Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:6072-4914-1471-8444
Версія документу
№1
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№V-0481-21/ПРОЕКСП від 22.12.2021
Орган, що видав
ТОВ "Проексп" (40993694) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
«Реставрація будівлі синагоги (водостічної системи з даху, частини покрівлі, конструктивних елементів даху) на вул. Страчених Націоналістів, 7 у м. Івано-Франківську (пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний номер 309-ІФ, 309-м)»
Код проектної документації
PD01:4382-2028-8727-5740 №110 від 2021-11-30 (видав ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІФ ПРОЕКТ") / Наявні експертизи: EX01:6072-4914-1471-8444
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, З питань кошторисної частини проектної документації, З питань інженерного забезпечення, З питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, З питань охорони праці, З питань екології, З питань пожежної безпеки, З питань техногенної безпеки, З питань енергозбереження
Головний експерт проекту
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Івано-Франківський район, Івано-Франківська територіальна громада, м. Івано-Франківськ (станом на 01.01.2021), вулиця Страчених Націоналістів , б. 7 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ЄВРЕЙСЬКА РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ІУДЕЙСЬКОГО ОРТОДОКСАЛЬНОГО ВІРОСПОВІДАННЯ (13648978)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Експерт (фахівець) Розділ організація будівництва
Гламаздіна Людмила Володимирівна
Архітектор Архітектурне об'ємне проектування
Бохан Анатолій Аліксович (АА 002617, АА 002614, АА 000248)
Відповідальний експерт З питань кошторисної частини проектної документації
БАБИЧ ГАННА ПЕТРІВНА (АЕ 004331, АЕ 002539)
Відповідальний експерт З питань пожежної безпеки
З питань техногенної безпеки
Мусійчук Сергій Володимирович (АЕ 000720, АЕ 004160, АЕ 007261)
Відповідальний експерт З питань екології
Чорненька Ольга Валеріївна (АЕ 000185, АЕ 004576, АЕ 007162)
Головний експерт проекту З питань міцності, надійності, довговічності
Половенко Ігор Олександрович (АЕ 005265, АЕ 007231)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:4382-2028-8727-5740
Орган, що видав
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІФ ПРОЕКТ" (37951869)
Вид будівництва
Реставрація без зміни зовнішніх геометричних розмірів
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1272.1 Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги та т. ін.
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Так
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Проектувальник
Дата договору на розробку документації
30.11.2021
Номер проектної документації
110
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект «Реставрація будівлі синагоги (водостічної системи з даху, частини покрівлі, конструктивних елементів даху) на   вул.  Страчених Націоналістів, 7 у м. Івано-Франківську (пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний  номер 309-ІФ, 309-м)», розроблений на замовлення Івано-Франківської єврейської релігійної громади Іудейського ортодоксального віросповідання проектною організацією ТОВ «ІФ ПРОЕКТ» (юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Івасюка, 42/19), кваліфікаційний сертифікат архітектора, виданий Мартинюку Володимиру Володимировичу, Серія АА №003799 від 26 травня грудня 2017 року.

 

Підстави для розроблення проекту:

- лист-замовлення Івано-Франківської єврейської релігійної громада Іудейського ортодоксального віросповідання;

- реставраційне завдання на проектування.

 

Клас наслідків (відповідальності) об’єкту – СС3.

 

Робочим проектом передбачається реставрація будівлі синагоги (водостічної системи з даху, частини  покрівлі, конструктивних елементів даху) на   вул.  Страчених Націоналістів, 7 у м. Івано-Франківську (пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний  номер 309-ІФ, 309-м).

Архітектурно-будівельний район ділянки проектування – ІІІа, температурна зона – І.

Розрахункова температура зовнішнього повітря – мінус 20°С; характеристичне значення  снігового навантаження - 1530 Па; характеристичне значення  вітрового навантаження - 470 Па; максимальна глибина промерзання грунту – 0,9 м, сейсмічність - 6 балів.

По історичних довідках об’єкт відомий як Поступова синагога, роки будівництва 1895–99 роках.

Будинок розташований у центральній частині міста в зоні історичної забудови мало- поверховими житловими та адміністративними будівлями, поруч знаходиться обласна держадміністрація та ратуша.

Споруда - пам’ятка архітектури місцевого значення, охоронний № 309-м, розпорядження виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 26 травня 1981 р. № 238.

Об’єкт реставрації – громадська двоповерхова споруда з мезоніном, цегляна.

Згідно реставраційного завдання проектом передбачається:

- ремонт покриття покрівлі: зачищення металу від іржі та нанесення на всю металеву покрівлю антикорозійної фарби;

- заміна ринв та водостоків;

- влаштування решіток для водостічних труб для запобігання забиття водостоків

Зміна зовнішніх розмірів і функціонального призначення споруди не передбачається.

Основою для розробки конструктивної частини став  звіт про проведення технічного обстеження (перед проектного) будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта.

Загальний стан пам'ятки - незадовільний стан.

Об'єкт –  громадський будинок   (синагога),   двоповерхова споруда з підвалом та мезоніном, прямокутна  в плані,  площа забудови 627,00м2. Загальна площа - 1094,60м2.          Об’єм  – 9656м3.

Конструктивна система будівлі – стінова з несучими поздовжніми зовнішніми  і внутрішніми стінами. Просторова жорсткість будівлі забезпечена спільною роботою фундаментів,  цегляних стін та перекриттям. Перекриття виконує роль діафрагми жорсткості, забезпечуючи стійкість будівлі в цілому.

Дах  – шатровий по системі дерев’яних крокв. Горище не експлуатується.

З’єднання конструкцій виконане на врубках, скобах і цвяхах. Крокви спираються на балки перекриття, прогони і коньковий брус. Уражені гнилизною кінці крокв, затяжки та підкоси внаслідок замокання. За період експлуатації на протязі  120 років несучі конструкції даху не мінялися. Проводилися ремонти по усуненню  незначних місцевих руйнувань. Конструкція даху має ділянки непридатні до нормальної експлуатації та пошкодження несучих елементів системи, що потребують заміни.

Покрівля  об’єкта    оцинковане покрівельне залізо.

Суцільність покрівлі та гідроізоляції будівлі забезпечує захист огороджуючих конструкцій від руйнівного впливу вологи. Дефекти та пошкодження можуть знизити рівень безпеки та привести до аварії. По розмірах руйнування покриття пошкодження можна поділити на точкові, зосереджені на площі до 1м2, локальні, розміщені на площі до 100м2 та суцільні, що займають площу більше 40% площі покрівлі.

Покрівля має  поверхневе  ураження  оцинкованого покриття  корозією на площі більше 75%. Корозія впливає не тільки на зовнішні якості  покриття,  але  і призводить  до руйнування поверхні.

Протікання, свищів і просвітів не виявлено, за виключенням механічного пошкодження покрівельного килима стійками і розтяжками в місцях сполучення стійок і розтяжок з основним покрівельним килимом та примикання до коминів (світлини №№ 24,29,41,42,43). Герметизація примикань покрівлі до коминів, трубо-стійок та між собою виконана неякісно. В окремих місцях виявлено ослаблення кріплення покрівельного килиму до обрешітки внаслідок незадовільного стану дерев’яних конструкцій (обрешітки).

Водостоки – пластикові.

Обстеженням виявлено протікання на стиках жолобів, ринв і водостічних труб. Для відводу дощової і талої води з покрівлі в мовцях примикання покрівлі до парапету влаштована єндова з оцинкованого металу. В зв’язку з нещільністю фальців вода з єндови частково попадає на стіни і карнизи. Крім того, листям і сміттям забиваються ринви, жолоби. Відсутні покрівельні воронки з листя-уловлювачами та притискними фланцями. Відстані від землі до розтруба становлять 1 метр і більше. Подекуди розтруби не влаштовані взагалі і вода з водостічних труб попадає під фундаменти, підмиває його, внаслідок чого фундамент може просісти і будівля може зруйнуватися.

Враховуючи вищенаведене, проектом виконано заміну пошкоджених ділянок прогонів і стропил. У проекті вказані місця заміни деталей та розроблені вузли для виконання. У робочому  проекті надані рішення щодо обробки засобами вогнезахисту дерев’яних елементів горищного покриття, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності згідно з ГОСТ 16363.

Для продовження терміну служби оцинкованої покрівлі та придання їй більш  приємного виду її необхідно пофарбувати. 

Перед фарбуванням металевого даху його поверхню слід очистити від бруду та  іржі.   Корозію зачистити сталевими щітками або хімічними засобами (перетворювачами іржі). Для фарбування оцинкованої бляхи необхідно використовувати спеціально розроблені для таких цілей фарби.

Таким спеціалізованим покриттям для оцинкованих дахів є матова акрилова фарба для металевих дахів «ЦІКРОЛЬ», яка має міцне зчеплення з оцинкованою поверхнею.

Водостоки.

При влаштуванні зовнішнього організованого водовідведення:

- відстань між водостічними трубами має бути не більше 24м;

- зазор між водостічною трубою і стіною повинен бути не менше 50мм, а відстань від землі до розтруба не менше 250мм;

- площа поперечного перерізу водостічної труби повинна бути не менше 100см2.

Примикання покрівельного килиму до водоприймальної воронки повинно бути міцним і герметичним, з’єднання чаші воронки з несучим елементом покриття повинно бути нерухомим. При влаштуванні водостоків необхідно передбачати захист від засмічення за допомогою знімних решіток.

Ступінь вогнестійкості – ІІІ.

 

При будівництві об’єкта передбачається дотримання вимог пожежної безпеки на будівельному майданчику та при виконанні будівельних робіт згідно з вимогами НАПБ А.01.001-2014.

Охорона праці і техніка безпеки при будівництві і експлуатації проектованого об'єкту забезпечується відповідністю всіх проектних рішень, котрі враховують умови безпеки праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань, пожеж і вибухів.

 

Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», дана планована діяльність не підпадає під категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля.

Реалізація проектних рішень з реставрації не призведе до утворення джерел негативного впливу на навколишнє природне середовище в період експлуатації об’єкту.

Внаслідок проведення будівельних робіт утворюються будівельні відходи, що передаються спеціалізованим організаціям. Роздільний збір, збереження та вивезення відходів для знешкодження спеціалізованими організаціями запроектовано згідно санітарних норм та вимог Закону України «Про відходи», що виключає їх вплив на навколишнє середовище в районі розміщення об’єкту.

При проведенні будівельних робіт вплив на навколишнє природне середовище оцінюється як допустимий.

 

 

Об’єкт забезпечений засобами безперешкодного доступу маломобільних груп населення. Вхід до споруди організований за рахунок зовнішнього пандусу  довжиною 5,0 м та шириною 1,0 м,  евакуаційний вихід облаштований пандусом – 2,0 мх1,0 м.

Поверхня покриття пішохідних шляхів і підлог приміщень, що користуються МГН, тверда, міцна і не допускає ковзання. Ширина дверей вхідних в приміщення закладу, в санвузол - не менше 0,9 м.

 

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на  26 листопада 2021 р. складала – 594,833 тис. грн., у т. ч.: вартість будівельних робіт – 424,157 тис. грн., інші витрати – 170,676 тис. грн.

 

Під час розгляду проектної документації експертами ТОВ «ПРОЕКСП», проведення комплексної експертизи робочого проекту «Реставрація будівлі синагоги (водостічної системи з даху, частини покрівлі, конструктивних елементів даху) на   вул.  Страчених Націоналістів, 7 у м. Івано-Франківську (пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний  номер 309-ІФ, 309-м)», в проект внесені зміни та доповнення.

 

Відповідальність за внесення змін та доповнень у проектну документацію несе замовник і проектна організація.

Замовник експертизи несе відповідальність  згідно з законодавством, за достовірність узгоджених документів, наданих для проведення експертизи.


Розділи