1 редакція від 09.06.2021 2 редакція від 18.01.2022

Основна інформація

Тип документу
Експертиза проекту
Реєстраційний номер в ЄДЕССБ
EX01:2210-3143-9302-8192
Версія документу
№2
Статус реєстрації
Зареєстровано (внесено реєстратором)
Статус документу
Діючий
Документ
№09-0540-20 від 19.01.2021
Орган, що видав
Філія ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області (35851210) Версія №1 Статус (поточна)
Назва об’єкта
Будівництво церкви Святого Миколая на вул. Чорновола, 58 в с.Мала Тур'я Долинського району Івано-Франківської області
Код проектної документації
PD01:4362-8419-2968-0081 №02/5-20 від 2011-01-26 (видав ДЕРЖАВНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / Наявні експертизи: EX01:2210-3143-9302-8192
Напрям експертизи
З питань міцності, надійності, довговічності, З питань експлуатаційної безпеки, З питань охорони праці, З питань пожежної безпеки
Головний експерт проекту
Глібчук Тарас Романович (АЕ 006355, АЕ 000049 )

Кошторисна вартість

Інформацію не зазначено

Кошторисна вартість за чергами

Інформацію не зазначено

Адреса

Адреса Адреса згідно експериментального порядку Наказ
Івано-Франківська обл., Калуський район, Долинська територіальна громада, с. Мала Тур'я (станом на 01.01.2021), вулиця Чорновола , б. 58 не присвоювалась не призначалась

Інформація про замовників

Правовий статус Назва
Юридична особа РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ "СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ" МІСТА ДОЛИНА ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (34097862)

Об’єкти будівництва

Інформацію не зазначено

Відповідальні особи

Посада Напрям експеритизи ПІб
Головний експерт проекту З питань пожежної безпеки
Глібчук Тарас Романович (АЕ 006355, АЕ 000049)
Відповідальний експерт З питань міцності, надійності, довговічності
Гуз Роман Брониславович (АЕ 006357, АЕ 000054)
Відповідальний експерт З питань експлуатаційної безпеки
З питань охорони праці
Малісевич Марія Володимирівна (АЕ 000109, АЕ 006370)

Інформація про проєктну документацію

Реєстраційний номер
PD01:4362-8419-2968-0081
Орган, що видав
ДЕРЖАВНЕ НАУКОВО-РЕСТАВРАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (23802133)
Вид будівництва
Нове будівництво
Перелік видів робіт, виконаних проектувальником (генпроектувальником)
Кількість стадій проектування
Одна стадія
Поточна стадія проектування
робочий проект (РП)
Код ДКБС
1272.1 Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги та т. ін.
Об'єкт споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії?
Ні
Належність майнових прав на проектну документацію (право змінювати проектну документацію)
Не вказано
Дата договору на розробку документації
26.01.2011
Номер проектної документації
02/5-20
Статус документа
Діючий

Додаток до експертного звіту

Робочий проект розроблений  в  2020 році Державним  науково-реставраційним управлінням Івано-Франківської області, м.Івано-Франківськ, вул. Шашкевича, 2 (головний архітектор проекту  Лисаківський П.О. - кваліфікаційний сертифікат АА № 000257  від 10.07.2012)  на підставі завдання на проектування, затвердженого замовником, містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту та технічних умов.

Відповідно до наданого розрахунку ГАПа Лисаківського П.О. та замовника, об’єкт віднесено до класу наслідків (відповідальності) СС2.

Сукупний показник СС2.

Ділянка, на якій розміщений об'єкт проектування, знаходиться  в кліматичній зоні - ІІІ А із наступними характеристиками:

- характеристичне значення снігового навантаження    1440 Па

- характеристичне значення вітрового тиску                  500  Па

- розрахункова зимова температура повітря для

проектування опалення та вентиляції                            -20 град.С

Нормативна глибина сезонного промерзання грунтів  0,9 м.

Сейсмічність району будівництва прийнята 6 балів.

Ділянка, відведена під будівництво церкви, знаходиться на периферії села Мала Туря,  Долинського району Івано-Франківської області, на вулиці                       Чорновола, 58.

Рельєф ділянки слабо похилий. Ділянка не заболочена, не затоплюється, зсувів, просадок немає. Для проектування використана топографічна підоснова, виконана в 2020 р. ФОП « Зібровський А.З.».  За відмітку 0,000 прийнятий рівень чистої підлоги першого поверху проектованої будівлі, що відповідає абсолютній відмітці 465,40 метрів над рівнем Балтійського моря.

Грунти основи (взято згідно шурфу №1, виконаного Архітектурно-планувальним БТІ АРТ ХОЛЛ ІФ – грунтово- рослинний шар, насипний грунталювіальний суглинок жовтий, суглинок жовтий туго пластичний, галечниковий грунт з піском-супісковим заповнювачем. Грунтові води залягають на відмітках, нижче влаштування підошв фундаментів і відносяться до верховодних.

Територія ділянки знаходиться в межах населеного пункту та межах генплану Мала Тур’я Долинського району Івано-Франківської області.

З заходу ділянка межує з землями Малотур’янської сільської ради (дорога місцевого значення).

З   півдня – з землями Малотур’янської сільської ради, та приватною земельною ділянкою гр.. Костишин М.Л.

З півночі – з землями Малотур’янської сільської ради, та приватною земельною ділянкою гр. Фрищин Д. В.

З сходу – з землями Малотур’янської сільської ради, та приватною земельною ділянкою гр. Прохорова С. М.

Ділянка площею 0,1 га, на якій пропонується розмістити церкву                             на 277 прихожан, придатна для вказаного будівництва. Рельєф відносно спокійний, з помірним підвищенням в східну сторону, що дає можливість деякого підвищення над місцевістю проектованої церкви (що відповідає умовам «чільного місця»).

На ділянці, що підлягає впорядкуванню, передбачено під'їзди та благоустрій території, автостоянку, будівлю громадських вбиралень, пішохідні доріжки та площадки, круговий обхід навколо церкви під час богослужінь в свята. Основний під'їзд запроектовано з існуючої дороги. Благоустроєм передбачено влаштування вуличного освітлення; клумби, газони, лавки, урни для сміття, тротуари - природний камінь або плитка (ФЕМ), бортовий камінь - тесаний камінь. Робочим проектом передбачається благоустрій при максимальному збереженні існуючого рельєфу.

Покриття під’їздів – асфальтобетон, площадок – асфальтобетон, ущільнений щебенем грунт, мощення ФЕМами типу «Магік».

Водовідведення від будівель і споруд буде вирішено відкритим способом по твердому покриттю в понижені місця території. Сітка автодоріг, проїздів, майданчиків на території передбачена з врахуванням протипожежного обслуговування об’єкта.

Робочим проектом передбачено будівництво проектованого об’єкту в дві черги.

Першою  чергою передбачено:

- церква на 277 прихожан;

- благоустрій навколо будівлі церкви (мощення, озеленення) в межах 0,1 га ;

Другою чергою передбачено:

- будівництво будівлі громадських вбиралень;

- будівництво автостоянки;

- будівництво під їздів, пішохідних доріжок, майданчиків;

- проведення благоустрою з влаштуванням вуличного освітлення; клумб, газонів, лавок, урн для сміття  - в межах 0,1587 га.

Об'ємно-планувальне вирішення церкви прийняте за його функціональним призначенням, та орієнтацією відносно сторін світу. Церква семикупольна, хрестоподібна в плані, з дзвіницею над головним входом, котра примикає і зблокована з основним об’ємом церкви з західної сторони. В церкві передбачено: вхідний тамбур - притвір, залу церкви зі сходами, що ведуть на хори, вівтар, ризницю, паламарню та захристя. Рамена церкви в плані мають циркульні завершення, ризниця та паламарня - восьмигранні в плані. Церква має п’ять входів: головний, два бокових і два службових (до паламарні та ризниці).

Висота центрального купола до підхрестового «яблука»  23,50 метри від рівня чистої підлоги першого поверху. А висота дзвінниці до підхрестового «яблука»  купола, котрим вона завершується - 29,40 метри від рівня чистої підлоги першого поверху. Цоколь передбачено облицювати піщаником з підрізкою швів.

Будівництво окремостоячого приміщення санвузлів передбачено під час проведення другої черги будівництва.

Столярні вироби: віконні блоки металопластикові зі склопакетами, дверні блоки вхідних дверей - клеєний дуб в металевому обрамленні.

Підлога - керамічна плитка.

Дах - металеві та дерев'яні конструкції.

Покриття - гладка металочерепиця темно-зеленого кольору «під фельц»,маківки та  куполи – покрівельна сталь «булат» «золотого» кольору.

Фундаменти - монолітні залізобетонні. Горизонтальну гідроізоляцію передбачено виконати з будівельного розчину на цементному в'яжучому, вертикальну – обмазка гарячою смолою. Фундаменти розрахованi i запроектованi у вiдповiдностi до  вимог ДБН В 1.1-12:2014.

Стіни - І, ІІ, IIІ ярус – цегляні, з наступним тинькуванням та опорядженням високоякісним пофарбуванням (510 мм, 380 мм, 250 мм). Стіни передбачено виконати з цегли рядової повнотілої товщиною 510 мм по верху фундаменту з двома шарами гідроізоляції по ньому. Горизонтальну гідроізоляцію передбачено виконати на відмітці – 0,020. У сполученнях стін у кладку передбачені арматурні сітки довжиною не менше ніж 120 см у кожний бік через 70 см за висотою Ділянки стін над перекриттям, які мають висоту більше 40 см, а також фронтони передбачено підсилити вертикальним армуванням або вертикальними залізобетонними включеннями, заанкереними в монолітний пояс. Передбачено влаштовувати стержневі випуски з кладки в залізобетонний пояс, а також із пояса в кладку, що лежить вище, при висоті понад 40 см, та для влаштування фронтонів. Перегородки із цегли керамічної рядової повнотілої товщиною 120 мм марка цегли М - 100.

Перекриття - монолітні залізобетонні плити.

Монолітні пояси - на відмітці - 6,62 м.

Склепіння - монолітні залізобетонні оболонки, по монолітних залізобетонних арках.

Колони - муровані цегляні, армовані стальною сіткою коміркою 50 на 50          ст. Вр-І через чотири ряди кладки,  передбачено облицювання колон в основі сірим мармуром.

Конструктивна схема будівлі церкви – змішана, з несучими цегляними мурованими  колонами та несучими цегляними стінами по периметру.

Антикорозійний  захист будівельних  конструкцій  передбачений  у  відповідності із вимогами СНіП 2.03.11-85.

Робочим проектом передбачений вогнезахист конструкцій згідно вимог.

Ступінь вогнетривкості будівлі - ІІ. Під'їзд до церкви запроектований з існуючої автодороги - шириною 6,0 м. Джерелом пожежного водопостачання є пожежні гідранти. Витрата води на зовнішнє водопостачання - 20 л/сек. Евакуація з хорів здійснюється по двох сходових клітках. З усіх сторін церкви є доступ для пожежогасіння та наявність під'їзду пожтехніки. Евакуація з першого поверху - по п’яти розосереджених виходах. Відкривання дверей на шляхах евакуації - по ходу евакуації. Двері передбачено обладнати ущільнювачами в притворах.

Робочим проектом передбачено влаштування системи автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення згідно вимог.

При проектуванні враховано наступні вимоги безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення згідно                                          ДБН В 2.2-40:2018:

-    доступність місць цільового відвідування і безперешкодність переміщення всередині приміщень церкви:

-    безпека шляхів руху (у тому числі евакуаційних) маломобільних груп населення.

Ширина шляху руху на ділянках при зустрічному русі інвалідів на кріслах-колясках  запроектована в середині та на території  не менше 1,8 м з урахуванням габаритних розмірів крісел-колясок відповідно до чинних нормативних документів. Поздовжній уклон шляху руху, по якому можливий проїзд інвалідів на кріслах-колясках, не перевищує 5 %. Поперечний уклон шляху руху в межах            1-2 %.

Висоту бордюрів по краях пішохідних шляхів на ділянці прийнято не більше 0,05 м.

Висота бортового каменю в місцях перетину тротуарів із проїзною частиною, а також перепад висот бордюрів, бортових каменів уздовж експлуатованих газонів і озеленених майданчиків, що прилягають до шляхів пішохідного руху, не перевищують 0,04 м.

Робочим проектом передбачено влаштування блискавкозахисту у відповідності до вимог.

Електропостачання проектованого об’єкту передбачено згідно технічних умов АТ «Прикарпаттяобленерго».

Робочим проектом передбачено:

- точка приєднання: РП-0,4 кВ ТП 6/0,4 кВ №203;

- в РП-0,4 кВ ТП 6/0,4 кВ №203 встановити автоматичний вимикач;

- встановити одностоякові опори з використанням стояків СВ95-2 та анкерну опору з використанням стояків СВ95-2;

- влаштувати самоутримний ізольований провід (СІП 4x25 ) від РП-0,4 кВ ТП 6/0,4 кВ №203 до церкви «Святого Миколая»;

-встановити трьохфазний прилад обліку електроенергії (багатофункціональний електроний засіб типу Smart”).

Всі металеві не струмовідні частини електричного обладнання, які при певних умовах можуть опинитися під напругою, передбачено заземлити.

Лінії електропередачі напругою 0,4 кВ прийняті із застосуванням СІП. На ПЛ напругою 0,4 кВ прийнята чотирьох провідна “самоутримна“ система ізольованих проводів, в яких механічне навантаження розподіляється рівномірно на всі чотири несучі робочі жили.

Робочим проектом передбачено дотримання антисейсмічних вимог, заходів із забезпечення надійності та безпеки проектованого об’єкту та вимог з охорони праці і пожежної безпеки  у відповідності до нормативних документів.

Філією  ДП «Укрдержбудекспертиза» в Івано-Франківській області під час розгляду робочого проекту «Будівництво церкви Святого Миколая на вул. Чорновола, 58 в с.Мала Тур’я Долинського району Івано-Франківської області»

було надано зауваги та пропозиції щодо робочого проекту, які доведені до замовника, на підставі яких генпроектувальником  внесені зміни до проектної документації.

 


Розділи