:вологих приміщень – керамічна плитка; Житлових кімнат коридорів і кухонь -  високоякісна штукатурка, емульсійне пофарбування, вапняна побілка.

Зовнішнє оздоблення будинку - високоякісна штукатурка, емульсійне пофарбування по утеплювачу (теплоізоляційних плит із пінополістиролу товщ 150мм).

По периметру будинків запроектовано бетонну відмостку, товщ.100мм і шириною 1000 мм із бетону кл.ВС12/15 по щебеневій підготовці.

Конструктивна схема будинку — жорстка монолітно каркасна, безригельна із залізобетонними ядрами  жорсткості (монолітні залізобетонні сходові клітки та шахти ліфта), з зовнішніми огороджувальними цегляними стінами. Жорсткість будинку забезпечується спільною роботою вертикальних залізобетонних колон, горизонтальним диском монолітного залізобетонного перекриття, та залізобетонним ядром жорсткості сходових кліток та ліфтових шахт.

Згідно геологічних вишуків основою під фундамент прийнятий грунт ІГЕ №3-суглинок тугопластичний і напівтвердий, жовто-сірий з такими розрахунковими характеристиками g=19,9кН/м3, f=23 град., С=19 кПа, Е=10мПа. Вода, як середовище до бетону слабоагресивна по вмісту агресивної вуглекислоти.

Фундаменти – суцільна фундаментна монолітна залізобетонна плита з бетону кл.С16/20.F25, з арматурними випусками для влаштування монолітно-залізобетонних колон основного каркасу будинку. Стіни підвалу запроектовані з бетонних блоків по ДСТУ Б В.2.6-109:2010 на розчині М100 з ретельним зароблянням швів до початку нанесення вертикальної гідроізоляції.

Гідроізоляція горизонтальна з цементно-піщаного розчину складу 1:2 товщ. 20-30мм. Вертикальна гідроізоляція стін підвалу обклейочна профільованою мембраною «Ізолліт 06».

Каркас будинку - залізобетонні колони та перекриття із монолітних залізобетонних плит.

Колони – монолітні залізобетонні з бетону кл. С20/25 (В25) з арматурними випусками в фундаментну монолітну залізобетонну плиту та у залізобетонні монолітні плити перекриття.

Перекриття міжповерхове – безбалочні монолітні залізобетонні плити перекриття товщиною 200мм із важкого бетону кл. С20/25 (марка бетону М350).

Зовнішні стіни огороджувальні - керамічна ефективна цегла КРПв–1НФ–М125(100)–1650–F–25–1 по ДСТУ Б В.2.7-61-2008. Цегляна кладка має значення характеристичної міцності на вигин по неперев'язаних швах (нормальне зчеплення) fxk1=120кПА.

Перегородки - керамічна порожниста цегла КРПр–1НФ-М75–1480–F15–1 по ДСТУ Б В.2.7-61-2008 товщ.120 мм на розчині М50. Зчеплення кладки на міцність навантажень (границя міцності при згині) відповідає показнику fxk1=60кПа.

Зовнішні стіни утеплені. При утепленні зовнішніх стін передбачений утеплювач – плити пінополістиролу КФТ–А1–П05–150–КД по ДСТУ Б В. 2.6-36-2008.

Зовнішні огороджувальні стіни та перегородки кріпити до вертикальних 

Вентиляційні та димові канали в стінах з повнотілої відбірної цегли. Перемички над прорізами в стінах і перегородках – збірні залізобетонні по серії 1.038.І-І.

Сходові клітки - монолітні залізобетонні.

Дах – плоска, суміщена покрівля, по ДБН В 2.6.-220-2017 із дрібнозернистого щебеню по утеплювачу (екструдованому пінополістиролу і цементно-піщаній стяжці) та монолітному залізобетонному перекритті.

Всі роботи повинні вестись з суворим дотриманням вимог ДБН В.1.1-12:2014, ДБН А.3.2-2-2009 та у відповідності з діючими нормами і правилами, інструкціями та  державними стандартами.

Антикорозійний захист конструкцій передбачений згідно вказівок використаних серій типових конструкцій, і ДСТУ Б В.2.6-145:2010 “Захист будівельних конструкцій від корозії”. У відповідності до рекомендацій ДСТУ Б В.2.6-145:2010 передбачено заходи по захисту бетонних та залізобетонних конструкцій. Захист металевих виробів виконується шляхом фарбування пентафталевими емалями ПФ-115 двічі по шару ґрунтовки ГФ-021.

Термін експлуатації будівлі згідно ДБН В.1.2-14-201 становить 100 років.

Джерелом зовнішнього пожежогасіння являються запроектовані пожежні гідранти, які встановлюються в водопровідних колодязях і їх місце встановлення вказується флуоресцентними вказівними знаками.

Розхід води на зовнішнє пожежогасіння приймається 15 л/сек,  підстава ДБН В.2.5-74-2013 табл.6. тривалість пожежогасіння прийнята  три години.

Під’їзди до будинків передбачені з твердим асфальтним покриттям шириною 3,5-4,2 м проектованих під’їзних доріг з розширенням для стоянки автомобілів і розворотними площадками.

Евакуаційні виходи з будівлі, окремих приміщень і ширина дверей прийняті згідно діючих норм і технологічних вимог.

Конструкції приміщень, електрощитових, вузлів управління та виміру, вентканали, вентиляційні шахти і корінники передбачаються із негорючих матеріалів.

Проектом передбачається зовнішнє освітлення під’їздів  і входів в будинки. При будинку передбачаються щити з набором пожінвентаря в складі вогнегасників, ящика з піском, лопати, відра, сокири, лома, бочки з водою.

Дерев’яні елементи дахів, передбачається обробити з усіх боків поверхнево-просочувальною рідиною “ДСА2”, виробник “Захист-Центр” м. Київ, для деревини. Металеві конструкції передбачено покрити вогнетривким покриттям “НЮСПРЕЙ” УА 1.016.0014876-07 - для несучих металевих виробів і конструкцій.

На покрівлі передбачено металеве огородження по сер. 1,100.2-5.1 КО-30.6Р.

Характеристика будівельних конструкцій по мінімальній вогнестійкості і максимальній межі поширення вогню.

1. Стіни - цегляні, товщ. 250 мм -RЕІ 120, М 0.

2. Перегородки - цегляні, товщ. 250 мм -ЕІ 120, М 0. товщ. 120 мм -ЕІ 45, М0.

3. Перекриття монолітні з/бетонні плити  -RЕІ 45, М0.

4. Заповнення прорізів в протипожежних перешкодах:

Протипожежні двері -RЕІ 60, М0.

5. Металеві драбини - RЕІ 45, М0.

6. З/б. балки - RЕІ 45, М0.

Для економії енергоносіїв і мінімальних тепловтрат, проектом передбачено використання високоефективного утеплювача для утеплення зовнішніх стін. Перекриття над приміщеннями утеплюються легкими мінераловатними плитами. Вікна і зовнішні двері виконуються за новітніми технологіями - з склопакетами та з ущільненням.

В проекті застосовані металопластикові вікна із заповненням щілин між кладкою і вікном поліуретановим ущільнювачем.

При зовнішньому вході передбачено тамбур для теплового і вітрового захисту.

Зниження звукового тиску передбачено за рахунок шумопоглинаючого утеплювача, шумонепропускних віконних блоків і фасадних систем, віддаленості від вулиці і зеленими насадженнями.

У проекті передбачено умови безперешкодного і зручного пересування МНГ по ділянці і до будівлі. Враховуючи планування житлових будинку, проектом передбачено пандуси для підйому в приміщення відповідної категорії людей, згідно вимоги ДБН В.2.2-40:2018. Шляхи руху МНГ усередині будинків проектовано згідно з нормативними вимогами до шляхів евакуації людей з будинку. При проектуванні коридорів, проходів, дверей, відкритих прорізів у стінах і виходів з приміщення було враховано розміри крісла-коляски і безпека МНГ. На замовника покладаються зобов’язання по забезпеченню запроектованих приміщень домофоном, для спілкування з відвідувачами МГН, та надання їм необхідних послуг додатково. Для користування ММГН автостоянкою передбачені паркомісця для інвалідів.

При проектуванні проектованого об’єкту будівництва враховано вимоги ДБН В.2.2-16-2019, ДБН В.2.2-40:2018.

Для підключення житлового будинку до електроенергії проектом передбачено прокладка кабельних ліній 0.4кВ від житлових будинків до ЗТП.

Від ЗТП до житлового будинку прокладаються КЛ-0.4кВ. Переріз кабельних ліній 0,4 кВ вибраний за допустимим струмом навантаження в нормальному i аварійному режимах, за допустимим спадом напруги та перевірений умовами спрацювання захисного апарату при однополюсних замиканнях на корпус або нульовий провід. Кабельні лінії 0.4кВ прокладаються в земляній траншеї, в каналі. Захист від механічних пошкоджень здійснюється по всій довжині траншеї цеглою, а в місцях перетинів з іншими комунікаціями трубами азбоцементними та сталевими.

За ступенем надійності електропостачання, відповідно ДБН-В.2.5.-2010, табл.2.1, споживачі відносяться до ІІ категорії.

До I категорії відносяться струмоприймачі пожежної сигналізації, сигналізації загазованості. Для забезпечення надійності струмоприймачів I категорії проектом передбачено їх живлення самостійними лініями від ВРП з влаштуванням безперебійного живлення від акумуляторних батарей шляхом встановлення додаткових пристроїв в щиті БУВС-1. В електрощитовій кожного житлового будинку встановлено ввiдно-розподільний пристрій ВРП.

Розрахунковий облік електроенергії здійснюється на ввідному пристрої та окремо по квартирах. Додатково передбачено окремі обліки для приміщень громадського призначення. Електроосвітлення передбачене: робоче, аварійне, ремонтне. Типи світильників вибрано згідно класифікації приміщень по середовищу. Управління освітленням виконано згідно вимог ДБН-В.2.5-23-2010 централізовано зі щитів та вимикачами з витримкою часу по місцю. На ВРП передбачено блок автоматичного керування, який передбачає ввімкнення освітлення  з настанням сутінок та відключення на світанку.

Конструктивно мережі живлення та розподільчі мережі житлового будинку виконуються провідником марки ПВ1нгд та FLAME-X950(N) HXH FE 180/E30 (вогнестійкий) у вiнiпластових та сталевих трубах. Розподільча мережа по квартирах – провідником марки ВВПнгд.

Відповідно до ``Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок`` передбачено установку всіх розеток з 3-м заземлюючим контактом, до яких прокладено трипровідну лінію від щитка, при цьому нульовий робочий та нульовий захисний провідники повинні мати переріз рівний фазному та бути під’єднані під різні контактні затискачі.

В квартирах передбачено:

- одну однофазну три провідну лінію на струм 10А для живлення загального освітлення;

- одну однофазну три провідну лінію на струм 16А для живлення штепсельних розеток з третім заземлюючим контактом для підключення побутових приладів кухні;

- одну однофазну три провідну лінію для живлення штепсельних розеток з третім заземлюючим контактом на струм 16А.

- одну однофазну три провідну лінію для живлення розеток з третім заземлюючим контактом на струм 16А  для підключення пральної машини.

Вбудовані нежитлові приміщення запроектовані згідно ДБН В.2.5.-23-2010, ПУЕ-2017, НПАОП-40.1-1.32-01. За ступенем надійності електропостачання, відповідно ДБН-В.2.5.-2010, табл.2.1, споживачі відносяться ІІ категорії. Живлення кожного ввідного щита приміщення виконано від ВРП житлового будинку кабелем ВВГнгд прокладеного в штрабах в металорукаві або за шаром штукатурки.

Проектом передбачені наступні види штучного освітлення: робоче, аварійне, чергове напругою 220В, при цьому аварійне освітлення поділяється на освітлення безпеки та евакуаційне. Ремонтне освітлення в електрощитовій - 12В. Система освітлення приміщень: загальна.

Всі світильники прийняті у виконанні з врахуванням призначення та характеру середовища приміщень, класу приміщень згідно ПУЕ-2017, висоти встановлення світильників умовою забезпечення нормованої освітленості.

Проектом передбачається захист мережі електроосвітлення від перевантажень і струмів к.з., який здійснюється автоматичними вимикачами, встановленими на щитках освітлення. Керування робочим освітленням передбачено: в коридорах централізовано зі щитка освітлення, у адміністративних та допоміжних приміщеннях - по місцю.

Керування освітленням безпеки і евакуаційним освітленням передбачено з щитів ЩО-N. Групові мережі електроосвітлення виконуються трипровідними (фазний І, нульовий робочий N і РЕ нульовий захисний провідники) проводами та кабелями з різними жилами. При цьому нульовий робочий та нульовий захисний провідники приєднувати в групових освітлювальних щитах до клемників «РЕ», «N».

Кабелі та провідники прийняті з мідними жилами марок ВВГнгд та ВВПнгд для мережі робочого і ремонтного освітлення, а аварійного освітлення ВВГнгд-FRLS.

Заземлення відкритих провідних частин світильників загального освітлення виконується приєднанням до нульового захисного провідника РЕ.

Захисне заземлення передбачено виконати через нульовий захисний провід. В електрощитовій до шини захисного заземлення приєднується заземлюючий пристрій  з допустимим опором не більш як 4 Ом.

На вводі в будівлю передбачено виконати систему зрівнювання потенціалів шляхом приєднання металевих труб комунікацій металевих частин будівельних конструкцій до контура заземлення електрообладнання сталевою полосою та круглою сталлю.

Для захисту вiд ушкодження електричним струмом при випадковому доторканні до струмопровідних або неструмопровідних частин електричного обладнання, які опинилися під напругою, внаслідок пошкодження ізоляції струмопровідних частин, а також для запобігання виникнення пожежі, яка викликана загорянням проводів через надмірно великий струм в поверхових  щитках  передбачено установку пристроїв захисного відключення типу РД-2. Не допускається в зоні дії ПЗВ нульовий робочий провідник з’єднувати з елементами заземлення та нульовим захисним провідником.

Проектом передбачено заходи по заощадженню електроенергії i використання матеріалів по новій техніці:

використання ламп з збільшеним коефіцієнтом світловіддачі, що зменшує загальну кількість світильників, а відповідно і кількість спожитої електроенергії;

відключення світильників на сходовій клітці та на вході у будинок з використанням фотодатчика та вимикачів з витримкою часу.

використання мідних проводів для внутрішньої проводки, що зменшує втрату напруги в мережі, а відповідно і втрату електроенергії в системі.

Джерело теплопостачання для однокімнатних квартир - газовий двоконтурний настінний котел "TURBOMAX PLUS" VUW 202/2 - 5 фірми "Vaillant", продуктивністю 20 кВт.

Джерело теплопостачання для двокімнатних і трикімнатних квартир - газовий двоконтурний настінний  котел "TURBOMAX PLUS" VUW 242/2 - 5 фірми "Vaillant", продуктивністю 24 кВт.

Джерело теплопостачання для чотирикімнатних квартир - газовий двоконтурний настінний котел  "TURBOMAX PLUS" VUW 282/2 - 5 фірми "Vaillant",  продуктивністю 28 кВт.

Відведення продуктів згорання проводиться в колективну димохідну систему «повітря – газ». Вона забезпечує котли повітрям, необхідним для горіння, і відводить продукти згорання вище даху будинку через коаксіальний колективний димохід.

В житлових приміщеннях запроектовано поквартирне опалення.

Системи опалення запроектовані двотрубні з нижнім розведенням трубопроводів в конструкції підлоги.

В якості нагрівальних приладів прийняті панельні сталеві радіатори "RADIK VK" фірми "KORADO" тип 10, тип 11, тип 33, висотою - 600мм. В комплект радіатора входить: кран Маєвського – для видалення повітря із системи опалення;  правосторонній вмонтований терморегулятор (для автоматичної підтримки заданої температури в приміщенні ).

У ванних кімнатах запроектовані рушникосушки "KORALUX RONDO CLASSIC" фірми "KORADO".

Труби для систем опалення запроектовані поліпропіленові фірми "Екопластик" Ø25х3,5; Ø20х2,8, Ø16х2,3 - прокладаються в конструкції підлоги і теплоізолюються матеріалами "THERMAFLEX/FRZ", біз = 13 мм, а труби які прокладаються по стіні (відкрита прокладка) - теплоізолюються матеріалами "THERMAFLEX/FRZ",  біз = 30 мм.

Вентиляція житлових приміщень запроектована припливно-витяжна з природним спонуканням  повітря.

Витяжка через внутрістінні вертикальні канали, що завершуються вище даху корінниками, приплив - через нещільності будівельних конструкцій та кватирки вікон.

Повітроводи застосовані в проекті, виготовляються з тонколистової оцинкованої сталі біз= 0,5мм.

Всі транзитні повітропроводи покрити вогнезахисним покриттям системи "CONLIT-МАТ" Е160 (1,0), товщиною 30 мм, сертифікат DCS.0000233-18.

Холодне водопостачання здійснюється від існуючого кільцевого питного водопроводу.

Труби, що прокладаються по першому поверсі і стояки водопроводу В1 запроектовані із сталевих водогазопровідних труб по ГОСТ 3262 - 75**, а розвідна мережа В1, Т3 з прокладкою в конструкції підлоги з поліпропіленових труб фірми "Екопластік" і теплоізолюютьсяся матеріалами "THERMAFLEX/FRZ" біз= 13мм.

Поквартирне нагрівання води здійснюється газовими котлами "Vaillent".

Скидання каналізаційних стоків здійснюється в існуючі міські зовнішні мережі каналізації.

Внутрішні мережі каналізації запроектовані із пластмасових труб ПХВ по     ТУ - 19 - 051 - 509 - 84.

Стояки каналізації К1 запроектовані із чавунних труб Ø100, Ø50, по ДСТУ Б В. 2. 5 - 25 : 2005.

В будинку передбачено систему внутрішніх водостоків з відведенням дощової води в зовнішні мережі каналізації. Каналізаційні стояки внутрішніх водостоків запроектовані із чавунних труб Ø150 по ДСТУ Б В. 2. 5 - 25:2005 і зашиваються з облаштуванням лючків для ревізій.

Проект виконаний з урахуванням вимог із ДБН В.2.5-74:2013, ДБН В.2.5 -75:2013.

Джерело водопостачання протипожежного водопроводу - існуючий кільцевий міський водопровід.

Зовнішня мережа водопроводу В1 запроектована із поліетиленових труб ПЕ 100 SDR 17.

Стічні води з проектної каналізаційної мережі відведенням в існуючі каналізаційні мережі.

Труби каналізації запроектовані двостінні пластмасові Е2-К Ø300 мм, Ø 200 мм,   Ø160 мм зі структурованою зовнішньою стінкою фірми ТзОВ "Ельпласт - Львів".

Проектом передбачається: телефонізація, радіофікація, телебачення, сигналізація загазованості, встановлення домофону, підключення інтернету.

Проект виконаний згідно вимог ДБН В.2.2-17:2018 «Інклюзивність будівель і споруд.»

Освітленість та інсоляція запроектованих приміщень передбачено згідно                                   ДБН В.2.2-9:2018.

Робочим проектом передбачено ряд заходів стосовно дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки у відповідності до вимог державних будівельних норм.

При експлуатації об’єкту вплив на навколишнє природне середовище очікується в межах допустимих норм.

Робочим проектом передбачено ряд заходів з питань дотримання вимог з охорони праці.

У процесі розгляду робочого проекту за зауваженнями ТОВ «Українська будівельно-технічна експертиза» проектною організацією за погодженням із замовником у робочий проект внесені зміни і доповнення.

Відповідальність за внесення змін в усі примірники проекту покладається на генпроєктувальника та замовника.

Експертиза проекту виконана у відповідності до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 560.

Відповідальність за дотримання у проекті зазначених вимог несе проектна організація, яка розробила проектну документацію, а також головний архітектор проекту згідно із статтею 26 Закону України «Про архітектурну діяльність».


Розділи